Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #32291 14 listopada 2012, 11:17

Konto usunięte

Emza napisał(a)

a ja mam w dupie..mam doła i wpieprzam tiki taki kupiłam całą paczke i cał zjem..i juz :(

hahha przecytałam tik taki, jak wiadomo 1 ma tylko 2 kalorie, wiec spoko mogłabys.. a tiki takii i kasztanki sama bym wjebałaaaaaaaaaa i michałki i ptasie mleckoo i agryła to cipsami czakalaka :D

Zgłoś nadużycie #32292 14 listopada 2012, 11:18

Asica Gotowa na wszystko

Ulla napisał(a)

zazdroszcze takiego spania.. co to za kaszka?

100 lat dla Patrycji :)

no włąśnie co to za kaszka ?? ?? ja też chętnie wypróbuje

Zgłoś nadużycie #32293 14 listopada 2012, 11:18

Konto usunięte

Gosiulkovic napisał(a)

kurcze ja dzisiaj muszę się twoimi słowami Ola wyrazić:
"cierpię :( jestem na diecie"
buuu
ja do swiat chce stracic z 4 kg
zmotywowałyście mnie.

o herr got! ja zjadłam dziś 1 twarożek , oraz zupe ( sama woda z warzywnej+ big marchew) lubie smak wody z warzywnej,ale neinawide rozgotowanej brei :D wiec jud eje warzywa ja wode :D hehe a co :D

Zgłoś nadużycie #32294 14 listopada 2012, 11:19

Konto usunięte

Gosiulkovic napisał(a)

powiem ci ze z tym zapinaniem może być licho! my mamy bardzo podobne i kur.. trzeszczy strasznie! heh
a tak w ogóle sąsiedzi pewnie myślą że my się tutaj jak króliki parzymy bo iwona ciagle po nim skacze i tak rytnicznie skrzypi z 10 razy na dzień :) :)

hahahaahhahhahahahah  a moje to z ikei nei trzeszcy :) m i tak pewnie po pijaku to wiesz ;p mały ma u babci słube na tym wyjezdzie. :D tzn u mojej mamy :D hehe

Zgłoś nadużycie #32295 14 listopada 2012, 11:20

Ulla Fajna mama

Like napisał(a)

kurde ja też mam jakieś bolace podskórne go.wna a jestem po okresie i nie na diecie ;)

ja mam taki shit od porodu.... w ciąży cera ładna była...
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #32296 14 listopada 2012, 11:21

Konto usunięte

Ulla napisał(a)

dawaj na fb nazwiska :d posmeijemy sie :D

newer! :D

Zgłoś nadużycie #32297 14 listopada 2012, 11:21

Konto usunięte

Asica napisał(a)

a może właśnie po seksie ma taki pałer :-)

haha chyba tak, sam zebra... 3 prace i szkołe 2 x w tygodniu. ja bym ocipiała

Zgłoś nadużycie #32298 14 listopada 2012, 11:23

Ulla Fajna mama

aniam napisał(a)

to co powiedziała neurolog

przede wszystkim super babka, podejście do pacjenta, jak żadnego innego!!

kazała małego rozebrać do rosołu, mały zacząć wyć, bo z ciepłej kurtki, ubranka, wyskoczył na golasa, trzęsło biedaka tak z zimna, jakby Syberię nawiedził!!

Popukała nóżki, raczki, zbadała ciemiączko, popodrzucała małym, oczywiście ten ciągle wył, i na koniec położyła małego na brzuchu, to moja bida tak szybko przebierała nóżkami i rączkami, by jak najszybciej stamtąd spierd...ć :)

Wnioski:

wszystko w jak najlepszym porządku, żadna rehabilitacja niepotrzebna, można, ale ona nie widzi żadnej potrzeby.

3/4 dzieci wygina się do tyłu ze względu na to, ze przy przeciskaniu się przez kanał rodny noworodkom silniej pracują mięśnie grzbietowe, stąd to wyginanie. Tłumaczyła to na przeciąganiu liny, kto silniejszy ten mocniej ciągnie. Mięśnie brzuszne dopiero się wyćwiczą po 12. miesiącu, kiedy dziecko będzie mogło siadać z plecków, a teraz tylko i wyłącznie z brzuszka, no chyba, ze będzie mogło się na czymś podciągnąć. Bez podciągarki w postaci palców mamy, taty, szczebelków lub innych dziecko nie usiądzie z pleców do 12. miesiąca.

Mały nie podciągnął główki, ale powiedziała, ze to tez jest prawidłowe, bo uciekała mu dupka, związane jest to z tym, ze dziecko musi mieć OCHOTĘ na taka zabawę, a nie na każde nasze zawołanie.

Na koniec jedna ważna rzecz, o którą pytała, czy się przewraca na boczki? ja odpowiedziałam, ze tak, czasami na brzuszek, ale to rzadko. Na co ona powiedziała, ze przecież Pani tez nie przewraca się na brzuch wtedy kiedy inni chcą, tylko wtedy kiedy ma ochotę. Jedno dziecko będzie często przewracać się i rolować a drugie popróbuje i odpuści sobie bo tego nie lubi. Najważniejsze, ze to miało miejsce.

