Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #41391 29 grudnia 2012, 23:28

Aneczka Gotowa na wszystko

aniam napisał(a)

u rąk nie ma tragedii, mały spokojnie siedzi i patrzy, najgorzej u nóg, bo się trzepie

Mon jakos daje obcinac zaczyna sie skupiać co ja robie i wtedy szybko tne ;)

Zgłoś nadużycie #41392 29 grudnia 2012, 23:32

Emza napisał(a)

ja mam tak
8 kaszka
11 mleko(w koncu znalazłam takie które jej posmakowało NAN :)
13 obiadek
15 deserek
17 kaszka zbozowa
19-20 kaszka
potem cyc lub nleko w nocy to juz jak mała chce

Emza karmisz cycem jeszcze wigole? Bo naPisalas ze wieczorem cyc lub mleko to tak raz dziennie coś masz jeszcze ?? ?

Zgłoś nadużycie #41393 29 grudnia 2012, 23:38

Ulla napisał(a)

dziwne, bez sensu i kupy sie nie trzyma :| nie zaczęłaś wczesniej, to teraz masz do 9 m czekac... bardzo nielogiczne.

dziewczyny,
a to zle, jak daje kasze manny do kaszki ryzowej nestle? bo zwykle daje do zupki jarzynowej, ale nie codzinnie mu daje te zupke. w dniach gdy jej nie je, gotuje przez 5 minut pol zyzeczki kaszki manny i potem daje do tego kaszke bezglutenowa nestle. mozna tak?

A ja daje od miesiaca kaszki glutenowe ale bezmleczne bo karmie piersią. Tylko od tygodnia mój syn odmawia tych kaszek i nie nic oprócz warzyw mięsa i owoców no i cyca. Czy to ze mu dawalam całe porcje kaszy (cala miseczka) glutenowej to zle? Zjadł 2 paczki nestle a teraz odmawia wogole... Nie wiem dlaczego.

Zgłoś nadużycie #41394 30 grudnia 2012, 8:24

Emza Fajna mama

agata_grd napisał(a)

Co mu dolega? Długo by pisać. Ma nawracające zapalenie układu moczowego spowodowane refluksem pęcherzowo moczowym IV/V stopnia. Objawia się to tym że zakażenia wracają natychmiast po odstawieniu antybiotyku lub też jeszcze podczas ich brania. Refluks polega na tym że podczas sikania mocz cofa mu się lewym moczowodem do samej nerki nieustannie ją niszcząc. Jest 5 stopni tego refluksu z czego dwa ostatnie ( czyli to co ma Filip) leczy się już tylko chrurgicznie. Po nowym roku będzie miał robioną cystoskopię i spróbują mu coś tam zrobić, o ile dobrze zrozumiałam to ostrzyknąć zastawkę w pęcherzu bo to chyba ona zawodzi ale to jeszcze nic pewnego. Jak to nie pomoże to czeka nas operacja. Prawdopodobnie nerka może być już też do wycięcia kompletnie zniszczona, ale tak jak piszę to są tylko gdybania tak samo jak to że po tej lewej stronie mogą być dwie nerki. Potrzebne są po prostu kolejne badania. Mm nadzieję że to się wszystko dobrze skończy. Pamiętajcie proszę o nas w modlitwie.

kochana jesteśmy z wami ...na pewno wszystko będzie dobrze...biedne maleństwo.....będe sie modlić żeby było dobrze

Zgłoś nadużycie #41395 30 grudnia 2012, 8:26

Emza Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Stesknil sie za cycem;D

hahaha dobre :)

Zgłoś nadużycie #41396 30 grudnia 2012, 8:30

Emza Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

U nas dzisiaj okropna noc! maly jak zasnal przed 20 to do godz 24 ciagle plakal przez sen;( a od 24 wgl nie spi tylko marudzi;( chyba ma gardelko chore bo nawet mleka nie chce;( a moze to przez zeby nie chce jesc? Mojemu siostrzencowi jak zabki wychodzily to nic nie chcial jesc...ni mleka ni obiadku;/
Ja tez mam gardlo zawalone, z nosa mi cieknie...eh oby maly mi sie nie rozchorowal

moja od 2 tyg ma katar a dzisiaj ma stan podgorczkowy..a najgorsze ze ten głupi termometr pokazuje raz 37.8 raz 37.4 a raz 36.9 kurde i które prawdziwe bo nie sadze zeby małej co chwile sie zmieniała temperatura...a moze to na ząbki..jeju

