Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #44971 15 stycznia 2013, 20:17

maryna Fajna mama

aneta74 napisał(a)

ja dziś na obiad zobiłam zupe nazywa sie drobiowy srtogonow
3 pojedyncze filety z kurczaka ,1/2 kg pieczarek, puszka kukurydzy, czerwona papryka, 1,5 bulionu ja na oko robie więcej, mała kwasna smietana, 3 łyzki koncentratu , 1szkl. ryzu 2 cebule ulubione przyprawy.
smażę pokrojoną w kostke cebule , dodaje pieczarki podsmażam, dodaje piersi pokrojone w kosteczkę i dusze jeszcze razem na patelni . wszystko dodaje do gotującego się bulionu.potem dodaje pokrojoną w paseczki paprykę odsączona kukurydze , i ryż.gotuję doprawiak koncentratem smietana i przyprawami. u mnie to jedna z nielicznych zup która chlopaki lubią

dzieki brzmi pyszszsznie ;)

Zgłoś nadużycie #44972 15 stycznia 2013, 20:17

maryna Fajna mama

mala24 napisał(a)

z kartonika daje teraz, 1,5 procentowe

cos ty ?? i nic mu nie jest ?? ja sie kurde boje... musze kiedys zapytac lekarza co powie... a twoj wie ?? z jakiej firmy dajesz?czy obojetnie ??

Zgłoś nadużycie #44973 15 stycznia 2013, 20:19

maryna Fajna mama

mala24 napisał(a)

przykre, dlaczego tak jest, co takie maleństwo zawiniło :(

naj naj dla synusia!!!

Zgłoś nadużycie #44974 15 stycznia 2013, 20:23

Extremalna21 Fajna mama

maryna napisał(a)

dzieki brzmi pyszszsznie ;)

Ja moze jutro zrobie to zupe ;) jesli dostane gdzies cycki swieze ;) ale bez kukurydzy bo nie lubie;/

Zgłoś nadużycie #44975 15 stycznia 2013, 20:25

mala24 Supermama

Ulla napisał(a)

pisałam wam-tydzień temu w sobotę (5ego) mielismy jechac do kuzyna. mąz się akurat rozchorował, dostał 38 stopni i tylko telefon, sorry-nie przyjedziemy. w poniedzialek jakos udalo sie go wygonic do lekarza-zapalenie oskrzeli, tak od razu :| tydzien L4
u niego w robocie jak ktos jest na L4 ( czy to dzien, czy dwa tygodnie) nie dostaje premii za dany miesiąc. wiec nie dosc, ze na L4 mniej płaca, to jeszcze bez premii.. kurde, ja nei wiem jak to bedzie.
ich prezes, skufysyn, wczoraj dał wypowiedzienei dziewcyznie, która pierwszy dzien do pracy przyszła po wychowawczym. powiedzial jej ze za okres wypowiedzienia ma zaplacone i ma si ew pracy nie pokazywac. co za ch.uj. a sam dziecko ma. mam nadzeije, ze ona tego nie popusci i ze pojdzie z tym do sadu pracy.

powinna pójść, nie jest tak że wypowiedzenie moze dostac ale gdzies po 3 miesiącach?

Zgłoś nadużycie #44976 15 stycznia 2013, 20:29

ewelina6660 Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Ojej;/ tylko pol kg przez 3 miechy? robilas mu badania?

ostatnio czytałam,że teraz przyrost wagi ciała miesiecznie moze byc od 150-300 gram.Natalka przybrała ok 600 gram w dwa miesiace.

Zgłoś nadużycie #44977 15 stycznia 2013, 20:31

ewelina6660 Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Jeszcze nie dawalas Kubulince chrupaskow? jak mu sie przyklei dasz mu herbatke i sie rozpusci :)
Ja tez sie balam ;) ale maly jest tak lakomy na chrupki, ze nawet nie zdazy mu sie przykleic :D a od kilku dni daje mu Flipsy :) czekoladowe uwielbia :) truskawkowych nie chce ;)

My dajemy te z Hippa i wedlug mnie one się nie przyklejają. Czekoladowe......, ale ma wypas :)

Zgłoś nadużycie #44978 15 stycznia 2013, 20:33

mala24 Supermama

maryna napisał(a)

cos ty ?? i nic mu nie jest ?? ja sie kurde boje... musze kiedys zapytac lekarza co powie... a twoj wie ?? z jakiej firmy dajesz?czy obojetnie ??

tak wie, nic na to nie powiedział, nie nic małemu nie jest, zdrowy, rośnie więc się nie martwię :) kupuję w biedronce bo mam blisko i tam w większości zakupy robimy.

Zgłoś nadużycie #44979 15 stycznia 2013, 20:34

Extremalna21 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

My dajemy te z Hippa i wedlug mnie one się nie przyklejają. Czekoladowe......, ale ma wypas :)

Nom jak tylko zobaczy, ze ide z paczka Flipsow w jego strone to az pierdola mala sie trzesie :D

Zgłoś nadużycie #44980 15 stycznia 2013, 20:39

ewelina6660 Fajna mama

mala24 napisał(a)

tak wie, nic na to nie powiedział, nie nic małemu nie jest, zdrowy, rośnie więc się nie martwię :) kupuję w biedronce bo mam blisko i tam w większości zakupy robimy.

