Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #41311 29 grudnia 2012, 12:11

mala24 Supermama

IWON88 napisał(a)

A jak wam idzie z obcinaniem szponków u dzieci? U nas kiedyś fajnie,a teraz wojna co 2 dni pasuje obcinać ale żeby się tak moja córka zgodziła na to, to byłby cud

my obcinamy jak mały śpi bo tak też ciężko, chowa paluszki i nie chce dać :)

Zgłoś nadużycie #41312 29 grudnia 2012, 12:45

martus91 Fajna mama

oll85 napisał(a)

haj :D postaram sie nadrobić :D mój mąż jest u mamusi;] ja pitole. mamisynek!!!! po 7 wyleciał jak głupi

hahahah... witaj w klubie :D

Zgłoś nadużycie #41313 29 grudnia 2012, 12:48

madzia75 Zaprawiona w bojach
Hejka po swietach' swieta byly ok. Spedzilismy je u mlich rodzicow bo mama meza byla chora i nie kazala przyjezdzac. Ale za to od w czoraj mam spieprzony humor bo u meza w pracy beda zwolnienia i wiem ze on dostanie wypowiedzenie i nie wiem jak te wszystkie klocki poukladac. Ja wracam do pracy malu do zlobka maz bez pracy no i jeszcze finanse masakra. Dziewczyny powiedzcie jak to jest na zasilku i.e tego i czy trzeba isc do UP tam gdzie sie jest zameldowanym czy mozna tam gdzie sie mieszka?

Zgłoś nadużycie #41314 29 grudnia 2012, 12:50

Co do siedzenia to moj Krzysiu tez jeszcze nie siedzi samodzielnie jak go posadze to odrazu pochyla sie do przodu i chce na brzuszek widac siedzenie mu sie nie podoba

Zgłoś nadużycie #41315 29 grudnia 2012, 12:52

Nadrobilam to teraz spadam prasowac pa do uslyszenia potem

Zgłoś nadużycie #41316 29 grudnia 2012, 12:53

Aha Oll pochwal sie jaka ta spacrowke kupilas wrzuc linka

Zgłoś nadużycie #41317 29 grudnia 2012, 12:55

Duzo zdrowia dla wszystkich choruszkow my juz powoli dochodzimy do siebie obylo sie bez antybiotyko ale maly jeszcze pokasluje

Zgłoś nadużycie #41318 29 grudnia 2012, 13:40

IWON88 Gotowa na wszystko
Uspałam Emi,obiad się robi w piekarniku a ja mam sterte prasowania RATUNKU i oczywiście tradycyjnie lenia w pupci,zmykam działać,pozdrowionka

Zgłoś nadużycie #41319 29 grudnia 2012, 13:54

Ulla Fajna mama

IWON88 napisał(a)

a tak się zastanawiam bo czytałam schemat żywienia bobovita i pisze 180 kaszka glutenowa,2 razy 180 bezglutenowy kleik, i raz 150 kaszka na mleku ,podkreślam,że nie daje glutenu mam dopiero podawać po 9m-cu bo przegapiłam i tak powinnam dawać dziecku jadło zawsze mleko z czymś ?? ??

o co chodzi ztym glutenem? czekasz do 9 miesiąca bo co przegapiłaś? nie bardzo rozumiem o co chodzi :/
daję Hirkowi gluten kilka dni po tym, jak 7 miesięcy skończył. pół łyżeczki na 100ml
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #41320 29 grudnia 2012, 13:57

Ulla Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

My wrocilismy ze spacerku ;) mlody zjadl obiad i zasnal ;)
przyszly kalendarze ;) sa super! w ramach przeprosin dostalam jeszcze czaderska foto ksiazke ze zdjeciami Szymka ;) i za ta przesylke ( zamawialam 3 x te foto kalendarze i za kazdym razem placilam przesylke) mam sobie jeszcze cos zamowic za 40 zl ;) a jesli nie chce to mam dac im znac to mi kase przeleja na konto ;) spoko firma ;) okazalo sie, ze kurier byl zaajebany w akcji (dlatego tak dlugo szly te kalendarze), przez co stracil prace bo Ci od kalendarzy zglosili go do jakiegos dzialu ;/

co to znaczy ze kurier był zaajebany w akcji?
że pijany, czy ze tyle miał pracy?

