Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #30511 9 listopada 2012, 12:54

aniam Supermama

seshella napisał(a)

na cały

to dlaczego 6h?

Zgłoś nadużycie #30512 9 listopada 2012, 12:55

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

jestem ciekawa jak mój zniesie, mnie nie będzie przez 9h dziennie

jestes w o tyle lepszej sytuacji, że cycem nie karmisz, to jednak jest ograniczenie jak wraca sie do pracy

Zgłoś nadużycie #30513 9 listopada 2012, 12:56

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

to dlaczego 6h?

7, pracuje od 7 do 14, a jak w środku dnia jadę ją karmić do do 14.30

Zgłoś nadużycie #30514 9 listopada 2012, 12:56

ankanadi Zadomowiona

Like napisał(a)

Zamawiamy wizytę dziś, Emila ma znowu zawalony nos i na dodatek kaszle, ja mam kurw.a pięść w gardle, spać nie mogłam. Najgorsze, ze nie wiem co i jak, bo lekarz pracuje w Opolu, no nic będziemy czekać nawet do 22.

Dziewczynki zdrowka zycze, co to za badziewie sie do was przyplatalo.

Zgłoś nadużycie #30515 9 listopada 2012, 12:59

Ulla Fajna mama

mala24 napisał(a)

lepsze? bo sie zastanawiam

nie wiem czy lepsze, ale na pewno nie gorsze. a tańsze. ja wzięłam takie, bo myślałam, ze Hirek, który jeszcze nie siedzi bedzie mógł w nim być mimo tego wsadzany. a teraz widzę, ze jednak do tego krzeselka tak samo powinien siedzieć. więc pod tym względem nie ma znaczenia ze krzesełko moge odchylic...
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #30516 9 listopada 2012, 13:00

ankanadi Zadomowiona

Emza napisał(a)

no bo kolezanka nie wie ale moje dziecko przy porodzie ważyło 4700 :D

No,no to duza moja w porownaniu to okruszek 3440.

Zgłoś nadużycie #30517 9 listopada 2012, 13:08

aniam Supermama

seshella napisał(a)

jestes w o tyle lepszej sytuacji, że cycem nie karmisz, to jednak jest ograniczenie jak wraca sie do pracy

no nie, nie karmię :)

Zgłoś nadużycie #30518 9 listopada 2012, 13:08

aniam Supermama

seshella napisał(a)

7, pracuje od 7 do 14, a jak w środku dnia jadę ją karmić do do 14.30

aaa... bo korzystasz z tej wolnej goidznki :) dla karmiących cycem

Zgłoś nadużycie #30519 9 listopada 2012, 13:09

aniam Supermama

ankanadi napisał(a)

No,no to duza moja w porownaniu to okruszek 3440.

a moj 3260g :)

Zgłoś nadużycie #30520 9 listopada 2012, 13:09

Ulla Fajna mama
zas pytam:

jak wczoraj dałam mu pierwszy inny posiłek- ta kaszkę z nestle bananowa bezglutenową, to teraz mam nic nie dawac kilka dni i obserwowac? czy normalnie moge codziennie dawac?

na opakowaniu jest, zeby robic 150ml wody, dac 6-7 łyżek tej kaszki i wymieszac. ja dałam 25ml wody i jedna łyżke. chyba bym narazie na takiej porcji została-nie chce zeby sie zmarnowalo, jakby miał nie jesc.

a i mimo tej kaszki wieczorem i tak jeszcze po niej godzinne ssał pierś :D

i jeszcze jedno pytanie-daje w ogole którąs tą własnie kaszke? bo ja sie zastanawiam, czy nie kupic smoczka na kaszki i dawac mu tego butelką.... tylko wtedy bym musiała to bardzo rzadkie zrobic.np. jedna łyżka na 50ml

moze mi ktos odpowiedziec? cos doradzic?
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #30521 9 listopada 2012, 13:09

aniam Supermama
były jeszcze mniejsze, jak u Marli 1400g, ale bidula była wcześniakiem

