Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #47631 29 stycznia 2013, 8:56

seshella Fajna mama

oll85 napisał(a)

ide go ołozyc! 3 ra juz bede go dis kładła, a ten skace! fika! aaaaaaa! udusze!

moja 5,17 sie obudziła, podobnie jak wczoraj a następna drzemka około 10, wczoraj w dzień też mało spała, po połdniu tylko 40 minut i marudna była, ledwo ją wykapałam. siostra z jaśkiem jest u nas i musze powiedzień, że on mimo że starszy sporo więcej śpi od mojej złośnicy. może to przez tego 5 zęba, wczoraj już go było widać

Zgłoś nadużycie #47632 29 stycznia 2013, 9:03

elka40 Fajna mama

oll85 napisał(a)

haha ja chyba zakupie jakis uzywany, bo ten cały dzien stoi ;)

No ja też używany, jeśli już. Tylko musze się wybrać na giełdę staroci do nas a nie byliśmy już ze dwa miesiące...mąż tyra i nei ma czasu a ja sama z małą sie nei wybiorę. No i zimno było.
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #47633 29 stycznia 2013, 9:21

Konto usunięte

seshella napisał(a)

u mnie chyba ze dwa okna w maju były myte, bo na jesieni sie nie wyrobiłam ze wszystkimi i nawet mi z tym dobrze :)

ja mam rekord.. meiskam tu od 17.12.2011... i okno z tarasu nei było newer myte. reszta owsem, ale to wielkie niet :D

Zgłoś nadużycie #47634 29 stycznia 2013, 9:22

Konto usunięte

kasia17 napisał(a)

OLa moj tak potrafi co godzina sie budizc i cmokac wstawac na nogi i napierdzielac reka w blat komody ktora stoi obok !!!
Ale ja wtedy go biore , jak ma pelna pieluche to zmieniam , kalde na podusie na kolana , przytulam i lulam , gora 10 minut i spi z powrotem. Nie pozwalam mu sie rozbrykac w tym lozeczku tylko jak slysze ze cmoka to odrazu na nogi wciagam go na podusie i on wtedy jeszcze odlatuje.
Sprobuj moze i u was zadziala.

hahahhaha Kasia... żart? ten potwór o tej 4 ma oczy wieeelkie jak 5 zł. skacze właszi na mnei, tłucze nmnei, jak go kłasc chce to wyje... i tak co dzien staram sie go uśpić. ale o 6 sie poddaje i wstaje!

Zgłoś nadużycie #47635 29 stycznia 2013, 9:22

elka40 Fajna mama

maryna napisał(a)

zawsze chciala m zrobic ale niemialam sprawdzonego przepisu...to elka zapodaj przepis.... a to taka z paczki ?? bo wolalabym taka normalna...ja to jestem troche przeciwnik takich gotowcow z paczek.. ;)

Gdzieś już wklejałam ale wklejam jeszcze raz
Robiłam wg tego przepisu :

Francuska zupa cebulowa

Składniki:
- 5 dużych cebul
- 1l bulionu drobiowego (może być z kostki rosołowej)
- 2 łyżki mąki
- 1 łyżka cukru
- 1 łyżka suszonego tymianku
- 15 dkg sera żółtego
- olej do smażenia
- 100 ml białego wytrawnego wina
- sól, pieprz

Wykonanie:
Bulion drobiowy doprowadzić do wrzenia.
Cebulę obrać i pokroić w piórka. Na patelni rozgrzać olej i dodać cebulę. Posypać cukrem i smażyć do momentu, aż cebula stanie się złoto-brązowa. Następnie posypać mąką i dokładnie wymieszać. Na koniec dolać białe wino. Gotować 1 minutę.
Całość przełożyć do bulionu i dodać suszony tymianek. Gotować 45 minut na niewielkim ogniu. Pod koniec gotowania do zupy dodać żółty ser i dokładnie wymieszać. Doprawić do smaku solą i pieprzem.