Zgłoś nadużycie #41321 29 grudnia 2012, 13:59

Ulla Fajna mama

martus91 napisał(a)

hmy.... Bawić się? Kurczę, Ania... tak serio to mam ten sam problem... Dominika chodzi spać 23/24, a zanim usnie to ze 3 godziny rzuca się po całym pokoju. Nie wiem co zrobić żeby usypiała o ludzkiej porze...

nie chce chwalic, zeby mu nie wrocilo..ale... ja tez jakiś czas temu pisałam, ze mam problem z Hirkiem przy zasypianiu, ze sie oduczył i po wiecozrnej kapieli i karmieniu waruje.. a na ostatnie kilka dni wróciło moje dziecko i ładnie zasypia :D

Zgłoś nadużycie #41322 29 grudnia 2012, 14:13

Ulla Fajna mama

agata_grd napisał(a)

Co mu dolega? Długo by pisać. Ma nawracające zapalenie układu moczowego spowodowane refluksem pęcherzowo moczowym IV/V stopnia. Objawia się to tym że zakażenia wracają natychmiast po odstawieniu antybiotyku lub też jeszcze podczas ich brania. Refluks polega na tym że podczas sikania mocz cofa mu się lewym moczowodem do samej nerki nieustannie ją niszcząc. Jest 5 stopni tego refluksu z czego dwa ostatnie ( czyli to co ma Filip) leczy się już tylko chrurgicznie. Po nowym roku będzie miał robioną cystoskopię i spróbują mu coś tam zrobić, o ile dobrze zrozumiałam to ostrzyknąć zastawkę w pęcherzu bo to chyba ona zawodzi ale to jeszcze nic pewnego. Jak to nie pomoże to czeka nas operacja. Prawdopodobnie nerka może być już też do wycięcia kompletnie zniszczona, ale tak jak piszę to są tylko gdybania tak samo jak to że po tej lewej stronie mogą być dwie nerki. Potrzebne są po prostu kolejne badania. Mm nadzieję że to się wszystko dobrze skończy. Pamiętajcie proszę o nas w modlitwie.

takie maleństwo, a tyle juz musi przejść :(

Zgłoś nadużycie #41323 29 grudnia 2012, 14:20

Ulla Fajna mama

madzia75 napisał(a)

Hejka po swietach' swieta byly ok. Spedzilismy je u mlich rodzicow bo mama meza byla chora i nie kazala przyjezdzac. Ale za to od w czoraj mam spieprzony humor bo u meza w pracy beda zwolnienia i wiem ze on dostanie wypowiedzenie i nie wiem jak te wszystkie klocki poukladac. Ja wracam do pracy malu do zlobka maz bez pracy no i jeszcze finanse masakra. Dziewczyny powiedzcie jak to jest na zasilku i.e tego i czy trzeba isc do UP tam gdzie sie jest zameldowanym czy mozna tam gdzie sie mieszka?

jak twoj mąz nie bedzie miał pracy i zostaje w domu, to po co Krzyś do żłobka idzie? niech z tata w domu siedzi.

zasiłek dla bezrobotnych dostaniesz, gdy pracowałas/łeś na umowe o pracy chyba na cały etat minimum pół roku u tego pracodawcy.

mozecie sie tez starac o jakies tam inne zasiłki z mopsu jesli nei przekraczacie 500 iluś tam na osobe w rodzinie.

