Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #49271 6 lutego 2013, 14:47

aniam Supermama

Extremalna21 napisał(a)

Ja wolę iść na łatwiznę i kupić w sklepie;D
Ale jak będziesz sama robiła to możesz nam wysłać :D :D
Aaa...kupiłam sobie wczoraj w ziolonym markecie książke "100 obiadów w 20 minut- dania mięsne" powiem Wam, że niektóre przepisy są świetne ;) Póżniej napiszę kilka tych fajniejszych ;)

wklejaj wklejaj chetnie wytestuję

Zgłoś nadużycie #49272 6 lutego 2013, 14:47

aniam Supermama

Extremalna21 napisał(a)

Dobry marynarz i Morze Czerwone przepłynie ;D

ale morze nie wyraża zgody na pływanie w nim :P

Zgłoś nadużycie #49273 6 lutego 2013, 14:49

aniam Supermama

Like napisał(a)

dziewczyny Emila ma wysypkę,ale na brzuszku i klatce piersiowej, na pleckach, szyjce i głowie - to normalne, że tak mocno ją wysypało ??

a może to trzydniówka, skoro gorączkę miała ??

Zgłoś nadużycie #49274 6 lutego 2013, 14:50

Extremalna21 Fajna mama
KURCZAK W MAJONEZIE
składniki
2 piersi kurczaka
4 cebule
4 pieczarki
4 plastry sera żółtego
4 czubate łyżki majonezu
1 łyżka oleju
sól,pieprz

Formę do zapiekania posmarować tłuszczem. Piersi kurczaka przeciąć na pół. Ułożyć je w formie lużno obok siebie. Filety przyprawić solą i pieprzem. Każdy kawałek mięsa posmarować 1 łyżeczką majonezu, następnie całosć posypać plastrami pieczarek. Włożyć formę z filetami do piekarnika rozgrzanego do 180-200 C. Piec 18 minut. Pod koniec pieczenia położyć żółty ser.

Zgłoś nadużycie #49275 6 lutego 2013, 14:55

Like Supermama

aniam napisał(a)

a może to trzydniówka, skoro gorączkę miała ??

no tk myślę, ale aż taka wysypka? nie zanm się dlatego pytam :)

Zgłoś nadużycie #49276 6 lutego 2013, 14:57

Konto usunięte

Like napisał(a)

Gosoa ja też myślę o tych uszach!
Wczoraj po północy znowu to samo, ale nie tak straszne i nad ranem też, ale od razu wzięłam na ręce i złapała oddech. Wizytę mamy dopiero na 17.30, jak pediatra nie pomoże to szukam laryngologa.
A tak się juz cieszyłam, poszła spać o 20 i w ogole się nie budziła, gorączki nie ma od wczoraj, no ale jednak coś się dzieje :(
Powiedziałam mężowi, ze moze to uszka, a on do mnie ...no ze Karol jak miał chore uszy to budził się w nocy kaszlal i się dusił, ze oddychać nie mógł, lekarki go leczymy na przeziębienie, aż po chyba 2tyg w końcu trafili do szpitala i zbadal go laryngolog, który od razu widział i sor zdziwił, ze pediatrzy nie zauważyli.
P.S. Emilie badaja te same lekarki.

o jeny;/ bidulka

Zgłoś nadużycie #49277 6 lutego 2013, 14:59

Konto usunięte

Like napisał(a)

Ale wiecie co przecież nawet jak się czyści uszy za głęboko to gardło drapie i się kaszle. Mój maz tak ma ze normalnie Rycha jak gruzlik, nienawidzi czyścić uszu. Ja mam zboczenie i musze choć raz dziennie, bo mnie kurde swędzą!!!

like powinnas byc moja! ja tez ciągle grzebie patyczkami :D będiemy sie iskać i wydłubywac sobei miodek;D

