Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #24771 26 października 2012, 12:43

Konto usunięte

elka40 napisał(a)

Hmmmm...jak mam wytłumaczyć swojemu dziecku,że ma się wstrzymać jeszcze 5 miesięcy?
Ona dziś nawet za grzechotki w wózku próbowała się podciągać!
Kombinuje jak najęta.
Aha..no i już sie przekręca na brzuch z pleców.

Elciaa superowa :D masz super sprawne dziecko :D i tyle!jedne siadają jak maja 8 miesiecy, twoja jest z mamazone :D

Zgłoś nadużycie #24772 26 października 2012, 12:44

aneta74 Fajna mama

oll85 napisał(a)

opłaty to koszmar.... prąd co meisiac 70 e, woda chyba 40 i co meisiac za olej 80 e, no i nei mam jecsze rozliczenia, ale a ogzrewanie w padierniku rok temu było 300e! a nei było prawie grzane...

no to tak dwa razy to co u nas, ogrzewanie to bym takie na drewno wolała kominek albo centralne ale tam ciężko o takie albo mają jeszcze piece kaflowe albo własnie to na olej

Zgłoś nadużycie #24773 26 października 2012, 12:45

Konto usunięte

elka40 napisał(a)

Ola...ale u Ciebie pięknie...zazdroszczę Ci naprawdę :-)

a ja ci zazdroszcze superdziecka :D mój całą moc ładuje we wrzaski. juz nawet nei wiem,cy to radośc, złośc, płacz, czy co :D

Zgłoś nadużycie #24774 26 października 2012, 12:46

nata77a Fajna mama

oll85 napisał(a)

ta mała kumpeli too tylko białka było jej widac, do tego głowa kreciła na lewo i prawo i raczkami machała. Mój mały tez do gory łypie czesto.. rilax

Dzięki Oll. Na szczęście nie wywija tak mocno, że widać same białka. Więc może to taki jego sposób na uzewnętrznianie emocji.

Zgłoś nadużycie #24775 26 października 2012, 12:46

aneta74 Fajna mama

elka40 napisał(a)

Hmmmm...jak mam wytłumaczyć swojemu dziecku,że ma się wstrzymać jeszcze 5 miesięcy?
Ona dziś nawet za grzechotki w wózku próbowała się podciągać!
Kombinuje jak najęta.
Aha..no i już sie przekręca na brzuch z pleców.

a tam nic jej nie tłumacz :) jedne siadają wcześnie drugie pózniej, Zuzia do tych szybszych należy :)
śliczna jest :)

Zgłoś nadużycie #24776 26 października 2012, 12:46

elka40 Fajna mama

oll85 napisał(a)

opłaty to koszmar.... prąd co meisiac 70 e, woda chyba 40 i co meisiac za olej 80 e, no i nei mam jecsze rozliczenia, ale a ogzrewanie w padierniku rok temu było 300e! a nei było prawie grzane...

O rany! to faktycznie dużo
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #24777 26 października 2012, 12:47

Konto usunięte

aneta74 napisał(a)

no to tak dwa razy to co u nas, ogrzewanie to bym takie na drewno wolała kominek albo centralne ale tam ciężko o takie albo mają jeszcze piece kaflowe albo własnie to na olej

aneta w niemczech jest zakaz. Tu można drewnem jakims tam, ale tzreba miec piec coo jakos tam spala i milion pozwolen i filtrów o ile sie nie myle.. wiesz oni o dziure ozonową srają... nei wiem dokładnie jak to wygląda, ale z kominów dym leciec nei może.

Zgłoś nadużycie #24778 26 października 2012, 12:47

nata77a Fajna mama

aniam napisał(a)

mój tez tak robi, ale jest ciekawy co jest za nim z tyłu. Mnie pediatra nic nie powiedziała, choc u niego to widziała.
Kazała mi się nie doszukiwac zbyt wielu reczy, jak zapytałam o wystające kostki na kręgosłupie :)

Ja już sama ze sobą nie mogę. Dlatego teraz trochę ten temat odpuszczę bo wpędzę się w przekonanie, że moje dziecko każdą chorobę może mieć.
To tak jak u Jacka Oli ;) tylko ja to przeniosę na dziecko...

