Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #52791 1 marca 2013, 16:24

maryna Fajna mama

elka40 napisał(a)

cześć dziewczyny...nadrobiłam mniej więcej.
u nas nos straszna...a raczej ranek tak od 5 no i wczorajszy wieczór...wszystko przez katar :-(
Zostałam dziś z Zuzką w domu,żeby ją obserwować.W sumie od czasu do czasu miałą lekką temperaturkę taką do 37,4 i tylko katar. Więc póki co do lekarza nie poszliśmy, bo co na katar poradzi.Jutro jeszcze z nią posiedzę sobie i jakby coś gorzej to wtedy do lekarza.A jak nie to tylko w domu przytrzymam.Szkoda mi jej biedulki, bo katar paskudna rzecz a ona nie daje sobie odciągać-trzeba na siłę, więc ryk.Maścią majerankową jeszcze smaruję.Więc od rana przy Zuzi nic nie zrobiłam, bo marudna, po południu ciągle ludzie w domu i dopiero teraz usnęła a ja idę sprzątać kuchnię. Choroba...włąśnie słyszałam marudzenie...ojej..muszę iść.

ojej zdrowka dla Zuzki no i najlepszego z okazji miesięcznicy!!

Zgłoś nadużycie #52792 1 marca 2013, 16:30

maryna Fajna mama
dziewczyny a wczoraj nie dalam rady zajrzec i napisac...dostalam okres i zdychalam...ale moj MAŁY CHODZI!!SAM WSTAJE SIE PUSZCZA I NORMLANIE CHODZIL!! raz 12 kroków,potem 3 potem 2 potem 5 itd...jestem taka dumna z niego!!
dzis poszlismy sobie na spacer..ubralam mu buciki ,bez wozka i za jedna raczke sobie spacerowalismy!!szok!! mam film nagrany ale jak go wrzucic ?? nie umiem :( buuu nie mam konta na youtube..... :(

Zgłoś nadużycie #52793 1 marca 2013, 16:32

maryna Fajna mama

kasia17 napisał(a)

no tak mialyscie racje , wynik byl podany wedlug norm mezczyzny a u dzieci jest to troche inaczej wiec jak najbardziej jest ok ;)

no widzisz.. super..Wiktorek to zdrowe chlopisko!! ;)

Zgłoś nadużycie #52794 1 marca 2013, 16:36

aniam Supermama

oll85 napisał(a)

Właśnie śpi! Gorączki nei ma! Dałam mu tylko ten antybiotyk. Zjadł dużo rosołu z wołowiną kurką marchwią i makaronem :) mleka nei bardzo. słoja też nei. biedny ma srake...

najważniejsze, ze cos je

Zgłoś nadużycie #52795 1 marca 2013, 16:37

maryna Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Dzien doberek , ale pochmurno dzis u nas , buuuuuuuuu ;(
Wiecie ze w marcowkach juz 8 bobaskow sie urodzilo i jak narazie same cesarki ;
)

o to super.... juz tyle dzieciaczkow ?? a cos pisalas kiedys ze ruchow nei bylo u jakiejs czy cos ?? moja skleroza ...przepraszam cos gdzies dzwoni ale nie wiem gdize;/.....

Zgłoś nadużycie #52796 1 marca 2013, 16:37

aniam Supermama

oll85 napisał(a)

Aniam bo ty na fb nei siedzisz... noc koszmarna! rano byłam po recepyty. czekam na cud!

w pracy nie mogę wejść na fb :(

trzymam kciuki, by było już lepiej

Zgłoś nadużycie #52797 1 marca 2013, 16:37

mala24 Supermama

maryna napisał(a)

dziewczyny a wczoraj nie dalam rady zajrzec i napisac...dostalam okres i zdychalam...ale moj MAŁY CHODZI!!SAM WSTAJE SIE PUSZCZA I NORMLANIE CHODZIL!! raz 12 kroków,potem 3 potem 2 potem 5 itd...jestem taka dumna z niego!!
dzis poszlismy sobie na spacer..ubralam mu buciki ,bez wozka i za jedna raczke sobie spacerowalismy!!szok!! mam film nagrany ale jak go wrzucic ?? nie umiem :( buuu nie mam konta na youtube..... :(

super :)

Zgłoś nadużycie #52798 1 marca 2013, 16:38

aniam Supermama

maryna napisał(a)

łóoooo, to gratulacje :)

Zgłoś nadużycie #52799 1 marca 2013, 16:41

maryna Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

Kasia a ja chciałam Ci się zapytać :D :D ... w tych Twoich wspominkach mi przypomniałaś o tym że cesarkę byś zażądała jakbyś wiedzia jak to wygląda. Czy dalej tak myślisz ?? będziesz rodzić sn drugiego dzidziusia ?? :D :D

mialam wam sie pytac...co to znaczy skrot sn ?? wiem ze glupie pytanie....ale jak to tlumaczyc ?? ;) tylko sie nie smiejcie ;)