Zgłoś nadużycie #41324 29 grudnia 2012, 15:13

maz bedzie szukal pracy wiec nie chce aby Krzysiowi przepadlo miejsce w zlobku, pozatym Pani poszla nam na reke i nie wziela wpisowego, zasilku nie dostaniemy bo ja mam dosc ladna pensje ale w h... kredytu i oplat wiec nie wiem czy nam wystarczy :-(

Zgłoś nadużycie #41325 29 grudnia 2012, 16:23

agata_grd Gotowa na wszystko
Ja od stycznia zaczynam bezpłatny urlop wychowawczy i aż się boję jak to się wszystko dalej potoczy.

Zgłoś nadużycie #41326 29 grudnia 2012, 16:27

Gosiulkovic Fajna mama

agata_grd napisał(a)

Co mu dolega? Długo by pisać. Ma nawracające zapalenie układu moczowego spowodowane refluksem pęcherzowo moczowym IV/V stopnia. Objawia się to tym że zakażenia wracają natychmiast po odstawieniu antybiotyku lub też jeszcze podczas ich brania. Refluks polega na tym że podczas sikania mocz cofa mu się lewym moczowodem do samej nerki nieustannie ją niszcząc. Jest 5 stopni tego refluksu z czego dwa ostatnie ( czyli to co ma Filip) leczy się już tylko chrurgicznie. Po nowym roku będzie miał robioną cystoskopię i spróbują mu coś tam zrobić, o ile dobrze zrozumiałam to ostrzyknąć zastawkę w pęcherzu bo to chyba ona zawodzi ale to jeszcze nic pewnego. Jak to nie pomoże to czeka nas operacja. Prawdopodobnie nerka może być już też do wycięcia kompletnie zniszczona, ale tak jak piszę to są tylko gdybania tak samo jak to że po tej lewej stronie mogą być dwie nerki. Potrzebne są po prostu kolejne badania. Mm nadzieję że to się wszystko dobrze skończy. Pamiętajcie proszę o nas w modlitwie.

o matko... brzmi groźnie... Mam gorącą nadzieję że po tej cystoskopii wszystko się "naprostuje"! Bardzo mi przykro :(
Agata a jak to wyszło że Filip ma ten refluks ?? Z  badań kontrolnych jakichś czy jakoś specjalnie go badaliście z uwagi na te problemy jeszcze z okresu ciąży ??
A jak Nina znosi całą sytuacje ?? Pewnie tęskni za Tobą i bratem jak w szpitalu jesteście... :(

Zgłoś nadużycie #41327 29 grudnia 2012, 16:31

Gosiulkovic Fajna mama

agata_grd napisał(a)

No ja nie mam takiego dużego placu żeby wszystkich pomieścić ;) Muszę ciągle dokonywać wyborów :)

ach no tak o tym nie pomyślałam! U mnie jedynym plusem tego mojego mikro mieszkania jest dosyć spora łazienka... choć chyba wolałabym żeby trochę tej łazienkowej powierzchni ujęli na korzyść pokoju!
No ale dzięki temu mogę zabrać obydwie :)

Zgłoś nadużycie #41328 29 grudnia 2012, 16:33

Gosiulkovic Fajna mama

agata_grd napisał(a)

Ta hulajnoga ma z tyłu ma dwa kółka i rzadko kiedy jest przewrócona więc raczej na razie nie mam z nią problemu. Staram się ją zawsze odkładać w kąt żeby nie rzucała się małej w oczy :)

nasza też ma z tyłu 2 kółka ale moje dziecko z uporem maniaka kładzie ją na leżąco (tak jak Po w teletubisiach) :/ i bez przerwy pod moje nogi!

Zgłoś nadużycie #41329 29 grudnia 2012, 16:35

Gosiulkovic Fajna mama

oll85 napisał(a)

haj :D postaram sie nadrobić :D mój mąż jest u mamusi;] ja pitole. mamisynek!!!! po 7 wyleciał jak głupi

oj Ola mamusia go pożałuje, wytuli, podkarmi... :D :D :D

Zgłoś nadużycie #41330 29 grudnia 2012, 16:37

Gosiulkovic Fajna mama

paula87 napisał(a)

zagłosowane :)

wszystkiego najlepszego z okazji miesięcznicy!!!! :D :D :D