Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #24971 27 października 2012, 8:09

madzia75 Zaprawiona w bojach

kasia17 napisał(a)

tak albo zeby albo 3 -niowka jesli jest tylko wysoka temp .
Wiktor przechodzil juz 3 - dniowke i tez mial tylko temperature przez 3 dni a na 4 dzien wysypke , tym charakteryzuje sie ta choroba . Yemp spada po czopku na jakies 2-3 godz w przypadku mojego syna i znow wysoka i znowu czopek .

dzieki, co ciekwe wczoraj przy tej gorączce mial zimne rączki i nózki

Zgłoś nadużycie #24972 27 października 2012, 8:11

mala24 Supermama
u nas śnieg pada... aaaaaaaaaaaa!!!

Zgłoś nadużycie #24973 27 października 2012, 8:12

ewelina6660 Fajna mama

crystella napisał(a)

ja juz myslalam ze to na gwiazdke kupimy ale ja po prostu jak juz cos takiego przeczytam to juz nie dam rady, nici z prezentu

My też sie caly czas zastanawiamy.Czekam na opinie Like i Oli :)

Zgłoś nadużycie #24974 27 października 2012, 8:17

ewelina6660 Fajna mama
Madzia,i jak temperatura ok?

Zgłoś nadużycie #24975 27 października 2012, 8:19

ewelina6660 Fajna mama
Ale pogoda,całą noc lało.....buuuuuu i co ze spacerami.Ubierania tyle,ale spacery beda trwaly 30 minut :(

Zgłoś nadużycie #24976 27 października 2012, 8:30

kasia17 Fajna mama

madzia75 napisał(a)

dzieki, co ciekwe wczoraj przy tej gorączce mial zimne rączki i nózki

to normalne

Zgłoś nadużycie #24977 27 października 2012, 8:33

ewelina6660 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

to normalne

Nawet nie wiedziałam.

Zgłoś nadużycie #24978 27 października 2012, 8:39

kasia17 Fajna mama

oll85 napisał(a)

hahaha to wpadnij tez do nas. moj to samo! juz 2 dzien, idzie spac o 19 i o 21-22 ryk. ale je i spac. obstawiam ,ze znow mleko za słabe, dzis na 2 przechodze

ja tez juz na 2 i budzi sie o 12 i o 4 -ej rano ;)

Zgłoś nadużycie #24979 27 października 2012, 8:41

kasia17 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Nawet nie wiedziałam.

Wiktor tak mial i pytalam pediatry .

Zgłoś nadużycie #24980 27 października 2012, 8:45

agata_grd Gotowa na wszystko
Kiedyś moja Nina wylądowała w szpitalu z nagłymi wymiotami ale tam nie doszli przyczyny. Zorientowałam się dopiero jak po powrocie do domu dałam jej znowu kaszkę nestle bananową i ona znowu zaczęła żygać.
Niedawno dostałam z nestle próbkę tej samej kaszki dla Filipa, mój mąż kazał mi to dziadostwo od razu wyrzucić a ja postanowiłam dać mu na próbę. Filip cały następny dzień robił kupę ze świerzą krwią. Wystraszyłam się na maksa ale kolejnego dnia było już ok. Ta kaszka po prostu szkodzi moim dzieciom.
Miałyście podobne reakcje po tej kaszce? Pewnie też dostałyście darmowe próbki z nestle.

Zgłoś nadużycie #24981 27 października 2012, 9:32

nata77a Fajna mama

madzia75 napisał(a)

hej, dziewczyny potrzebuje pomocy mały ma 39 stopni gorączki dałam mu juz drugi czopek i czekamaż tem spadnie ale nie wim co robić dalej dziś jest sobota rodzinny nie przyjmuje a nie wim czy w szpitalu bez skierowania przyjmą ostatni chcieli. Boję sie aby się nie odwodnił bo ostatn raz pił wczoraj o 16.30 nie chce nic pic :-(

Jeśli jesteś z Poznania to jest coś takiego jak pomoc doraźna - w godzinach gdy przychodnie nie pracują lub weekendy. Dla obszaru Jeżyc jest na Dąbrowskiego 81/85 budynek na przeciwko Polnej. Konsyliarz 618470854.
Ja bym jechała do szpitala - jak bedą robić problem to niech Ci podadzą gdzie w swoim rejonie masz jechać na pomoc doraźną (w szpitalu mają rozpiskę). I wtedy tam mogą Ci wystawić skierowanie. Albo zadzwoń na ten numer co napisałam i może już tam Ci powiedzą.

