Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #47971 31 stycznia 2013, 6:46

Konto usunięte
kuzwa 3 ray juz suwak wywalałam , bo sie zacina. mam w dupie!
Syn o 4 chciał spać!!! szczesliwa nakarmiłam i kimam.. słysze cichutkie buczenie..... no i cos mu sie sniiło,a rozwył sie na całe gardłooooo;/ no więc lulałam go dobre 40 minut, padł i spał 30 minut. kuwa! ręce bolą! bożeeee modle się by jude jutro do 13 pracował i miał wolną sobote. bo w łeb se palne;] chce spcccc;]
Dziś ide do ciociuni! obcaic nową kuchnie... piękna jest bo widziałam,ale miała być kolor wiśnia- wygladała jak czerwonawa na tych obrakah :D a jest piękny ciemny brąz. cioiuni chyba srednio pasuje. ale naprawde kuchnia marzen...

Zgłoś nadużycie #47972 31 stycznia 2013, 6:48

Konto usunięte
Mam dylemat. kupie ten chodzik, do 13 kilo. kupie, bo oczadzieje... syn popylać chce i koniec, a ja ręce juz jak orangutan,kręgosłup znów sie odzyywa, do tego garb rsnie szybko. Do 13 kilo znalazłam kilka.. wazy 10,9. tyje koło 30 deko meisiecznie, to chyba sie opłaci co? 2-3 miechy spokoju? ehh sama nei wiem. jest jeden i pisze od 1-3 lat i do 20 kilo, ale to chyba pomyłka! napisałam do faceta ,a tam cisza;]

Zgłoś nadużycie #47973 31 stycznia 2013, 7:06

Konto usunięte
prosze głosowac na moją muze MATKE SANEPID jest na 8 miejscu na blog roku! 7122 A00068

Zgłoś nadużycie #47974 31 stycznia 2013, 7:08

Konto usunięte
jezuuuuuuuuuuuuu od niedzieli do niedzieli ma tu sypac snieg;(

Zgłoś nadużycie #47975 31 stycznia 2013, 7:11

seshella Fajna mama

maryna napisał(a)

ewela a poweidz jak robisz tego lososia ?? z maslem troche?jakie ziola?bo ja ostatnio robilam to byl mega suchy.. i dalam tacie zeby zjadl bo mi nie smakowalo... :( moze to przez to ze skore odcielam od fileta a moze nie mozna ?? nie wiem ??

ja łososia w folii skrapiam sokiem z cytryny, opkładam plastrami, dodaje soli i ziół- bazylia, oregano, rozmaryn, polewam oliwa z oliwek z tymiankiem i do pieca

Zgłoś nadużycie #47976 31 stycznia 2013, 7:11

seshella Fajna mama

maryna napisał(a)

tu moj bąbelek..z kiciusiem, wczorajszy debiut hustawkowy, z lodem cieplym i sesja zdjeciowa z czapkami ;)

Super, jaka słodka minka z lodem

Zgłoś nadużycie #47977 31 stycznia 2013, 7:12

aniam Supermama

oll85 napisał(a)

jezuuuuuuuuuuuuu od niedzieli do niedzieli ma tu sypac snieg;(

u nas deszcz :(

Zgłoś nadużycie #47978 31 stycznia 2013, 7:20

seshella Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

hmmm... nie jestem ekspertem ale ja robię do sałatki taki sos: łycha majonezu (kielecki), łyżka jogurty naturalnego (najlepiej gęsty bakomy) i czosnek przez praskę wyciśnięty do tego. Takim sosem poleam np mix sałat z biedrony, dokładam do tego np. pomidora, paprykę, ogórka, cebulkę dymkę- co akurat mam i jest sałatka że palce lizać.
a vinegretta robię tak: oliwa z oliwek+ ocet winny w proporcjach mniej więcej (3:1) do tego łyżeczka soli, łyżeczka miodu (cukru), płaska łyżeczka tymianku, bazylii i oregano. Wymięszać wszystko razem i niech trochę postoi. wychodzi mniam mniam :D . Też zalewam nim mix sałat + np. pomidor.

sałate lubie na słodko kwaśno- jogurt gęsty najlepiej grecki do tego sól, cukier i kwasek cytrynowy, a vinegret oliwa, ocet balsamiczny, sok z cytryny, czosnek i przyprawy

Zgłoś nadużycie #47979 31 stycznia 2013, 7:34

seshella Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Skórę też odcięłam,.Do foli aluminiowej włozyłam kawałeczek łososia do tego kawałeczek masełka.Łososia posypałam koperkiem i ziołami prowansalskimi i dałam ciut soli,ale naprawdę odrobinę.Łososia zawinełam w folie ( zrobiłam taką paczuszkę) i do piekarnika. W ogóle nie był suchy.

a ja skóry nie odcinałam, sama po upieczeniu ładnie odchodzi

Zgłoś nadużycie #47980 31 stycznia 2013, 7:49

Extremalna21 Fajna mama

maryna napisał(a)

tu moj bąbelek..z kiciusiem, wczorajszy debiut hustawkowy, z lodem cieplym i sesja zdjeciowa z czapkami ;)

Ekstra sesja;D a w tej czapie kudlatej wyglada zajebiaszczo :D wgl slodziak z niego ;)