Zgłoś nadużycie #24779 26 października 2012, 12:49

Konto usunięte

elka40 napisał(a)

O rany! to faktycznie dużo

aż sie boje co w tym roku będzie.... mielismy niedopłaty6,25 za 17 dni!!!! w zeszłym roku... a przez te 17 dni nie gralismy prawie, bo ciepło było , a jak ju to tylko w 1 pomieszczeniu. co teraz bedzie? jak młody ejst i mamy juz sypialne, to tam tez właczam troche, jak czuc zimno. no nic.. powiem wam jak przyjdą rozliczenia;[

Zgłoś nadużycie #24780 26 października 2012, 12:50

elka40 Fajna mama

oll85 napisał(a)

a ja ci zazdroszcze superdziecka :D mój całą moc ładuje we wrzaski. juz nawet nei wiem,cy to radośc, złośc, płacz, czy co :D

Kurczę a moja sobie gada...na spacerach cisza...rozgląda się tylko, nawet uśmiechu się od niej nie kupi. Ale ona też już wymaga więcej uwagi i bardziej marudzi...wydaje mi się jednak,że zęby bo ręcę tak pcha do buzi ,że koszmar.Od śliny całą brodę po sam nos ma wysypaną

Zgłoś nadużycie #24781 26 października 2012, 12:50

Konto usunięte

nata77a napisał(a)

Dzięki Oll. Na szczęście nie wywija tak mocno, że widać same białka. Więc może to taki jego sposób na uzewnętrznianie emocji.

e tam moj ostatnio zazezował;] i ciągle łypie w tył i na boki. do tego chyba ma jakis katar, albo jakis dziwny odgłos nowy wydaje. rzygnął i sie zesrał. musez go dzis obserwowac!

Zgłoś nadużycie #24782 26 października 2012, 12:52

elka40 Fajna mama
Aha..dziewczyny...wyjęłam dziś słoiczek wg przepisu z Baby cook ( ja gotuję warzywa i mięso, a potem pakuję gotowe porcję w słoiki po gerberkach, do zamrażalnika i potem rozmrażam, dodaję wodę i czasem kleiku i mam obiad ). Ugotowałam Zuzce taki przepis: kurczak, jabłko, kleik ryżowy...kurczę...nic chyba chętniej nie jadła. Polecam!

Zgłoś nadużycie #24783 26 października 2012, 12:53

Konto usunięte

elka40 napisał(a)

Kurczę a moja sobie gada...na spacerach cisza...rozgląda się tylko, nawet uśmiechu się od niej nie kupi. Ale ona też już wymaga więcej uwagi i bardziej marudzi...wydaje mi się jednak,że zęby bo ręcę tak pcha do buzi ,że koszmar.Od śliny całą brodę po sam nos ma wysypaną

mojemu tez robią sie jakies parchy na szyjce;/ zakłądam ,ze od sliny. nei no- moj drze sie i w wozku i w domu i w kojcu, na kanapie na kolanach :D ogolnei wygadany po mamie. wystarczy,ze opatrze na neigo,a on juz sie cieszy :D az cały skacze :D jak dziki :D jacek mói ,ze jak z buszu :D heheh małpka nasza :D
Oby to nei było jakies adhd.. ale przeciez mama ma temperament. to i on :D

Zgłoś nadużycie #24784 26 października 2012, 12:53

nata77a Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

bo zbyt szybkie zarastanie ciemiączka może wskazywać na przyspieszone
zrastanie się kości czaszki i może utrudniać to wzrost mózgu. (który się ponoć ostatecznie kształtuje w wielku 5 lat)

Ja pierniczę. Dzięki. Musze się spytać następnym razem pediatry. Jak zwykle dowiedziałam się o tym od Was a nie od lekarzy.

