Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #51931 22 lutego 2013, 13:17

kasia17 Fajna mama

gwonka napisał(a)

dzien doberek :) ale mam do nadrobienia, dzisiaj pewnie nie dam rady bo mam zamiar wypelnic pit wiec nie wiem czy ogarne jeszcze forum. wpadlam na chwile zeby zdac relacje z wczorajszej wizyty u ortopedy. pan doktor powiedzial ze dalsza rehabilitacja nie jest potrzebna, a nawet nastepna kontrola. mowi ze wszystko sie ladnie ustabilizowalo z tym napieciem i asymetria. delikatnie jeszcze ta raczka bardziej napieta ale pan doktor mowil ze to samo minie, najgorsze za nami :) maly raczkuje wiec reszte sam wypracuje :) nawet nie wiecie jak bardzo sie ciesze :) powiedzial jeszcze ze jakby cos nas niepokoilo to mamy przyjechac.
Kubus wczoraj byl najstarszy z dzieciaczkow, bo tam byly same miesieczne, a on do nich to taki wielkolud :)
jeden pan do mnie " duzy chlopak jak na trzy miesiace" tak niby slyszal ze tyle ma :) a ja mowie nie nie, on ma 9 :) kupa smiechu byla :)
a pan doktor zagadal do malego a ten tak sie rozplakal bo sie jego wystraszyl i nie moglismy go uspokoic. przestal dopiero w samochodzie. nigdy nam jeszcze tak nie plakal. biedaczek, no ale potem juz byl gicior, najwazniejsze ze wszystko juz z nim w porzadku :) aha i bioderka tez oki :) bo od razu mu zrobil wlasnie usg bioderek i szyi. jestem przeszczesliwa :) :) :)

suuuuuuperrrrrrrrrr ;0)

Zgłoś nadużycie #51932 22 lutego 2013, 13:17

Gosiulkovic Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Gosiu, a co w ciagu dnia i w jakich ilosciach pochłania Asia?

wiesz co staram się jej dawać 4 posiłki dziennie. Rano jak
wstajemy to zjada śniadanko- kromkę razowego chleba z masełkiem i np serkiem
arla buko naturalnym, albo jajecznicę (gdzieś 1,5 jajka wciągnie myślę) albo
ten kleik z owocami, czy tam owoce z jogurtem naturalnym, czasami twaróg ze
śmietaną :) . Ok południa staram się jej dać zupę. Gotuję dla nas dziewczyn
zawsze jakąś zupinkę- ogórkową, pomidorową, krupnik czy jak mnie tam natchnie
dodaję różne kasze i ryże. W zasadzie nie mam problemu bo zje co jej dam ale
np. widzę że rosół darzy straszną miłością, kaszę jęczmienną woli od jaglanej a
ryż zwykły od brązowego. Co do ilości to zaraz poszukam zdjęcia które zrobiłam
ze 2 tyg temu. Dziewczyny jadły zupę pomidorową i zobaczcie ile zjadła Asia-
lewa micha a ile Iwona- prawa. Miały mniej więcej po równo- widać po paskach na
miskach :D
Ok 15, 16 jemy zawsze właściwy obiad czyli to co robię dla
nas tylko czasem lekko zmodyfikowane np. jak dla nas robię mielone to Asi
gotuję pulpeta. Ale np ziemniaki ze szpinakiem, czy buraki albo karkówkę
duszoną, rybkę z folii to wcina taką samą jak my. Wczoraj np jadła z nami
spaghetti. Sama zrobiłam sosik + pełnoziarniste spaghetti lubella :D . Tak na
marginesie to się mojemu totalnie klepki poprzestawiały bo jeszcze niedawno
pisałam Wam że on to by spaghetti nie tknął a teraz tak mu smakuje że 2 dokładki
zjadł :/... się ludziom zmienia :D :D
no i wieczorem, ten kleik albo jajecznicę, albo kanapkę-
zależy od tego co mam i co jadła na śniadanie. Oczywiście wszystko przepija
cycem, zajada chrupkami kukurydzianymi, waflami ryżowymi, ryżem dmuchanym, często jakimś
owocem bo jak np Iwona je jabłko to Asia jak spaniel przy niej to jej też
ścieram na tarce i je, albo mandarynkę ze mną- bardzo lubi.
Nie trzymamy się restrykcyjnie jakichś wyznaczonych pór
jedzenia ani ilości. Często np wychodzimy na spacer i jak wrócimy i ugotuję to
zamiast 12 jest 13:30. Uczę Asię że ma czekać, a czasem cyca trochę podje. Aha
no i pije tylko wodę. Ale niewiele.

Zgłoś nadużycie #51933 22 lutego 2013, 13:24

aneta74 Fajna mama
Kasiu no i się poryczałam :) Jeju jak to szybko minęło...

