Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #28991 6 listopada 2012, 11:32

kasia17 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

zdrówka babeczki!!
Weź powiedz Elżbietce że ma leżeć grzecznie!! :D :D ciocia Gosia nakazała :D i ma się wygrzewać i zdrowieć szybko!

duzo zdrowka ;) nie ma nic gorszego niz chorujacy brzdac ;(

Zgłoś nadużycie #28992 6 listopada 2012, 11:33

Ulla Fajna mama

oll85 napisał(a)

ja pier... te chłopy upośledzone... mój tez wszytko sam by kupił, tylko mu pwoiedz jakie! nawet jesli cos ma byc dla mnie! byle by tylko samemu sie wyrwac. głupi cap!

mój na odwrót-sam nic nie kupi, wszytsko ja musze wybrać. a jak wybiorę, to jemu nie pasi. tym oto sposobem od 4 lat kupujemy karnisz do łazienki :]
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #28993 6 listopada 2012, 11:34

mala24 Supermama

aneta74 napisał(a)

no właśnie kurcze , babka wydrukowała mi tą oferte ja jej tylko podpisałam że odebrałam i nie wiem co dalej.na ofercie pisze że mozna wysłać cv pocztą tak by mi najbardziej pasowało bo jakoś w godz. 8-15 nie bardzo mi do miasta pasuje jechać i ciągnąć dziecko ze sobą.może zadzwonie i się dopytam

tak chyba będzie najlepiej, zadzwoń i będziesz wiedziała co i jak. co do UP to się wkurzyłąm, poszłam w piątek się zarejestrować a oni już nr nie mają, dobra poszłam wczoraj i co? znowu nie mają na 3 godziny przed zamknięciem a 1 osoba przede mną, no i się wkurzyłam i powiedziałam co myślałam i się zapytałam czy z małym dzieckiem mam przyjść i nikt mi problemów nie będzie robił? nic, zero odpowiedzi i od razu była miła, powiedziała że mam wejść bez numerka jak będzie luka i znalazła się i jakoś nikt po mnie nie przyszedł na rejestracje...

Zgłoś nadużycie #28994 6 listopada 2012, 11:34

Ulla Fajna mama

mala24 napisał(a)

tak zasypiał sam, dałam mu smoczka i pieluchę i spał a teraz nie da tak się, drze się, sąsiedzi to niedługo naślą na mnie opiekę społeczną

luz, moi juz na korytarz wychodzą, zobaczyc co sie dzieje, kiedy wychodze z młodym na spacer XD

Zgłoś nadużycie #28995 6 listopada 2012, 11:37

kasia17 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

wiesz co ekspertem nie jestem ale skoro nie masz okresu i karmisz piersią to z tego bzykania chyba i tak nic nie wyjdzie! :D
Moja koleżanka jak chciala zaciążyć po raz drugi to pierwsze co to karmić piersią przestała (tak jej lekarz nakazał). Ja po pierwszej ciąży nie miałam okresu długooo no i wtedy nie myślałam o zabezpieczeniu wcale i nic się nie stało.
Poza tym gdzieś czytałam że jak w ciążę zachodzisz to od razu karmienie trzeba przerwać bo karmienie piersią powoduje skurcze macicy i poronić można.
także chcąc zaciążyć skończ karmić.

Moja bratowa zaciazyla podczas karmienia piersia i lekarz kazal odstawic Maje od cyca bo i tak samoistnie w pzreciagu 3 mscy pokarm zaniknie a wogole chodzi o to ze to zaduze obciazenie dla organizmu mamy , wykarmic dzieciatko , plodka i nic nie zostaje dla wlasnego organizmu .

Zgłoś nadużycie #28996 6 listopada 2012, 11:37

Ulla Fajna mama

nata77a napisał(a)

Nie mam czau Was czytać.

Pisałam Wam ostatnio, żeby pamiętać o 2 dniach opieki na dziecko w danym roku i tu ostrzeżenie, jeśli chcecie być nadal pod ochroną przed ewentualnym zwolnieniem lepiej ich nie brać i oddać tatusiowi.
Dziś się dowiedziałam, że bezpośrednio po macierzyńskim ma się prawo do wykorzystania urlopu wypoczynkowego i nadal jest się "pod ochroną". Wzięcie opieki w którymkolwiek momencie przerywa ciągłość i tą ochronę się traci.

serio?! a kiedy bys miała dostac to wypowiedzenie, skoro podanie mozesz chyba nawet poczta poleconym wysłać... dziwne to

tak czy siak ja nie bede miec tego problemu-normalne, ze bierze osoba, która wiecej zarabia, a u mnei to moj mąż :) wiec nie mam tematu :)

