Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #24751 26 października 2012, 12:12

Like Supermama
biorę się za jakąś robotę! narazie!

Zgłoś nadużycie #24752 26 października 2012, 12:18

Konto usunięte

Like napisał(a)

a na wizycie, tak jak podejrzewałam, wszytko ok, napięcie minimalne, rozwija się prawidłowo, mamy przyjść w styczniu, jak już mała będzie powoli siadać, ale to już nam się uda na NFZ, przynajmniej raz. Dobrze, że normalna kobita, bo nie skasowała, jak za wizytę, wzięła 30zł, a byliśmy w środku max 4-5 minut, z czego 80% Emila przepłakała! Niestety zaczęła obawiać się nieznajomych! W poczekalni facet ubierając swoją córkę powiedział "Co dzidziusiu malutki" a ta grymas i wrzask, płacz okropny! Biedna ma!

super , ze wszystko ok ;)

Zgłoś nadużycie #24753 26 października 2012, 12:19

Konto usunięte

madzia75 napisał(a)

a teraz coś dla zainteresowanych HOPSALNIA, więc tam w żłobku mieli tą co olla zamówila i pani powiedziała ze to jest ulubiona zabawka dzieciaczków i jest na pewno lepsze i bezpieczniejsze niż chodzik

haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Zgłoś nadużycie #24754 26 października 2012, 12:20

elka40 Fajna mama

Emza napisał(a)

a mi brat polecił bambino różowe , ma dwójke chłopaków jeden 8 drugi 6 lat i do tej pory ich uzywają jak sie małe pobrudzą na dworze czy gdzies na wyjezdzie..i musze wam powiedziec ze jestem z nich mega zadowolona...uzywałam raz chusteczek pampersa i tylko i rozmazały jej kupe bo ciałku a te babmino rewelka pieknie sie nimi wyciera

Ja używam albo bambino albo Toujours z Lidla...są podobne. Mi bardziej nawet pasują te z Lidla i cenowo lepiej wychodzą. Pampersy są za mokre. I kiedyś kupiłam jakieś w Carrefourze ichnie...tragedia...śmierdzą jakąś chemią.
Jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach.

Zgłoś nadużycie #24755 26 października 2012, 12:21

Konto usunięte

Like napisał(a)

i pytałam o siadanie, powiedziała 8-9 miesiąc, nie wcześniej i nie sadzać na siłę, jak to babki kiedyś zwykły poduszkami obstawić i sadzać swoje wnuki. Kłaść na brzuch, dziecko nie siądzie z pozycji na pleców, tylko właśnie leżąc na brzuszku, będzie unosić dupkę, raczkować a potem siadać.

dis napomknełam ojcu i ciotce ze maja nie sadzac płodka!! jestem pewna ze wył wcoraj bo go wymeczyli!

Zgłoś nadużycie #24756 26 października 2012, 12:23

Gosiulkovic Fajna mama

Like napisał(a)

i pytałam o siadanie, powiedziała 8-9 miesiąc, nie wcześniej i nie sadzać na siłę, jak to babki kiedyś zwykły poduszkami obstawić i sadzać swoje wnuki. Kłaść na brzuch, dziecko nie siądzie z pozycji na pleców, tylko właśnie leżąc na brzuszku, będzie unosić dupkę, raczkować a potem siadać.

taaaa i to długo dziecko nie siada z leżenia na plecach. Iwona to dopiero z 1,5 roku miała jak tak zaczęła. Wcześniej to właśnie na brzuch najpierw.

Zgłoś nadużycie #24757 26 października 2012, 12:24

elka40 Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Te foteliki to chyba kicha.....tak mi się wydaje.
Te foteliki już nam dłużej posłużą,więć jak ktoś może sobie pozwolić to chyba warto zainwestowac.Ola,Wy czesto w długie trasy jezdzicie to tym bardziej musi byc Płodkowi wygodnie.Pogadaj z Judkiem i mu wytlumacz jak krowie na rowie.Zapytaj,czy chciałby do Polski na taborecie jechac :)

A propos fotelika: moja siostra ma ten:
http://allegro.pl/fotelik-easygo-maxima-sps-9-36kg-wys-kurier-0-zl-i2710276691.h...
bardzo sobie chwali: dzieciaczek otulony, ma mięciutko i wygodnie, duży zakres regulacji, dodatkowo boczne wzmocnienia i materiał idealny do prania: wiem, bo jak przyjechała to miały po drodze wypadek z wymiotami i wszystko było brudne.
Ja małej też taki kupię

Zgłoś nadużycie #24758 26 października 2012, 12:26

Konto usunięte

elka40 napisał(a)

A propos fotelika: moja siostra ma ten:
http://allegro.pl/fotelik-easygo-maxima-sps-9-36kg-wys-kurier-0-zl-i2710276691.h...
bardzo sobie chwali: dzieciaczek otulony, ma mięciutko i wygodnie, duży zakres regulacji, dodatkowo boczne wzmocnienia i materiał idealny do prania: wiem, bo jak przyjechała to miały po drodze wypadek z wymiotami i wszystko było brudne.
Ja małej też taki kupię

i cena rozsadna...

