Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #25611 29 października 2012, 12:00

ewelina6660 Fajna mama

mala24 napisał(a)

a macie już w miarę stałe pory snu zieciaczków? mój maly wstaje tak ok 7 pogada i śpi do 9 - 9:30 potem ok 12 (czyli teraz) drzemka i potem ok 15 - 16 więc w miarę stałe godziny ma

Moja ma bardzo podobnie.

Zgłoś nadużycie #25612 29 października 2012, 12:01

mala24 Supermama

elka40 napisał(a)

W sumie niby do -5 można wychodzić na spacery, jak nie wieje. Ale u mnie też niby -1 a tak jakoś wilgotno i nieprzyjemnie...też pewnie posiedzimy w domu.

ja wychodzę codziennie, ciepło ubiorę i chodź na trochę wyjde ok 14

Zgłoś nadużycie #25613 29 października 2012, 12:11

Gosiulkovic Fajna mama

oll85 napisał(a)

moze teraz was preraze... ale co wam a fotelik ? np. na autostradzie, przy 170km/h ?? ja sadze,ze i tak wszyscy trupy..

:D :D Ale sobie Ola jaja robisz! przy 170 byłabyś rozsmarowana jak konfitura na bułce ale przecież po mieście też jeździsz co nie ?? 170 ??

Zgłoś nadużycie #25614 29 października 2012, 12:11

mala24 Supermama

Like napisał(a)

No i zakończyło się to tak, ze rozlozylam kanape i spalysmy razem. Dosyć szybko zasnela wtedy. Spala prawie do ósmej, ale co z tego, jak miała 4 pobudki, w tym dwie długie! A ja jestem nieprzytomna. Dostała przed chwila butle, bo walczyłam z nią godzinę zeby zjadła cycka i nie dało rady. W ogóle, jaki ona ma nerwy ostatnio, jak jej cośnie pasuje, to tak wali nogami! Jedna noc i mam dość, a wszystko przez mojego męża! Szkoda tylko, ze on tego nie pojmie, sam śpi to G.owno go to obchodzi, ze ja jestem niewyspana. Juz mu coraz częściej dogaduje, ze dzieckiem się nie zajmuje, on myśli ze poprzytulanie pociumkanue jej przez 30 minut dziennie to ku.rwa ojcostwo! Nie karmi jej - pewnie nawet nie wie, jak kaszkę czy mleko zrobić!nie ubiera, nie zmienia pampersów, nie kapie, nie chodzi na spacery. Ale pracuje, ku.wa, jak każdy inny ojciec, 8 godzin, nie ma żadnej dodatkowej roboty! nie chcę wracać do pracy, ale nie mogę się doczekać, aż sam z Emila będzie zostawał!!!
Ale mam nerwa na niego!

faceci tacy już niektórzy są, wiem coś o tym, my jak tak jest to też mówi że chodzi do pracy a ja niby co? siedzę w domu i się rekalsuję? nic tłumaczenia nie dawają, może na chwilę a po jakimś czasie tak samo jest. dlanich zajęcie się 5 - 10 min dzieckiem to wystarczająco i potem przecież się załąłem dzieckiem...ech nic na nich się nie da zrobić tylko opieprzać, na nic tłumaczenia nie gadaj do dziecka w środku nocy bo go rozbudzisz...tak ja siędzę potem a on...śpi

Zgłoś nadużycie #25615 29 października 2012, 12:15

mala24 Supermama

Emza napisał(a)

ehhh które idą do pracy a które zostają w domku>>> ?? ? ja przez najblizszy rok w domku...i jak was tu nie bedzie bo bedziecie pracowac to sie załamię :(

ja też w domu będę.. do czasu hmm nie wiem

Zgłoś nadużycie #25616 29 października 2012, 12:17

Gosiulkovic Fajna mama

oll85 napisał(a)

mi sie zdaje,ze nie ma co przeginac;] ani w 1 ,ani w 2 strone;]
wiadomo,ze za 99zika bedzie sam styropian...i szit,a i te za 900zł beda z lepiej odszyte, material itd. niz te za 200. ale przy jakiejs masakrze tfu tfu.. to chyba nie ma duzej roznicy;/

Ola ale nawet przy małej prędkości jak masz dziecko nie zapięte w fotelu to wylatuje przez przednią szybę jak z katapulty! obejżyj sobie różne filmiki z testów, co się z dzieciakiem dzieje podczas zderzenia.
http://www.youtube.com/watch?v=u4j4xfgC5Ec&feature=related
bez fotela maluch ma naprawdę niewielkie szane wyjść cało zawet ze zwykłej stłuczki przy 50km/h.

