Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #30531 9 listopada 2012, 13:22

seshella Fajna mama
nie chce mi sie z nia walczyc, wiec chyba cyc zostaje a w miedzyczasie coraz wiecej nowych posilkow bede wprowadzac, zebym nie musiala jezdzic o 11 na karmienie. pozamawialam te kaszki holl bez cukru, zobaczymy czy bedzie jesc

Zgłoś nadużycie #30532 9 listopada 2012, 13:22

Emza Fajna mama
ja byłam u pediatry i zaczełam na raz kaszka mleczno ryzowa i jabłuszkiem(tylko kaszka bez niczego)

Zgłoś nadużycie #30533 9 listopada 2012, 13:22

ankanadi Zadomowiona

Ulla napisał(a)

zas pytam:

jak wczoraj dałam mu pierwszy inny posiłek- ta kaszkę z nestle bananowa bezglutenową, to teraz mam nic nie dawac kilka dni i obserwowac? czy normalnie moge codziennie dawac?

na opakowaniu jest, zeby robic 150ml wody, dac 6-7 łyżek tej kaszki i wymieszac. ja dałam 25ml wody i jedna łyżke. chyba bym narazie na takiej porcji została-nie chce zeby sie zmarnowalo, jakby miał nie jesc.

a i mimo tej kaszki wieczorem i tak jeszcze po niej godzinne ssał pierś :D

i jeszcze jedno pytanie-daje w ogole którąs tą własnie kaszke? bo ja sie zastanawiam, czy nie kupic smoczka na kaszki i dawac mu tego butelką.... tylko wtedy bym musiała to bardzo rzadkie zrobic.np. jedna łyżka na 50ml

moze mi ktos odpowiedziec? cos doradzic?

Ja jeszcze mie daje takich rzeczy wiec trudno mi powiedziec czy lepiej butelka czy nie. Na pewo jak wprowadzasz nowa rzecz do jadlospisu to trzeba odczekac i obserwowac ja bym tak przynajmniej zrobila.

Zgłoś nadużycie #30534 9 listopada 2012, 13:24

aniam Supermama

ankanadi napisał(a)

Ja jeszcze mie daje takich rzeczy wiec trudno mi powiedziec czy lepiej butelka czy nie. Na pewo jak wprowadzasz nowa rzecz do jadlospisu to trzeba odczekac i obserwowac ja bym tak przynajmniej zrobila.

ale trzeba dawac to samo przez kilka dni

Zgłoś nadużycie #30535 9 listopada 2012, 13:25

Ulla Fajna mama

seshella napisał(a)

u mnie to smoczek odpada, nawet mleka nie moze pociagnac smoczkiem, a co dopiero kasze. a po drugie to ja bym jednak zaczeła od warzyw, bo kaszka jest słodka i potem moze nie bedzie chciał zupek (tzn moja Julia na pewnie by nie chciała jakby od słodkiego zaczeła jesc), ale z Hirkiem może byc inaczej

nie strasz... moze źle zrobiłam... a moge podac jutro marchewke? czy teraz musze czekac zanim mu dam co innego niz kaszke?
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #30536 9 listopada 2012, 13:28

Emza Fajna mama

Ulla napisał(a)

nie strasz... moze źle zrobiłam... a moge podac jutro marchewke? czy teraz musze czekac zanim mu dam co innego niz kaszke?

ulla spokojnie...zostan tydzien lub 2 na tej kaszce..masz czas a potem dodaj deserek jabłuszko

Zgłoś nadużycie #30537 9 listopada 2012, 13:28

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

uważam, ze kaszka nie przeszkadza w tym, by wprowadzać nowe składniki, podawaj przez kilka dni marchew, obserwuj jesli nic się nie dzieje, dodaj inny składnik, np jabłko

przynajmniej ja tak robiłam i nic nie było małemu

testowałam przez 4-5 dni nowe, a po kilku składnikach zaczęłam skracać dni testowania, a teraz je wszystko

Zgłoś nadużycie #30538 9 listopada 2012, 13:29

Ulla Fajna mama

Emza napisał(a)

ulla spokojnie...zostan tydzien lub 2 na tej kaszce..masz czas a potem dodaj deserek jabłuszko

jutro tescie przywiozą swoją marchewke... i nie moge jej 2 tygodni trzymac... moze do poniedzialku na kaszce, a w poeidzialek marchew? :D