Zgłoś nadużycie #52800 1 marca 2013, 16:44

maryna Fajna mama

gwonka napisał(a)

wiajcie, wczoraj bylimy na badaniach. hemoglobina przed braniem zelaza byla 12,2 a po miesiacu kuracji 11,9. jest jeszcze gorzej jak bylo :( limfocyty z rozmazu manualnego nadal takie jakie byly, a nawet ciut wieksze. bialka w moczu nie bylo, ale za to byly bardzo liczne bakterie :( w poniedzialek jeszcze raz dajemy mocz do badania normalnego i na posiew, no i do lekarza :( nie mam pojecia co sie dziele z ta jego krewka :( no i siuskami :(

ojej... zdroweczka dla kubulinka..... a moze zle pobralas ten mocz?tzn mam na mysli ze jak sie pobiera dziewczynce to trzeba ja podmyc...bo wtedy wychodzi z jakas bakteria... a jak jest u chlopczyka to nie wiem ?? pisze bo moja przyjaciolka jezdzila z mala od lekarza do lekarza i juz wychodzily bakterie e-coli itd..dopiero jak trafila do prywatnego to ta jej sie pyta jak pobiera ten mocz i sie wydalo ze bez podmywania malej stad ciagle cos w moczu wychodzilo...ale mowie to tylko tak dla wiadomosci...bo nie wiem jak z chlopcami?ja tego jeszcze nie robilam

Zgłoś nadużycie #52801 1 marca 2013, 16:52

maryna Fajna mama

kasia17 napisał(a)

nie wiem naprawde mysle ze ttak naprawde moglabym sie wypowiedziec gdybym miala porownanie, nigdy nie mialam zadnej operacji wiec chyba do konca nie zdaje sobie sprawy ale podczas mojego porodu myslalm ze umieram z bolu , hehe pewnie wszytkie tak czuly ale to zalezy bo kazda ma inny prog bolu ;)
Ja od 22 do 8 rano mialam jeden bol za drugim bez sekundy przerwy, jeden sie konczyl a drugi zaczynal i to takie jak parte , zygac mi sie chcialo i myslalm ze sie wscieknę , tylko ta glupia polozna przylazila do mnie i gadala ze dzis w nocy nie urodze i zebym nie skakala na pilce tylko poszla spac bo na jutro nie bede miala sily a glowka wysoko i szyjka nie rozwarta !!! ale ja sobie powiedzialam ze do jutra to ja umre w tych bolach i rano po calej nocy z tej desperacji prosilam o cesarke ale ona sie wypiela , nawet nie gadala ze mna bo juz szla do domu, dopiero rano przyszla pani Halinka ze szkoly rodzenia i sie wziely za mnie, pomasowala krocze, uszczypnela wody odeszly i za godzinke Wiktor byl ze mną ;0) brrrrrrrrrrrrrr ;)
Mam nadzieje ze drugi porod nie bedzie taki straszny ! a i dla mnie trauma byly te bolace szwy i hemoroidy , jak widzialam ze dziewczyny te co rodzily ze mna jeszcze tego samego dnia zapierniczaly po korytarzu z dziecmi to nie moglam uwierzyc ze ja ledwo na drugi bok moge sie przekrecic , jeszcze krew mi przetaczali.
Dlatego zastanawiam sie co gorsze taki porod czy cesarka /
?

ja mimo wszystko ze przeklinalam ta cesarke..to chce i wole ceserke.. nie chce rodzic...

Zgłoś nadużycie #52802 1 marca 2013, 17:00

maryna Fajna mama

elka40 napisał(a)

cześć dziewczyny :-)
dziękujemy za życzenia i rady dotyczące leków.
Nasivinu nie próbowałam...zadzwonię może do męża niech kupi.
Vit.c nie daję...Zuzka pije dużo soków, a szczególnie malinowego...myślę,że wystarczy.Przy przeziębieniu tylko podaję. W sumie i tak miała chyba 3 miesiące to miała lekki katar i dopiero teraz..moim zdaniem nie jest źle.Wybraliśmy się dziś w końcu do lekarza, bo od 6 nie mogła spać przez nos zawalony i do tego znów gorączka 37,3, i kaszelek jakiś. A piątek dziś.Ale okazało się,ze tylko lekkie przeziębienie i w sumie nic więcej na szczęście. Kazała dawać vit.c i przeciwzapalny i to wszystko.
Zuzka bardzo była grzeczna przy badaniu o dziwo...widać już zapomniała o szczepieniach.
Aha..i dostaliśmy skierowanie do Łodzi do poradni naczyniowo-chirurgicznej. Zuzka ma dwa naczyniaki..jeden na pleckach niezbyt duży ale na brzuszku jeden duży jak paznokieć od palucha.Do tej pory czekaliśmy, bo zawsze tak zalecali.Lekarka powiedziała,że może podejmą się w łodzi leczenia lekami co spowoduje przyspieszenie wchłonięcia się.Dobrze by było , bo faktycznie trzeba na nie uważać,żeby nie zadrapać, a są w takich miejscach, gdzie ciągle coś się robi.

