Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #36811 4 grudnia 2012, 14:17

Konto usunięte

Like napisał(a)

czy któraś może mi powiedzieć dlaczego matka sanepid się rozwodzi? bo do tego jezcze nie doszłam :D

Mi się wydaje, że to może nie rozwód tylko że ojciec biologiczny za granicę wyjechał i może jakąś separację wymyślili. Bo na blogu nigdzie nie było konkretnie "rozwodzę się".

Zgłoś nadużycie #36812 4 grudnia 2012, 14:20

Extremalna21 Fajna mama

inka1985 napisał(a)

Dzień dobry Majóweczki :)
Witam po 6 miesiącach nieobecności, chociaż przyznam, że czytam Was na bieżąco ale zawsze co miałam do Was napisać to coś psuło moje plany. U nas podobnie się dzieje jak z Waszymi dziciaczkami tzn. zaczął się problem z usypianiem (wyginanie, prężenie i płacz jakby jej ktoś krzywdę jakąś robił), zębów nie mamy mimo ostatnich tragicznych nocy i stwierdzenia przez lekarza, że ząbkowanie w pełni a jeśli chodzi o nocny sen to od jakiegoś tygodnia są w łóżeczku takie akrobacje jak u Szymonka :) Nogi zwisają z łóżeczka, śpi w poprzek itp. Powiem Wam, że mimo, iż nie pisałam to powiem szczerze, że straaaaaaaaaasznie nudny dzień jest bez Was :) A tak wygląda moja Ewa.

Ja pierdziele jakie włoski po bokach długie;D szok ;) Śliczna Laleczka ;)

Zgłoś nadużycie #36813 4 grudnia 2012, 14:22

Konto usunięte

Dominika89 napisał(a)

Mi się wydaje, że to może nie rozwód tylko że ojciec biologiczny za granicę wyjechał i może jakąś separację wymyślili. Bo na blogu nigdzie nie było konkretnie "rozwodzę się".

ale pozew o alimenty pisała, sprawa byla..

Zgłoś nadużycie #36814 4 grudnia 2012, 14:31

Like Supermama

oll85 napisał(a)

Ano ja teraz jak będziemy, to robi synowi zapoznanie z siostrą.... na początek w kagańcu- bo siostra dzika....

ale ja pisałam o Oli mamie Małgosi! :)

Zgłoś nadużycie #36815 4 grudnia 2012, 14:32

Like Supermama

oll85 napisał(a)

no kosztorys robiła, dlatego pewnie wyprowadzka

Zgłoś nadużycie #36816 4 grudnia 2012, 14:34

Like Supermama

oll85 napisał(a)

Syn 3 x dzis w skoczku, grzeje mu juz obiad. chciałam po tą kurtke nim iść.. ale wieje bardzo :( chyba dam se siana.. aa wogole.. LIKE i inne.. jak pakujecie dzieci w te skoczki, bo u nas to je.ie dramatem! maskara cięzko go tam wsadzic, nozki mu sie zawijają;/ eh jak jude zobaczy jak mi to neiudolnei idie to mi wyrwie ryj!

mi idzie już bardzo dobrze, dekund 5 i jest w środku, pochyl go troszkę na przód, jakby podeprzyj na skoczku i majstruj szybko rękami wkładaj w dziury. A jak będzie mąż to niech włoży ręcę od spodu przez dziury, złapie za stopy a Ty trzymaj i zero problemu.

Zgłoś nadużycie #36817 4 grudnia 2012, 14:39

Konto usunięte

Like napisał(a)

ale ja pisałam o Oli mamie Małgosi! :)

wiem, jakos sie namotało!

Zgłoś nadużycie #36818 4 grudnia 2012, 14:39

Konto usunięte
niby wieje.. ale kurtka korci! kurw.... ide!płoda odzieje jak na sybir! trudno :D folie załoze

Zgłoś nadużycie #36819 4 grudnia 2012, 14:41

Like Supermama
Emila zjadła duży słoik! po raz pierwszy cały! pies jedynie miał ścianki do wylizania. No ale co się dziwic, Ryba ze stawu Eweliny!

ja szybka kawa, rzad czekolady :) i lecimy w rejs, najpierw obadać osiedle z psem, niech sie gdzieś w zaciszu wys.. :) ika! ;) potem do lidla musze podejsc, odtłuszczacze ze 2 kupić, mam zamiar myć mable w kuchni, nie wiem jeszcze kiedy, ale kiedys na pewno, oby przed swietami :P )

Zgłoś nadużycie #36820 4 grudnia 2012, 14:41

Emza Fajna mama

Ulla napisał(a)

to wejdz na allegro i wpisz "dogonie cie biedroneczko". powinno ci znaleźć

mam juz..no szok..wczoraj zamuwiłam dzisiaj przyszła....ale kurde Ulla bez rewelacji..moje dziecko ją olało..nawet na nią nie spojrzało...moze twoje bedzie bardziej zaintereoswane

Zgłoś nadużycie #36821 4 grudnia 2012, 14:42

Konto usunięte

oll85 napisał(a)

Ale w sumie tam było nieraz określenie Ojciec Biologiczny a nieraz mąż więc to mogą być dwie różne osoby :) i może się nie rozwodzić a alimenty od ojca biologicznego wyegzekwować a mąż poprostu za granicę do roboty wyjechał :)
Tak, wiem. Mało prawdopodobna wersja ale moja kumpela mówi, że ja mam talent do wymyślania logicznych wyjaśnień które nie są prawdziwe :D

