Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #42891 4 stycznia 2013, 21:10

agata_grd Gotowa na wszystko

Gosiulkovic napisał(a)

to znaczy że Filipek ma 3 nerki ?? 2 po lewej i 1 po prawej ?? ?
czy tez 2 i obie nerki ma po lewej ??
biedny :(
trzymam za Was kciuki :( :(
Myślałam o Filipku od środy! czekałam na dobre wiesci...
mam nadzieje ze po tej operacji w końcu będzie dobrze...

Filip ma 3 nerki, jedną po prawej i 2 po lewej stronie. Termin operacji będzie umówiony dopiero po renoscyntygrafii, która ma potwierdzić to że jedna z tych dwóch nerek jest niesprawna i można ją usunąć bo robi więcej zego niż dobrego a i tak moczowód wychodzący z tej nerki jest do usunięcia. Badanie mamy umówione na 30 stycznia ale na to badanie nie uzyskali jeszcze refundacji na ten rok więc mamy się dowiedzieć wcześniej bo może trzeba będzie je zrobić prywatnie w innym mieście. Na szczęście koszt to tylko 200-300zł.

Zgłoś nadużycie #42892 4 stycznia 2013, 21:24

Like napisał(a)

to na kiedy taka operacja?  skąd w ogole to wszystko? mówili? 
mam nadzieję, że teraz będzie już lepiej! a Filipek, jak to znosi? Biduleńki aniołek, nawet nie potrafi powiedzieć, że coś go boli :( Całusyi uściski dla Was Agata! Życzę Wam dużo zdrówka!!

Filip bardzo dobrze to zniósł, aż się zdziwiłam, dostał wczoraj tylko dwa razy paracetamol przeciwbólowo bo więcej nie widać było konieczności, tyle że wczoraj cały dzień sikał z krwią tak że pieluchy były bordowe a dzisiaj sika trochę zielono :)
Skoro są przekonani że nerka nie pracuje a mocz się cofa to cofa się bezpośrednio pod ciśnieniem z cewki aż do uszkodzonej nerki a że moczowód był dołem zwężony a u góry miał torbiel to mocz miał utródnioną drogę żeby spłynąć z powrotem i właśnie przez to dochodziło do zakażeń i dodatkowo uszkadzało nerkę. teraz jest to wszystko udrożnione a Filip ma się świetnie :)

Zgłoś nadużycie #42893 4 stycznia 2013, 21:28

aniam Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

Ania nie zamartwiaj się!!!!
Wiem że mi dobrze mówić...
Ania najważniejsze że zdrowiutki!!! Słodki, dzielny mały urwisek! Nie chce to co zrobisz! Kroplówkę mu założysz ?? Mam nadzieję że ten syropek pomoże!

niby tak, ale powinien przybierać na wadze, a on nie
do tego Wasze dzieciaczki juz siedzą pełzaja, a mój co? jak kloc!

Zgłoś nadużycie #42894 4 stycznia 2013, 21:30

aniam Supermama

agata_grd napisał(a)

Wróciliśmy dzisiaj ze szpitala do domu. Zrobili Filipowi wczoraj badanie laparoskopowe pod narkozą. Wyszło że po stronie lewej mały ma dwie nerki, jedną wyżej, drugą niżej. Ta nerka niżej jest piękna i zdrowa, moczowód jest też ok tylko że nie wchodzi do pęcherza w tym miejscu w którym powinien, ale to nie jest problem. Natomiast nerka wyżej jest bardzo malutka, prawdopodobnie nie wytwarza moczu a nawet jeśli to i tak jest już na pewno zniszczona przez cofający mocz. Moczowód z tej nerki jest bardzo poszerzony i poskręcany i nie łączy się z pęcherzem tylko bezpośrednio z cewką. Do tego w moczowodzie była torbiel, którą usunęli i zwężenie które poszerzyli więc nie powinno więcej dochodzić do zakażeń.
W związku z tym konieczna jest operacja polegająca na usunięciu tego dodatkowego wadliwego kompletu tzn. nerki i moczowodu, z tym że muszą zrobić jeszcze jedno badanie pod koniec miesiąca.

dobrze, zrozumiałam, ze ma 3 nerki ??
jesu, mam nadzieję, ze będzie wszystko ok

Zgłoś nadużycie #42895 4 stycznia 2013, 21:31

aniam Supermama

Like napisał(a)

moje zupy to znowu to co sama powymyślam, z ryżem, z ziemniakami, z lanymi kluseczkami, z kaszami róznego rodzaju, Emila otwiera dziobek jak kopara, więc na pewno jej smakuje :)

przynajmniej Ci otwiera, a mój zamyka na 7 spustów

Zgłoś nadużycie #42896 4 stycznia 2013, 21:34

aniam Supermama

agata_grd napisał(a)