Zgłoś nadużycie #24785 26 października 2012, 12:53

elka40 Fajna mama
No tak..już pospała..30 min.Znowu nie będę miala kiedy wejść na forum...teraz to już nawet nie staram sie Was nadrabiać, bo nie mam szans....cofam się kilka stron w tył i to wszystko. Muszę iść

Zgłoś nadużycie #24786 26 października 2012, 12:54

aneta74 Fajna mama

oll85 napisał(a)

aaa no i prąd jest bardzo drogi, nie pamietam ile za kilowat ale wiem ,ze duzo drozej niz w pl. Gazu nei ma. Olej opałowy jest najgorszy z tego wsyztkoego. Ale ja meiszkam w kurorcie... ceny w berlinie i innych landach są duuuzo nizsze!! a przy najnizszych zarobkach tu i tak spokojnei zyjemy. Ale jakbys miała w PL pracowac , a tu utrzymywac, blado to widze!

właśnie tak myślę że u nas blisko pewnie te ceny niższe są, zresztą co tu mówić jak jedziemy na zakupy to mnóstwo polskich samochodów pod domami stoi, jak by się nie oplacało to by tam nie mieszkali.
no nie wiem właśnie jak to będzie , tu ciężko z jedej pensji cienko to widzę mi ostatnio w up dali oferte - umowa zlecenia 1000zł brutto czyli na rękę będze z 700 i na co mi starczy na dojazd i na dwa tygodnie na opiekunkę...a co dalej.może faktycznie trzeba się będzie odważyc i wyjechać całą rodziną 15 listopada jedziemy lubeki do znajomych więc moze coć się wyklaruje.zobaczymy..

Zgłoś nadużycie #24787 26 października 2012, 12:57

aneta74 Fajna mama

oll85 napisał(a)

aneta w niemczech jest zakaz. Tu można drewnem jakims tam, ale tzreba miec piec coo jakos tam spala i milion pozwolen i filtrów o ile sie nie myle.. wiesz oni o dziure ozonową srają... nei wiem dokładnie jak to wygląda, ale z kominów dym leciec nei może.

a widzisz tego nie wiedziałam , dzięki

Zgłoś nadużycie #24788 26 października 2012, 13:05

nata77a Fajna mama
Jak Was podczytuję to Wam trochę zazdroszczę - mój synek je głównie w nocy. Mamy to zupełnie poprzestawiane. Musiałam zrobić jakiś błąd. W dzień to jest masakra - niby głodny, ale w sumie nie je :(
Czuję się jak wyrodna matka, która nie zaspakaja podstawowej potrzeby dziecka lub robi to źle.
Zresztą przez to dokarmianie mlekiem modyfikowanym chyba przestaje efektywnie ssać. Trzeci dzień walczę z zatkanym kanalikiem w piersi i tym razem Małemu nie udało się tego przetkać.
Wyrodna matka musi zrobić małą przerwę w forum bo jej kochany synek właśnie się przebudził i się cudownie uśmiecha do mamusi :) Ale wcześniej przez sen płakał :( Ach...

Zgłoś nadużycie #24789 26 października 2012, 13:13

Konto usunięte

aneta74 napisał(a)

właśnie tak myślę że u nas blisko pewnie te ceny niższe są, zresztą co tu mówić jak jedziemy na zakupy to mnóstwo polskich samochodów pod domami stoi, jak by się nie oplacało to by tam nie mieszkali.
no nie wiem właśnie jak to będzie , tu ciężko z jedej pensji cienko to widzę mi ostatnio w up dali oferte - umowa zlecenia 1000zł brutto czyli na rękę będze z 700 i na co mi starczy na dojazd i na dwa tygodnie na opiekunkę...a co dalej.może faktycznie trzeba się będzie odważyc i wyjechać całą rodziną 15 listopada jedziemy lubeki do znajomych więc moze coć się wyklaruje.zobaczymy..

my sie wynosimy na bank, gdzies blizej. papiery mam juz wsyztke niemiecki, wiec nei ma juz problemu.;] no i młodym łatwiej. moze nawet meiszkanie z socialu nam gdzies przydzielą;D

Zgłoś nadużycie #24790 26 października 2012, 13:13

Konto usunięte
jezuu ide, ten wrzeszczy! ehh milego week!