Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #40231 19 grudnia 2012, 15:04

Asica Gotowa na wszystko

elka40 napisał(a)

Rany! ale Was ciężko nadrobić!
Wszystkie zdjęcia dzieciaczków super! Fajne te nasze dzieci :-)
Przestańcie narzekać że się staro czujecie! A co ma babcia Ela powiedzieć? Hę?
Co do powrotu do pracy....firma dała mi godzinkę dla matki karmiącej...stwierdzili,że butelką też w końcu karmię :-) Więc będę pracować po 7 godzin póki co.
Wklejam kilka zdjęć ale na raty bo inaczej nie wchodzą:
moja Zuzia na huśtawce..czas zmienić na większą najwyraźniej, dziś na spacerze nowej spacerówce...

słodka , różowa Panienka :-)

Zgłoś nadużycie #40232 19 grudnia 2012, 15:05

kasia17 Fajna mama

maryna napisał(a)

wow to super gratuluje!! a co to za zupa ?? moze zapodaj tu mi przepisa i sama skorzystam ;)

Dieta kapuściana - jadłospis na siedem dni
I DZIEŃ:
Wszystkie owoce z wyjątkiem bananów. Melony i arbuzy mają najmniej kalorii z wszystkich owoców. Jedz tylko zupę i owoce. Do picia niesłodzona herbata, sok żurawinowy lub woda niegazowana.
II DZIEŃ:
Tylko jarzyny. Możesz jeść do woli świeże lub gotowane jarzyny. Postaraj się jeść jak najwięcej jarzyn zielonych, liściastych. Jedz jarzyny i zupę przez cały dzień. Na kolację możesz sobie w tym dniu zrobić /w nagrodę/ pieczonego ziemniaka z masłem. NIE WOLNO JESC TEGO DNIA ZADNYCH OWOCOW.
III DZIEŃ:
Dzisiaj jesz zupę oraz wszystkie jarzyny i owoce jakie zechcesz. Nie możesz jeść pieczonego ziemniaka.
Jeśli jadłaś trzy dni jak powyżej i nie oszukiwałaś powinnaś schudnąć od 1,5 do 3,2 kg.
IV DZIEŃ:
Banany i odtłuszczone mleko. W tym dniu możesz zjeść do 3 bananów i wypić tyle szklanek mleka ile chcesz. Oczywiście jesz też zupę. Banany są wysokokaloryczne i bogate w węglowodany, tak jak i mleko. Jednakże w tym dniu Twoje ciało będzie potrzebowało potasu, węglowodanów, protein i wapna, żeby zmniejszyć pragnienie słodyczy.
V DZIEŃ:
Wołowina i pomidory. Wołowinę zastąp filetem z indyka lub kurczaka lub cielęciną. Możesz zjeść od 30 do 50 dkg mięsa i puszkę pomidorów lub do 6 świeżych pomidorów w tym dniu. Postaraj się wypić przynajmniej 6-8 szklanek wody żeby wypłukać wszystkie zanieczyszczenia z organizmu. Zjedz zupę przynajmniej raz w tym dniu.
VI DZIEŃ:
Mięso /jak wyżej/ i jarzyny. Jedz tyle mięsa i jarzyn ile potrzebuje Twój organizm aby zaspokoić głód. Możesz zjeść nawet trzy steki jeśli chcesz, staraj się jeść zielone, liściaste jarzyny, ale nie możesz jeść pieczonego ziemniaka. Pamiętaj, żeby zjeść
Zupę przynajmniej raz w tym dniu.
VII DZIEŃ:
Brązowy ryż, niesłodzone soki i jarzyny. Musisz zjeść zupę przynajmniej raz w tym dniu.
Po siódmym dniu, jeśli nie oszukiwałaś i stosowałaś się do powyższej diety, stracisz od 4,5 do 7,7 kg.
  Dieta ta oczyści Twój organizm z wszystkich zanieczyszczeń, poczujesz się tak dobrze, jak nigdy dotychczas. Poczujesz przypływ energii. Możesz kontynuować ten plan jak długo zechcesz.
Ta dieta pozwala bardzo szybko spalić tłuszcz, a jej sekret polega na tym, że spalasz więcej kalorii niż ich przyjmujesz. Dieta ta nie dopuszcza picia żadnych napojów alkoholowych. Musisz zrezygnować z diety przynajmniej 24 godziny przed planowanym piciem alkoholu.
Ponieważ każdy system trawienny jest inny, dieta ta działa inaczej na każdą osobę. Po trzecim dniu będziesz mieć więcej energii niż przed rozpoczęciem diety,oczywiście jeśli nie będziesz oszukiwać. Po kilku dniach trawienia diety zauważysz wyrażnie zmiany a wypróżnieniach. Możesz pić czarną kawę w czasie diety, jednak po kilku dniach jej trwania możesz zauważyć, że nie potrzebujesz już tyle kofeiny co przedtem.
ABSOLUTNE ZAKAZY: chleb, alkohol, gazowane napoje.
Musisz trzymać się wody, niesłodzonej herbaty, czarnej kawy, niesłodzonych soków owocowych, soku żurawinowego i odtłuszczonego mleka.
Podstawowo zupa spalająca tłuszcz może być jedzona kiedykolwiek czujesz się głodna. Jedz tak dużo jak zechcesz. Pamiętaj, im więcej jesz, tym więcej chudniesz. Nie można jeść chleba i smażonych potraw. Możesz zjeść gotowaną lub pieczoną kurę zamiast mięsa wołowego, ale absolutnie bez skóry. Jeśli zechcesz możesz zastąpić mięso wołowe rybą, ale tylko w jednym dniu mięsnym.