Filip bardzo dobrze to zniósł, aż się zdziwiłam, dostał wczoraj tylko dwa razy paracetamol przeciwbólowo bo więcej nie widać było konieczności, tyle że wczoraj cały dzień sikał z krwią tak że pieluchy były bordowe a dzisiaj sika trochę zielono :)
Skoro są przekonani że nerka nie pracuje a mocz się cofa to cofa się bezpośrednio pod ciśnieniem z cewki aż do uszkodzonej nerki a że moczowód był dołem zwężony a u góry miał torbiel to mocz miał utródnioną drogę żeby spłynąć z powrotem i właśnie przez to dochodziło do zakażeń i dodatkowo uszkadzało nerkę. teraz jest to wszystko udrożnione a Filip ma się świetnie :)

super, najważniejsze, ze wiecie co jest i koszt nieiwleki to można jak najszybciej orywatnie, trzymam kciuki

Zgłoś nadużycie #42897 4 stycznia 2013, 21:40

aniam napisał(a)

niby tak, ale powinien przybierać na wadze, a on nie
do tego Wasze dzieciaczki juz siedzą pełzaja, a mój co? jak kloc!

Moja Nina jest totalnym niejadkiem od urodzenia, zawsze na siatce centylowej miała niezbędne minimum i pediatra kazała ją dokarmiać w nocy. Teraz waży tylko 11 kg,nie jest zagłodzona, tylko po prostu drobniutka. Filip za to osiąga maksimum na siatce centylowej i ta sama pediatra każe mu zamiast mleka dawać w nocy wode. Osobiście jej rady mam głęboko gdzieś, widzę że taka jest uroda moich dzieci. A mamuśki od zawsze błyszczały swoją spostrzegawczością i dobrymi radami. Nina nigdy nie zjadła całego małego słoiczka zupki, deserków wogóle nie jadła a mleka max 120ml i jakoś żyje.

Zgłoś nadużycie #42898 4 stycznia 2013, 22:03

kasia17 Fajna mama
http://www.fakt.pl/Rodzace-sie-dziecko-schwycilo-palec-jednego-z-lekarzy,artykul...

dziewczyny widzialyscie to ;)

Zgłoś nadużycie #42899 4 stycznia 2013, 22:04

mala24 Supermama

kasia17 napisał(a)

http://www.fakt.pl/Rodzace-sie-dziecko-schwycilo-palec-jednego-z-lekarzy,artykuly,194529,1.html

widziałam ;) świetne :)

Zgłoś nadużycie #42900 4 stycznia 2013, 22:10

kasia17 Fajna mama

agata_grd napisał(a)

Filip ma 3 nerki, jedną po prawej i 2 po lewej stronie. Termin operacji będzie umówiony dopiero po renoscyntygrafii, która ma potwierdzić to że jedna z tych dwóch nerek jest niesprawna i można ją usunąć bo robi więcej zego niż dobrego a i tak moczowód wychodzący z tej nerki jest do usunięcia. Badanie mamy umówione na 30 stycznia ale na to badanie nie uzyskali jeszcze refundacji na ten rok więc mamy się dowiedzieć wcześniej bo może trzeba będzie je zrobić prywatnie w innym mieście. Na szczęście koszt to tylko 200-300zł.

Biedny Filipek ;(

Zgłoś nadużycie #42901 4 stycznia 2013, 22:33

kasia17 napisał(a)

Nie wiem czy wasze dzieci robia juz " papa " ale moj wlasnie sie naucyzl, tak slicznie macha raczka na dowidzenia, pokazuje paluszkiem gdzie jest pstryk czyli wlacznik do swiatla i robi baru baru trik ;)
Jestem znieg taka dumna ;)

Mój robi '"kosi łapci", "pa pa" i jak się do niego rękę wyciągnie to daje cześć, sam jeszcze nie daje. Siedzi coraz lepiej, nie pełza. Pupe do pełzania do góry dźwiga ale nie unosi tułowia na rączkach, myślę że jeszcze ma czas, z resztą po tym co przeszedł w grudniu to i tak powinien być o miesiąc w rozwoju cofnięty: sepsa układu moczowego, dwa razy biegunki wirusowe( do 14 kupek dziennie) i nawrót zapalenia ukł. moczowego. I do tego w sumie od 4 miesięcy antybiotyk.

