Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #26431 31 października 2012, 8:40

aniam Supermama
o żywieniu niemowląt

http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/zywienie-dzieci/wszystko-o-odzywianiu/rozsz...

Zgłoś nadużycie #26432 31 października 2012, 8:40

kasia17 Fajna mama

Like napisał(a)

moja to potrafi o każdej porze teraz :) szkoda, ze nie cycka! Dziś znowu była niezła przeprawa wieczorem i zakończyła się butla o 23.20, jakbym nie dala, to by mi się budziła co 15-20 minut, bo tak było od 20stej, a bliżej 23 to juz było co 5 minut. Jedzenie cycka to jak jakas katirga dla niej, czasem myślę, ze nie potrafi odpowiednio mocno ssać, potem ze jej jakoś źle leci, bo jakby się dlawila! Nie wiem, jak długo jeszcze z takimi karmieniami mi cycki będą mleko produkować, zaraz jej dam, nawet na spiocha ( wtedy jest ok) możliwe, ze się zbudzi koło 4-5 i trochę zje, potem koło 8 poprawi i to na tyle, moze uda się ja przechytrzyć na popołudniowym spaniu, ale to też ciężko, a potem to dopiero wieczorem - najciężej wtedy. Biedna się tak denerwuje, tak dziobka robi i szuka cycka, a nie potrafi spokojnie wypić ( mleko mam, bo srawdzam, leci bez problemu jak przycisne).

jezuniu Malgosia wiem co przezywasz , moje dziecko dokladnie tak samo reagowalo , co chwila sie budzil i marudzil przy cycku a z wkoncu zalapal butle i poddalalm sie nie chcialam go meczyc ale to bylo bolesne, probuj moze ty bedziesz miala wiecej cierpliwosci i bedziej bardziej wytrwala .
Powiem ci tylko ze odkad jestesmy na butli wiktor zasypia po 19 -tej i spi do 12 -tej zjada butle potem 4 rano to samo no i budzi sie kolo 7-8 mej ale nie ma juz tego budzenia co chwilowego i wolania za smoczkiem . Mnie sie wydaje ze on sie nie najdal , bo ciumkal troche i tyle , ciagle byl zdenerwowany i tak jak mowisz jadl tylko na spiocha ale tez krotko 3 minuty to max !!!

Zgłoś nadużycie #26433 31 października 2012, 8:47

Like Supermama
mój mąż pacan miał budzik w komórce ustawiony na 8.30, po jaki ch... nie wiem! i tak najwcześniej wstanie o 10! i co, dzwoni to cholerstwo, wchodzę do sypialni, żeby wyłączyć te cholerstwo, on oczywiście zero reakcji, chrapie! a moja mała księżniczka ucieszona! patrzy na mnie! z tego złego choć tyle, że choć zjadła troszkę cyca! i usnęła! uff
wdstawiłam mięso do piekarnika, bo zaprawiłam wczoraj, miałam piec po południu, na jutro na obiad, no ale że nie śpię, to coś tu ogarniam temat :)

Zgłoś nadużycie #26434 31 października 2012, 8:49

kasia17 Fajna mama

aniam napisał(a)

ja ostatnio wojuje z rzyganiem, po obiadku idzie rzyg, nie zawsze, ale czesto...

o ciekawe dlaczego? a bierzesz go na raczki, moze niech polezy zeby sie ulozylo ladnie ;)

Zgłoś nadużycie #26435 31 października 2012, 8:49

Gosiulkovic Fajna mama

Like napisał(a)

taki 0-18 to tak do 4-5 lat chyba wystarczy, nie?

raczej tak. od dziecka zależy :D Chodź Płodzian dorodny to nigdy nic nie wiadomo :D

Zgłoś nadużycie #26436 31 października 2012, 8:49

Like Supermama

kasia17 napisał(a)

jezuniu Malgosia wiem co przezywasz , moje dziecko dokladnie tak samo reagowalo , co chwila sie budzil i marudzil przy cycku a z wkoncu zalapal butle i poddalalm sie nie chcialam go meczyc ale to bylo bolesne, probuj moze ty bedziesz miala wiecej cierpliwosci i bedziej bardziej wytrwala .
Powiem ci tylko ze odkad jestesmy na butli wiktor zasypia po 19 -tej i spi do 12 -tej zjada butle potem 4 rano to samo no i budzi sie kolo 7-8 mej ale nie ma juz tego budzenia co chwilowego i wolania za smoczkiem . Mnie sie wydaje ze on sie nie najdal , bo ciumkal troche i tyle , ciagle byl zdenerwowany i tak jak mowisz jadl tylko na spiocha ale tez krotko 3 minuty to max !!!

tylko, że ja nie mam żadnego problemu z butelką! ona z butli pije bardzo chętnie! cycka też chce, nie gardzi, ale  nie umie jakoś, ,może ją drażni ?? na dziąsła? co karmienie myślę, co może być przyczyną!

