Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #53131 5 marca 2013, 11:32

elka40 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

haha mój jest nie lepszy :)
Spimy we 3 i Natalka cycka je w nocy ze 3 razy.Jak je to moj mąż otwiera jedno oko i przewala sie na drugi bok, a rano sie mnie pyta, czy ona cala noc jadla hahaha.

haha...dobre
no ale to już jest naukowo udowodnione,że oni zawsze wyłapują 1/5 z tego co mówimy i co się dzieje i składaja to sobie w inna inszość :D
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #53132 5 marca 2013, 11:32

gwonka Fajna mama

elka40 napisał(a)

Zuzka lepiej...dziś w nocy prawie nie kaszlała...jeszcze tylko katarek jej został...aha..kupiłam ten nasivin...o rany! no aplikator faktycznie do dupy...a czy pomaga...trudno wyczuć :D

no to dobrze ze juz lepiej, ze kaszelek mija, z katarkiem to sie pewnie jeszcze pomeczy. u nas katarek okolo tygodnia poltora trwal

Zgłoś nadużycie #53133 5 marca 2013, 11:36

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

ale skoro kupują z zakladu pracy męża to może oni mają jakieś wewnetrzne przepisy dotyczące sprzedaży, bo te 5 lat to dotyczą darowizny lub spadku, że nie można sprzedać

Wiem,ze jak kupisz mieszkanie to też...w ciagu 5 lat płacisz podatek...tylko jesli przeznaczysz je na własne potrzeby mieszkaniowe to nie płacisz. Co do darowizny lub spadku to jest taka zasada,ze nie płaci się od tego podatku jesli ktos na przykład podaruje ci twoje pierwsze mieszkanie ( jako forme na rozpoczecie dorosłego zycia ).Wtedy nie ma podatku od spadku ani darowiny

Zgłoś nadużycie #53134 5 marca 2013, 11:37

elka40 Fajna mama

gwonka napisał(a)

niech twoj maz przyjedzie do nas to doceni swoja core :) i nie bedzie wiecej zadawal takich pytan, heheh. a Kuba jeszcze potrafi obudzic sie o trzeciej i sie bawic poltorej godziny, potem go uspie i spi

no to nam sie tak zdarzyło dwa razy tylko...ja tez nie wiem o co mu chodzi...naprawdę :D

Zgłoś nadużycie #53135 5 marca 2013, 11:38

elka40 Fajna mama

gwonka napisał(a)

no to dobrze ze juz lepiej, ze kaszelek mija, z katarkiem to sie pewnie jeszcze pomeczy. u nas katarek okolo tygodnia poltora trwal

no u nas tez długo...w sumie od środy ma ciagle...tyle,ze dziś już nos nie taki bardzo zawalony w nocy miała...hm..może koniec kataru a moze faktycznie nasivin pomógł

Zgłoś nadużycie #53136 5 marca 2013, 11:46

seshella Fajna mama

gwonka napisał(a)

niech twoj maz przyjedzie do nas to doceni swoja core :) i nie bedzie wiecej zadawal takich pytan, heheh. a Kuba jeszcze potrafi obudzic sie o trzeciej i sie bawic poltorej godziny, potem go uspie i spi

albo do mnie zapraszam :)

Zgłoś nadużycie #53137 5 marca 2013, 11:48

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

Wiem,ze jak kupisz mieszkanie to też...w ciagu 5 lat płacisz podatek...tylko jesli przeznaczysz je na własne potrzeby mieszkaniowe to nie płacisz. Co do darowizny lub spadku to jest taka zasada,ze nie płaci się od tego podatku jesli ktos na przykład podaruje ci twoje pierwsze mieszkanie ( jako forme na rozpoczecie dorosłego zycia ).Wtedy nie ma podatku od spadku ani darowiny

kurcze, to ja nie kojarze tego przepisu że jak kupie mieszkanie np w celu inwestycyjnym (nie wynajmuje tylko czekam jak ceny pojdą w gore) to place podatek

Zgłoś nadużycie #53138 5 marca 2013, 11:56

elka40 Fajna mama

seshella napisał(a)

kurcze, to ja nie kojarze tego przepisu że jak kupie mieszkanie np w celu inwestycyjnym (nie wynajmuje tylko czekam jak ceny pojdą w gore) to place podatek

tylko jesli sprzedasz je przed upływem 5 lat od zakupu
to tak samo jak kupisz cos duzego, jakis składnik majątku...np auto...i sprzedajesz przed upływem pół roku to też płacisz

Zgłoś nadużycie #53139 5 marca 2013, 12:02

aneta74 Fajna mama

seshella napisał(a)

ale skoro kupują z zakladu pracy męża to może oni mają jakieś wewnetrzne przepisy dotyczące sprzedaży, bo te 5 lat to dotyczą darowizny lub spadku, że nie można sprzedać

z tym podatkiem to wiem tylko wlasnie jest jakis tam przepis że jak szybciej sprzedam to po prostu tą "znizkę" musze oddac dlatego musze siąśc i popatrzec w te paragrafy