Składniki:
główka kapusty włoskiej (do 1,5 kg)
5 świeżych pomidorów (lub1/2 litra przecieru pomidorowego)
2 papryki: zielona i czerwona
3 duże cebule
2-3 gałązki selera naciowego
3 litry wody
kostka bulionu warzywnego
Przyprawy:
2 listki laurowe
kilka ziaren ziela angielskiego i pieprzu
pół łyżeczki kminku
łyżeczka majeranku
Przygotowanie:
kapustę poszatkuj, wrzuć do garnka, dodaj przyprawy, kostkę bulionową, wlej wodę, gotuj pod przykryciem na średnim ogniu ok. 15 minut
pomidory delikatnie natnij, przelej wrzątkiem, obierz, pokrój w kostkę
z papryki usunąć nasiona, pokroić w kostkę, seler umyć, poszatkować, cebulę obrać, pokroić w piórka
warzywa dodać do gotującej się kapusty i potrzymać na małym ogniu jeszcze ok. 15 minut
gorącą zupę przelać do słoików, zakręcić, a gdy wystygnie, przechowywać w lodówce.

Zgłoś nadużycie #40233 19 grudnia 2012, 15:05

Asica Gotowa na wszystko

elka40 napisał(a)

Tu w foteliku do karmienia który póki co służy do zabawy, tak sobie jemy mleczko

jak słodko je :-) i fajniutkie ma włoski

Zgłoś nadużycie #40234 19 grudnia 2012, 15:05

gwonka Fajna mama

seshella napisał(a)

kurcze to dziwne, ja zaczełam podawać po 4 miesiącu i pediatra powiedziała że przy tak małej ilości (pół łyżeczki manny na 100 ml zupki)  prawie niemozliwa jest reakcja alergiczna (bo to swojego rodzaju "szczepionka" ekspozycja na gluten

na widocznie jest mozliwa. my robilismy test glutenowy, pojawila sie zielona kupa. przerwalam test i sie unormowalo z kupkami. po tygodniu znowu podalam kaszke manna, no i znowu kupki zielone. bylismy u lekarza i on powiedzial ze zrobic test ponownie w 8 miesiacu. wtedy zobaczymy co i jak. mam nadzieje ze nie jest to alergia na gluten. mozliwe ze to bylo dla Kubusia za wczesnie.

Zgłoś nadużycie #40235 19 grudnia 2012, 15:06

Asica Gotowa na wszystko

elka40 napisał(a)

A ostatnie z serdecznymi zyczeniami Wesołych Świąt dla wszystkich ciotek z forum ( niestety bez uśmiechu )

Piękna :-) a te oczy to będą działać na facetów, oj będą :-)

Zgłoś nadużycie #40236 19 grudnia 2012, 15:08

gwonka Fajna mama

oll85 napisał(a)

hehhe a potem wścieklizne :D kuzwa zostawiam klucze kumpeli, żeby wietrzyła. Ale i takw iem,ze milion grzuybów wyrośnie.. zostawie jej chlor, neich leje!

masz racje niech leje, litrami, hehe. nie no mam nadzieje ze nie bedzie takiej potrzeby. bedzie dobrze

Zgłoś nadużycie #40237 19 grudnia 2012, 15:08

kasia17 Fajna mama

mala24 napisał(a)

no niedaleko, Kościan :)

o co chodzi z tymi miejscowosciami, nie doczytalam dokladnie , cos jakas mapke ktos ma robic?

Ja Radom woj mazowieckie .

Zgłoś nadużycie #40238 19 grudnia 2012, 15:11

gwonka Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

nie przesadzaj!
:D :D
co powiesz po 40-stce ??
ja tam czuję się młoda, piękna i zgrabna haha (z tym zgrabna to już w ogóle dowaliłam co ?? :D :D ). Ale czuję się naprawdę młodo! serio!

a ile masz latek jesli mozna wiedziec? nie no ja tez czuje sie mlodo, to byl taki zarcik :) w sumie nie wazne jak wygladam, jak sie czuje, ale najwazniejsze to ze jestem szczesliwa mamusia i mam cudowne dzieciatko. a na strate zbednych kilogramow przyjdzie czas :)

Zgłoś nadużycie #40239 19 grudnia 2012, 15:11

kasia17 Fajna mama

Like napisał(a)

mówię Wam o zupie od dawna to nie słuchacie :)

ale ta zupa straszna jest , rawie zygam do talerza jak ja jem , ale dam rade, wazne ze sa efekty.

