Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #35571 30 listopada 2012, 9:50

Emza Fajna mama
biedna Dominika i maluszek..eh

Zgłoś nadużycie #35572 30 listopada 2012, 9:50

Konto usunięte
Aa no i babka tu nic nie mówi :D aleeeeeeee pamiętam jak mi weterynarz mówił,ze mój pies po szcepieniu ma sie nie kontaktowac z innymi pasami :D hehe wiec moze cos w tym jest :D

Zgłoś nadużycie #35573 30 listopada 2012, 9:53

Konto usunięte
kurka młody ma zabawe nową

Zgłoś nadużycie #35574 30 listopada 2012, 9:53

Like Supermama
jest dopiero na 20!! a to mój pierwszy dzień pracy! mam się zastanowić do poniedziałku! No nic chyba przełożę po prostu Mikołaja i tyle!

Zgłoś nadużycie #35575 30 listopada 2012, 9:53

Asica Gotowa na wszystko

Like napisał(a)

dziewczyna Monika wspomniała o ranach, otarciach itp. a ja myślę, że warto zacząć rozmawiać o zadławieniu, wczoraj miałam incydent! ku.rwa serce mi już stanuęło, masakra, co prawda szybko sobie poradziłam, ale panika była, Emila mi się zadławiła chlebem, wieczorem dawałam jej takie tyci tyci kawałeczki i one ich wszystkich nie połknęła, a ja już dawałam kolejne, no i jej się taka papka zrobiła w buźce i zatkała przełyk, masakra, przepchałam palcem, bo klepanie nic nie pomogło, co prawda Emila po wszystkim się śmiała, no ale ja się strachu najadłam. Także porozmawiajmy może o pierwszej pomocy ! Plisss, ja się muszę nauczyć, jak postępować i nie panikować!! Dawać mi tu lekcje!!

Dobrze że nie wpadłaś w panikę i sobie poradziłaś !!! chyba musimy pamietać żeby dawać dzieciaczkom popijać takie suche jedzenie

Zgłoś nadużycie #35576 30 listopada 2012, 9:55

Asica Gotowa na wszystko

Like napisał(a)

mnie się wydaje, że jednak osłabia organizm

ja też myślę że osłabia organizm, przecież to pełno nowych zarazków a organizm walczy z tym co ma wstrzyknięte

Zgłoś nadużycie #35577 30 listopada 2012, 9:57

Konto usunięte

Asica napisał(a)

ja też myślę że osłabia organizm, przecież to pełno nowych zarazków a organizm walczy z tym co ma wstrzyknięte

to ja tylko wyrodna jestem;D
Nie no my nie mamy tabunów ludzi. Jakby młody miał goraczke, czy marudził , to nic bym nei planowała, zresta fakt,ze w dzien szczepienia nigdzie go nei wloke- po sklepach itd. jak ju to pred robie szybko zakupy. Ale zeby jakos specjalnie prekładac czy cos... to nie.

Zgłoś nadużycie #35578 30 listopada 2012, 9:58

Gosiulkovic Fajna mama

Like napisał(a)

spoko, pewnie nie jedną z nas to czeka, dlatego trzeba się nauczyć tej cholernej pierwszej pomocy. Już ją miałam do góry nogami brać, ale paluchem jakoś wygrzebałam, choć tam naprawdę prawie nic nie było, taka mała ciapka z chlebka.

heh ciężko zachować zimną krew jak maluch się krztusi... ja pierwszą
taką przeprawę mialam jak Iwona się urodziła. Strasznie się krztusiła
przy piciu mleka! ja miałam nawał w cyckach a ta  nie wyrabiała. Jak
była położna i zobaczyła taką akcję to mnie wytarszyła że to nie jest
normalne i moja reakcja powinna być bardziej zdecydowana.
tutaj mam taki filmik z mamazone
http://www.mamazone.pl/tv/film,11492,zakrztuszenie-niemowlaka.aspx
ta położna właśnie tak złapała Iwonę i siup głową w dół i klepała po plecach. A ja byłam spanikowana że ją złamie w pół tak nią śmajtała.
i info
http://www.luxmed.pl/dla-pacjentow/o-zdrowiu/warto-wiedziec/pomoc-dorazna-w-nagl...
i ze stronki akogo
http://akogo.pl/Inne/Pierwsza%20pomoc%20w%20przypadku%20zakrztuszen_schemat_niem...

