Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #53811 11 marca 2013, 7:59

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

mam nadzieje , chociaz boje sie ze to taki chwilowe poprawienie .
a moj ta soczewice polykal w kawlakach chyba bo jak zrobil kupke to wydalil niestrawiona .

ja dzisiaj na jutro będę gotować soczewicę, zobaczymy jak będzie mu smakować

Zgłoś nadużycie #53812 11 marca 2013, 8:02

elka40 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Witam was wogole , nie miałam czasu zajrzec wczoraj i dzis do was ;)

Pochwalę sie ...... Wiktor chodzi juz sam, dzis przeszedl sam z pokoju do kuchni, mam nadzieje ze uda mi sie go nagrac i pokazac WAM ;)
Dzis u babci tez pochwalil sie dziadkom i ciotkom jaki z niego bohater ;)
Jestem z niego dumna , a i ciagle wieczorem zasypia sam , dojrzewa mi chłopisko moje kochane ;)

No gratulacje :-)
Jak szybko dzieciaki rosną nam dziewczyny :D
Nasza Zuzka na razie wszędzie włazi, złazi, siada, wstaje,kuca...tragedia...a po 16 schodach na piętro włazi w niecałe dwie minuty! na czworaka! Jedna osoba nie daje sobie z nią rady.
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #53813 11 marca 2013, 8:03

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

moje dziecko wstalo dzis lewa noga , nic mu sie nie odpowiada , marudzil bardzo ;(

ehh, te nasze dzieciaczki, mój o 3:30 walnął klocyka, póxniej w naszym łóżku się wiercił, ja już nie spałam, o 5:50 do pracy musiałam się szykować, a ten łobuz już o 6:10 gotów do zabawy, okazało się, ze następny klocek nawiedził pieluchę :)

Zgłoś nadużycie #53814 11 marca 2013, 8:04

kasia17 Fajna mama

elka40 napisał(a)

No gratulacje :-)
Jak szybko dzieciaki rosną nam dziewczyny :D
Nasza Zuzka na razie wszędzie włazi, złazi, siada, wstaje,kuca...tragedia...a po 16 schodach na piętro włazi w niecałe dwie minuty! na czworaka! Jedna osoba nie daje sobie z nią rady.

no co ty ? jaka spryciulka , dobrze ze ja nie mam schodow ;0)

Zgłoś nadużycie #53815 11 marca 2013, 8:05

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

ja dzisiaj na jutro będę gotować soczewicę, zobaczymy jak będzie mu smakować

daj znać ;0)

Zgłoś nadużycie #53816 11 marca 2013, 8:05

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

jak to mial kółka ?? chyba nie widzialam... fotelik do auta z kółkami?dobrze rozumiem ??

tak...zaraz znajdę linka może :
http://allegro.pl/fotelik-nania-z-kolkami-gratis-i3039355898.html
świetny był...w sekunde sie rozkładał i zajmował mialo miejsca

Zgłoś nadużycie #53817 11 marca 2013, 8:10

elka40 Fajna mama

O! Baska Voda...tam też jest fajnie...nie stacjonowałam ale byłam przejazdem a ostatnio był znajomy i mówił,że byli w tamtym roku i jest super. My bylismy kilka lat temu zaraz za...w Makarskiej. Generalnie świetne miejsca na wakacje, bo już klimat śródziemnomorski i widoki przepiękne.
Teraz chcielismy gdzieś bliżej...może na wyspę KRK,ale zobaczyłam Omiś i chyba jednak tam. Jedziemy pod koniec lipca...mniej więcej koło 22 i pewnei zostaniemy do końca. A Wy?

Zgłoś nadużycie #53818 11 marca 2013, 8:15

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

tylko tyle je ??
o matko, to mój więcej
bo:
o 9 kaszka 100-120 ml
11 mleko ok. 90ml
13 obiadek  ok. 250g
15 deserek
15:30 kromka chleba z masłem
16:30 mleko 170ml
19:30 kaszka 100-120 ml
22:00 ok.100 ml
i czasami w nocy o 2-3:00 150 ml mleka i 5:30 ok. 100ml

no to tak średnio :-)
oczywiście do tego jakis deserek i czasem kromka chleba, jajecznica,biszkopt czy chrupek, czasem od nas coś z obiadu...ale generalnei je mniej niż jadła...no i nic jej nie mozna dać do ręki bo wszystko wyrzuca...wogóle wszystko wyrzuca!