a co to ten naczyniak ?? :(

Zgłoś nadużycie #52803 1 marca 2013, 17:14

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

a ja dziś wypompowana jestem , rozmowa z psychologiem męczy jednak.ale muszę stwierdzić że babeczka jest dobra bo po krótkiej rozmowie powiedziała jaka jestem wszystkie cechy sie zgadzały :)
a jeszcze tak mnie dzis nogi bolą łydki i uda masakra nawet naciągnęłam rajstopy przeciw żylakowe ale guzik to daje, masć też . juz mnie nerwica bierze wrrr
uciekam bo mojej kundzi szwędacz sie właczył.oczywiscie zamiast zabawek pcha się do kompa i próbuje wyłaczyć.A w ogóle najlepsza zabawka ostatnio to pudełko z chusteczkami nawilżanymi.jak sie dorwie do niego to tak szybko te chusteczki wyciąga że szok a jak powiem że nie wolno to jeszcze większego przyspieszenia dostaje

hihi mala asiorka rosnie!!
a co z psychologiem ?? jakos nie wiem o co chodzi?

Zgłoś nadużycie #52804 1 marca 2013, 18:35

Gosiulkovic Fajna mama

maryna napisał(a)

aaaaaaa
no rewelacja!!!
kurcze aż mojemu pokazywałam jak z pracy wrócił!!

Zgłoś nadużycie #52805 1 marca 2013, 18:36

Gosiulkovic Fajna mama

maryna napisał(a)

mialam wam sie pytac...co to znaczy skrot sn ?? wiem ze glupie pytanie....ale jak to tlumaczyc ?? ;) tylko sie nie smiejcie ;)

sn- siłami natury :D

Zgłoś nadużycie #52806 1 marca 2013, 20:38

kasia17 Fajna mama

maryna napisał(a)

no to super, gratulacje , mamy pierwszego  wolnego szwędaczka ;)
Wyobrazam sobie jaka musisz byc dumna bo moj tez wstaje na srodku pokoju sam ale da co najwyzej 3 kroczki i tak niezdarnie  ale i tak mam lzy sczescia w oku ;)

Zgłoś nadużycie #52807 1 marca 2013, 20:40

kasia17 Fajna mama

maryna napisał(a)

ojej... zdroweczka dla kubulinka..... a moze zle pobralas ten mocz?tzn mam na mysli ze jak sie pobiera dziewczynce to trzeba ja podmyc...bo wtedy wychodzi z jakas bakteria... a jak jest u chlopczyka to nie wiem ?? pisze bo moja przyjaciolka jezdzila z mala od lekarza do lekarza i juz wychodzily bakterie e-coli itd..dopiero jak trafila do prywatnego to ta jej sie pyta jak pobiera ten mocz i sie wydalo ze bez podmywania malej stad ciagle cos w moczu wychodzilo...ale mowie to tylko tak dla wiadomosci...bo nie wiem jak z chlopcami?ja tego jeszcze nie robilam

ja zawsze Wiktorowi przed pobraniem po kapieli i rano siusiaka rywanolem przemywam a potem woda wg zalecen pediatry i mocz mu super wychodzi jak do tej pory ;)

Zgłoś nadużycie #52808 1 marca 2013, 20:40

elka40 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

Moja też właśnie ma takiego naczyniaka tak na boczku na razie niezbyt duży ale na razie kazała czekac jak rok skończy.Ale teraz tak sobie myslę ze jak będę czekac to za rok pewnie sie dostanę znając nasza służbę zdrowia.ja teraz do dermatologa najszybciej za 2 tygodnie sie umówiłam.jakieś paskództwo mi wyskoczyło na kciuku u prawej ręki ni to kurzajka brodawka kij to wie .Najgorzej że sie babra , peka krew sie leje a potem znów naciąga. I bolec teraz juz paluch zaczyna :(

Wiesz co..moja Patrycja też miała na rączce.Ale faktycznie po roczku zaczął jej blednąć i sam się wchłonął nie wiadomo kiedy. Z Zuzką też chciałam czekać...w żadnym wypadku nie chcę jej tego usuwać chirurgicznie chyba,że się nie wchłonie i nie będzie wyjścia.Ale tu podobno lekami leczą, więc tym bardziej ,ze ma dużego.I bardzo wystaje. Bo niektore są zupełnie płaskie to wtedy nie ma własciwie problemu. A ze swoim palcem to faktycznie idź..nie ma na co czekać, bo będzie się goiło i goiło, tak zasuszą albo wytną i po sprawie
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #52809 1 marca 2013, 20:44

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

ale super! pamiętam jak moja Patrycja zaczęła chodzić...poszła w stronę tatusia.Czekam z niecierpliwością na Zuzię :D

Zgłoś nadużycie #52810 1 marca 2013, 20:46

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

siłami natury