Zgłoś nadużycie #26437 31 października 2012, 8:53

Gosiulkovic Fajna mama
kur.. moje dziecko stało się wściekłą małą złośnicą! wykończę się już od noszenia jej na rękach!
usnęła! i pewnie pośpi ze 20 minut bo Iwona łupie klockami i krzyczy! aaaa

Zgłoś nadużycie #26438 31 października 2012, 8:53

kasia17 Fajna mama
Wiecie co, nie napisalalm wam jaki wczoraj przypal zalicyzlam . Jak pojechalismy na bioderka chodzilam sobie z malym po korytarzu , ogladalismy tablice rozne , ludzi pelno kazdy na nas zerkal za chwile moj maz podchodzi i mowi mi na ucho " kochanie zalozylas bluzke na lewa strone " ..... myslalam ze sie spale ze wstydu !!! nie wiem jak ja to zrobilam !!!

Zgłoś nadużycie #26439 31 października 2012, 8:55

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

o ciekawe dlaczego? a bierzesz go na raczki, moze niech polezy zeby sie ulozylo ladnie ;)

karmię go na lezaczku-bujaczku, czasami na ostatniej łyżczce leci paw, więc nawet nei zdążę go wziąć na ręce

Zgłoś nadużycie #26440 31 października 2012, 8:56

aniam Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

kur.. moje dziecko stało się wściekłą małą złośnicą! wykończę się już od noszenia jej na rękach!
usnęła! i pewnie pośpi ze 20 minut bo Iwona łupie klockami i krzyczy! aaaa

ehh... współczuję, mój tez ostatnio na rękach by tylko wisiał

Zgłoś nadużycie #26441 31 października 2012, 8:57

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

Wiecie co, nie napisalalm wam jaki wczoraj przypal zalicyzlam . Jak pojechalismy na bioderka chodzilam sobie z malym po korytarzu , ogladalismy tablice rozne , ludzi pelno kazdy na nas zerkal za chwile moj maz podchodzi i mowi mi na ucho " kochanie zalozylas bluzke na lewa strone " ..... myslalam ze sie spale ze wstydu !!! nie wiem jak ja to zrobilam !!!

hahaha, szybko uciekałaś z łózka :P
a tak serio, czasami się zdarza, nei ma czym się przejmowac, teraz to taka moda, by szwy były na wierzchu :)

Zgłoś nadużycie #26442 31 października 2012, 9:04

Like Supermama
byłam u małej, bo oczywiście się budzi, jak leżę obok niej to śpi, a wstanę to ta od razu oczy otwiera, miałam nadzieję, że pośpi, ale słysze ja, że gada! Pierd;olę nie idę już tam, ma ojca obok, niech się zajmuje, z resztą to już pół godziny odkąd sobie budzenie ustawił!

Zgłoś nadużycie #26443 31 października 2012, 9:08

aniam Supermama

Like napisał(a)

byłam u małej, bo oczywiście się budzi, jak leżę obok niej to śpi, a wstanę to ta od razu oczy otwiera, miałam nadzieję, że pośpi, ale słysze ja, że gada! Pierd;olę nie idę już tam, ma ojca obok, niech się zajmuje, z resztą to już pół godziny odkąd sobie budzenie ustawił!

mój odwrotnie, ja nie mogę przy małym spac, bo się rozkłada jak szeroki i wszystko dookoła przeszkadza, mnie potrzebuje tylko do uśniecia :)

Zgłoś nadużycie #26444 31 października 2012, 9:09

Gosiulkovic Fajna mama
wiecie co a propos wszystkich świętych :D : ja tutaj (warszafka) po raz pierwszy widzę takie cuda na kiju- przed cmentarzem całą ulicę zamykają i po jednej i drugiej stronie normalnie targowisko! Kur... parasolki rękawiczki, szczekające pieski, kiełbaski z grila, bigosik, szaszłyki... no szczena mi opadła. Ja wcześniej widziałam tylko kwiatki i znicze, no może jakieś te chrupiące różańce czy cóś no ale tutaj to jest przegięcie totalne! wchodzisz na cmentarz w oparach piekących się kiełbasek. A ludzi tyle!!! masakra. No i na cmentarzu przez całe alejki porozkładane kramiki z tym ulepkiem "pańską skórką" i jakimiś szyszkami z ryżu preparowanego. Kurcze ale może tak jest normalnie... tylko ja taki :D :D :D buraczek jestem wiejski i mnie to dziwi :D :D ?? jak jest u was ??
Nie idziemy na cmentarz 1 listopada bo z dziećmi we wózkach ciężko byłoby się przedrzeć i w ogóle strach żeby tłum nie podeptał mojego malucha.