Zgłoś nadużycie #24982 27 października 2012, 9:35

nata77a Fajna mama

madzia75 napisał(a)

narazie temperatura spadła do 37,2 myslicie ze od zebó tez moez byc taka temeratura czy t cos inne bo poza temperatura nic niepokącego nie zauwazyłam

Ale nie pije - ważne żeby się nie odwodnił.

Zgłoś nadużycie #24983 27 października 2012, 10:06

Like Supermama

nata77a napisał(a)

A czym dokarmiasz Emilię?

nanem, od bebiko miała luźne sluzowate kupy

Zgłoś nadużycie #24984 27 października 2012, 10:06

kasia17 Fajna mama
CZYTALAM JAKIES FORUM O TEJ DIECIE NIE ŁACZENIA I JEDNA DZIEWCZYNA FAJNIE OPISALA ;)

Zasady diety.:

Dieta nie wymaga liczenia kalorii,czy glodzenia sie. Dzieki niej mozna stopniowo przyzwyczaic organizm do jedzenia aby zyc, a nie na odwrot ).
Najwazneijsze jest nie co jemy, ale KIEDY I W JAKIM POLACZENIU
Dieta oparta jest na zalozeniu, ze dobe mozna podzielic na trzy okresy
12 w poludnie - 8 wieczor pobieranie pokarmow (jedzenie i trawienie)
8 wieczor - 4 rano asymilacja (abosrbcja i wykorzystanie)
4 rano - 12 w poludnie - eliminacja (wydalanie niestrawionych resztek i produktow odpadowych)
Porogram Diamondow proponuje powrot do stylu zycia opartego na naturalnych cykalch organizmu.
Wg. diety powinnismy jesc ok. 70% jarzyn i owocow, pozostale 30% moze skladac sie z pozywienia skoncetrowanego : chleba, kasz , miesa , produktow , gotowanych jarzyn itp.
Jesli chodzi o wode , to nie bedziemy odczuwac pragneinia jesli w nszej diecie bedzie dominowac pozywienie o duzej zawartosci wody (to jest to 70%) )) Jesli chodzi o picie wody : najlepiej pic wode o najmniejszej zawartosci soli mineralnych, druga zasada o wodzie mowi ze nei powinnismy pic podczas posilkow, uposledza to bowiem procesy trawienia.
No i teraz najwazniejsze - ZASADA WŁAŚCIWEGO KOMPONOWANIA POSIŁKOW:
Zasada ta oparta jest na obserwacji , ze pewne kombinacje posiłkow trawione sa latwiej od innych.
Organizm nie jest w stanie prawidlowo strawic wiecej niz jeden posilek w jednym czasie.
(Wszyskto co nie jest owocem lub warzywem jest skoncetrowanym posilkiem)
Nie laczymy bialek z weglowodanami.
Warzywa trawione sa latwo i moga byc jedzone zarowno z miesem jak i ze skoncetrowanymi weglowodanami.
Nie powinnismy mieszac w roznym posilku roznych bialek jak mieso z jajkiem, mieso z serem itp.
Mozliwe ,aczkowlwiek nie zalecane jest laczenie dwoch produktow weglowodanowych w jednym posilku np fasola z ryzem lub ziemniakami, kanapka z warzywami i frytki iptp.
Prawidlowo skomponowany posilek przebywa w zoladku ok 3 godzin a nie 8, pozostawiajac nam energie.
Najwaznejsza zasada diety jest jednak jedzenie tylko owocow do godz 12 tej. Owoce ZAWSZE powinny byc jedzonne na pusty zoladek. Wtedy zadne, nawet bardzo slodkie winogrona, pomarancze nie przysporza nam kg. OWOCE ZAWSZE SWIEZE
Czas jaki powinnien uplynac po zjedzeniu owocu do nastepnego posilku to ok 20-30 min. w przypakdu bananow i daktyli 45-60 min.
Przy jedzeniu owowcow, melony i arbuzy najlepiej przed innymi owocami.
Po zjedzeniu posilku powinno uplynac wiecej czasu az bedziemy mogli zjesc owoce:
surowe jarzyny - 2 godziny
prawidlowo zestawiony posilek bez miesa - 3 godziny
prawidlowo zestawiony posilek z miesem -4 godziny
nieprawidlowo zestawiony posliek - 8 godzin
DRABINA ENERGETYCZNA:
R A N E K
swierze owoce i soki
...................
swierze soki warzywne i salaty
...............
gotowane warzywa , orzechy, nasiona
...............
kasze , pieczywo, ziemniaki, jarzyny, mieso , drob ,ryby
...............
produkty mleczne
.................
WIECZOR
Pokarmy z gory drabiny , najblizsze ranka moga byc jedzone w ciagu calego dnia z zachowaniem odpowiednich odstepow czasowych.Natomiast pokarmy ustawione w drabinie blizej wieczora , powinny w tej czesci dnia pozostac.
Jesli rezygnujemy z produktow mlecznych powinnismy zwiekszyc spoczycie orzechow.
Przyklad posilkow wg. diety Diamondow:
rano - do godz. 12 - swieze soki owocowe, dowolna ilosc owocow
obiad - salatka z swiezych warzyw z dowolnymi przyprawami (majonez, sos), do tego kanapka z ciemnego pieczywa z maslem, lub zupka jarzynowa
kolacja- ryz , kartofle, gotowane jarzyny , lub porcja miesa ,drobiu , ryby z warzywami
no i to byloby na tyle
pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #24985 27 października 2012, 10:11