Zgłoś nadużycie #47981 31 stycznia 2013, 7:57

seshella Fajna mama

maryna napisał(a)

pewnie ze daje...ja to juz wszystko wnet daje..a co niech je jak odpukac nic mu nie jest...no wiadomo oprocz grochowki i kapusty kiszonej..hihi ja to mu daje cale monte...bardzo lubi..nawet aktivie..i wiele innych ;)

a ja na razie z jedzenia nie niemowlakowego to tylko bułeczki kukurydziane dawałam kilka razy

Zgłoś nadużycie #47982 31 stycznia 2013, 7:58

seshella Fajna mama

oll85 napisał(a)

Jeny zrobiłam te roladki. Wrąbałam 2! pyszota, robiłam z białkiem ,lubczykiem, wegetą pieprzem paprykącebulą i serem. smazyłam, podlałam wodą , podusiłam, dodoałam rosołka ciut i mąka. pyszneeeeeeee

daj no jeszcze raz przepis, bo nie zapisalam sobie

Zgłoś nadużycie #47983 31 stycznia 2013, 7:58

Extremalna21 Fajna mama
Nie ogarniam ;/ nie moge nawet Szymka na rece wziac tak mnie bola te jebaaaa zatoki!! az mi sie slabo robi! dzisiaj mlodziak ma przymusowe siedzenie w domu chociaz jest cieplo na dworze (+4 juz) nie bede ryzykowac....nie zejde z nim po schodach bo jak zaslabne to moze byc tragedia.... a zniesc mi tez go nie ma kto;/ maz w pracy juz od 3 i pewnie wroci o 18 ;/

Zgłoś nadużycie #47984 31 stycznia 2013, 7:58

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

Mąż jest własnie w aptece....próbował kupić Virbucol czy jak to tam sie nazywa ale nei chciała sprzedać ;-/

mi w jednej aptece tez nie chcieli sprzedać, za to w drugiej bez problemu

Zgłoś nadużycie #47985 31 stycznia 2013, 7:59

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

idę myc sie i spać, dzisiaj byłam w robocie ponad 11h, bo musisłam zostac w robocie na drugą zmianę..
padam na twarz,
z chłopem się pokłóciłam i stwierdziłam, zę Was troszke poczytam

ja też na razie na wojennej ścieszce ze starym

Zgłoś nadużycie #47986 31 stycznia 2013, 8:08

Extremalna21 Fajna mama
Misiu zjadl sniadanko teraz robi kupke;D moze pojdzie spac jak go przebiore? :) fajnie by bylo ;) bym tez sie polozyla...obiadu dzisiaj nie gotuje bo nie mam sily;/ stary przyjedzie to zrobi sobie kanapki a dla malego mam jeszcze sloiczek warzyw z rybka ;)

Zgłoś nadużycie #47987 31 stycznia 2013, 8:15

Konto usunięte

seshella napisał(a)

daj no jeszcze raz przepis, bo nie zapisalam sobie

to nie ja pisałam, nie wiem czy nie popierdzieliłam, bo robiłam tak jak zapamiętałam.
Rozbiłam filety jak na kotlety, posypałam wegetą,solą ziołową,pieprem, ostrą papryką.  kurze białko wymiesałam z lubczykiem, bo nic innego nie było i posmarowałam jeszcze każdy kotlet. Na to kładłam po dużym plastrze sera  i drobno podziabaną cebule, zwijałam, związałam obsmayłam, potem dolałam wody , do tego kawałek rosołka i przyprawe do kurcaka, zagęsciłam mąką i wrąbałam :D

Zgłoś nadużycie #47988 31 stycznia 2013, 8:20

Konto usunięte
Monia żryj ibuprom zatoki! ja pierdzielałam i naprawde pomagało, kup od razu wielkie opakowanie.

Zgłoś nadużycie #47989 31 stycznia 2013, 8:21

Extremalna21 Fajna mama

oll85 napisał(a)

to nie ja pisałam, nie wiem czy nie popierdzieliłam, bo robiłam tak jak zapamiętałam.
Rozbiłam filety jak na kotlety, posypałam wegetą,solą ziołową,pieprem, ostrą papryką.  kurze białko wymiesałam z lubczykiem, bo nic innego nie było i posmarowałam jeszcze każdy kotlet. Na to kładłam po dużym plastrze sera  i drobno podziabaną cebule, zwijałam, związałam obsmayłam, potem dolałam wody , do tego kawałek rosołka i przyprawe do kurcaka, zagęsciłam mąką i wrąbałam :D

a TO Z MOJEGO PRZEPISU ;) ZAJEBIIIIISTE CO NIE? ;) JA UWIELBIAM SMAK ZIOL, CZOSNKU....MMMM :)

Zgłoś nadużycie #47990 31 stycznia 2013, 8:24

Extremalna21 Fajna mama
Roladki ziolowe :
Piers z indyka ( moze byc tez z kurczaka)
natka pietruszki ( moze byc suszona pietrucha)
bialko jaja
cebula
papryka slodka ( ta z paczki)
szczypta pieprzu i soli
vegeta
ziola prawansalskie
ser zolty ( mozna tez zrobic bez sera jesli nie masz)
Pierś pokroić na grubsze plastry i roztrzaskać. Wszystkie zioła, białko, cebula pokrojona w kostkę oraz ser żółty i przyprawy wymieszać razem. Tak przygotowaną mieszanką posmarować wszystkie plastry indyka i zwinąć rolady, obwiązać nićmi żeby się nie otworzyły.
Gotowe roladki obsmażyć na maśle że wszystkich stron, gdy będą już rumiane dolać wody i piec aż będą miękkie. Z wywaru mięsnego zrobić sos
SMACZNEGO
No i do tego ziemniaki i jakas surowka