Zgłoś nadużycie #49278 6 lutego 2013, 15:00

Extremalna21 Fajna mama
PIERŚ KURCZAKA W CIEŚCIE
składniki
1 podwójna pierś z kurczaka
250 ml mleka
200 ml lekko gazowanej wody
40 dag mąki pszennej
2 jaja
2 łyżki kopru
czosnek mielony
sól

Piersi podzielić na małe kotleciki, przyprawić solą i czosnkiem. Wszystkie składniki ciasta zmiksować. Na patelni rozgrzać olej, zanurzyć mięso w cieście i smażyć na rumiano

WĄTRÓBKA W SOSIE PIECZARKOWO-ŚMIETANOWYM
Składniki:
50 dag wątróbki
1 cebula
30 dag pieczarek
150 ml śmietany 22 %
6 łyżek oleju
sól, pieprz

Cebulę obrać i pokroić w kostkę, pieczarki obrać i pokroić w plasterki. Na patelni rozgrzać 3 łyżki oleju i dodać cebule, posolić i dodać pieczarki.Lekko podsmażyć po czym dusić pod przykryciem do miękkości. Na osobnej potelni rozgrzać ponownie 3 łyżki oleju. Wrzucić pokrojoną wątróbkę. Nie przyprawiac. Do podsmażonych pieczarek i cebuli dodać śmietanę. Na koniec dodać usmażoną wątróbkę.

Zgłoś nadużycie #49279 6 lutego 2013, 15:02

Extremalna21 Fajna mama

Like napisał(a)

dziewczyny Emila ma wysypkę,ale na brzuszku i klatce piersiowej, na pleckach, szyjce i głowie - to normalne, że tak mocno ją wysypało ??

Ja się nie znam;/ my jeszcze przez to nie przechodziliśmy. Może faktycznie to trzydniówka...zdrówka dla Emilki

Zgłoś nadużycie #49280 6 lutego 2013, 15:05

Konto usunięte
Like biedne wy. kurka nei wracam do pracy do maja 2015 pierdiele. u mnei narazie ok, byłam na zakupach wrąbałąm wielkie durum,aż mi neidobrze. piękna pogoda Baba dopeiro wysłała huśtawke. menda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam nadzieje,ze do piątku dojdzie! pizda jedna.

Zgłoś nadużycie #49281 6 lutego 2013, 15:27

Extremalna21 Fajna mama
PIECZEŃ Z JAJKIEM
składniki:
60 dag mięsa mielonego wieprzowego
6 jajek
2 łyżki bułki tartej
przyprawa do mięsa mielonego
sól, pieprz

Do mięsa dodać kolejno jedno surowe jajko, przyprawę do mięsa mielonego, sól, pieprz, 2 łyżki tartej bułki, następnie całość wymieszać. 1/3 mięsa rozłożyć w keksówce, następnie kolejno jedno za drugim ułożyć 5 ugotowanych na twardo jajek. Resztą mięsa przykryć jajka. Piec 20 minut w temperaturze 180 C

WOŁOWINA W SOSIE POMIDOROWYM
składniki
50 dag pomidorów w zalewie
40 dag mięsa wołowego
10 dag cebuli
5 łyżek oliwy
sól, pieprz

Cebulę obrać i podsmażyć w garnku na oliwie. Gdy cebula zacznie się rumienić dodać pomidory, następnie posolić, oprószyć pieprzem i gotować kilka minut. Dodać ugotowane i pokrojone na kawałki mięso, przykryć garnek i gotować na małym ogniu 10 minut, od czasu do czasu mieszając.