aneta74 Fajna mama

oll85 napisał(a)

mi sie wydaje,e od zębów to moze meic stan podgorączkowy;/ a nei 39! nei wiem, ja bym pędziła do lekarza!
Musez uciekac, daj znac potem co z wami!
Lepiej dmuchaj na zimne! i jedz!

racja, lepiej dmuchac na zimne i jechać do lekarza
a u nas ciężka noc i chyba ciężki dzień się zapowiada mała marudzi niby chce spać a nie chce z jedzeniem to samo i jeszcze coś mi w łokieć wlazlo i nie mogę jej nosić a ta drze papuche bo chce na ręce masakra

Zgłoś nadużycie #24986 27 października 2012, 10:20

elka40 Fajna mama

madzia75 napisał(a)

hej, dziewczyny potrzebuje pomocy mały ma 39 stopni gorączki dałam mu juz drugi czopek i czekamaż tem spadnie ale nie wim co robić dalej dziś jest sobota rodzinny nie przyjmuje a nie wim czy w szpitalu bez skierowania przyjmą ostatni chcieli. Boję sie aby się nie odwodnił bo ostatn raz pił wczoraj o 16.30 nie chce nic pic :-(

Pędź do szpitala albo dzwoń po pogotowie po prostu. Nie czekaj z taka gorączką!
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #24987 27 października 2012, 10:25

kasia17 Fajna mama
A tu jeszcze prosciej ;)

