Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #30571 9 listopada 2012, 15:46

ankanadi Zadomowiona
Moja córcia wlasnie martretuje gryzaka tak ostro na niego idzie ze az sie zżygala

Zgłoś nadużycie #30572 9 listopada 2012, 15:54

Gosiulkovic Fajna mama

aneta74 napisał(a)

to miałaś szczęscie bo jak nie ma dokumentu mogą nawet wsadzić do aresztu i do tego jeszcze grzywna dochodzi bo traktują to jako nielegalne przekroczenie granicy http://ways.pl/artykul/paszport_czy_dowod
http://www.strazgraniczna.pl/wps/wcm/connect/3fed9080487c09f79316fb1c786d747a/iNTERNET_PL_ULOTKA_DZIECKOwPODROZY10812.pdf?MOD=AJPERES

no w sumie tak ok jakby sprawdzali to się zgodzę no ale odkąd jesteśmy w szengen to ja jeszcze ani razu nie byłam przez straż graniczną nawet zatrzymywana a co dopiero sprawdzana...
wiesz co znajomi często jeżdżą do czech a mały nie ma żadnego dokumentu (2 lata ma). Heh muszę im tego linka zapodać niech sobie poczytają

Zgłoś nadużycie #30573 9 listopada 2012, 15:57

aneta74 Fajna mama
fakt że przepisy przepisami i niby te dokumenty potrzebne ale ja jeżdżę raz w tygodniu albo dwa razy w miesiącu do niemiec na zakupy i też jeszcze nigdy nas nie zatrzymali i nie sprawdzali dokumentów ale wolałam nie ryzykować i wyrobiłam ten dowód.Sama też bym nie uwierzyła na słowo że ktos powie że to jego dziecko -dokument do dokument jednak

Zgłoś nadużycie #30574 9 listopada 2012, 16:00

aneta74 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

Asia i tak cie strasznie podziwiam. Ja bym ładnie panikowała...

Ja też pełna podziwu jestem, ja to sobie nie moge jakoś wyobrazić na razie zeby mała zostawić i iśc gdzieś do pracy za grosze zresztą.Super że w jak Asia w pracy to mala z tatą :)

Zgłoś nadużycie #30575 9 listopada 2012, 16:01

Like Supermama

Ulla napisał(a)

nie wiem czy lepsze, ale na pewno nie gorsze. a tańsze. ja wzięłam takie, bo myślałam, ze Hirek, który jeszcze nie siedzi bedzie mógł w nim być mimo tego wsadzany. a teraz widzę, ze jednak do tego krzeselka tak samo powinien siedzieć. więc pod tym względem nie ma znaczenia ze krzesełko moge odchylic...

nie ma pozycji leżącej?

Też daje butelka kaszkę od kilku wieczorów 150-180ml + 6-7 miarek kaszki

Zgłoś nadużycie #30576 9 listopada 2012, 16:03

aneta74 Fajna mama
zmykam bo mój mały szalej dokazuje, krzyczy nie gada co za rozdarciuch ;) )nie wiem po kim to ma? :)
od jakiegos czasu pożera moją brode jak wezmę na ręce to od razu chwyt rękoma za moje włosy i wbija swoje bezzębne oslinione dziąsła w moja brodę :) )radoche ma i ona i ja

Zgłoś nadużycie #30577 9 listopada 2012, 16:06

Konto usunięte

Ulla napisał(a)

mi tez sie gołe brzuchy ciążowe nie podobają :P tamtych zdjęć nikomu nie pokazywałam, zrobił mi je mąż-żebysmy mieli we dwoje na pamiątke. wam pokazałam tak do sniadania ;P

guttttttttttt

Zgłoś nadużycie #30578 9 listopada 2012, 16:07

Konto usunięte

aniam napisał(a)

przepraszam nie chciałam

spoko, pewnie wszytkie teraz nie bedziemy spały :D ze strachu przed kipiczachą

Zgłoś nadużycie #30579 9 listopada 2012, 16:25

Konto usunięte

Like napisał(a)

Zamawiamy wizytę dziś, Emila ma znowu zawalony nos i na dodatek kaszle, ja mam kurw.a pięść w gardle, spać nie mogłam. Najgorsze, ze nie wiem co i jak, bo lekarz pracuje w Opolu, no nic będziemy czekać nawet do 22.

szit... Emka kaszle zapewne od kataru, Kamil tez dosc długo miał;/

Zgłoś nadużycie #30580 9 listopada 2012, 16:27

Konto usunięte

kasia17 napisał(a)

oj nie dobrze ;( trzymam kciuki za was . Ja chyba dobrze zrobilam ze dalam ten antybiotyk bo obylo sie bez kaszlu , wrocil a petyt tylko glutki jeszcze czasem wylatuja .
Boze !!! Jak on mi sie darl teraz , nie moglam go uspic , do spacerowki nie dal sie wlzozyc a normalnie przytula sie do kocyka powoze go 5 min i spi a teraz 1,5 godziny sie z nim meczylam az w koncu padl u mnie na raczkach i spi w lozeczku !!! a ja glodna i wsiekla , myslalm ze wjde z siebie, co mu bylo ?
teraz juz jzadlam i mi lepeij i patrze na niego jak on slodko spi ;)

