Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #44411 12 stycznia 2013, 23:53

maryna Fajna mama

martus91 napisał(a)

Zrobiłam Dominice budyń na mm, tak jak pisałyście :) iiii zjadła! :D dzięki za pomysł ;)

ja tez chce ja tez !!!dajcie dokladny przepis bo nie kumam jak to zrobic :( :(

Zgłoś nadużycie #44412 12 stycznia 2013, 23:56

maryna Fajna mama

martus91 napisał(a)

Ja znalazłam taki przepis w necie.
przepis na budyń (z gazetki Twoje dziecko - bardzo dobry i przetestowany!
składniki:
- mleko modyfikowane (takie, jakie podajesz)
- 150 ml wody
- pół żółtka
- płaska łyżeczka mąki ziemniaczanej
Należy odmierzyć mleko jak do 150ml wody ale rozpuścić je w 3 łyżkach wody (przegotowanej oczywiście albo wody Gerber). Do pozostałej wody dodaje się żółtko (surowe) i mąkę ziemniaczaną i zagotować cały czas mieszając, inaczej się zetnie. Wlewamy do tego mleko. Na wierzch można położyć owoc, który już jest w diecie dziecka.
jeszcze zaproponuję kisiel na bobo frucie - do bobofruta wsypujesz 1-1,5 łyżeczki mąki ziemniaczanej, dokładnie mieszasz i gotujesz cały czas mieszając. Możesz dodać owoców.

musze sprobowac...dzieki
czyli jak ja daje na 150 ml wody 5 lyzek mleka modyf. to teraz daje te 5 łyzek na 3 lyzki wody tak?dobrze rozumeim ?? rozpusci mi sie ??

Zgłoś nadużycie #44413 12 stycznia 2013, 23:59

maryna Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Tak 4 ... maly od 15 do 20 strasznie marudzil;( nie do wytrzymania z nim bylo ;/ a moj maz zamiast mi pomoc to na dole korytarz robil! wolalam go chyba z 10 razy, ze nie daje juz rady i ze ma przyjsc mi pomoc! przyszedl dopiero jak maly byl wykapany, najedzony i zasypial! nie rozmawiam z nim bo mnie wkurwill... nigdy nie mozna na niego liczyc jak jest potrzebny...szlag by to...gdzie ja oczy mialam....

hihi tak to jest z tymi dziadami!! z nimi zle a bez nich jeszcze gorzej.... ciesz ze masz go przy sobie a co ja mam zrobic jak go ciagle nie ma ?? ? :( buuuuuuuuuuuu

Zgłoś nadużycie #44414 13 stycznia 2013, 0:01

maryna Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Marta podala dokladny przepis ;) na tej samej stronie (2220)

tak wiem wlasnie doczytalam hihi dzieki

Zgłoś nadużycie #44415 13 stycznia 2013, 0:01

maryna Fajna mama
kurde mykam spac bo kiedy sie wyspie... ?? dobranoc lasencje!!!

Zgłoś nadużycie #44416 13 stycznia 2013, 0:04

Extremalna21 Fajna mama

maryna napisał(a)

hihi tak to jest z tymi dziadami!! z nimi zle a bez nich jeszcze gorzej.... ciesz ze masz go przy sobie a co ja mam zrobic jak go ciagle nie ma ?? ? :( buuuuuuuuuuuu

Moj niby jest tu z nami a tak jakby go nie bylo....

Zgłoś nadużycie #44417 13 stycznia 2013, 8:22

ewelina6660 Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

No wlasnie;/ ciekawe czy w tych nocnikach z melodyjkami jest opcja zeby wylaczyc ta melodyjke :D Ewelina chyba Ty masz z melodyjka jak dobrze pamietam? ;) Nie wiem czy Szymek bedzie chcial robic jak bedzie mu melodyjka grala jak sie wysiusia ;) np mojej kuzynki synek ( moj chrzesniak) nie chcial robic siusiu bo bal sie tej melodyjki;/ a dwa razy kase wydawac jak mu sie jeden nie spodoba... ;/

Jak tylko zakupimy baterie to sprawdze jaka ta melodyjka jest.

Zgłoś nadużycie #44418 13 stycznia 2013, 8:58

kasia17 Fajna mama

maryna napisał(a)

ja tez chce ja tez !!!dajcie dokladny przepis bo nie kumam jak to zrobic :( :(

Robisz mleko dla dziecka ( ja robie zawsze 200 i tam 7 miarek )
Potem to mleko przelewasz do garnka, wbijasz jajko i dodajesz lyzke maki ziemniaczanej i mieszasz ( ja mieszam miksrerem ) , potem na ogien do zagotowania, trzeba caly czas mieszac zeby sie grudki nie zrobily dlatego ja nawet na ogniu mieszam mikserem iw ychodzi super ;)
potem do tego budyniu podajesz jakies owoce , moze to byc banan, jablko gruszka anwet ja podawlam ze sloiczka i jest super ;)

Zgłoś nadużycie #44419 13 stycznia 2013, 9:52

paula87 Gotowa na wszystko

Extremalna21 napisał(a)

Moj niby jest tu z nami a tak jakby go nie bylo....

Wiem co czujesz bo u mnie jest to samo od poniedzialku do piatku praca z ktorej wraca wieczorem i juz mu sie nic nie chce, co drugi weekend szkoła, a jak ma wolne to zawsze cos ma do zrobienia albo musi pomoc jakiemus koledze albo poprostu spi i jeszcze potrafi miec do mnie pretensje co ja tak dlugo dziecko usypiam jak on siedzi ze swoim ojcem i bratem i gada w najlepsze to jak to dziecko ma usnac ?? (to akurat sytuacja z wczoraj) własnie jestem na niego wsciekla i oczywiscie dzisiaj tez juz od rana go nie ma bo pojechał gdzies z bratem a jeszcze smie twierdzic ze przeciez ja calymi dniami nic nie robie bo przeciez siedze w domu, to czym jestem zmeczona ??