Zgłoś nadużycie #51934 22 lutego 2013, 13:27

aneta74 Fajna mama
a ja jak wyszłam tak szybko wróciłam.tak piżdzi że wytrzymałam 20 minut małej folię zarzuciłam to nie zmarzła ale ja tak

Zgłoś nadużycie #51935 22 lutego 2013, 13:32

Gosiulkovic Fajna mama

gwonka napisał(a)

dzien doberek :) ale mam do nadrobienia, dzisiaj pewnie nie dam rady bo mam zamiar wypelnic pit wiec nie wiem czy ogarne jeszcze forum. wpadlam na chwile zeby zdac relacje z wczorajszej wizyty u ortopedy. pan doktor powiedzial ze dalsza rehabilitacja nie jest potrzebna, a nawet nastepna kontrola. mowi ze wszystko sie ladnie ustabilizowalo z tym napieciem i asymetria. delikatnie jeszcze ta raczka bardziej napieta ale pan doktor mowil ze to samo minie, najgorsze za nami :) maly raczkuje wiec reszte sam wypracuje :) nawet nie wiecie jak bardzo sie ciesze :) powiedzial jeszcze ze jakby cos nas niepokoilo to mamy przyjechac.
Kubus wczoraj byl najstarszy z dzieciaczkow, bo tam byly same miesieczne, a on do nich to taki wielkolud :)
jeden pan do mnie " duzy chlopak jak na trzy miesiace" tak niby slyszal ze tyle ma :) a ja mowie nie nie, on ma 9 :) kupa smiechu byla :)
a pan doktor zagadal do malego a ten tak sie rozplakal bo sie jego wystraszyl i nie moglismy go uspokoic. przestal dopiero w samochodzie. nigdy nam jeszcze tak nie plakal. biedaczek, no ale potem juz byl gicior, najwazniejsze ze wszystko juz z nim w porzadku :) aha i bioderka tez oki :) bo od razu mu zrobil wlasnie usg bioderek i szyi. jestem przeszczesliwa :) :) :)

to supeeeer!

Zgłoś nadużycie #51936 22 lutego 2013, 13:38

kasia17 Fajna mama

maryna napisał(a)

no co za wieprz ;) nie daj sie!!postaw na swoim!!

maryna twoj komentarz jest the best ;) hahaha ale sie usmialam z wieprza ;0

Zgłoś nadużycie #51937 22 lutego 2013, 13:38

Gosiulkovic Fajna mama

Ulla napisał(a)

... dwa razy dziennie... sprząta dwa razy dziennie-widziecie to co ja?! :O

he he Ula zobaczysz co się będzie działo jak Hiruś będzie miał ze 2 latka :D . Trzeba ogarnąć bo normalnie nie ma jak chodzić i gdzie stóp kłaść żeby np na klocek nie wleźć. A i zabawa traci sens dla Iwony. A jak pozbiera i po spacerze wrócimy to ma znowu pałer i chętkę do rozkopywania wszystkiego :D
a tak na marginesie to jak jest wszystko pozbierane to i ja sobie podłoge moge umyc co nie :D :D :D :P

Zgłoś nadużycie #51938 22 lutego 2013, 13:39

kasia17 Fajna mama

maryna napisał(a)

i jeszcze glodzic woda?Bez przesady tesciowa niech sama woda sie oszukuje!!

taaaaaaaaaak wlasnie !

Zgłoś nadużycie #51939 22 lutego 2013, 13:39

kasia17 Fajna mama

maryna napisał(a)

i jeszcze glodzic woda?Bez przesady tesciowa niech sama woda sie oszukuje!!

taaaaaaaaaak wlasnie !

Zgłoś nadużycie #51940 22 lutego 2013, 13:40

kasia17 Fajna mama

Ulla napisał(a)

coś ty... większośc mu wypadła, a te co teraz to jasniejsze i takie liche sie wydają.. dla porównania-zdjecia krótko po narodzinach

boskiiiiiii ;) tesknie za tym czasem jak oni byli takimi okruszkami ;)

Zgłoś nadużycie #51941 22 lutego 2013, 13:41

Gosiulkovic Fajna mama
wrrrr cos mi sie net pier... aaaaaaaaaaaa

Zgłoś nadużycie #51942 22 lutego 2013, 13:41

aniam Supermama

elka40 napisał(a)

Fajna książka dla dzieciaków...niby prosta ale pomysł trafiony.
Co prawda takich od 2 lat dopiero myslę, ale zastanawiam sie czy nie wziąść.
http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

chrześniak męża w ogóle nie był zainteresowany tą książką, inne uwielbia, a tej ewidentnie nie... matka sobie ją zażyczyła :P