Zgłoś nadużycie #41397 30 grudnia 2012, 8:32

Emza Fajna mama

IWON88 napisał(a)

hejka,Emi jeszcze nie siedzi kłade ją na siedząco ale podtrzymuje ona pochyla się do przodu i jakoś nie mogę i nie wyobrażam sobie że ją puszcze bo widzę jak się łamie na pół ewentualnie spada na buzie,czy jestem zdrowa ?? ?

tak..moja tak robiła jak jeszcze nie umiała siedziec tez ją podtrzymywałam ..ale najszybciej nauczyła sie jak zaczeła "robic brzuszki" tzn ja jej przytrzymywałam nóżki a ona sama siadała :)

Zgłoś nadużycie #41398 30 grudnia 2012, 8:36

Emza Fajna mama

IWON88 napisał(a)

A jak wam idzie z obcinaniem szponków u dzieci? U nas kiedyś fajnie,a teraz wojna co 2 dni pasuje obcinać ale żeby się tak moja córka zgodziła na to, to byłby cud

ja biore małą na kolana ktos do niej gada pokazuje cos albo puszczam tv i obcinam :)

Zgłoś nadużycie #41399 30 grudnia 2012, 8:36

Emza Fajna mama

madzia75 napisał(a)

Hejka po swietach' swieta byly ok. Spedzilismy je u mlich rodzicow bo mama meza byla chora i nie kazala przyjezdzac. Ale za to od w czoraj mam spieprzony humor bo u meza w pracy beda zwolnienia i wiem ze on dostanie wypowiedzenie i nie wiem jak te wszystkie klocki poukladac. Ja wracam do pracy malu do zlobka maz bez pracy no i jeszcze finanse masakra. Dziewczyny powiedzcie jak to jest na zasilku i.e tego i czy trzeba isc do UP tam gdzie sie jest zameldowanym czy mozna tam gdzie sie mieszka?

eh nasza pieprzo..na polska rzeczywistość..do UP sie idzie po miejscu zameldowania

Zgłoś nadużycie #41400 30 grudnia 2012, 8:39

Emza Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

no a ja już jestem na bezpłatnym wychowawczym :( lipa :(

ja tez;/ a tu kredyty..szkoła;/ kurfa

Zgłoś nadużycie #41401 30 grudnia 2012, 8:40

Emza Fajna mama

IWON88 napisał(a)

pytałam się kiedyś konsultantki bebilon,chciałam podawać po6m-cu to powiedziała,że jest za późno i że lepiej dawać jak skończy 9m-cy jeną łyżkę do mleka i zwiększać dawkę i dawać potem na zmiane raz kaszka glutenowa raz ryżowa np ale nie dopytywałam się czemu tak

cos ci dziwnie powiedziała...moze lepiej spytaj pediatry

Zgłoś nadużycie #41402 30 grudnia 2012, 8:40

Emza Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

Aha i jeszcze chciałam się pochwalić że pokazała się nam górna prawa jedynka :D :D he he lewa dolna i prawa górna :) śmiesznie te zęby Asi rosną :D

super u nas tez jeden ząbek

Zgłoś nadużycie #41403 30 grudnia 2012, 8:42

Emza Fajna mama

martus91 napisał(a)

dziewczyny gdzie wy? po całym dniu wchodzę, a tu 2 strony?! wracać! święta się skończyły ;)

kurde ja nie mam czasu wejsc na laptopa..bo mam go na dole a ja z małą czesto na górze jak ją usypiam bo ucze ją w łózeczku..a tak to duzo roboty ..a przez komórke to nie moge odpisywac na fm;/ tylko na fb eee wkurzyłam sie

Zgłoś nadużycie #41404 30 grudnia 2012, 8:44

Emza Fajna mama

agata_grd napisał(a)