Zgłoś nadużycie #49282 6 lutego 2013, 15:29

Gosiulkovic Fajna mama

oll85 napisał(a)

like powinnas byc moja! ja tez ciągle grzebie patyczkami :D będiemy sie iskać i wydłubywac sobei miodek;D

ha ha ja też grzebię patykami z upodobaniem :D :D . A Asia tak to lubi że sobie leży i mruczy :D :D
Dziewczyny a psikacie vaxolem? Jak Iwona była chora i przylazł lekarz i zajrzał jej w uszy to mówi żeby patykami nie upychać miodka tylko kupić taki preparat do uszu.
http://www.vaxol.pl/
No i nim psikam. Ale patyki też muszą być ;)

Zgłoś nadużycie #49283 6 lutego 2013, 15:31

Like Supermama

oll85 napisał(a)

koleżanka mi kiedyś mówiła, że czytała, że niektórzy się tak przy tym podniecają , jak przy orgazmie :)
Olka może my się zaspokajamy tymi patykami dlatego nam się nie chce? :D

Zgłoś nadużycie #49284 6 lutego 2013, 15:35

Gosiulkovic Fajna mama

Like napisał(a)

koleżanka mi kiedyś mówiła, że czytała, że niektórzy się tak przy tym podniecają , jak przy orgazmie :)

:D :D :D :D :D
no nie mów!!!
ja nic nie czuję!
może ja mam za małe patyczki!
muszę zacząć używać tych większych dla niemowląt!!

Zgłoś nadużycie #49285 6 lutego 2013, 15:48

Extremalna21 Fajna mama
PROSIMY O GŁOSY :D LOGUJCIE SIĘ PRZEZ FEJSA TO DOSTANIEMY 3 GŁOSY ZAMIAST JEDNEGO :P
http://ebobas.pl/konkursy/zobacz_zdjecie/32003

Zgłoś nadużycie #49286 6 lutego 2013, 16:48

Konto usunięte

Like napisał(a)

hahahha może byc!

Zgłoś nadużycie #49287 6 lutego 2013, 16:49

Konto usunięte
kuzwa hustawka..... przysła!
Napalona na nią byłam jak arab na kurs pilotarzu.... i co? mój syn pohihuje. ale potem wystawia łapy , przez co udeza sie w trakcie bujania i wyje, lub chce wstawac.. bez rewelacji :( chce ryczec!

Zgłoś nadużycie #49288 6 lutego 2013, 16:57

Like Supermama

oll85 napisał(a)

kuzwa hustawka..... przysła!
Napalona na nią byłam jak arab na kurs pilotarzu.... i co? mój syn pohihuje. ale potem wystawia łapy , przez co udeza sie w trakcie bujania i wyje, lub chce wstawac.. bez rewelacji :( chce ryczec!

mi też własnie kurier przyniósl, ale ja zamówiłam tą, co ma Natalka
nie wiem czy są w paczce haki, narazie nie otwieram bo mała śpi, zaraz lekarz, także później sprawdze,
jeśli nie ma to wyśle starego do sklepu, ale i tak nie może wiercić jak jest w domu bo bedzie płakać,
w ogole to strasznie mi płakała i tym razem chyba na zęby, dopiero po posmarowaniu dziąseł się uspokoiła i dała ululać!

Olka ogarnij się, daj mu czas!! jeszcze polubi! Na skoczka też narzekałaś!

Zgłoś nadużycie #49289 6 lutego 2013, 16:59

elka40 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Dziewczyny czy wasze dzieci tez uderzaja wszytskim i o wszystko ?
Mam na mysli to ze moj cokolwiek dorwie do raczkek , czy to zabawka czy to pilot czy jakas butelka to napierdziela albo w podloge alboe w ławę ( najlepiej pasuje mu moja szklana ława ) , albo o meble , o sciany !!!
I tak moze bez przerwy cieszac sie przy tym a mi glowa peka od tych wrzaskow .

dziwisz sie ? dziecko patrzy jak zabawki reagują...moja też napieprza czym popadnie i piszczy przy tym. Jak ją sadzam przy oknie to usuwam od razu wszystkie ciężkie rzeczy bo byłoby juz po oknach
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #49290 6 lutego 2013, 17:00

elka40 Fajna mama

Emza napisał(a)

hahaha dobre..i samych facetów w pracy tez zazdroszcze :P

hehe...mam jak pączek w maśle :D
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.