Zgłoś nadużycie #25617 29 października 2012, 12:19

mala24 Supermama
marla2214 będzie dobrze, trzymamy kciuki, mała czuje twoją obecność więc lepiej przetrzymać i wejść razem z nią. Ja nie mogę słuchać jak mały płacze a nie jestem przy nim. :*

Zgłoś nadużycie #25618 29 października 2012, 12:19

mala24 Supermama

aniam napisał(a)

tak, miał, ale musiałam wyrazić zgodę i w książeczkę ma przyklejony certyfikat

u nas też tak było

Zgłoś nadużycie #25619 29 października 2012, 12:26

Emza Fajna mama

mala24 napisał(a)

ja też w domu będę.. do czasu hmm nie wiem

:)

Zgłoś nadużycie #25620 29 października 2012, 12:26

Konto usunięte

Extremalna21 napisał(a)

Mały zasnął, dopiję kawke i biorę się za czyszczenie fug ;) aha znalazłam nowy środek do czyszczenia fug;D chusteczki DADA ;) elegancko usuwają brud z fug, czy ślady na ścianie po zabitych komarach :D

hahahhaahha perfekcyjna p.domu to odkryła? :D czy ty?

Zgłoś nadużycie #25621 29 października 2012, 12:26

Konto usunięte

Ulla napisał(a)

e tam, 5 kg to nie nadwaga :D żryj, bo raz się zyje :D tego, co zjesz juz ci nikt nie zabierze :D

kocham :D

Zgłoś nadużycie #25622 29 października 2012, 12:26

seshella Fajna mama

mala24 napisał(a)

a macie już w miarę stałe pory snu zieciaczków? mój maly wstaje tak ok 7 pogada i śpi do 9 - 9:30 potem ok 12 (czyli teraz) drzemka i potem ok 15 - 16 więc w miarę stałe godziny ma

u nas tez przewaznie 3 drzemki, tylko nie wstaje o stalej porze i roznie wypadaja, ostatnio znowu o 5 wstaje

Zgłoś nadużycie #25623 29 października 2012, 12:28

Konto usunięte

marla2214 napisał(a)

Cześć dziewczyny. Napiszę po krotce co u nas. Jeździmy dwa razy w tygodniu na rehabilitację z Werką. Bardzo źle to znosi, tak strasznie jest mi jej szkoda, ale tłumaczę sobie, że to wyłącznie dla jej dobra i kiedyś może nam za to podziękuje. Mamy 30 min. ćwiczeń i następnie 30 min. masażu. Malutka płacze ogromnie, po takiej godzinie płaczu oczka ma aż przekrwione, serce mi pęka. Jestem z nią razem w środku, ale nie wiem jeszcze jak długo to zniosę, bo jak widzę jak ona patrzy na mnie takim zapłakanym wzrokiem żebym ją stamtąd zabrała to aż mnie ciarki przechodzą. Już sama nie wiem, może lepiej będzie jak ja będę zostawać na korytarzu...nie wiem co robić... A jak długo potrwa rehabilitacja to zależy od efektów, jak na razie to raczej bez większych zmian... Poza tym Weroniczka już bardzo ciągnie się do siedzenia, nie chce już leżeć i na swoich kolanach już ją sadzam, bo nie uleży :-) Także sądzę, że za parę dni już całkiem siądzie o własnych siłach. A jak tam u Was? Czy już niektóre dzieciaczki siedzą ?? ?? My w dalszym ciągu oczekujemy pierwszego ząbka :-) Poza tym to po staremu...Aha tydzień temu dowiedziałam się, że mojej koleżanki córeczka (ur.we wrześniu t.r.) prawdopodobnie nie słyszy, ma mieć jeszcze powtórzone badania... Bardzo się tym przejęłam, spłakałam itp. A napiszę, że będąc w ciąży z Alicją zaraziła się toksoplazmozą, po urodzeniu Małej niby wszystko było w porządku, a tu teraz takie rzeczy wychodzą... Za tydzień ma mieć powtórzone badanie słuchu w innym szpitalu także zobaczymy... Bardzo się boję... Pozdrawiam Was serdecznie Majowe Mamusie i przepraszam, że tak rzadko Was teraz odwiedzam.
Ps: dziękuję Ci aniam, że napisałaś co tam u nas :-)
Buziaczki ślę dla Was i Waszych Maleństw.

jejku biedna malutka... a co na to ci ludie? wszytkie dzieci tak strasznie płacza? co na to lekarz?