Ale nie dawałam sera bo nie lubimy.
W zamian za to dałam jeszcze dwie marchewki i kawałek selera starte na wiórki. A na drugi raz razem z cebula podsmażę jeszcze boczek

Zgłoś nadużycie #47636 29 stycznia 2013, 9:23

Konto usunięte
Ostatnie skakanie aż żal tego skoczka! no ale jak on już 11 kilo to co zrobic :(

Zgłoś nadużycie #47637 29 stycznia 2013, 9:26

elka40 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

OLa moj tak potrafi co godzina sie budizc i cmokac wstawac na nogi i napierdzielac reka w blat komody ktora stoi obok !!!
Ale ja wtedy go biore , jak ma pelna pieluche to zmieniam , kalde na podusie na kolana , przytulam i lulam , gora 10 minut i spi z powrotem. Nie pozwalam mu sie rozbrykac w tym lozeczku tylko jak slysze ze cmoka to odrazu na nogi wciagam go na podusie i on wtedy jeszcze odlatuje.
Sprobuj moze i u was zadziala.

Nasza na szczęście nie siada, nie wstaje...pewnie dlatego,ze jeszcze nei umie. Przekręcam ją tylko z brzucha na plecy, daję parę łyków picia...ona pije, obraca się na bok i śpi...za chwilę przekręca się na brzuch i śpi dalej. Dziś w nocy miałam 4 pobudki i jakieś jękolenie pomiędzy ale nie wstawałam. No i oczywiscie głowa wbita w róg łóżka i śpi odkryta....wyłazi spod kołdry.

Zgłoś nadużycie #47638 29 stycznia 2013, 9:28

kasia17 Fajna mama

oll85 napisał(a)

hahahhaha Kasia... żart? ten potwór o tej 4 ma oczy wieeelkie jak 5 zł. skacze właszi na mnei, tłucze nmnei, jak go kłasc chce to wyje... i tak co dzien staram sie go uśpić. ale o 6 sie poddaje i wstaje!

Moj robil identzcynie i do tej porz robi ale , pryztryzmalam go na racykach nawet jak sie wzrwal i darl i teraz juz jest lepiej , nawet da sie ptrzytulic i uspic.

Zgłoś nadużycie #47639 29 stycznia 2013, 9:31

seshella Fajna mama

elka40 napisał(a)

Ja gdzieś czytałam,że jak dziecko uczy sie chodzić to najlepiej bez butów, bo ono się uczy równowagę utrzymywać za pomocą paluszków....a buty przeszkadzają. Więc po domu ile się da bez butków. No moze cos w tym jest. I o chodziku też było,że dziecko w chodziku czuje sie bezpieczniej i nie zwraca uwagi na utrzymanie równowagi i niebezpieczeństwo i to skrzywia jego instynkt samozachowawczy. No niby racja.
Z drugiej strony nie znam dziecka które by się jakoś specjalnie obtłukiwało po używaniu chodzika. Ja sama raczej nie miałam zamiaru kupować,ale jak teraz widzę jak Zuzka najchętniej tylko na nogach by stała to juą sama nie wiem. Wstrzymuje się bo przeraża mnie następny grat w domu.Huśtawkę i matę już zwinęłam, bo z huśtawki wyrosła-czekamy na następną, a matą już się nie interesowała wcale

U mnie chodzik stoi w dużym pokoju, ale ja z niego nie korzystam, siostra trochę Jaśka wsadza, ale do siebie tez nie bierze, bo nie ma miejsca w bloku. A przy macie, poodczepiałam pałąki i jest jako siedzisko, żeby bylo cieplej od podłogi.Jak Julia na nim nie siedzi to ja leże, bo teraz większość czasu na glebie spędzam :) a młoda już coraz lepiej radzi sobie z raczkowaniem, w weekend barierke ze stychu znosimy, żeby ze schodów nie spadła