Zgłoś nadużycie #35579 30 listopada 2012, 9:58

Konto usunięte
laski ide! ide! ja wyrodna z synem ide b mi ropier..la salon. peła z tą miską pluje i sapie! ide po... deseczke dla starego i ciociuni. sit

Zgłoś nadużycie #35580 30 listopada 2012, 10:00

martus91 Fajna mama

Like napisał(a)

no musisz zgłosić oszustwo! nie daruj chamowi!

jutro idę na policję, dziś bym poszła, ale Mariusz w pracy i nie mam jak :( muszę iść, bo burak mi nie odpisuje, nie odbiera tel., w ogóle to go teraz wyłączył :P jutro idę :D pierwszy raz będę na komisariacie :D i pierwszy raz będę zgłaszać przestępstwo :D hie hie hie :D cieszę się jak małe dziecko, że burak dostanie za swoje :P a ja sobie budkę dokupię od tej babeczki z Mińska i tak Allegro mi odda 50% wartości wózka :)

Zgłoś nadużycie #35581 30 listopada 2012, 10:03

martus91 Fajna mama

Like napisał(a)

aha! no bo jest fontanna!! I tak, pierwsze wrażenie było takie, że wydawało się Emila będzie płakać, ale był w tym czasie mój brat i to jednak on tak na nią działał, wieczorem leżała z Roksi na podłodze i włączały tą suszarę no i nie ryczała, najbardziej lubi piłki, robi z nimi to co robi ze swoimi gumowymi kaczkami :)
A wiecie, że te kachuchy gumowe to jedne z najlepszych zabawek :) a 4 kosztowały 9,99zł :D

Moja to wariuje z tymi kaczorami w wodzie :D najlepsza zabawka :)

Zgłoś nadużycie #35582 30 listopada 2012, 10:05

martus91 Fajna mama

oll85 napisał(a)

Pisze z Dominiką.. bardzo zle u nich, wczoraj Filipek nei jadł 8 h, ciemiązko zapadniente na 14.30 lekarz i chyba szpital :(

O matko... Biedna Dominika i biedny Filipek :( ja to jestem taka panikara, że już dawno bym z małą w szpitalu siedziała...

Zgłoś nadużycie #35583 30 listopada 2012, 10:10

Asica Gotowa na wszystko

oll85 napisał(a)

Ja tez nie cekałabym 3 dni. ale jadł ponoc cycka cos tam.. tylko wczoraj masakra była. ponoc od płaczu stracił głos, teraz jak płacze to łzy lecą i krzywi sie, ale nie słychac :( kosmar

matko, serce by mi pękło i płakałabym razem z nim :-(

Zgłoś nadużycie #35584 30 listopada 2012, 10:18

Like Supermama
przedwczoraj obniżyliśmy łóżeczko, sadzam tam Emilę i nawet zdaje egzamin!! siedzi tam odkąd wstała i jezst cicho, ma stos zabawek i się bawi, zjadła butlę w między czasie, walnęła kloca i git :)
Musiałam jej tam włożyć tą moją poduchę co z nia spałam jak byłam w ciązy i co na niej karmiłam ją jak była mała, bo się tak giba, że wali głową w szczebelki. Wczoraj walnęła i zrobiła taką minę, że zaczęliśmy się w głos śmiać, a ona wtedy tak się rozwyła!! jakby miała ogromny żal, że my z niej się śmiejemy :)

Zgłoś nadużycie #35585 30 listopada 2012, 10:19

martus91 Fajna mama
A ja przeżywam horror z moim dzieckiem! Wczoraj usypiałam ją ponad 2 godziny, nie mogła spać, bo była głodna, a jak jej dawałam butlę to wyła i się wyrywała... ona płakała i ja płakałam.... już nie wiedziałam co zrobić, w końcu zjadła i usnęła po 22... obudziła się dopiero o 6 na jedzenie i pospała jeszcze 1,5 godziny, ale teraz znowu było to samo, nie chciała jeść po prostu...a jak jej trochę mleka do brzuszka wpadło to słyszałam, że ma pusto, bo jej burczało... ja nie wiem co z nią :( mam nadzieję, że ma gorszy dzień i jej tak nie zostanie... wiem, że to żaden problem w porównaniu do Dominiki, ale ja nie wiem co jest jej, dobrze że 2 mamy szczepienie to ją pediatra obejrzy... a może jej przejdzie do tego czasu :)