Zgłoś nadużycie #44420 13 stycznia 2013, 9:56

maryna napisał(a)

zdecydowanie zwykly....ja mam dwa.jeden zwykly a drugi taki ala kibelek z podnoszona klapa i sadze ze ten to bedzie raczej do zabawy...dostal go od cioci chrzestnej na swieta

ja tez mam zwykly w sumie taki dostalismy to korzystamy :)

Zgłoś nadużycie #44421 13 stycznia 2013, 10:01

mala24 napisał(a)

:) dzisiaj mały złośnik mi nic nie daje zrobić, stoi przy mnie i miałczy, jak nie reaguje to pluje

u mnie ostatnio tez tak ciagle, podpełzuje do moich stop i wrecz sie na nie kładzie zeby go wziac na rece i nie mam wtedy wyjscia musze go nosic :) ewentualnie jak siedzi na blacie w kuchni to moge cokolwiek zrobic chociaz do jedzenia :)

Zgłoś nadużycie #44422 13 stycznia 2013, 10:42

kasia17 Fajna mama
Nika super pomysl z tym tortem ze sniegu ;)
wrzuc jakas fotke i napisz co na to Witu ;)

Zgłoś nadużycie #44423 13 stycznia 2013, 10:43

kasia17 Fajna mama
Marta wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ;)
Dominika to slodziak nad slodziakami ;)
Jak udalo sie wyjscie?
Kto ci malej pilnowal ?

Zgłoś nadużycie #44424 13 stycznia 2013, 10:45

kasia17 Fajna mama
Najlepsze zyczonka dla wczorajszych swietowiczow ;)
I dla dzisiejszych swietujacych Filipkow Dominiki i Annny77 ;)

Zgłoś nadużycie #44425 13 stycznia 2013, 10:46

kasia17 Fajna mama

paula87 napisał(a)

u mnie ostatnio tez tak ciagle, podpełzuje do moich stop i wrecz sie na nie kładzie zeby go wziac na rece i nie mam wtedy wyjscia musze go nosic :) ewentualnie jak siedzi na blacie w kuchni to moge cokolwiek zrobic chociaz do jedzenia :)

Oj Wiktor tez mial taki etap, pisalam o tym ;) wspolczuje ;)

Zgłoś nadużycie #44426 13 stycznia 2013, 10:49

kasia17 Fajna mama
A dzis budzil sie w nocy czesto , nie wyspalam sie bo sie rozbudzal i potem pol godziny ponownego usypiania.
Boze kiedy ja sie wyspie ?
Nic mi sie nie chce , meza mi sciagneli do pracy z okazji WOŚP .
Dziewczyny jak uspiacie dzieciaczki w zien bo ja juz do mojego nie mam sily , nic nie dizala wozek be , raczki be . lozko be , tylko bujak pasi ale ja musze tym bujakiem w gorze bujac i az mam odciski na dloniach, ryczec mi sie chce !!!
Mam wrazenie ze nie daje sobie ardy z wlasnym dzieckiem , czuje sie beznadziejnie z tym !!!

Zgłoś nadużycie #44427 13 stycznia 2013, 10:51

kasia17 Fajna mama

paula87 napisał(a)

ja tez mam zwykly w sumie taki dostalismy to korzystamy :)

musze dzis nocniczekod siostry zwerbowac i wyprobowac ale jakos tego nie widze przeciez ten wiercioch sekundy nigdzie nie usiedzi.

Zgłoś nadużycie #44428 13 stycznia 2013, 10:58

gwonka Fajna mama

mala24 napisał(a)

my wczoraj mielismy próbe nocniczkową :)

a jak grzecznie siedzi :) zrobil cos?

Zgłoś nadużycie #44429 13 stycznia 2013, 10:59

gwonka Fajna mama

martus91 napisał(a)

Dawno mnie nie było :) tydzień byłam u mamy... odpoczywałam trochę od domu i od teściowej :P hie hie :D ale cieszę się, że już wróciłam :)
Wczoraj robiliśmy porządki, ja segregowałam skarpetki, a mała bawiła się w pokoju... naglę słyszę płacz, a ona przytrzasnęła sobie paluszek szufladą :/ miała normalnie taki ślad odciśnięty, palec cały czerwony, wyła... już myślałam, że złamany, kazałam się ubierać Mariuszowi i gnać do szpitala, bo skąd ja mam wiedzieć co zrobić z centymetrowym złamanym palcem :P ale okazało się, że nie był złamany, po 10 minutach Dominika nawet nie pamiętała co się stało :P
Moje dziecko nauczyło się też "kłócić" :P wczoraj stała przy ławie i próbowała złapać myszkę od laptopa, a Mariusz do niej mówi "nie", a ona "ta!", on znowu "nie", ona "ta!" i waliła ręką w ławę :D a jak się jej mówi "tak", to ona mówi "nie, nie, nie, nie" :D zazwyczaj kiedy próbuje dać jej coś do jedzenia :P ja mówię "jedz", a ona "nie, nie, nie!". Awanturnik mały :P ;)

no to sobie odpoczelas, super. to ci mala lobuzica, najwazniejsze ze nic sie nie stalo.

Zgłoś nadużycie #44430 13 stycznia 2013, 11:02

gwonka Fajna mama

martus91 napisał(a)

filmik :)
http://www.youtube.com/watch?v=z-5sYo5SQbo&feature=youtu.be

a to pyskol maly, hehe slodka jest :)