Zgłoś nadużycie #28997 6 listopada 2012, 11:38

mala24 Supermama

Ulla napisał(a)

luz, moi juz na korytarz wychodzą, zobaczyc co sie dzieje, kiedy wychodze z młodym na spacer XD

obok mam takie dwie upierdliwe i jak są na korytarzu to się pytają co mały nie lubi się ubierac? ojej jak płacze itd. jak ja nie lubię wścibstwa, a jak wychodzę to najchętniej by weszły do domu tak lukają żeby zobaczyć jak mamy. mieszkamy tu dopiero od maja.

Zgłoś nadużycie #28998 6 listopada 2012, 11:39

Ulla Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Za nami ciezka noc , czeste pobudki , zapchany nos , nic nie pomagalo !!! I w dodatku prawie mialam zawal bo usypilalm malego na kolanach i nagle przestalo mu tam firczec w tym nosie, smoczka wyplul , buzka otwarta i oczka w pol otwarte , zimny taki po tym nurofenie , zaczelam go miziac po poliku a ten nawet sie nie ruszyl, nasluchuje czy jest oddech - nic nie slysze , zaczelam go cucic po policzkach a on lezy nie wzruszony i wtym momencie nogi jak z waty i serce mi stanelo, budze meza ze wiktor nie chce sie obudzic ten go za nogeza raczki szarpie a Wiktor nawet nie drgnie !!! Masakra wkoncu otworzyl oczka , chyba tak twardo zasnal !!!
Ja po tym wszystkim na kible odrazu , szok !!!

:( wyobrazam sobie :(

Zgłoś nadużycie #28999 6 listopada 2012, 11:39

aneta74 Fajna mama

mala24 napisał(a)

tak chyba będzie najlepiej, zadzwoń i będziesz wiedziała co i jak. co do UP to się wkurzyłąm, poszłam w piątek się zarejestrować a oni już nr nie mają, dobra poszłam wczoraj i co? znowu nie mają na 3 godziny przed zamknięciem a 1 osoba przede mną, no i się wkurzyłam i powiedziałam co myślałam i się zapytałam czy z małym dzieckiem mam przyjść i nikt mi problemów nie będzie robił? nic, zero odpowiedzi i od razu była miła, powiedziała że mam wejść bez numerka jak będzie luka i znalazła się i jakoś nikt po mnie nie przyszedł na rejestracje...

u mnie choć tyle że mozna internetowo się zarejstrowac i na określoną godzine przyjechać, ale tak to tez dupowato wózek z dzieckiem musialam tachac oczywiście bo podjazdu brak

Zgłoś nadużycie #29000 6 listopada 2012, 11:39

ankanadi Zadomowiona

kasia17 napisał(a)

Za nami ciezka noc , czeste pobudki , zapchany nos , nic nie pomagalo !!! I w dodatku prawie mialam zawal bo usypilalm malego na kolanach i nagle przestalo mu tam firczec w tym nosie, smoczka wyplul , buzka otwarta i oczka w pol otwarte , zimny taki po tym nurofenie , zaczelam go miziac po poliku a ten nawet sie nie ruszyl, nasluchuje czy jest oddech - nic nie slysze , zaczelam go cucic po policzkach a on lezy nie wzruszony i wtym momencie nogi jak z waty i serce mi stanelo, budze meza ze wiktor nie chce sie obudzic ten go za nogeza raczki szarpie a Wiktor nawet nie drgnie !!! Masakra wkoncu otworzyl oczka , chyba tak twardo zasnal !!!

Ja bym padla i zawal murowany. Jak mala miala 2miesiace wyjechalismy z nia do rodziny. Po calym dniu w samochodzie byla tak zmeczona ze w domu szybko poszla spac nagle obudzila sie z placzem ja ja na rece biore a na mi mdleje to jest straszne uczucie jak dziecko ci przez rece przelatuje.

