Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #53371 6 marca 2013, 12:23

Gosiulkovic Fajna mama

mala24 napisał(a)

Alanek ma Atopowe Zapalenie Skóry :(

kurde to przykro :( a to już stwierdzone czy dopiero założenie jest że to może być AZS?
biedny... :(

Zgłoś nadużycie #53372 6 marca 2013, 12:24

Gosiulkovic Fajna mama

oll85 napisał(a)

ja ma takie :D na swe syry wielkie.. i mi w nich zimno,,,,

:) no nie żartuj!! na na bosaka chodzę i w krótkich gatkach! mi po ciąży zostało że mi w giczały gorąco :D

Zgłoś nadużycie #53373 6 marca 2013, 12:29

Gosiulkovic Fajna mama

seshella napisał(a)

ja zaraz spadam z pracy, bo na 12.10 jedziemy do lekarza na bilans 10 miesieczniaka, o to dlaczego budzi się w nocy nie bede pytac, ale zapytam czy to normalne ze tak malo pije, wczoraj zmierzyłam, przez cały dzień 25 ml, z czego część wypluła

to jest coś takiego ?? mnie kazali przyjść na przypominającą szczepionkę jak Asia skończy 13 miechów i nic mi nie mówili o jakiś wizytach pośrednich. Zresztą póki Asia zdrowa jak ryba to ja i tak bym do tego siedliska zarazków nie poszła w ten okres grypowo-przeziębieniowy... ;)

Zgłoś nadużycie #53374 6 marca 2013, 12:33

elka40 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

to jest coś takiego ?? mnie kazali przyjść na przypominającą szczepionkę jak Asia skończy 13 miechów i nic mi nie mówili o jakiś wizytach pośrednich. Zresztą póki Asia zdrowa jak ryba to ja i tak bym do tego siedliska zarazków nie poszła w ten okres grypowo-przeziębieniowy... ;)

masz racje...nam tez mówili,ze możemy przyjśc po 8 miesiącu na ważenie i mierzenie ale nie poszliśmy,żeby jej po przychodniach z choróbskami nie ciągać.
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #53375 6 marca 2013, 13:42

ewelina6660 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

Nam tak samo kazali.

Zgłoś nadużycie #53376 6 marca 2013, 13:50

kasia17 Fajna mama
Dziewczyny gulasz z soczewicy rewelka , synek zjadl calą michę ze smakiem ;)

Zgłoś nadużycie #53377 6 marca 2013, 13:52

kasia17 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

AAA wczoraj ugotowałam Natce kalafiorową...chyba pierwszy raz tyle zjadła.Dzisiaj brokułowa :)

poprosze o przepisik ;)

Zgłoś nadużycie #53378 6 marca 2013, 13:53

kasia17 Fajna mama

elka40 napisał(a)

polecam nifuroksazyd

o mam nifuroksazyd w domu , ale raz zwymiotowalam wzielam probiotyk .

Zgłoś nadużycie #53379 6 marca 2013, 13:58

kasia17 Fajna mama

mala24 napisał(a)

Alanek ma Atopowe Zapalenie Skóry :(

przykro mi ;( a jakie badania robilas i czy tylko czerwone policzki ma czy na calej skorze ?

Zgłoś nadużycie #53380 6 marca 2013, 14:00

kasia17 Fajna mama

mala24 napisał(a)

u Dermatologa byłam, teraz strasznie mu wyszło raczki, brzuch, plecy i buzia :(

acha ;(

Zgłoś nadużycie #53381 6 marca 2013, 14:01

kasia17 Fajna mama

mala24 napisał(a)

u Dermatologa byłam, teraz strasznie mu wyszło raczki, brzuch, plecy i buzia :(

acha ;(

Zgłoś nadużycie #53382 6 marca 2013, 14:35

aneta74 Fajna mama
hej kobitki :)
mnie dziś wzięło na mycie okien , udało się umyc dwa zostały trzy ;) Estera dzięki za pomysł też ubrałam mała w fotelik i trochę wytrzymała. tak tylko rzuciło mi sie w oczy że Alanek Ma AZS dla pewności skonsultuj jeszcze z innym lekarzem .Mojej koleżanki córce też nie dawno taką diagnozę postawił dermatolog bez żadnych badań na oko. teraz jeżdzi do innego robi wszystkie badania na razie pewne jest ze jest uczulona na płyny do płukania i proszek do prania i dalej ja badaja ale wiem że badali mocz , próbki skóry pobierali.więc moze warto się u innego dermatologa sprawdzić?
Kasiu jak możesz to wstaw te przepisy może mojemu niejadkowi tez posamakuje i coś w końcu zje innego oprócz kaszek i owoców.
a teraz pokarzę Wam naszą willę marzeń i ten kurz na ścianie wg. tego gościa co przyjechał z dyr. na kontrolę.Ku...a obsmaruję w tym piśmie.
nic tylko zburzyc i budowac od nowa

Zgłoś nadużycie #53383 6 marca 2013, 14:44

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

mnie dziś wzięło na mycie okien , udało się umyc dwa zostały trzy ;) Estera dzięki za pomysł też ubrałam mała w fotelik i trochę wytrzymała. tak tylko rzuciło mi sie w oczy że Alanek Ma AZS dla pewności skonsultuj jeszcze z innym lekarzem .Mojej koleżanki córce też nie dawno taką diagnozę postawił dermatolog bez żadnych badań na oko. teraz jeżdzi do innego robi wszystkie badania na razie pewne jest ze jest uczulona na płyny do płukania i proszek do prania i dalej ja badaja ale wiem że badali mocz , próbki skóry pobierali.więc moze warto się u innego dermatologa sprawdzić?
Kasiu jak możesz to wstaw te przepisy może mojemu niejadkowi tez posamakuje i coś w końcu zje innego oprócz kaszek i owoców.
a teraz pokarzę Wam naszą willę marzeń i ten kurz na ścianie wg. tego gościa co przyjechał z dyr. na kontrolę.Ku...a obsmaruję w tym piśmie.