Zgłoś nadużycie #36822 4 grudnia 2012, 14:42

seshella Fajna mama
Gosia ja robie snikersa z tego przepisu (tyle ze na troszke mniejszej blaszce)
Placek orzechowy "Snickers"
Składniki:
• Ciasto:
• 0,5 kg mąki
• 2 jajka
• 0,5 szklanki cukru
• 2 łyżeczki sody
• 2 łyżki miodu prawdziwego
• 20 dkg margaryny (roztopić)
• 2 łyżki mleka
• Masa orzechowa:
• 0,5 kostki masła
• 4 łyżki miodu
• 30 dkg orzechów
• Masa budyniowa:
• 2 Budynie o smaku śmietankowym
• 0,5 l mleka
• 2 żółtka
• 1 masło
• 1 Cukier wanilinowy
• 1 szklanka cukru pudru
• 1 kieliszek rumu lub wódki
Sposób przygotowania
Ciasto:
W mleku rozpuścić miód i sodę, resztę składników wymieszać, wyrobić ciasto i podzielić na 2 części. Obie części wyłożyć na blaszkę, na jedną nałożyć masę orzechową (nakładać ciepłą masę). Oba placki piec do zarumienienia, około 20 min.

Masa orzechowa:
Orzechy pokroić i wszystkie składniki prażyć na małym ogniu 5 - 10 min. Masa budyniowa: Ugotować budyń (wymieszany z żółtkami) na 0,5 litrze mleka, budyń ma być gęsty. Masło utrzeć z cukrem na puszystą masę, następnie dodawać po łyżce przestudzonego budyniu, na koniec dodać alkohol.
Tak przygotowaną masą przełożyć upieczone placki.

Zgłoś nadużycie #36823 4 grudnia 2012, 14:43

Like Supermama

oll85 napisał(a)

wiem, jakos sie namotało!

he he no wyraźnie było :p

Like napisał(a)

Ola jak relacje Małgosi z psem ?? dopiero na Twoim zdjęciu zobaczyłam tego wielkoluda!! napisz, napisz bo mnie ciekawi!!

Zgłoś nadużycie #36824 4 grudnia 2012, 14:47

Konto usunięte
Like o co chodzi z tą rybą ze stawu? :) Ja lęcę na miasto po buty od szewca odebrać bo mi w kozakach fleki się zdarły i chodzę w moich cudnych kaloszach z ocieplającą skarpetą z filcu :)

Zgłoś nadużycie #36825 4 grudnia 2012, 14:49

Konto usunięte
i już za prezentami czas się rozejrzeć więc dziś cel-> empik

Zgłoś nadużycie #36826 4 grudnia 2012, 14:53

Like Supermama

Dominika89 napisał(a)

Like o co chodzi z tą rybą ze stawu? :) Ja lęcę na miasto po buty od szewca odebrać bo mi w kozakach fleki się zdarły i chodzę w moich cudnych kaloszach z ocieplającą skarpetą z filcu :)

no Ewelina pisała wczoraj, że Natalka je rybę z jej stawu, ja też dostałam od Eweliny ;)

Zgłoś nadużycie #36827 4 grudnia 2012, 14:55

Like Supermama

seshella napisał(a)

Gosia ja robie snikersa z tego przepisu (tyle ze na troszke mniejszej blaszce)
Placek orzechowy "Snickers"
Składniki:
• Ciasto:
• 0,5 kg mąki
• 2 jajka
• 0,5 szklanki cukru
• 2 łyżeczki sody
• 2 łyżki miodu prawdziwego
• 20 dkg margaryny (roztopić)
• 2 łyżki mleka
• Masa orzechowa:
• 0,5 kostki masła
• 4 łyżki miodu
• 30 dkg orzechów
• Masa budyniowa:
• 2 Budynie o smaku śmietankowym
• 0,5 l mleka
• 2 żółtka
• 1 masło
• 1 Cukier wanilinowy
• 1 szklanka cukru pudru
• 1 kieliszek rumu lub wódki
Sposób przygotowania
Ciasto:
W mleku rozpuścić miód i sodę, resztę składników wymieszać, wyrobić ciasto i podzielić na 2 części. Obie części wyłożyć na blaszkę, na jedną nałożyć masę orzechową (nakładać ciepłą masę). Oba placki piec do zarumienienia, około 20 min.

Masa orzechowa:
Orzechy pokroić i wszystkie składniki prażyć na małym ogniu 5 - 10 min. Masa budyniowa: Ugotować budyń (wymieszany z żółtkami) na 0,5 litrze mleka, budyń ma być gęsty. Masło utrzeć z cukrem na puszystą masę, następnie dodawać po łyżce przestudzonego budyniu, na koniec dodać alkohol.
Tak przygotowaną masą przełożyć upieczone placki.

kurde tam nie było nic o topieniu masła chyba..., ale to te proporcje!!! ja robiłam z porcji x 1,5 bo większa blacha :) dzięki!!

Zgłoś nadużycie #36828 4 grudnia 2012, 15:02

Like Supermama
myślicie, że już zawsze 90% czasu antenowego będzie miał program z bajkamim ?:_)

Zgłoś nadużycie #36829 4 grudnia 2012, 15:02

Like Supermama
dobra zmieniamy pampa bo chyba jest kupa i sie zbieramy!

Zgłoś nadużycie #36830 4 grudnia 2012, 15:10

Ulla Fajna mama

Emza napisał(a)

mam juz..no szok..wczoraj zamuwiłam dzisiaj przyszła....ale kurde Ulla bez rewelacji..moje dziecko ją olało..nawet na nią nie spojrzało...moze twoje bedzie bardziej zaintereoswane

kufa, nie zartuj.. jak to przyszla?! a brałas u tego sprzedawcy co ja? a jaka forma wysylki? cholera, ja jeszcze nie mam :/ wkurfie sie... w niedziele wieczorem robilam przelew, list polecony priorytet...
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.