Zgłoś nadużycie #47640 29 stycznia 2013, 9:41

elka40 Fajna mama
No ja muszę kupić barierki i to dwie....jedną do Zuzki do pokoju na górze,żeby nei latała po całym piętrze ( mąz w swoim pokoju - warsztacie ma mnóstwo niebezpiecznych dla dziecka rzeczy a nie ma drzwi, a drugą na schody na dole się przypnie,żeby na górę nie właziła. A jak już bedzie chodzić to ją bedziemy uczyć najpierw na dupce samodzielnie wchodzić i schodzić po schodach.Po jednym schodku...tak jest bezpieczniej. A dopiero potem na nogach.

Zgłoś nadużycie #47641 29 stycznia 2013, 9:43

Konto usunięte
aaaa chodziki do 12 kilo są... ale widziałam tu pchacza z puchatkeim , z vtech za 15 euro. i chyba go dzis juz kupie :)

Zgłoś nadużycie #47642 29 stycznia 2013, 9:45

Konto usunięte
http://allegro.pl/vtech-chodzik-pchacz-kubus-puchatek-i2981682334.html
taki ło

Zgłoś nadużycie #47643 29 stycznia 2013, 9:54

kasia17 Fajna mama

oll85 napisał(a)

taki ło

fajny , moj tez ma ten pchacz ale intersuja go tylko gadzety znajdujace sie przy nim , nie lapie ze mozna wstac i pchac go ;)

Zgłoś nadużycie #47644 29 stycznia 2013, 9:57

elka40 Fajna mama

oll85 napisał(a)

taki ło

fajny :-) może lepiej niż chodzik

Zgłoś nadużycie #47645 29 stycznia 2013, 9:59

elka40 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

fajny , moj tez ma ten pchacz ale intersuja go tylko gadzety znajdujace sie przy nim , nie lapie ze mozna wstac i pchac go ;)

Przyjdzie czas to załapie :-)

Zgłoś nadużycie #47646 29 stycznia 2013, 10:11

Ulla Fajna mama

elka40 napisał(a)

Niesamowite! No pewnie dziecko spało z tyłu na siedzeniu na leżąco. Ale matka dobra...zamiast dzieckiem sie zająć to kołdrę ratowała

w szoku była, albo zaspana, albo szukala go w tej kołdrze... w takich momentach nie wie sie co się robi...
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #47647 29 stycznia 2013, 10:12

Konto usunięte

elka40 napisał(a)

fajny :-) może lepiej niż chodzik

chodziki do 12 kilo są!!! wiec nie! nei nie! kupiłam juz skoczka na 1,5 kilo.. starczy, a ten pchacz popcha troche. o 11 wyruszam! skoczek zapakowany.. serce mi sie kraja!

Zgłoś nadużycie #47648 29 stycznia 2013, 10:18

seshella Fajna mama

oll85 napisał(a)

chodziki do 12 kilo są!!! wiec nie! nei nie! kupiłam juz skoczka na 1,5 kilo.. starczy, a ten pchacz popcha troche. o 11 wyruszam! skoczek zapakowany.. serce mi sie kraja!

ale wykorzystałaś go i nic na tym nie straciłaś :)

Zgłoś nadużycie #47649 29 stycznia 2013, 10:19

Ulla Fajna mama

oll85 napisał(a)

ja mam rekord.. meiskam tu od 17.12.2011... i okno z tarasu nei było newer myte. reszta owsem, ale to wielkie niet :D

a! to dlatego nie było widać tych robotnikow-tego w berecie z jamajki i drugiego... a olka nam kit wciskała, ze to firanka :D
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #47650 29 stycznia 2013, 10:25

Konto usunięte

Ulla napisał(a)

a! to dlatego nie było widać tych robotnikow-tego w berecie z jamajki i drugiego... a olka nam kit wciskała, ze to firanka :D

taaak :D