Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #51951 22 lutego 2013, 13:49

Gosiulkovic Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Ale super pasibrzuszki ;)
Gosia ale ty chyba caly dzien w kuchni siedzisz skoro tak im dogadzasz ?

kurde no duzo..... Marcin się śmieje że mam tutaj swoje centrum dowodzenia :D . Po prawicy laptop oczywiście ukidrany i ochlapany wszystkim co akurat robię :D Dzisiaj już ścierałam z ekranu kropki z ciasta naleśnikowego :P .
No i mogę se tak bo mam kuchnie otwartą na pokój i mam obydwie w zasięgu wzroku.

Zgłoś nadużycie #51952 22 lutego 2013, 13:49

kasia17 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

Kasiu no i się poryczałam :) Jeju jak to szybko minęło...

anetka no nie ? bardzo szybko ! Ty zaraz po mnie bylas , jej wiecie jak mi te posty odswiezyly pamięć !!!
normalnie czuje sie jakby to dzialo sie wczoraj ;)

Zgłoś nadużycie #51953 22 lutego 2013, 13:50

kasia17 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

anetka no nie ? bardzo szybko ! Ty zaraz po mnie bylas , jej wiecie jak mi te posty odswiezyly pamięć !!!
normalnie czuje sie jakby to dzialo sie wczoraj ;)

a i jak czytalam te psoty i obie z seshleka cos pisalyscie to smaic mi sie chcialo bo wtedy nieswiadome bylyscie ze Was pociagne zaraz za sobą ;)

Zgłoś nadużycie #51954 22 lutego 2013, 13:52

aniam Supermama

mala24 napisał(a)

ciotka znowu nakupiła Alanowi

super ciuszki :)

Zgłoś nadużycie #51955 22 lutego 2013, 13:57

Gosiulkovic Fajna mama
aha i u mnie też tak zwykle jest że ja nie widzę problemu a Marcin kręci nosem.

Zgłoś nadużycie #51956 22 lutego 2013, 14:38

ewelina6660 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

wiesz co staram się jej dawać 4 posiłki dziennie. Rano jak wstajemy to zjada śniadanko- kromkę razowego chleba z masełkiem i np serkiem arla buko naturalnym, albo jajecznicę (gdzieś 1,5 jajka wciągnie myślę) albo ten kleik z owocami, czy tam owoce z jogurtem naturalnym, czasami twaróg ze śmietaną :) . Ok południa staram się jej dać zupę. Gotuję dla nas dziewczyn zawsze jakąś zupinkę- ogórkową, pomidorową, krupnik czy jak mnie tam natchnie dodaję różne kasze i ryże. W zasadzie nie mam problemu bo zje co jej dam ale np. widzę że rosół darzy straszną miłością, kaszę jęczmienną woli od jaglanej a ryż zwykły od brązowego. Co do ilości to zaraz poszukam zdjęcia które zrobiłam ze 2 tyg temu. Dziewczyny jadły zupę pomidorową i zobaczcie ile zjadła Asia- lewa micha a ile Iwona- prawa. Miały mniej więcej po równo- widać po paskach na miskach :D
Ok 15, 16 jemy zawsze właściwy obiad czyli to co robię dla nas tylko czasem lekko zmodyfikowane np. jak dla nas robię mielone to Asi gotuję pulpeta. Ale np ziemniaki ze szpinakiem, czy buraki albo karkówkę duszoną, rybkę z folii to wcina taką samą jak my. Wczoraj np jadła z nami spaghetti. Sama zrobiłam sosik + pełnoziarniste spaghetti lubella :D . Tak na marginesie to się mojemu totalnie klepki poprzestawiały bo jeszcze niedawno piałam Wam że on to by spaghetti nie tknął a teraz tak mu smakuje że 2 dokładki zjadł :/... się ludziom zmienia :D :D
no i wieczorem, ten kleik albo jajecznicę, albo kanapkę- zależy od tego co mam i co jadła na śniadanie. Oczywiście wszystko przepija cycem, zajada chrupkami kukurydzianymi, waflami ryżowymi, ryżem, często jakimś owocem bo jak np Iwona je jabłko to Asia jak spaniel przy niej to jej też ścieram na tarce i je, albo mandarynkę ze mną- bardzo lubi.
Nie trzymamy się restrykcyjnie jakichś wyznaczonych pór jedzenia ani ilości. Często np wychodzimy na spacer i jak wrócimy i ugotuję to zamiast 12 jest 13:30. Uczę Asię że ma czekać, a czasem cyca trochę podje. Aha no i pije tylko wodę. Ale niewiele.

Gosiu, bardzo,ale to bardzo Ci dziękuję.Zrobiłam dzisiaj Natalce po spacerze na deser kleik ryżowy na wodzie zze zmiksowanymi mrożonymi truskawkami.Otwierała buzię jak nigdy.....może dośc ma już tych sloiczkowych deserków. Wypróbuję jeszcze z kaszą manną..muszę tylko ją kupić , bo ta co mam w szafce to ma chyba 3 miechy.