Zgłoś nadużycie #53819 11 marca 2013, 8:19

seshella Fajna mama

kasia17 napisał(a)

no i jak?
ja dzis wczoraj gotowalam kskus z marchewka selerkiem pietrszka i brokul dodalam , wcinal ze smakiem , a dzis braczek , ziemniaczek z koperkiem i piers ugotowana zjadl sporo w szoku jestem ;)

ale jak wy to podajecie, wszystko oddzielnie na talerzu, ziemniaki, miesko, warzywka?

Zgłoś nadużycie #53820 11 marca 2013, 8:26

seshella Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Witam was wogole , nie miałam czasu zajrzec wczoraj i dzis do was ;)
Pochwalę sie ...... Wiktor chodzi juz sam, dzis przeszedl sam z pokoju do kuchni, mam nadzieje ze uda mi sie go nagrac i pokazac WAM ;)
Dzis u babci tez pochwalil sie dziadkom i ciotkom jaki z niego bohater ;)
Jestem z niego dumna , a i ciagle wieczorem zasypia sam , dojrzewa mi chłopisko moje kochane ;)

Gratulację i to nawet bardziej  tego zasypiania :) może i u mnie się kiedyś zmieni. Jak Ci usypia? w łóżeczku? A co do chodzenia to moja już tez się powoli przymierza, aż się boje i tak jest cała poobijana.

Zgłoś nadużycie #53821 11 marca 2013, 8:28

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

no to tak średnio :-)
oczywiście do tego jakis deserek i czasem kromka chleba, jajecznica,biszkopt czy chrupek, czasem od nas coś z obiadu...ale generalnei je mniej niż jadła...no i nic jej nie mozna dać do ręki bo wszystko wyrzuca...wogóle wszystko wyrzuca!

powiem Ci szczerze, ze liczę, ze więcej będzie jadł w dzień, bo chciałabym by sę oduczył jedzenia nocnego, ale na razie nie mam zamiaru go głodzić, tak jak osbie teściowa zyczy...
dzisiaj znów mnie wkurzyła, bo powiedziała, ze ona tu decuduje, noż kuźwa, niby gdzie i kiedy ona decyduje?
a chodziło o to, by małego nie nosić z rana, ale by leżał w łóżeczku, jezu boje sie pmyślec co ona z maym robić w ciągu dnia :(

Zgłoś nadużycie #53822 11 marca 2013, 8:29

aniam Supermama
a to odnośnie szkodliwości mleka:

"Czy mleko szkodzi?

To bardzo trudne pytanie i bardzo ciężko odpowiedzieć na nie w sposób prosty i jednoznaczny. Pewne jest to, ze żaden inny ssak na świecie, w naturalnych warunkach, poza oczywiście człowiekiem, nie spożywa mleka innego ssaka. Mało tego, żaden inny ssak nie spożywa mleka będąc dorosłym…

Mleko krowie różni się zasadniczo od mleka ludzkiego. W mleku krowim występuje bardzo wysoka – w porównaniu z ludzkim – wartość kazeiny, czyli białka. Dzieje się tak, ponieważ cielak, który naturalnie się nim żywi, rozwija się o wiele szybciej niż niemowlak a mleko pije tylko koło sześciu miesięcy. W tym czasie zasadniczo muszą się rozwinąć kopyta oraz rogi oraz szybko rozrosnąć się układ kostny. W mleku kobiecym kazeiny jest tylko 0,2 %, ponieważ człowiek rozwija się wolniej i co nam wiadomo: nie ma takich atrybutów, jak kopyta czy rogi. Oprócz tego posiada określony gatunek bakterii, które umiejscowione są w jelicie grubym i posiadają zdolność syntetyzowania białka z węglowodanów.
Zresztą żołądek i system trawienia człowieka różnią się zasadniczo i o ile cielę trawi oddzielnie trawę i mleko to człowiek ma do dyspozycji jedynie jeden żołądek „do wszystkiego”. Pod wpływem kwaśnych soków żołądkowych mleko ścina się i tworzy coś na kształt twarogu, który osadza się oblepiając cząstki innego pokarmu, który znajduje się w żołądku. Pierwsze w kolejności jest trawione mleko i inny pokarm nie może być poddany temu procesowi, dopóki mleko nie ulegnie strawieniu. Jeżeli ten proces ciągle się powtarza może dojść do zaburzeń trawienia. Mleko uznaje się za produkt ciężkostrawny.