Kolejny wniosek:, że teraz dziecko już nie będzie się trzymać rozwoju w książce, czyli będzie szlo własnym tempem, jedno zacznie siadać, drugie wstawać bez siadania, raczkować bez siadania, itd. różne kombinacje. I to jak najbardziej prawidłowe, odchylenia w takim siadaniu, wstawaniu itd. prawidłowe w zakresie 2-3 miesięcy!!

Nie kazała porównywać z innymi dziećmi, bo jedno robi coś wcześniej, inne ciut później, ale to nadal NORMA>

Wiem, ze jeszcze coś ważnego miałam napisać Wam dziewczyny, ale w tej chwili mi umknęło, jak sobie przypomnę to dam znać :)

no i pieknie :D wreszcie ktos mądry :)

Zgłoś nadużycie #32299 14 listopada 2012, 11:24

Konto usunięte
a ja mam z głowy prezent na 20 rocznice ślubu mego starego :) taki sklep z pamiatkami mam, polazłam, babka ma takie plastry drzewa ciete i robi na nich napisy, za hajs. myslaąłm,ze z 20 euro bedie chciała. a ona mi za free to wypalii pomaluje tylko 5 e. za ten plaster pnia zapłace :)

Zgłoś nadużycie #32300 14 listopada 2012, 11:28

Ulla Fajna mama

martus91 napisał(a)

mmm... skrzydełka z kurczaka, majonez :D aż się głodna zrobiłam! idę zjeść śniadanie :D kawunie i wafel ryżowy :D same delicje ;)

o! właśnie! sniadanie :D wiedzialam, że o czyms zapomnialam :D

Zgłoś nadużycie #32301 14 listopada 2012, 11:29

Ulla Fajna mama

oll85 napisał(a)

no i o zgrozoo chce spac z nami;/

rzeczywiście, straszne... :P

Zgłoś nadużycie #32302 14 listopada 2012, 11:30

Asica Gotowa na wszystko

Ulla napisał(a)

o! właśnie! sniadanie :D wiedzialam, że o czyms zapomnialam :D

ja bez śniadania nie dałabym rady, jak tylko otworze oczy to już myślę co zjeść, szczególnie jak mały mnie tak w nocy wydoi

Zgłoś nadużycie #32303 14 listopada 2012, 11:31

Gosiulkovic Fajna mama

oll85 napisał(a)

nie może byc! dziś juz 2 x!  tylko cicho bo mi ula pozazdrosci

rany Ola zajedziesz chłopa!!! nie dziwie się że taki uległy! pewnie pada na pysk :D

Zgłoś nadużycie #32304 14 listopada 2012, 11:35

Konto usunięte

Gosiulkovic napisał(a)

rany Ola zajedziesz chłopa!!! nie dziwie się że taki uległy! pewnie pada na pysk :D

to on chce!
ale wczoraj zobaczyłam,ze on sie mnei boi. wział w piątek kij od mioty, bomalował sufit. pytam go w niedziele, zabrałes kij? masz go? a on nie... a ja móie, to jutro wez, albo kup miotłe. i rano mu przypominam, a on z takim strachem w oczach.. alee, ale jak go złamałem! buahaha durny, mogł od razu powiedziec, chyba myslał,ze go za to zabije :D

Zgłoś nadużycie #32305 14 listopada 2012, 11:36

seshella Fajna mama
a jeszcze sie mialam zapytac- jakie srodki przeciwolowe stosujecie na zabkowanie oprocz zelu- czopki czy syrop ??

Zgłoś nadużycie #32306 14 listopada 2012, 11:36

Ulla Fajna mama

seshella napisał(a)

z takich rzeczy co mnie martwią, to oststnio Julia wygina sie czesto do tyłu (a wczesniej nic takiego nie bylo) np jak sie ja trzyma na rekach, a jak lezy na brzuchu to wali nosem w podłoge, tak jakby glowe miala za ciezka

u nas tez tak jest...co zrobic...

Zgłoś nadużycie #32307 14 listopada 2012, 11:38

Ulla Fajna mama

oll85 napisał(a)

mój jak dupke podnosi to głową puka w podłoge;]

no dokładnie..śmiesznie to wyglada... jak jakis świniak, co ryje w ziemi i trufli szuka....

Zgłoś nadużycie #32308 14 listopada 2012, 11:40

aniam Supermama

oll85 napisał(a)

to on chce!
ale wczoraj zobaczyłam,ze on sie mnei boi. wział w piątek kij od mioty, bomalował sufit. pytam go w niedziele, zabrałes kij? masz go? a on nie... a ja móie, to jutro wez, albo kup miotłe. i rano mu przypominam, a on z takim strachem w oczach.. alee, ale jak go złamałem! buahaha durny, mogł od razu powiedziec, chyba myslał,ze go za to zabije :D

Olka, jaki terror wprowadziłas :P

Zgłoś nadużycie #32309 14 listopada 2012, 11:40

aniam Supermama

seshella napisał(a)

a jeszcze sie mialam zapytac- jakie srodki przeciwolowe stosujecie na zabkowanie oprocz zelu- czopki czy syrop ??

awaryjnie pedicetamol w krpelkach

Zgłoś nadużycie #32310 14 listopada 2012, 11:41

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

no dokładnie..śmiesznie to wyglada... jak jakis świniak, co ryje w ziemi i trufli szuka....

świetne porównanie :)