Zgłoś nadużycie #51957 22 lutego 2013, 14:40

ewelina6660 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

wiesz co staram się jej dawać 4 posiłki dziennie. Rano jak wstajemy to zjada śniadanko- kromkę razowego chleba z masełkiem i np serkiem arla buko naturalnym, albo jajecznicę (gdzieś 1,5 jajka wciągnie myślę) albo ten kleik z owocami, czy tam owoce z jogurtem naturalnym, czasami twaróg ze śmietaną :) . Ok południa staram się jej dać zupę. Gotuję dla nas dziewczyn zawsze jakąś zupinkę- ogórkową, pomidorową, krupnik czy jak mnie tam natchnie dodaję różne kasze i ryże. W zasadzie nie mam problemu bo zje co jej dam ale np. widzę że rosół darzy straszną miłością, kaszę jęczmienną woli od jaglanej a ryż zwykły od brązowego. Co do ilości to zaraz poszukam zdjęcia które zrobiłam ze 2 tyg temu. Dziewczyny jadły zupę pomidorową i zobaczcie ile zjadła Asia- lewa micha a ile Iwona- prawa. Miały mniej więcej po równo- widać po paskach na miskach :D
Ok 15, 16 jemy zawsze właściwy obiad czyli to co robię dla nas tylko czasem lekko zmodyfikowane np. jak dla nas robię mielone to Asi gotuję pulpeta. Ale np ziemniaki ze szpinakiem, czy buraki albo karkówkę duszoną, rybkę z folii to wcina taką samą jak my. Wczoraj np jadła z nami spaghetti. Sama zrobiłam sosik + pełnoziarniste spaghetti lubella :D . Tak na marginesie to się mojemu totalnie klepki poprzestawiały bo jeszcze niedawno piałam Wam że on to by spaghetti nie tknął a teraz tak mu smakuje że 2 dokładki zjadł :/... się ludziom zmienia :D :D
no i wieczorem, ten kleik albo jajecznicę, albo kanapkę- zależy od tego co mam i co jadła na śniadanie. Oczywiście wszystko przepija cycem, zajada chrupkami kukurydzianymi, waflami ryżowymi, ryżem, często jakimś owocem bo jak np Iwona je jabłko to Asia jak spaniel przy niej to jej też ścieram na tarce i je, albo mandarynkę ze mną- bardzo lubi.
Nie trzymamy się restrykcyjnie jakichś wyznaczonych pór jedzenia ani ilości. Często np wychodzimy na spacer i jak wrócimy i ugotuję to zamiast 12 jest 13:30. Uczę Asię że ma czekać, a czasem cyca trochę podje. Aha no i pije tylko wodę. Ale niewiele.

Gosiu, bardzo,ale to bardzo Ci dziękuję.Zrobiłam dzisiaj Natalce po spacerze na deser kleik ryżowy na wodzie zze zmiksowanymi mrożonymi truskawkami.Otwierała buzię jak nigdy.....może dośc ma już tych sloiczkowych deserków. Wypróbuję jeszcze z kaszą manną..muszę tylko ją kupić , bo ta co mam w szafce to ma chyba 3 miechy.

Zgłoś nadużycie #51958 22 lutego 2013, 15:05

Konto usunięte

ewelina6660 napisał(a)

Kasia, nie martw sie , bo ja jeszcze nigdy nie bylam twarda.Natalka jak tylko zaczyna kwiczec to juz ląduje na rękach.

bo nei wazy 13 kilo; :)

Zgłoś nadużycie #51959 22 lutego 2013, 15:05

Konto usunięte

ewelina6660 napisał(a)

Ola, kuźwa mam nadzieje, że Kamilka nie zarazi.
My dzisiaj z okazji moich Urodzin chyba gdzies wyskoczymy na obiad...w 3 oczywiscie :)

Ja tez;/

Zgłoś nadużycie #51960 22 lutego 2013, 15:41

kasia17 Fajna mama
Wrocilam do wspomnien jak u nas ise rozsypal worek i lokomotywa ruszyla a tu siostra bliźniaczka pisze do mnie ze u nich na forum sie zaczelo , rozpakowala sie pierwsza marcowka, miala cc i miala byc corcia a urodzil sie chlopiec ;)
hehe , nie bez powodu wrzucilam akurat dzis skrot moich wspomnien, jej jakas jestem podekscytowana, chyba czuje to co siostra, mam wrazenie jakby wszystko dzialo sie na nowo ;)

Zgłoś nadużycie #51961 22 lutego 2013, 15:44

kasia17 Fajna mama
Wrocilam do wspomnien jak u nas ise rozsypal worek i lokomotywa ruszyla a tu siostra bliźniaczka pisze do mnie ze u nich na forum sie zaczelo , rozpakowala sie pierwsza marcowka, miala cc i miala byc corcia a urodzil sie chlopiec ;)
hehe , nie bez powodu wrzucilam akurat dzis skrot moich wspomnien, jej jakas jestem podekscytowana, chyba czuje to co siostra, mam wrazenie jakby wszystko dzialo sie na nowo ;)

Zgłoś nadużycie #51962 22 lutego 2013, 16:16

agata_grd Gotowa na wszystko

aniam napisał(a)

bo jest za stary, by jeść w nocy, powinien jeść tylko w dzień, poza tym MY musimy też spać!!
ale to chyba już nasz problem, aa nie jej ??