Również sprawą niezmiernie istotną jest wysoka zawartość tłuszczu w mleku. Nie jest ona korzystna dla człowieka. Tłuszcz mleczny jest przyswajany przez człowieka tylko w 20 %, co w porównaniu z tłuszczem roślin zawierających również duże ilości wapnia ( ze względu, na który tak bardzo doceniamy mleko), który przyswaja się aż w 80 %, wypada słabo… Mało tego w tych roślinach, takich jak orzechy, kapusta, marchew, buraki, orzechy, słonecznik, jest jeszcze mnóstwo innych minerałów.
Ponadto tłuszcze zwierzęce zwiększają poziom złego cholesterolu we krwi, zwiększając ryzyko chorób serca oraz układu krwionośnego i pokarmowego.
W państwach zachodnich obserwuje się tendencję do spożywania mleka o obniżonej zawartości tłuszczu i spadek zachorowań na wyżej wymienione choroby.
Ale mleko to wcale nie samo zło. Wszelkie jego przetwory są kwaśne a co za tym idzie zdrowe, bo bakterie wykonały już pracę za nasz żołądek. Kefir, jogurt, twaróg a także żółty ser są nawet bardzo polecane.

Podsumowując: nie należy zupełnie rezygnować z mleka o ile nie jesteśmy na nie uczuleni. Mleko niskotłuszczowe, wypijane w niewielkich ilościach na pewno nam nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli nie zmieszamy go z innym pokarmem, natomiast wszelkie jego przetwory mają same dla nas zalety! A dla tych z nas, którzy nie mogą zupełnie pić mleka zwierzęcego polecane jest sojowe mleko.
"

Zgłoś nadużycie #53823 11 marca 2013, 8:31

aniam Supermama
a tutaj o szkodliwości mleka sojowego:

http://cudownediety.blogspot.com/2011/03/soja-jest-szkodliwa-tak-jak-mleko.html

Zgłoś nadużycie #53824 11 marca 2013, 8:34

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

powiem Ci szczerze, ze liczę, ze więcej będzie jadł w dzień, bo chciałabym by sę oduczył jedzenia nocnego, ale na razie nie mam zamiaru go głodzić, tak jak osbie teściowa zyczy...
dzisiaj znów mnie wkurzyła, bo powiedziała, ze ona tu decuduje, noż kuźwa, niby gdzie i kiedy ona decyduje?
a chodziło o to, by małego nie nosić z rana, ale by leżał w łóżeczku, jezu boje sie pmyślec co ona z maym robić w ciągu dnia :(

Rób po swojemu...to Twoje dziecko.

Zgłoś nadużycie #53825 11 marca 2013, 8:36

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

ale jak wy to podajecie, wszystko oddzielnie na talerzu, ziemniaki, miesko, warzywka?

No ja czasem zblenduje wszystko i dodam ryżu,kaszy albo kluseczków, a czasem ziemniaki, warzywa i mięsko w kawałeczkach normalnie tak jak my jemy. Wiadomo,ze schabowego jej nie dam w kawałku bo nie pogryzie ale mielone czy pulpeta, a kurczaczka w wiórkach

Zgłoś nadużycie #53826 11 marca 2013, 8:37

elka40 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

no co ty ? jaka spryciulka , dobrze ze ja nie mam schodow ;0)

zaczynam już mysleć nad bramkami bezpieczeństwa..potrzebuje trzy do domu, ale tata mi zrobi pod wymiar

Zgłoś nadużycie #53827 11 marca 2013, 8:47

aniam Supermama
dziewczyny, coraz wiecej czytam o soi i zastanawiam się jak mała Niki? bo chyba jest też na mleku sojowym...

poczytajcie ten artykuł

http://www.menshealth.pl/zdrowie/Czy-soja-jest-grozna-dla-mezczyzn,4426,1

pisza nie tylko o mężczyznach, ale na 2 str. o dzieciach

Zgłoś nadużycie #53828 11 marca 2013, 8:49

Konto usunięte
A u nas jutro dzień sądny, bo jude ma lekarza. może bedzie musiał zwolnic sie z pracy, bo łapy ma zdrętwiałe od pol roku. No i mały nei idzie do złobka. Poszukam sobei czegos na wieczory i weekendy jako kelnerka ;) czy zmywaczka;D

Zgłoś nadużycie #53829 11 marca 2013, 8:49

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

Rób po swojemu...to Twoje dziecko.

wiem, ale jednak ciśnienie podnieise

Zgłoś nadużycie #53830 11 marca 2013, 8:52

Konto usunięte

aniam napisał(a)

dziewczyny, coraz wiecej czytam o soi i zastanawiam się jak mała Niki? bo chyba jest też na mleku sojowym...

poczytajcie ten artykuł

http://www.menshealth.pl/zdrowie/Czy-soja-jest-grozna-dla-mezczyzn,4426,1

pisza nie tylko o mężczyznach, ale na 2 str. o dzieciach

Ania wiesz co, jakby czytac o wszytkim to wyjdzie na to,że nic jesc nei wolno ,ani pić.. wszedie chemia i wsyztko na jedno szkodzi na inne pomaga.