Zgłoś nadużycie #53140 5 marca 2013, 12:03

elka40 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

z tym podatkiem to wiem tylko wlasnie jest jakis tam przepis że jak szybciej sprzedam to po prostu tą "znizkę" musze oddac dlatego musze siąśc i popatrzec w te paragrafy

aha :D

Zgłoś nadużycie #53141 5 marca 2013, 12:06

aneta74 Fajna mama

elka40 napisał(a)

haha...mój mąż rzucił mi ostatnio hasło: trzeba iśc do lekarza i spytac czemu nasze dziecko tak ciężko usypia i często się budzi w nocy.
rozbroił mnie tym bo Zuzka chodzi spać koło 20-21, śpi do rana, budzi sie dwa trzy razy ale wypije troche picia i zaraz usypia. Dla porównania patrycja usypiała o 24-1 w nocy, budzila się kilka razy na jedzenie, picie, bo zgubiła smoka...mały koszmarek
No ale niech tam...bylismy wczoraj u lekarza i pytam jej czy to normalne ( chociaz oczywiście wiem,że zadaje głupie pytanie i nikt nie jest w stanie dać mi na to sensownej odpowiedzi ) a lekarka na to: zawsze tak było? no to my mówimy,że nie zawsze...od jakiegoś 6 miesiąca...a ona na nas spojrzała i mówi: a jakby wam ciągle jakies zęby wychodziły to tez byście dobrze spali?
Ale mój mąż sie uspokoił...nie wiem skad mu się to wzięło ,że Zuzka źle sypia :D

:) dobre :) )
mój to nawet nie wiedział ile razy wstawalam do malej takim kamiennym snem śpi a mała zreszta głosno nie płakała. ostatnio mnie rozbroil i mowi że on idzie na wychowawczy .Mówie ok ale nie mysl że wtedy tylko będziesz spał albo z mała sie bawił .trzeba jeszcze posprzątac , ugotowac ,poprać bo wtedy ja przyjdę z pracy i będę odpoczywac tak jak ty teraz ;) to minka zrzedła od razu

Zgłoś nadużycie #53142 5 marca 2013, 12:07

aneta74 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

haha mój jest nie lepszy :)
Spimy we 3 i Natalka cycka je w nocy ze 3 razy.Jak je to moj mąż otwiera jedno oko i przewala sie na drugi bok, a rano sie mnie pyta, czy ona cala noc jadla hahaha.

:) )hahahah dobre :) trzeba było go z tego błędu nie wyprowadzać ;) ))

Zgłoś nadużycie #53143 5 marca 2013, 12:10

aneta74 Fajna mama
uciekam na spacer bo mała po mału sama sie ubiera ;)
kurcze nie mam czapek dla niej takich na cieplejsze dni na razie chodzi w tej co w zimie tylko bez kapturka głowki nie ma spoconej jak wracam więc chyba jest ok. musze ją zabrac ze sobą i przymierzyc najlepiej bo na oko to nie wiem czy dopasuję

Zgłoś nadużycie #53144 5 marca 2013, 12:10

mala24 Supermama
no to mykamy na spacerek :)

Zgłoś nadużycie #53145 5 marca 2013, 12:14

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

mój to nawet nie wiedział ile razy wstawalam do malej takim kamiennym snem śpi a mała zreszta głosno nie płakała. ostatnio mnie rozbroil i mowi że on idzie na wychowawczy .Mówie ok ale nie mysl że wtedy tylko będziesz spał albo z mała sie bawił .trzeba jeszcze posprzątac , ugotowac ,poprać bo wtedy ja przyjdę z pracy i będę odpoczywac tak jak ty teraz ;) to minka zrzedła od razu

bardzo odbrze!!
niech wie na czym polega wychowywanie dziecka...
ja swojemu powiedziałam, ze ja dziecka głodzić nie będę, bo każe tak jego mamusia, jak się nie podoba to zwalniam się z pracy, a on idzie na drugą zmainę... wtedy ja zajmę się odpowiednio małym, będe dawać jeść w dzień, by w nocy nie wołał :)
podziałało!!

Zgłoś nadużycie #53146 5 marca 2013, 12:14

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

uciekam na spacer bo mała po mału sama sie ubiera ;)
kurcze nie mam czapek dla niej takich na cieplejsze dni na razie chodzi w tej co w zimie tylko bez kapturka głowki nie ma spoconej jak wracam więc chyba jest ok. musze ją zabrac ze sobą i przymierzyc najlepiej bo na oko to nie wiem czy dopasuję

ja byłam na Ptaku i kupiłam małemu taką fikuśną czapeczkę lżejszą, by głowa sie nie pociła :)

Zgłoś nadużycie #53147 5 marca 2013, 13:06

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

oj kocioł jak nic ;) )) a tam jak mu smakuje i pije to na pewno mu nie zaszkodzi .zresztą Mala daje i Alankowi nic nie jest.Moja na razie żłopie bebiko ale jak by nie chciała proszkowego pić to też pewnie bym dawała kartonowe

no w nocy tez wypil butle jeszcze.... tylko wiesz aneta on niby mial skaze bialkowa i nie wiadomo czy mu nic nie wyjdzie..bo obecnie pije bebilon pepti. a jakie najlepiej dac ?? ta 2 procent ??

Zgłoś nadużycie #53148 5 marca 2013, 13:17

maryna Fajna mama

mala24 napisał(a)

kocioł jak nic :) ale każda ma miejsce zaklepane więc czemu ty byś miała nie mieć i nie być z nami :)

hihi no wlasnie ;)

Zgłoś nadużycie #53149 5 marca 2013, 13:23

maryna Fajna mama

mala24 napisał(a)

a co do pogody jak ubieracie dzieciaczki? nadal kombinezony zimowe? bo ja mam cieńsze w domu i się zastanawiam, lub kurtkę o taką :

cos ty kombinezon... juz dawno nie ubieram...ja co dzien ubieram w taka podobna jak ty wlasnie....

Zgłoś nadużycie #53150 5 marca 2013, 13:38

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

dobrze powiedzialas!! ;)