Zgłoś nadużycie #29001 6 listopada 2012, 11:39

nata77a Fajna mama

Ulla napisał(a)

serio?! a kiedy bys miała dostac to wypowiedzenie, skoro podanie mozesz chyba nawet poczta poleconym wysłać... dziwne to

tak czy siak ja nie bede miec tego problemu-normalne, ze bierze osoba, która wiecej zarabia, a u mnei to moj mąż :) wiec nie mam tematu :)

Poleconym możesz też dostać wypowiedzenie :) Podwójne awizowanie i się uznaje za doręczone :(

Zgłoś nadużycie #29002 6 listopada 2012, 11:40

kasia17 Fajna mama

Ulla napisał(a)

no moze jestem nagrzana, ale nie mam chcicy na wszystko co sie rusza. a dla tego pana chciałam być po prostu miła-żeby nie czuł sie nieswojo wśród tylu bab. nie chciałam sie z nim grzmocic :/
po stylu jego wypowiedzi zgaduje, ze ma nie wiecej niz 20 lat... a ja na młodszych nie lece.
tak poza tym-wtedy na pewno nie chcialam-od kilku dni mam ciote :]

o same ciotki !!! to dlatego zgrzytalo na forum , napiecie przedmiesiaczkowe sie skumulowalo dziewczyny rilax ;)

Zgłoś nadużycie #29003 6 listopada 2012, 11:40

aniam Supermama

nata77a napisał(a)

Nie mam czau Was czytać.
Pisałam Wam ostatnio, żeby pamiętać o 2 dniach opieki na dziecko w danym roku i tu ostrzeżenie, jeśli chcecie być nadal pod ochroną przed ewentualnym zwolnieniem lepiej ich nie brać i oddać tatusiowi.
Dziś się dowiedziałam, że bezpośrednio po macierzyńskim ma się prawo do wykorzystania urlopu wypoczynkowego i nadal jest się "pod ochroną". Wzięcie opieki w którymkolwiek momencie przerywa ciągłość i tą ochronę się traci.

zgodnie z prawem po macierzyńskim jestes pod ochroną przez rok, póxniej mogą Cie zwolnić
u mnie nie ma problemu z opieką na dziecko te dwa dni juz mam rozpisane

Zgłoś nadużycie #29004 6 listopada 2012, 11:40

Like Supermama

aniam napisał(a)

ale juz lepiej?
najważniejsze, by pozbyc się choróbksa :)

no Emilce na pewno, właśnie się podnosi na łokciach i chce siadać :) nie wychodzi jej za bardzo robi 3-4 brzuszki i komentuje :D

Zgłoś nadużycie #29005 6 listopada 2012, 11:40

mala24 Supermama

aneta74 napisał(a)

u mnie choć tyle że mozna internetowo się zarejstrowac i na określoną godzine przyjechać, ale tak to tez dupowato wózek z dzieckiem musialam tachac oczywiście bo podjazdu brak

a jeszcze decyzję wydała mi na panieńskie nazwisko i muszę znowu iść, dzwoniła niedawno bo się pomyliła ... ech te urzędy...

Zgłoś nadużycie #29006 6 listopada 2012, 11:41

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

wiem, co czułaś ja miałam to samo wczoraj :(

Zgłoś nadużycie #29007 6 listopada 2012, 11:43

Konto usunięte
ja nakarmiłam syna, troche sie uspokoił, gotuje super obiad... cyc kurzy+ korniszon. jesli nei styknie mam jecsez takie rarytasy jak jaja i twarogi. .. boż... 2 zień, a ja juz tym rzygam

Zgłoś nadużycie #29008 6 listopada 2012, 11:43

Konto usunięte
Jakaś plaga z tym mocnym snem! nie zazdroscze..

Zgłoś nadużycie #29009 6 listopada 2012, 11:45

nata77a Fajna mama

aniam napisał(a)

dziewczyny co ja wczoraj miałam, o 19:30 umyty i prawie po 20 zasnał.
Ale w pewnuym momencie ryk i tak do 22, ciągle w buziaku grzebał, jezzzuuu, masakra.  dostał paracetamol, ale połowę wypluł.
I stał się CUD, po raz pierwszy przespał cała noc!!!
ale mam w dupie z takim cudem, jak się obudziłam o 2 w nocy, a mały lodowaty , przykryty dwoma kocami, łepek, polioczki, klatka piersiowa lodowata. Przez myśl mi przeszło, dziecko nie żyje.
Serce mi w poprzek staneło!!!!!!!
Musiałam go mocniej szarpnąc bo nie reagował na lekkie pukanie, a jak polozyłam rękę na klatce to nie czułam nic...

To musiało być straszne :(

Mały u nas śpi na monitorze oddechu. Kiedyś wieczorem byłam w kuchni i usłyszałam pikanie głośne. Myślałam, że alarm i sprintem leciałam do łóżeczka. Okazało się, że to z komputera taki dźwięk...

Zgłoś nadużycie #29010 6 listopada 2012, 11:46

mala24 Supermama
:)