Pytam z czystej ciekawośći, dlaczego nie podajesz modyfikowanego?
czytałam ostatnio artykuł,że w drugim półroczu zycia dziecko traci rezerwy żelaza, które zgromadziło będąc w naszych brzuszkach.Mleko krowie ma jego neiwielkie ilosci i może niedostarczyc go tyle ile powinno.
Robiłaś małemu badania?, bo jeżeli wyniki są w normie to "na zdrowie" :)

Zgłoś nadużycie #44981 15 stycznia 2013, 20:41

ewelina6660 Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Nom jak tylko zobaczy, ze ide z paczka Flipsow w jego strone to az pierdola mala sie trzesie :D

No ja się nie dziwię, że się trzęsie heheheh. Natlka na takie frykasy musi poczekać aż zacznie ładnie jeść obiadki.
Wczoraj Łukasz dał jej spróbować rożka smietankowego :) ,ale miała minę.Po pierwszym termicznym szoku nie mogła się oderwać :)

Zgłoś nadużycie #44982 15 stycznia 2013, 20:49

maryna Fajna mama

martus91 napisał(a)

Dominika zepsuła wczoraj Mariuszowi laptop :P siedział sobie na laptopie i pił piwo, a ona podeszła i przewróciła butelkę z piwem prosto na jego laptop :P połowa klawiatury mu nie działa i ciągle wciska mu się "0" :P

hihi ale jaja... a to jest to magiczne 'o" którym sie zawsze bawila w tych puzlach na podlodze hihi

Zgłoś nadużycie #44983 15 stycznia 2013, 20:58

maryna Fajna mama

martus91 napisał(a)

a co do Mariusz... wątpię, że z nią gdzieś wyjdzie, bo po pierwsze nigdy mu się nie chce, a po drugie pojechał gdzieś za swoim tatusiem :P

o matko...jak nie mamusia to tatus...a gdzie czas dla zonusi i córusi ?? ??

Zgłoś nadużycie #44984 15 stycznia 2013, 21:07

Extremalna21 Fajna mama

maryna napisał(a)

o matko...jak nie mamusia to tatus...a gdzie czas dla zonusi i córusi ?? ??

kurcze cos mi szwankuje przegladarka i cytuje nie te posty;/

Zgłoś nadużycie #44985 15 stycznia 2013, 21:09

maryna Fajna mama

gwonka napisał(a)

no ona pieknie wazy wiec spoko. moze tez sprobuje malemu dac chrupi, ale ja jestem panikara i boje sie ze mu sie przyklei i sobie z tym nie poradzi.

cos ty nie panikuj...zobaczysz jak sobie da rade!!!sprobuj...

Zgłoś nadużycie #44986 15 stycznia 2013, 21:11

maryna Fajna mama

gwonka napisał(a)

Kubusia waga to byla dla mnie zla wiadomosc, ale byla tez jedna dobra. bo Kubus od urodzenia mial wodniaka jaderka i wkoncu zniknal :) wchlonal sie :) jestem przeszczesliwa z tego powodu :)

a co to takiego ??

Zgłoś nadużycie #44987 15 stycznia 2013, 21:21

Nika Fajna mama

Ulla napisał(a)

a ja codzien szukam jakiegos wykretu, zeby nie isc :P czasem sie az zmuszam do wyjscia-np jak zakupy jaies trzeba zrobic, chocby chleb... ale u mnie to masakra, tak mi sie strasznei nei chce..a jak jeszcze pomsyle co mnie czeka przy ubieraniu, to normalnei cos mnei bierze :/

na wyjeżdzie łaziłam ale tu też się zmuszam. Na razie od niedzieli nie byłyśmy i jutro też nie pójdziemy. Ale w czwartek owszem - wycieczka na szczepienie. I jak mam ubierac to też mnie strzela.....

Zgłoś nadużycie #44988 15 stycznia 2013, 21:21

maryna Fajna mama

martus91 napisał(a)

wiem Ula.... ja to w ogóle jestem obciążona, bo u mojej mamy pojdejżewają teraz stwardnienie rozsiane(pod konies stycznia idzie do szpitala na badania), a moja prababcia na to umarła, podobno jednym ze wskazań obciążenia tą chorobą jest tzw. marmurkowatość skóry i ja to mam i Dominika też... :/ i lipa :P z jednej strony rak, z drugiej stwardnienie :/

o jeny...a co to ta marmurkowatosc ?? :(

Zgłoś nadużycie #44989 15 stycznia 2013, 21:24

Nika Fajna mama

aniam napisał(a)

a to mój łotrzyk

wow!!! bossssski! jak dorośle wygląda!

Zgłoś nadużycie #44990 15 stycznia 2013, 21:25

maryna Fajna mama

Ulla napisał(a)

jeszcze mialam wam napiac, jakie nieszczescie :( moja babcia miala wylew krótko przed tym, jak zaszłam w ciążę. przez zbyt póxno i krótką rehabilitację nie dosżła jeszcze do siebie, ale jest lepiej. tydzien temu znopwu ja wzieli do szpitala, zeby ją rehabilitować. i tato do mnei dzwoni i mówi, ze babcia jak schodizła z jakiegos tam urządzenia, to nogi jej sie skrzyzowaly i jakos tak nieszczesliwie sie stalo, ze w tej sparalizowanej nodzecos jej tam pekło czy złamało sie pod kolanem, tzn z tej drugiej strony :( nie moga jej wsadzic z gips z kilku powodów-m.in. ta noga co chwiel łapie ją skurcze, dretwieje. lekarze powiedzieli, ze jesli jej wsadzą wgips to równie dobrze moga jej ta noge od razu uciąc :( operowac jej tez nei chca, to nie te lata :/ i nei wiedza co robic, grają na czas... juz kilka dni :/

ojej jeszcze tego jej brakowalo... :(