Rodziłam w tym słynnym szpitalu w opolu gdzie była ta afera z dziećmi olimpijczyka i tam po urodzeniu robili Filipowi usg z racji tego widocznego zastoju płynu i odziwo wszystko było idealnie (ale mnie przy tym nie było bo się z łóżka podnieść nie mogłam). Po tym czasie miał robione kilka razy usg przez kilku innych radiologów i oni wszyscy widzieli że moczowód jest poszerzony i układ zdwojony. Może jakby to było szybciej wykryte to nerka byłaby do uratowania, kto wie. Najgorsze są te gdybania :(

moze nie jest tak zle z tą nereczką ,,,bede się modlic i tzrymac kciuki zeby tylko ostrzykneli i było w porządku...trzymajcie sie dzielnie..:*

Zgłoś nadużycie #41405 30 grudnia 2012, 8:46

Emza Fajna mama

oll85 napisał(a)

Ja dis znów na piwo... musze przed sylwestrem trenowac.
Wszystkim dzieciaczką 100 lat ;) tzn jubilatom :) z ostatnich dni!

zazdroszcze!! ja miałam isc w piatek to mnie ten pier...ząb dopadł;/

Zgłoś nadużycie #41406 30 grudnia 2012, 8:47

Emza Fajna mama

aniam napisał(a)

gratuluję zębaków :)
u nas tylko dolna lewa jedynka

haha Aniam to tak jak u mnie :P cos jest w tym ze sie urodziły w tym samym dniu ;)

Zgłoś nadużycie #41407 30 grudnia 2012, 8:54

Emza Fajna mama

Aneczka napisał(a)

Emza karmisz cycem jeszcze wigole? Bo naPisalas ze wieczorem cyc lub mleko to tak raz dziennie coś masz jeszcze ?? ?

no właśnie mało mam..a najgorsze to ze od miesiaca własnie tak karmiłam i mała sie najadała na noc.. a teraz po bólu zeba jak nie dałam jej jedną noc to juz chyba koniec nie mam nic :(

Zgłoś nadużycie #41408 30 grudnia 2012, 9:58

aniam Supermama

Emza napisał(a)

haha Aniam to tak jak u mnie :P cos jest w tym ze sie urodziły w tym samym dniu ;)

ale Sandra chyba już raczkuje czy siedzi ?? a mój leń dopiero uczy się tego, bo jakoś nie może znaleźć sposobu by popitalać :(

Zgłoś nadużycie #41409 30 grudnia 2012, 10:24

kasia17 Fajna mama

martus91 napisał(a)

Pamiętacie jak na fb wstawiłam zdjęcie jak Dominika usnęła w hopsalni? Wgrałam na yt filmik z tego wydarzenia :D biena spała, ale nawet przez sen skakała jak usłyszała melodyjkę ;)
http://www.youtube.com/watch?v=LYsCUdIYELs&feature=youtu.be

hehe , niesamowita jest ;)
My zlozylism skoczka przed swietami i zanieslismy do piwnicy ;(

Zgłoś nadużycie #41410 30 grudnia 2012, 10:26

kasia17 Fajna mama

Like napisał(a)

podczytuję Was cały czas, nie myślcie sobie, że nie :) ale najczęściej wieczorem i nie chce mi się już pisać.
Po pracy to jak przychodzę to szybko obiad Emilce, potem nam, potem zabawa z Emilką, jakieś mycie garów, kąpiel, usypianie itd. Wczoraj mieliśmy gości, więc jeszcze trzeba było ogarnąć szybko.
Emila zaczęła coś chodzić później spać 22-23, a chodziła ok 20, kurcze coś jej się poprzestawiało. No ale śpi mi czasem po 16 do 18 i to chyba dlatego. Przez dwa dni pomijałam te spanie o tych godzinach, ale wtedy było tak, że jak ją kładłam koło 20, to mi się budziła po godzinie i wojowała dwie zanim usneła znowu, więc całkiem bez sensu.
Mąż z nią siedzi, ale i tak za dużo roboty nie ma, bo jak ja wstaję o 6, to ona ze mną, zmieniam jej pampka, robię mleczko, ja wychodzę, a ona po chwili w łóżeczku znowu usypia i wstaje o 9.30, a potem znowu o 12 idzie spać na 1,5-2 godzin, także mój mąż ma luz :) potem zaraz po 14 jestem ja, no i w sumie to ja się nią zajmuję.

no to rzeczywiscie nie odczuje . Ale ty tez chodzisz do pracy wiec wywalcz troche czasu dla siebie wkoncu on tez uzywal takich argumentow.