Zgłoś nadużycie #51943 22 lutego 2013, 13:42

aniam Supermama

aneta74 napisał(a)

moje dziecko chyba calkiem cyca odstawiło . w nocy chciałam dac ale nie chciała dałam butlę mm i wypiła całą mam taka 125 aventa i poszla spać.dziwnie mi jakoś :(

mój tak zrobił jak tylko skończył 3 miesiace :(

Zgłoś nadużycie #51944 22 lutego 2013, 13:43

kasia17 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

wiesz co staram się jej dawać 4 posiłki dziennie. Rano jak wstajemy to zjada śniadanko- kromkę razowego chleba z masełkiem i np serkiem arla buko naturalnym, albo jajecznicę (gdzieś 1,5 jajka wciągnie myślę) albo ten kleik z owocami, czy tam owoce z jogurtem naturalnym, czasami twaróg ze śmietaną :) . Ok południa staram się jej dać zupę. Gotuję dla nas dziewczyn zawsze jakąś zupinkę- ogórkową, pomidorową, krupnik czy jak mnie tam natchnie dodaję różne kasze i ryże. W zasadzie nie mam problemu bo zje co jej dam ale np. widzę że rosół darzy straszną miłością, kaszę jęczmienną woli od jaglanej a ryż zwykły od brązowego. Co do ilości to zaraz poszukam zdjęcia które zrobiłam ze 2 tyg temu. Dziewczyny jadły zupę pomidorową i zobaczcie ile zjadła Asia- lewa micha a ile Iwona- prawa. Miały mniej więcej po równo- widać po paskach na miskach :D
Ok 15, 16 jemy zawsze właściwy obiad czyli to co robię dla nas tylko czasem lekko zmodyfikowane np. jak dla nas robię mielone to Asi gotuję pulpeta. Ale np ziemniaki ze szpinakiem, czy buraki albo karkówkę duszoną, rybkę z folii to wcina taką samą jak my. Wczoraj np jadła z nami spaghetti. Sama zrobiłam sosik + pełnoziarniste spaghetti lubella :D . Tak na marginesie to się mojemu totalnie klepki poprzestawiały bo jeszcze niedawno piałam Wam że on to by spaghetti nie tknął a teraz tak mu smakuje że 2 dokładki zjadł :/... się ludziom zmienia :D :D
no i wieczorem, ten kleik albo jajecznicę, albo kanapkę- zależy od tego co mam i co jadła na śniadanie. Oczywiście wszystko przepija cycem, zajada chrupkami kukurydzianymi, waflami ryżowymi, ryżem, często jakimś owocem bo jak np Iwona je jabłko to Asia jak spaniel przy niej to jej też ścieram na tarce i je, albo mandarynkę ze mną- bardzo lubi.
Nie trzymamy się restrykcyjnie jakichś wyznaczonych pór jedzenia ani ilości. Często np wychodzimy na spacer i jak wrócimy i ugotuję to zamiast 12 jest 13:30. Uczę Asię że ma czekać, a czasem cyca trochę podje. Aha no i pije tylko wodę. Ale niewiele.

Ale super pasibrzuszki ;)
Gosia ale ty chyba caly dzien w kuchni siedzisz skoro tak im dogadzasz ?

Zgłoś nadużycie #51945 22 lutego 2013, 13:44

aniam Supermama

seshella napisał(a)

to powiedz jej ze nie je w nocy

ja jej nie powiem, ale mąż powie

Zgłoś nadużycie #51946 22 lutego 2013, 13:45

aniam Supermama

ewelina6660 napisał(a)

Aniu, w ogóle sie nie martw. Natalka cycka doi kilka razy w nocy. W Twoim przypadku przy takiej chudzince to w ogóle nie podlega dyskusji.Niech je obojetnie o której, byle by jadł i KONIEC :)

Dzięki, dziewczyny, ze i Wy mnie popieracie!!
buziaki dla Was;*

Zgłoś nadużycie #51947 22 lutego 2013, 13:46

kasia17 Fajna mama

mala24 napisał(a)

ciotka znowu nakupiła Alanowi

super ;) milo ;)

Zgłoś nadużycie #51948 22 lutego 2013, 13:46

aniam Supermama

ewelina6660 napisał(a)

A jeszcze tak sobie pomyslalam, że jak Ci bedzie dupę truła to powiedz, że juz nie je w nocy, że go oduczylas :)

haha,

Zgłoś nadużycie #51949 22 lutego 2013, 13:47

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

coś ty... większośc mu wypadła, a te co teraz to jasniejsze i takie liche sie wydają.. dla porównania-zdjecia krótko po narodzinach

kiedy to było ?? wydaje się, ze lata temu  jak patrzy się na zdjęcia sprzed kilku miesięcy :)

Zgłoś nadużycie #51950 22 lutego 2013, 13:49

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

ja nie wiem, czym wy sie przejmujecie... mój tez kolo 8,5 i jakos nie jestem nieszcześliwa ztego powodu :/ ani on tym bardziej :P

wiesz, chciałabym by miał kilka fałdek :P
poza tym teściow uważa, ze jest za gruby, bo na buźce ma fajne pućki, dopiero jak go rozebrała do kąpieli (jak byliśmy w kinie), to przynzała rację, zę mały jest chudziutki
kuźwa, te teściowe, t masakra