łelkom! zęby

Zgłoś nadużycie #30581 9 listopada 2012, 16:28

Konto usunięte

Emza napisał(a)

no kochane mnie na pewno zadna tu z brzuchem nie przebiła...jak wstawie fotki na fm to pouciekacie

chyba zapomniałas o mnie :D i moim 1,5 m w talii

Zgłoś nadużycie #30582 9 listopada 2012, 16:28

Konto usunięte

Emza napisał(a)

wstawiłam brzuch na fb...patrzcie i płaczcie :D

pędzęęę

Zgłoś nadużycie #30583 9 listopada 2012, 16:33

Konto usunięte

Ulla napisał(a)

zas pytam:
jak wczoraj dałam mu pierwszy inny posiłek- ta kaszkę z nestle bananowa bezglutenową, to teraz mam nic nie dawac kilka dni i obserwowac? czy normalnie moge codziennie dawac?
na opakowaniu jest, zeby robic 150ml wody, dac 6-7 łyżek tej kaszki i wymieszac. ja dałam 25ml wody i jedna łyżke. chyba bym narazie na takiej porcji została-nie chce zeby sie zmarnowalo, jakby miał nie jesc.
a i mimo tej kaszki wieczorem i tak jeszcze po niej godzinne ssał pierś :D
i jeszcze jedno pytanie-daje w ogole którąs tą własnie kaszke? bo ja sie zastanawiam, czy nie kupic smoczka na kaszki i dawac mu tego butelką.... tylko wtedy bym musiała to bardzo rzadkie zrobic.np. jedna łyżka na 50ml
moze mi ktos odpowiedziec? cos doradzic?

kochana zboczenico, ja pierwse 5 dni z marchwią gotowaną dawałam po łyzeczce, po 2 itd, a potem mleko, w koncu płodzian nei chciał. zrobilam przerwe, a potem zafundowłam mu 150 ml zupy marchwiowo ziemniakowo mlecznej i butlą mu sru!
A potem wsytko juz normalnie po pół słoja, aa kasze podawałam co wieczór , normalna porcje. nie dzieliłam na jakies łzyki w tym samym czasie dawalam tez nowe owoce obiady itd..

Zgłoś nadużycie #30584 9 listopada 2012, 16:34

Konto usunięte

Emza napisał(a)

nie spokojnie... dawaj dalej...ja robie 5 łyzek na 180ml i daje smoczkiem trójprzepływowym

u nas to samo :)

Zgłoś nadużycie #30585 9 listopada 2012, 16:40

Konto usunięte

Ulla napisał(a)

jutro tescie przywiozą swoją marchewke... i nie moge jej 2 tygodni trzymac... moze do poniedzialku na kaszce, a w poeidzialek marchew? :D

ulcia dawaj kaske ju cały czas, a poa kaszka jecze obiad marchew czy co tam chcesz ;) rilax. płodzian żre ryby ,mięso i inne od 4 mies. bo tu są takie słoje :D i jets git. truskawki maliny, banany jabłka marakuje, brzoskwinie, chyba wszystko juz prawe je.. makaron, ryz, glutenowe i nieglutenowe. mixy mu takei waliłam,zeby wywołac luzną kupe.. i ch.!

Zgłoś nadużycie #30586 9 listopada 2012, 16:40

ewelina6660 Fajna mama
Jestem wykończona....-psychicznie.
Była dzisiaj z Natalką u Przyjaciółki (4 godziny).Jej synek (9 miesiecy) oprócz tego,że jest kochany to istny diabel wcielony.Jest tak rozkrzyczany i głośny,że Natalka pół tego czasu przepłakała,bo sie go bała :) .
Nawet jak jest zadowolony to tak krzyczy i piszczy,że szyby się trzęsą :) .
Never dwójka dzieci.
Szacun dla Mam z dwoma pociechami,nie wiem jak to ogarniacie...po prostu nie wiem.

Zgłoś nadużycie #30587 9 listopada 2012, 16:40

Konto usunięte

Ulla napisał(a)

a jeszcze pytanie. czy z dzieckiem moge normalnei granice przekreaczac? czy on musi miec koniecznie dokument? jak to wygląda, gdy chce jechac turystycznie poza teren kraju?

od 27 czerwca MUSI miec paszport. wsedie w UE tez

Zgłoś nadużycie #30588 9 listopada 2012, 16:43

Konto usunięte

Gosiulkovic napisał(a)

czemu nie możesz ?? mnie nikt nigdzie nic nie sprawdzał?

Gosia od 27.06 jet ten przepis , nawet 1 dniowy didius musi meic paszport, do 5 roku zycia co rok nowy o ile obrze pamietam. tymczaswoe wyrabiaja w 1 dzien w paszportowym, 35 zika kosztuje , i tak co roku.

Zgłoś nadużycie #30589 9 listopada 2012, 16:45

Konto usunięte

aneta74 napisał(a)

fakt że przepisy przepisami i niby te dokumenty potrzebne ale ja jeżdżę raz w tygodniu albo dwa razy w miesiącu do niemiec na zakupy i też jeszcze nigdy nas nie zatrzymali i nie sprawdzali dokumentów ale wolałam nie ryzykować i wyrobiłam ten dowód.Sama też bym nie uwierzyła na słowo że ktos powie że to jego dziecko -dokument do dokument jednak

kochanienka, wyrób paszport. Bo dowód juz nie stracza.

Zgłoś nadużycie #30590 9 listopada 2012, 16:47

Konto usunięte
sama jestem? jude w pracy nr 3 ;)
płodzian i hitlerowskie radyjko :D
http://www.youtube.com/watch?v=xzQSk8lG3nw&feature=youtu.be