Zgłoś nadużycie #40240 19 grudnia 2012, 15:13

gwonka Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

no! mój teraz mówi chłopak ma być :D Potomek, dziedzic!
ale... coś mi sie wydaje... :D :D :D

heheheh, to wszystko wyjdzie w praniu :)

Zgłoś nadużycie #40241 19 grudnia 2012, 15:13

kasia17 Fajna mama

Like napisał(a)

dlaczego Wy się z Kasią jeszcze nie spotkały :)

bo nie wiesz ze im blizej to dalej ;)
moj maz pochodzi z Kozienic i tam mieszkaja tesciowie ;)

Zgłoś nadużycie #40242 19 grudnia 2012, 15:15

kasia17 Fajna mama

seshella napisał(a)

no właśnie Kasia, wpadaj z Wiktorem na kawe/ herbate, bo na spacer to jeszcze za zimno

seshela jakos by sie przydalo styknac ;)

Zgłoś nadużycie #40243 19 grudnia 2012, 15:15

gwonka Fajna mama

martus91 napisał(a)

a wiecie co moja Dominika robi? bawi się na podłodze, chodzi sobie, gada... nagle przychodzi do mnie, wspina mi się na kolana, ja ją biorę wkłądam smoko i zasypia w minutę! podoba mi się to :D przed chwilą tak przyszła do mnie i usnęła :)

no to super:0 oby tak dalej

Zgłoś nadużycie #40244 19 grudnia 2012, 15:16

gwonka Fajna mama

martus91 napisał(a)

a... byłam dziś na szczepieniu, mój mały kloc waży 9 kg. :P

no to duza dziewczynka, ladnie :)

Zgłoś nadużycie #40245 19 grudnia 2012, 15:16

kasia17 Fajna mama

mala24 napisał(a)

gratulacje :) teraz stach dawać ręke tym małym gryzoniom :) hi hi, Alan jak dorwie moje ręce, palce to uwielbia a jak krzycze ała to jeszcze bardziej i ma niezły ubaw :)

a u nas jak nie bylo zebow tak ni ma !!!
Mowie wam on bedzie szczerbaty , nie bedzie zebow !!!

Zgłoś nadużycie #40246 19 grudnia 2012, 15:17

gwonka Fajna mama

oll85 napisał(a)

a ja wczoraj szłam z jude i mówi jude raptem tak: wiesz ja mam borsuczy ryj, ty koński, z syna wyjdzie coś między koniem a borsukiem. Pierdolne z nim kiedyś :D hahahahha

hehe ale was niezle okreslil, on jest niemożliwy :)

Zgłoś nadużycie #40247 19 grudnia 2012, 15:18

kasia17 Fajna mama

gwonka napisał(a)

oh te grzyby cholerne. jak wrocisz to i tak bedzie syf, no i tak jak piszesz pelno zwierzakow, Kamilek bedzie mial w domu zoo, co za frajda :)

co wy chcecie od mojej rodziny ?
Zostawcie Grzybów w spokoju , hehe ;)

Zgłoś nadużycie #40248 19 grudnia 2012, 15:18

gwonka Fajna mama

martus91 napisał(a)

mój kochany, drogi mąż ma dziś wolne... wyszedł z domu jakieś 2 godziny temu do sklepu i jeszcze nie wrócił :P ciekawe... zadzwoniłabym do niego, ale mi się nie chce :P

pewnie szuka prezentu na gwazdke dla ciebie :)

Zgłoś nadużycie #40249 19 grudnia 2012, 15:21

gwonka Fajna mama

elka40 napisał(a)

Rany! ale Was ciężko nadrobić!
Wszystkie zdjęcia dzieciaczków super! Fajne te nasze dzieci :-)
Przestańcie narzekać że się staro czujecie! A co ma babcia Ela powiedzieć? Hę?
Co do powrotu do pracy....firma dała mi godzinkę dla matki karmiącej...stwierdzili,że butelką też w końcu karmię :-) Więc będę pracować po 7 godzin póki co.
Wklejam kilka zdjęć ale na raty bo inaczej nie wchodzą:
moja Zuzia na huśtawce..czas zmienić na większą najwyraźniej, dziś na spacerze nowej spacerówce...

hejka. ale obabulona :) fajnie. a nie boisz sie ze ona w tej hustwce ci sie do przodu przechyli i wypadnie? ja mam podobna i Kubus chce z niej wyskakiwac

Zgłoś nadużycie #40250 19 grudnia 2012, 15:23

kasia17 Fajna mama

martus91 napisał(a)

ja za to wyję, bo moja nie chce ani mleka, ani wody, ani herbatki, ani skoku... nic! tylko łyżeczką :/ w nocy zanim załapie butlę to morduje się z nią kilka godzin :/ dziś zjadła dopiero o 5, a wcześniej to takie jazdy...

Marta taka moja rada ( w przypadku mojego dziecka pomoglo )
Nie dawaj jej butli , przez jakis czas zeby zapomniala, a po minionym juz czasie zapodaj butle w najmniej oczekiwanym momencie, np podczas zabawy .
Dzieciaki tak maja ze jak sobie cos ubzduraja to ciezko ich przekonac ale szybko tez zapominaja.