Zgłoś nadużycie #25624 29 października 2012, 12:30

Konto usunięte

Emza napisał(a)

no tak...tylko to ubieranie małej w 100rzeczy i siebie..i ona cała upłakana bo nienawidzi sie ubierac..matko zimę przesiedze w domu;/

u nas to samo, ale mój młodzian zostaje ubrany normalnie, spiochy body skarpety. potem doubieram mu cienką bluze :D potem ubieram buty, szykuje wóz pod drwiami :D i kurtke na wierzchu, i ciach go w kombinezon i czape, sru do wózka
kyrtke pod pache, ubeiram ją juz na klatce schodowej i młody adowolony :D zara wkleje foto ;)

Zgłoś nadużycie #25625 29 października 2012, 12:31

Emza Fajna mama

oll85 napisał(a)

u nas to samo, ale mój młodzian zostaje ubrany normalnie, spiochy body skarpety. potem doubieram mu cienką bluze :D potem ubieram buty, szykuje wóz pod drwiami :D i kurtke na wierzchu, i ciach go w kombinezon i czape, sru do wózka
kyrtke pod pache, ubeiram ją juz na klatce schodowej i młody adowolony :D zara wkleje foto ;)

haha no brzmi ekstramalnie :)

Zgłoś nadużycie #25626 29 października 2012, 12:32

Konto usunięte

Emza napisał(a)

ehhh które idą do pracy a które zostają w domku>>> ?? ? ja przez najblizszy rok w domku...i jak was tu nie bedzie bo bedziecie pracowac to sie załamię :(

spoko ja mam rok płatny,a kolejny rok planuje na solzlialu siediec:d ehhe będę :D

Zgłoś nadużycie #25627 29 października 2012, 12:34

Emza Fajna mama

oll85 napisał(a)

spoko ja mam rok płatny,a kolejny rok planuje na solzlialu siediec:d ehhe będę :D

:D super

Zgłoś nadużycie #25628 29 października 2012, 12:34

Extremalna21 Fajna mama
Dziewczyny może wy mi poradzicie...mój siostrzeniec za równy miesiąc skończy roczek! no i nie wiem co mu kupić;/;/ oglądałam samochody http://allegro.pl/samochod-replika-bmw-na-akumulator-czerwony-tr11-i2718761907.h... ale zastanawiam się czy to dobry pomysł;/

Zgłoś nadużycie #25629 29 października 2012, 12:34

Konto usunięte

elka40 napisał(a)

Kurczę...musicie być obie dzielne bo to dla dobra Weroniczki.Ale wierzę,że jest bardzo ciężko.Dla matki łzy dziecka to straszna sprawa.Nie zostawaj na korytarzu...chociaż tyle dziecku pomożesz,ze będzie Cię widzieć.
Co do siadania to moja też już siada....podpiera się od tyłu łokciami albo za coś podciąga i siada.I całkiem długo już wytrzymuje na siedząco.
A co do córci koleżanki...strasznie szkoda dziecka by było. Ale co zrobić? Lepiej tak od urodzenia niż nagle przestać słyszeć....miejmy jednak nadzieję,ze badania jednak tego nie potwierdzą.
A właśnie...czy Wasze dzieciaczki miały w szpitalu badany słuch? U nas jakieś urządzonko takie mają zakupione z WOŚP i tym przed wypuszczeniem dziecka ze szpitala badają.

tu tez badają;]pamiętam ,ze bardzo sie bałam,ze moze byc głuchy. nei wiem czemu

Zgłoś nadużycie #25630 29 października 2012, 12:35

aniam Supermama

mala24 napisał(a)

mój podobnie