1. Jesli chodzi o obiad ziemniakow z
warzywami i z miesem tylko ziemniaki z warzywami albo mieso z warzywami.
 2.Dzien powinno sie zaczac od zjedzenia porcji SWIEZYCH!! owoców.Zeby
po nich zjesc sniadanie trzeba odczekac minimum 0,5h(tyle czasu zoladek
potrzeboje na ich strawienie) wyjatkiem jest banan - ok.1h.
3.Potem mozna zjesc
sniadanie czyli mamy do wyboru albo chleb z warzywami(wszystkiego rodzaju) albo
np. ser czy twarozek(ich tez nie mozna jesc z chlebem) lub wedlina czy pasztet
itp, z warzywami.Jesli zjadlo sie chleb z warzywami to do nastepnego posilku
trzeba odczekac min. 3 godz. a jak sie zjadlo wg. drugiego wariantu(ser lub
szynka+warzywa)potrzeba 4 godzin na strawienie
4. Kolacja - mozna zjesc kanapki
wg. powyzszych zasad lub cos innego np. znowu owoce. Z miesem(rowniez ryba) nie
mozna jesc rowniez makaronow, ryzu, kaszy, chleba, ziemniakow itp. Slodycze sa
niezalecane ale jesli ktos nie moze bez nich zyc (tak jak np. JA to moze je
jesc jako odzielny posileknajlepiej na kolacje aby zoladek mial wiecej czasu
czyli cala noc by je strawic.
 5.WAzna rzecza jest rowniez to ze nawet jesli
jestesmy na jakiejs imprezie czy gdziekolwiek nie musimy wariowac mozna jesc
wszystko normalnie "mieszajac" poniewaz kiedy wstanie nowy dzien jemy
poprostu zgodnie z zasadami i to w tej diecie jest super bo jak sie
"zgrzeszy" to nie ma wielkiej tragedii - od nowego dnia je sie tak
jak zawsze SERDECZNIE POLECAM!
 6. Zachecam rowniez do przeczytania lekturki na ten
temat tam bedzie wszystko dokladniej dookreslone: ksiazka pt. "Deita
zycia" MAji Błaszczyszyn oraz liczne publikacje Pana o nazwisku Tombak
GORACO POLECAM!

Zgłoś nadużycie #24988 27 października 2012, 10:26

elka40 Fajna mama

oll85 napisał(a)

mój płodzian to kuzwa rozpuszczony dziad! juz nie zasypia sam! raz usnał przy kaszy i ra zmoze w kojcu, a tak co dzien ryk i musez isc z nim kłasc sie! w moje łózko!! wczoraj jaca chcial go w lozeczku polozyc, takiego zaspanego, to wyrwał ochraniacz gryzł go wił sie, wył i wrzeszczał iłypał na nas(my ukryci w przedpokoju) no i wysżło tak,ze dostał ćpania- paracetamolu i u mnei w lozku w 3 minuty padł.. no i spał z matką... obawiam sie,ze juz go tak nauczyłam;/ kuzwaa moje grzeczne poszło w diabły! jak kiedys moja cnota!

hehe...a moja wczoraj usnęła o 19 ( jak zwykle w łózeczku z butelką ) i obudziła się dziś o 8...własciwie nie wołała jeszcze jeść,ale zaniosłam jej bo tak głupio tyle godzin bez jedzenia ;-) A teraz leży na macie i fika

Zgłoś nadużycie #24989 27 października 2012, 10:27

elka40 Fajna mama

oll85 napisał(a)

ja mam to samo... spaliłam ju 4 kompy , ale dyski mam! bo przeta tam foty! mam wsytkei zdjeia od 2001 roku :D ze wszytkich imprez,wczasów, spotkan, itd

Ja wszystko mam w kilku kopiach...na płytach, na kompie i jeszcze za zewnętrznym. Ale chyba porobię książki ze zdjęciami chociaż tymi najfajniejszymi

Zgłoś nadużycie #24990 27 października 2012, 10:31

elka40 Fajna mama

agata_grd napisał(a)

Kiedyś moja Nina wylądowała w szpitalu z nagłymi wymiotami ale tam nie doszli przyczyny. Zorientowałam się dopiero jak po powrocie do domu dałam jej znowu kaszkę nestle bananową i ona znowu zaczęła żygać.
Niedawno dostałam z nestle próbkę tej samej kaszki dla Filipa, mój mąż kazał mi to dziadostwo od razu wyrzucić a ja postanowiłam dać mu na próbę. Filip cały następny dzień robił kupę ze świerzą krwią. Wystraszyłam się na maksa ale kolejnego dnia było już ok. Ta kaszka po prostu szkodzi moim dzieciom.
Miałyście podobne reakcje po tej kaszce? Pewnie też dostałyście darmowe próbki z nestle.

moja zjadła całe opakowanie i nic :-)