Zgłoś nadużycie #26445 31 października 2012, 9:13

elka40 Fajna mama
Cześć dziewczyny :-) Moja laska obudziła się o 6 na jedzenie i od tej pory nie spała.A teraz ją zmogło i usnęła na kanapie na siedząco, tzn z poduszką pod plecami, to ją położyłam tylko i śpi na tej kanapie.
A wczoraj przed snem wyciągnęłam stare djęcia Patrycji z wieku Zuzki....kurczę...obie takie same...nawet uśmiechy...a ja myślałam,ze Patrycja do mnie była podobna...hehe
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #26446 31 października 2012, 9:14

elka40 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

wiecie co a propos wszystkich świętych :D : ja tutaj (warszafka) po raz pierwszy widzę takie cuda na kiju- przed cmentarzem całą ulicę zamykają i po jednej i drugiej stronie normalnie targowisko! Kur... parasolki rękawiczki, szczekające pieski, kiełbaski z grila, bigosik, szaszłyki... no szczena mi opadła. Ja wcześniej widziałam tylko kwiatki i znicze, no może jakieś te chrupiące różańce czy cóś no ale tutaj to jest przegięcie totalne! wchodzisz na cmentarz w oparach piekących się kiełbasek. A ludzi tyle!!! masakra. No i na cmentarzu przez całe alejki porozkładane kramiki z tym ulepkiem "pańską skórką" i jakimiś szyszkami z ryżu preparowanego. Kurcze ale może tak jest normalnie... tylko ja taki :D :D :D buraczek jestem wiejski i mnie to dziwi :D :D ?? jak jest u was ??
Nie idziemy na cmentarz 1 listopada bo z dziećmi we wózkach ciężko byłoby się przedrzeć i w ogóle strach żeby tłum nie podeptał mojego malucha.

Nie cierpię takiego jarmarku przy cmentarzach! Tak samo jak nie cierpię sklepów i knajp w zabytkach
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #26447 31 października 2012, 9:15

Konto usunięte

kasia17 napisał(a)

hahahahhah to ja wczoraj byłam  małym i moniką na spacerze i kmina - idiemy na kawe i ciastko i obie pod płaszze,  ja a krotki golf, (zielony) a pod spodem brzuch mój big opina go liliowa kosulka :D a ona sweter na lewą strone z plamami od wybielacza :D no i nie poszłyśmy :D ale śmiałyśmy sie całą droge.. 2 wiesniary, płaszczyki, okulary :D a pod spodem wieś tanczy i śpiewa :D

Zgłoś nadużycie #26448 31 października 2012, 9:16

aniam Supermama

oll85 napisał(a)

hahahahhah to ja wczoraj byłam  małym i moniką na spacerze i kmina - idiemy na kawe i ciastko i obie pod płaszze,  ja a krotki golf, (zielony) a pod spodem brzuch mój big opina go liliowa kosulka :D a ona sweter na lewą strone z plamami od wybielacza :D no i nie poszłyśmy :D ale śmiałyśmy sie całą droge.. 2 wiesniary, płaszczyki, okulary :D a pod spodem wieś tanczy i śpiewa :D

hehe, wariatki :P

Zgłoś nadużycie #26449 31 października 2012, 9:16

Konto usunięte

Gosiulkovic napisał(a)

ja nie byłam 2 lata.. ale 3 lata temu, to bigos był;D i w prasie było głośno,ze robią cyrk na cmentarzu.. a teraz może ju są kramiki.. wata cukrowa, gootowana kukurydza :D i inne

Zgłoś nadużycie #26450 31 października 2012, 9:17

Konto usunięte
syn drzemka :) ja tez polezałam... ehh marze o dniu kiedy pośpi choc od 22 do 5... a nie.. 22,2,4,6. kuzwa;/ on nawet nie jest głodny! on chce sie bawic!