Zgłoś nadużycie #35586 30 listopada 2012, 10:21

Gosiulkovic Fajna mama

oll85 napisał(a)

Ja jakoś nie mam sraczki poszczepiennej. Może dlatego,e od pierwsych dni płodian jezdzi ze mną po sklepach galeriach itd. i nic mu nei jest. nie chce ,zeby jak pojdzie do przedszkola był ciągle chory, bo go chowałam w domu przed wszytkim co możliwe. przeciez łazi po podłodze, też zarazki na łapach ma i je do buzi pcha. ostatnio wydarł mi kawał reklamy z aldika i chyba zjadł... oczywiscie nei pojde do chorych ludzi z wizytą, ale po szcepieniu tez nei raz szłam do starego, przyjezdałą kuzynka, czy kumpela i nic.

he he ja też nie mam raczki poszczepiennej (bo pewnie uważasz mnie za przewrażliwioną ;) ) i moje też chodzą ze mną wszędzie (od pierwszych dni) bo i nie mam ich gdzie zostawić. Są codziennie na dworze przy każdej pogodzie, mają kontakt ze wszystkimi możliwymi zarazkami bo nie wyparzam łyżeczek ani innych sztućców nie przesadzam z szorowaniem zabawek. Asia pełza mi po podłodze bo bez przerwy gdzieś z maty ucieka, liże parkiet, kółka od hulajnogi Iwony ostatnio oblizywała :D :D Niemniej szczepionka to dla mnie kawał porządnego syfu wprowadzonego do organizmu. Nie trzymam ich w izolatce tydzień przed i tydzień po :D :D :D ale podchodzę do tego zdroworozsądkowo- mają być zdrowe i wypoczęte jak idą na szczepienie i do końca dnia już raczej lajtowo.

Zgłoś nadużycie #35587 30 listopada 2012, 10:21

Asica Gotowa na wszystko

mala24 napisał(a)

ha ha dobre :) pomyślał że jak tatuś to będzie grzeczny i uciekać nie będzie? u mnie nie ma zmiłuj się, wieczorem tatuś kąpie i ubiera małego

u mnie też tatuś wieczoprem kąpie, smaruje i ubiera.... tylko nakarmic cycem nie może ;-)

Zgłoś nadużycie #35588 30 listopada 2012, 10:21

Gosiulkovic Fajna mama

oll85 napisał(a)

o widzę że się swoją miseczka na papu bawi ;) :D :D :D

Zgłoś nadużycie #35589 30 listopada 2012, 10:26

Asica Gotowa na wszystko

oll85 napisał(a)

Ty mu takie drogie zabawki kupujesz a jego miska rajcuje ;-)

Zgłoś nadużycie #35590 30 listopada 2012, 10:28

Asica Gotowa na wszystko

martus91 napisał(a)

A ja przeżywam horror z moim dzieckiem! Wczoraj usypiałam ją ponad 2 godziny, nie mogła spać, bo była głodna, a jak jej dawałam butlę to wyła i się wyrywała... ona płakała i ja płakałam.... już nie wiedziałam co zrobić, w końcu zjadła i usnęła po 22... obudziła się dopiero o 6 na jedzenie i pospała jeszcze 1,5 godziny, ale teraz znowu było to samo, nie chciała jeść po prostu...a jak jej trochę mleka do brzuszka wpadło to słyszałam, że ma pusto, bo jej burczało... ja nie wiem co z nią :( mam nadzieję, że ma gorszy dzień i jej tak nie zostanie... wiem, że to żaden problem w porównaniu do Dominiki, ale ja nie wiem co jest jej, dobrze że 2 mamy szczepienie to ją pediatra obejrzy... a może jej przejdzie do tego czasu :)

a może ma pleśniawki i ją boli jak je. Zobacz jej do buśki czy nic się nie porobiło