przecież to ruina, popękane mury, daj spokoj

Zgłoś nadużycie #53384 6 marca 2013, 14:45

aniam Supermama
dziewczyny, jutro idę na badania okresowe, więc mnie nie będzie

wieczorkiem pewnie też nie będę miała kiedy zajrzeć, więc życzę Wam spokojnego popołudnia i dużo zdrówka;*

Zgłoś nadużycie #53385 6 marca 2013, 15:11

ewelina6660 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

poprosze o przepisik ;)

Marchewka, pietruszka, seler, kawałek cilęciny.Jak te twardsze warzywa się pogotowały to dodałam kalafiora.Na koncu dodałam  koperku :)

Zgłoś nadużycie #53386 6 marca 2013, 15:49

mala24 Supermama

aniam napisał(a)

ooo...
ale to dopiero teraz się uaktywniło ??

nie, od początku miał wrażliwą skóre i raz wychodziło, zanikało ale nigdy całkowicie, byłam u 2 i obydwie stwierdziły to samo

Zgłoś nadużycie #53387 6 marca 2013, 15:51

gwonka Fajna mama

seshella napisał(a)

ja zaraz spadam z pracy, bo na 12.10 jedziemy do lekarza na bilans 10 miesieczniaka, o to dlaczego budzi się w nocy nie bede pytac, ale zapytam czy to normalne ze tak malo pije, wczoraj zmierzyłam, przez cały dzień 25 ml, z czego część wypluła

moj tez malo pije, dwa dni mial szal ze pil na okraglo, chyba z 300 ml herbatki wypil, a teraz znowu strajk, nic nie chce, albo wezmie lyczka i koniec

Zgłoś nadużycie #53388 6 marca 2013, 16:06

kasia17 Fajna mama
Anetka proszę ;)

Słodki kurczak z kaszą jaglaną
Składniki
1 piersi z kurczaka
kasza jaglana
słodkie jabłko
woda
Sposób przygotowania:
W garnuszku zagotuj wodę, na wrzątek wrzuć pierś z kurczaka. Po ugotowaniu posiekaj. W drugim garnuszku zagotuj dwa razy tyle wody ile jest kaszy jaglanej. Na wrzątek wrzuć kaszę i gotuj aż kasza wchłonie cała wodę. Odstaw garnek z kaszą na ok 30 minut - owijając garnek kocem. Jabłuszko utrzyj na tarce. Wymieszaj kasze z mięsem i jabłuszkiem.

Kuskus z warzywami - przepis dla dzieci
Dla dziecka od: 7 miesiąca życia
Składniki

- pół filiżanki kaszy kuskus
- kawałek ugotowanej oddzielnie piersi z indyka
- łodyga selera naciowego
- mała marchewka
- łyżeczka masła

Sposób przygotowania

Warzywa dokładnie umyj, oczyść i jeszcze raz obmyj. Podduś je w małej ilości wody. Gdy będą miękkie, rozgnieć je widelcem. Jeśli dziecko dobrze już sobie radzi z cząsteczkami jedzenia, możesz pokroić je w drobną kostkę. Ugotowane mięso z indyka (bez skóry) posiekaj drobniutko. Kuskus wsyp do garnuszka i zalej wrzątkiem, tak by powierzchnia wody znajdowała się 1 cm nad powierzchnią kaszy. Krótko zagotuj, dodaj masło, przykryj pokrywką i poczekaj, aż kuskus wchłonie całą wodę (ok. 10 minut). Kaszkę przełóż do miseczki, wymieszaj z mięsem i uduszonymi warzywami. Podawaj na ciepło.

Gulasz z soczewicy ( ja robilam z zielonej )
Składniki:

okolo pol szklanki suszonej soczewicy
1 duży ziemniak obrany i pokrojony w kostkę
1 marchewka
2 lyzki przecieru pomidorowego ( ja ma swojski )
łyżka oliwy lub masła
Soczewicę, ziemniaka i marchew włożyć do rondelka i zalać wodą tak, by przykryć warzywa.
Zagotować na dużym ogniu, następnie zmniejszyć ogień i dusić tak długo, aż cała woda zostanie wchłonięta przez warzywa, czyli około 30 minut. W połowie gotowania dodać pomidorka.
Następnie rozdrobnić gulasz blenderem lub rozgnieść widelcem. Ja wszystko widelcem rozdrobnilam a wody wlalam troche wiecej zeby nie bylo takie geste tzn bylo jej tyle ze nie wchlonela sie cala nim warzywa byly miekkie.
Do tej potrawy można dodać jeszcze gotowane mięso i/lub żółtko. Ja dodalam zoltko . super ;)

Zgłoś nadużycie #53389 6 marca 2013, 16:06

ewelina6660 Fajna mama

gwonka napisał(a)

moj tez malo pije, dwa dni mial szal ze pil na okraglo, chyba z 300 ml herbatki wypil, a teraz znowu strajk, nic nie chce, albo wezmie lyczka i koniec

Natalka pije duzo wody,ale najbardziej po chrupkach kukurydzianych.

Zgłoś nadużycie #53390 6 marca 2013, 16:09

gwonka Fajna mama

aneta74 napisał(a)

masakra, rzeczywiscie zburzyc