Zgłoś nadużycie #30522 9 listopada 2012, 13:12

aniam Supermama

Ulla napisał(a)

zas pytam:
jak wczoraj dałam mu pierwszy inny posiłek- ta kaszkę z nestle bananowa bezglutenową, to teraz mam nic nie dawac kilka dni i obserwowac? czy normalnie moge codziennie dawac?
na opakowaniu jest, zeby robic 150ml wody, dac 6-7 łyżek tej kaszki i wymieszac. ja dałam 25ml wody i jedna łyżke. chyba bym narazie na takiej porcji została-nie chce zeby sie zmarnowalo, jakby miał nie jesc.
i jeszcze jedno pytanie-daje w ogole którąs tą własnie kaszke? bo ja sie zastanawiam, czy nie kupic smoczka na kaszki i dawac mu tego butelką.... tylko wtedy bym musiała to bardzo rzadkie zrobic.np. jedna łyżka na 50ml

codziennie dawaj
ja mam bananową ryżową i bananową mleczno-ryżową i daję gęste łyżeczką, by się uczył jeść, a nie tylko butla, więc doradzam gęste łyżeczką :)
to moja opinia
poza tym mój nie dał rady uciągnąc tego przez smoczek i dlatego łyżeczka :P
wczoraj o 20:00 dostał 100 kaszki gęstej i o 22:15 wrabal 110ml mleka, niby ma zapychac, a mój tak samo po tym je jakby mleko wydudlał :P

Zgłoś nadużycie #30523 9 listopada 2012, 13:13

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

aaa... bo korzystasz z tej wolnej goidznki :) dla karmiących cycem

dokładnie, teraz wydaje mi się że im dziecko starsze trudniej przestawic go na mm

Zgłoś nadużycie #30524 9 listopada 2012, 13:13

Emza Fajna mama

Ulla napisał(a)

zas pytam:

nie spokojnie... dawaj dalej...ja robie 5 łyzek na 180ml i daje smoczkiem trójprzepływowym

Zgłoś nadużycie #30525 9 listopada 2012, 13:14

Emza Fajna mama

Ulla napisał(a)

zas pytam:

no a ssał piers bo co to jest 25ml kaszki

Zgłoś nadużycie #30526 9 listopada 2012, 13:15

seshella Fajna mama

Ulla napisał(a)

zas pytam:

ja codziennie dawałam, ale 25 ml wody i lyzeczka kaszki nie stanowi odrebnego posilku, dlatego ssał pierś, ja moja na noc napasłam prawie cała filiżanką kaszki malinowej a po 2 godzinach wyła jak kojot do cyca

Zgłoś nadużycie #30527 9 listopada 2012, 13:15

aniam Supermama

seshella napisał(a)

dokładnie, teraz wydaje mi się że im dziecko starsze trudniej przestawic go na mm

przyzwyczaja sie szybko do cyca, ale jak ząłapie butlę, ze latwiej leci..?

Zgłoś nadużycie #30528 9 listopada 2012, 13:19

seshella Fajna mama
u mnie to smoczek odpada, nawet mleka nie moze pociagnac smoczkiem, a co dopiero kasze. a po drugie to ja bym jednak zaczeła od warzyw, bo kaszka jest słodka i potem moze nie bedzie chciał zupek (tzn moja Julia na pewnie by nie chciała jakby od słodkiego zaczeła jesc), ale z Hirkiem może byc inaczej

Zgłoś nadużycie #30529 9 listopada 2012, 13:20

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

przyzwyczaja sie szybko do cyca, ale jak ząłapie butlę, ze latwiej leci..?

ja jej to mleko trojprzeplywowym smoczkiem do kaszek dalam i tak nic nie wypila :) gatunek jeden

Zgłoś nadużycie #30530 9 listopada 2012, 13:20

aniam Supermama

seshella napisał(a)

u mnie to smoczek odpada, nawet mleka nie moze pociagnac smoczkiem, a co dopiero kasze. a po drugie to ja bym jednak zaczeła od warzyw, bo kaszka jest słodka i potem moze nie bedzie chciał zupek (tzn moja Julia na pewnie by nie chciała jakby od słodkiego zaczeła jesc), ale z Hirkiem może byc inaczej

ja zaczęłam od jabłka, póxniej marchew, połaczenie obu, późnij banan, brzoskwinie, jarzynowa, a kaszka dopiero od niedawna, po skończonym 5. miesiącu miesko