Zgłoś nadużycie #42902 4 stycznia 2013, 22:42

kasia17 napisał(a)

http://www.fakt.pl/Rodzace-sie-dziecko-schwycilo-palec-jednego-z-lekarzy,artykuly,194529,1.html

Ekstra!

Zgłoś nadużycie #42903 4 stycznia 2013, 22:57

Ok, zmykam spać do mojego mięciutkiego łóżeczka :)

Zgłoś nadużycie #42904 4 stycznia 2013, 23:28

Ulla Fajna mama

aniam napisał(a)

siedzę i ryczę, mały śpi, mąż pojechał na zakupy...
gadałam z mama i mi nagadała, ze mały zmizerniał, ze za chudy itd.,
kuźwa, jakbym ja specjalnie go głodziła!!!!!!!!!!!!!!
wiem, ze mówi to bo chce dobrze, ale i tak załapałam doła

spokój!  w takim razie ja tezpowinnam siąść i płakac, bo mój niewiele wiecej wazy!
spokój mówie jeszcze raz!
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #42905 4 stycznia 2013, 23:32

Ulla Fajna mama

agata_grd napisał(a)

Wróciliśmy dzisiaj ze szpitala do domu. Zrobili Filipowi wczoraj badanie laparoskopowe pod narkozą. Wyszło że po stronie lewej mały ma dwie nerki, jedną wyżej, drugą niżej. Ta nerka niżej jest piękna i zdrowa, moczowód jest też ok tylko że nie wchodzi do pęcherza w tym miejscu w którym powinien, ale to nie jest problem. Natomiast nerka wyżej jest bardzo malutka, prawdopodobnie nie wytwarza moczu a nawet jeśli to i tak jest już na pewno zniszczona przez cofający mocz. Moczowód z tej nerki jest bardzo poszerzony i poskręcany i nie łączy się z pęcherzem tylko bezpośrednio z cewką. Do tego w moczowodzie była torbiel, którą usunęli i zwężenie które poszerzyli więc nie powinno więcej dochodzić do zakażeń.

W związku z tym konieczna jest operacja polegająca na usunięciu tego dodatkowego wadliwego kompletu tzn. nerki i moczowodu, z tym że muszą zrobić jeszcze jedno badanie pod koniec miesiąca.

czy dobrze rozumiem ze ma trzy nerki? usuną ta nerke trzecią i bedzie ok?

Zgłoś nadużycie #42906 4 stycznia 2013, 23:35

Ulla Fajna mama

agata_grd napisał(a)

doczytałam

Zgłoś nadużycie #42907 5 stycznia 2013, 0:03

mala24 Supermama

agata_grd napisał(a)

Mój robi '"kosi łapci", "pa pa" i jak się do niego rękę wyciągnie to daje cześć, sam jeszcze nie daje. Siedzi coraz lepiej, nie pełza. Pupe do pełzania do góry dźwiga ale nie unosi tułowia na rączkach, myślę że jeszcze ma czas, z resztą po tym co przeszedł w grudniu to i tak powinien być o miesiąc w rozwoju cofnięty: sepsa układu moczowego, dwa razy biegunki wirusowe( do 14 kupek dziennie) i nawrót zapalenia ukł. moczowego. I do tego w sumie od 4 miesięcy antybiotyk.

biedactwo, dużo zdrówka dla Filipka, za co takie maleństwo tak cierpi, ale będzie dobrze :*

Zgłoś nadużycie #42908 5 stycznia 2013, 6:45

Konto usunięte

kasia17 napisał(a)

weź nie otwieraj im dzrwi i do 22 -ej muza na fuul , wal mlotem gdzie sie da to mu sie odechce !!!
Jakim prawem on was nachodzi !!!
Ja juz bym mu tam nagadala , czerstwiak poj.ebany jakiś !!!

no!! nie otwieraj dziadowi!

Zgłoś nadużycie #42909 5 stycznia 2013, 6:47

Konto usunięte

mala24 napisał(a)

a najgorsze że martwię się co będzie z mieszkaniem, bo właścicielka to rodzina jakaś z nimi, starsza Pani ma 85 lat i wiadomo że co powiedzą to może być na ich :( już się boję iść zapłacić czynsz jej 10go

szukaj mieszkania innego, po co ci stres

Zgłoś nadużycie #42910 5 stycznia 2013, 9:07

gwonka Fajna mama
dzien doberek. maz i synus spia wiec moge troche popisac i poczytac.
bylismy wczoraj z Kubusiem u lekarza gardelko, oskrzela i plucka czyste. okazlo sie ze ten kaszelek jest wirusowy. dostalismy syropek i mam podawac witamine C. ja chora na to samo co synek, takze razem sie kurujemy