Nie łam się, moja mama mi ostatnio powiedziała że niedługo do mnie przyjedzie i będzie w nocy oduczać małego od mleka. Osobiście dziwnie się z tym czuję bo z jednej strony mnie męczy wstawanie w nocy co 3 godziny a z drugiej strony cieszę się że on ma apetyt bo z Niną mam straszny problem z jedzeniem. Nie wiem jak się do tego ustosunkować bo owszem, dzieci w tym wieku powinny już spać w nocy 6 godzin no ale szkoda mi go głodzić. Dzięki temu nocnemu podjadaniu on nie wygląda jakby przeszedł to co przeszedł.

Zgłoś nadużycie #51963 22 lutego 2013, 16:35

gwonka Fajna mama

Ulla napisał(a)

myję naczynia i coś mi się nagle cicho zrobilo.... odwracam sie i patrze...

ale slodki spioszek :) jaki on duzy :)

Zgłoś nadużycie #51964 22 lutego 2013, 16:38

Ulla napisał(a)

... dwa razy dziennie... sprząta dwa razy dziennie-widziecie to co ja?! :O

milcz, nie gorsza jesteś :)

Zgłoś nadużycie #51965 22 lutego 2013, 16:41

gwonka Fajna mama

mala24 napisał(a)

Skarbuś :*

cudny Alanek :) piekne zabki ma, no i usmiek przesliczny

Zgłoś nadużycie #51966 22 lutego 2013, 16:43

gwonka Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Wiktorek biegl na czworakach i raczka mu sie zablokowala ! Uderzył z potęzną silą noskiem i wargą o płytki w kuchni ! warga spuchnięta ale nie rozcieta chyba bo nie bylo krwi .Płakal bardo , przyłozylam zimna woda i jakos go ululalam , teraz spi ! Jakich ch.ujowy ten dzień ;(((((

oj biedaczek :( najwazniejsze ze nic groznego sie nie stalo.

Zgłoś nadużycie #51967 22 lutego 2013, 16:45

gwonka Fajna mama

agata_grd napisał(a)

moja perfekcyjna pani domu ;)

jaka ona sliczna :) fajna pomoc masz :)

Zgłoś nadużycie #51968 22 lutego 2013, 17:07

Konto usunięte

agata_grd napisał(a)

Nie łam się, moja mama mi ostatnio powiedziała że niedługo do mnie przyjedzie i będzie w nocy oduczać małego od mleka. Osobiście dziwnie się z tym czuję bo z jednej strony mnie męczy wstawanie w nocy co 3 godziny a z drugiej strony cieszę się że on ma apetyt bo z Niną mam straszny problem z jedzeniem. Nie wiem jak się do tego ustosunkować bo owszem, dzieci w tym wieku powinny już spać w nocy 6 godzin no ale szkoda mi go głodzić. Dzięki temu nocnemu podjadaniu on nie wygląda jakby przeszedł to co przeszedł.

wiesz co.. mi się zdaje,że na palcach 1 ręki możemy policzyc te ,co mają przerwe 6 h... z naszych majówek...

Zgłoś nadużycie #51969 22 lutego 2013, 19:20

oki, jestem z powrotem. Drzwi w domu mi się dzisiaj nie zamykają. Co chwilę ktoś przychodzi. Jakoś szybko dzień dzisiaj minął, nic nie zrobiłam, gości tylko co chwilę podejmowałam, na obiad placki ziemniaczane z sosem grzybowym (z własnoręcznie zbieranych grzybków :) i tak dzień zleciał. Filip marudzi na zęby niemiłosiernie a Nina jak poszła w południe do sąsiadów tak do tej pory jej nie ma, nie żebym narzekała ;) Szyja, głowa i bark po tym głupim wypadku bolą mnie dziś strasznie, to chyba od tej śnieżycy. Ja chcę wiosnę!!!!! :(

Zgłoś nadużycie #51970 22 lutego 2013, 19:28

Konto usunięte

agata_grd napisał(a)

oki, jestem z powrotem. Drzwi w domu mi się dzisiaj nie zamykają. Co chwilę ktoś przychodzi. Jakoś szybko dzień dzisiaj minął, nic nie zrobiłam, gości tylko co chwilę podejmowałam, na obiad placki ziemniaczane z sosem grzybowym (z własnoręcznie zbieranych grzybków :) i tak dzień zleciał. Filip marudzi na zęby niemiłosiernie a Nina jak poszła w południe do sąsiadów tak do tej pory jej nie ma, nie żebym narzekała ;) Szyja, głowa i bark po tym głupim wypadku bolą mnie dziś strasznie, to chyba od tej śnieżycy. Ja chcę wiosnę!!!!! :(

Ja też!