Zgłoś nadużycie #30539 9 listopada 2012, 13:29

Emza Fajna mama
Hiruś jeszcze nie ma 6 mieisecy wiec masz czas...tak jak ci mówie..daj pare razy kaszki a potem deserek...poniewaz jest z bananami ta kaszka to nie wprowadzałabym teraz czegos innego..ale za tydzien czemu nie

Zgłoś nadużycie #30540 9 listopada 2012, 13:30

Emza Fajna mama

Ulla napisał(a)

jutro tescie przywiozą swoją marchewke... i nie moge jej 2 tygodni trzymac... moze do poniedzialku na kaszce, a w poeidzialek marchew? :D

hehe no mozesz próbowac :) ja tak jak mówie dałam i kaszke i marchew tyle ze kaszka była bez niczego..ale jak do niedzieli nic mu nie wyskoczy po tych bananach iu kupki beda ok..to dawaj

Zgłoś nadużycie #30541 9 listopada 2012, 13:34

seshella Fajna mama

Ulla napisał(a)

Hirek na pewno będzie chętnie jadł, ale przeciez to sa takie małe ilości że spokojnie i marchew możesz zacząc dawać, po drugie Hirek jest już duży, więc jego układ pokarmowy jest już bardziej przystosowany do pokarmów niż 4 miesiecznego brzdaca

Zgłoś nadużycie #30542 9 listopada 2012, 13:39

Emza Fajna mama

seshella napisał(a)

Hirek na pewno będzie chętnie jadł, ale przeciez to sa takie małe ilości że spokojnie i marchew możesz zacząc dawać, po drugie Hirek jest już duży, więc jego układ pokarmowy jest już bardziej przystosowany do pokarmów niż 4 miesiecznego brzdaca

a wogóle czytałam ze układ pokarmowy półrocznego dziecka jest juz taki prawie jak u dorosłego..ciekawe czy to prawda

Zgłoś nadużycie #30543 9 listopada 2012, 13:43

ankanadi Zadomowiona

Ulla napisał(a)

Jesli by sie tobie chcialo to mozesz ugotowac ta marchewke rozdrobnic blederem i poklasc w male sloiczki i spasteryzowac. ja tak robilam i teraz mam sprawdzone ekologicyne warzywa dla malej

Zgłoś nadużycie #30544 9 listopada 2012, 13:45

Ulla Fajna mama
a jeszcze pytanie. czy z dzieckiem moge normalnei granice przekreaczac? czy on musi miec koniecznie dokument? jak to wygląda, gdy chce jechac turystycznie poza teren kraju?

Zgłoś nadużycie #30545 9 listopada 2012, 13:48

seshella Fajna mama

Ulla napisał(a)

a jeszcze pytanie. czy z dzieckiem moge normalnei granice przekreaczac? czy on musi miec koniecznie dokument? jak to wygląda, gdy chce jechac turystycznie poza teren kraju?

to Ola bedzie wiedziała, ale chyba trzeba dokument, bo cos tam nie miała i bała się że ją odeślą z pod granicy

Zgłoś nadużycie #30546 9 listopada 2012, 13:49

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

chyba nawet musiała fote strzelac małemu u fotografa

Zgłoś nadużycie #30547 9 listopada 2012, 13:49

seshella Fajna mama
Ja się zbieram powoli, miłego weekendu dziewczyny :*

Zgłoś nadużycie #30548 9 listopada 2012, 13:54

Emza Fajna mama

Ulla napisał(a)

ja niestety nie pomoge

Zgłoś nadużycie #30549 9 listopada 2012, 13:57

aniam Supermama

seshella napisał(a)

Ja się zbieram powoli, miłego weekendu dziewczyny :*

wzajmenie

Zgłoś nadużycie #30550 9 listopada 2012, 13:59

aniam Supermama
miałam iść na spacer, ale mały usnął, zrobić zakupy i skończyło się na planach.

Teraz muszę czekać jak odparuje, poza tym jeszcze śpi, później obiadek, to wyjdę pewnie tylko 25-20minut :(