Zgłoś nadużycie #24759 26 października 2012, 12:26

Konto usunięte
kuzwa mój syn jebnał kupe wode! łaterszita! koniec swiata idzie!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #24760 26 października 2012, 12:28

elka40 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

o a u mnie prawie 7 stopni :D :D
też zbieram dziewuchy :D niech skończą mi sie tylko buraki gotować :D

Kurczę a u nas ładnie świeci słoneczko ale jest wiatr i 4 stopnie...zimno jak diabli...siedzimy w domu...znowu..wczoraj lało cały dzień dla odmiany

Zgłoś nadużycie #24761 26 października 2012, 12:29

elka40 Fajna mama

aniam napisał(a)

ja na obiad dziś pierogi z serem

a u mnie stek z rekina :-)

Zgłoś nadużycie #24762 26 października 2012, 12:32

Konto usunięte
a u nas...

Zgłoś nadużycie #24763 26 października 2012, 12:33

aneta74 Fajna mama
hej :)
przeżyłam wizytę u dentysty jest ok poza tym zlamanym zębolem więc muszę zrobić zdjęcie i chyba rekonstrukcja - koszt 500zł.boliiii ;)
podczytuję Was ale nie nadążam pisać w takim tempie piszecie :)
Pisałyście o ciemiączku moja od urodzenia miala malutkie teraz ma 0,5x0,5 mi nic lekarka nie mówila o d3 żeby mniej dawać ale ja i tak daje co drugi dzień, musze się jej teraz dopytac jak będę na szczepieniu na pneumo.
zdrówka dla chorwitków
Like super że z Emilką wszystko ok :)
OLL powiedz mi jak mniej więcej kształtuja się oplaty typu woda prąd i inne w niemczech?bo tak kombinujemy czy faktycznie nie kupić ostatecznie tego co mieszkamy , kupujemy ze zniżką więc dużo nie zabulimy i może udałby sie sprzedać dobrać kredyt i kupić u nas blisko za granica coś ceny nie do porownania np http://www.domwniemczech.pl/?d=oferty&s=7&p=150#
http://otodom.pl/horn-immobilien-tylko-4-km-do-locknitz-id15609638.html
u nas za taka kasę nie kupi sie takiego na pewno
sama nie wiem wolałabym w Polsce ale na współwłasności ciężko będzie nam cos zdzialać.Sąsiadów to mamy takich że chcieliby wszystko ale żeby samemu nie robić, potrzeba wzmocnic cały budynek , zrobic dach, ocieplić no i my konecznie musielibyśmy coś dobudować bo ciasno jak diabli.....

Zgłoś nadużycie #24764 26 października 2012, 12:35

mala24 Supermama

aniam napisał(a)

nic mi sie nie chce, a mam sporo prasowania, sprzatanie zostawiam na poniedziałek :P
albo w nd zagonie męża :P

a ja zamiast sprzątać bo mały śpi to na forum siedzę a tu jutro goście się zapowiedzieli

Zgłoś nadużycie #24765 26 października 2012, 12:36

Konto usunięte

aneta74 napisał(a)

hej :)
przeżyłam wizytę u dentysty jest ok poza tym zlamanym zębolem więc muszę zrobić zdjęcie i chyba rekonstrukcja - koszt 500zł.boliiii ;)
podczytuję Was ale nie nadążam pisać w takim tempie piszecie :)
Pisałyście o ciemiączku moja od urodzenia miala malutkie teraz ma 0,5x0,5 mi nic lekarka nie mówila o d3 żeby mniej dawać ale ja i tak daje co drugi dzień, musze się jej teraz dopytac jak będę na szczepieniu na pneumo.
zdrówka dla chorwitków
Like super że z Emilką wszystko ok :)
OLL powiedz mi jak mniej więcej kształtuja się oplaty typu woda prąd i inne w niemczech?bo tak kombinujemy czy faktycznie nie kupić ostatecznie tego co mieszkamy , kupujemy ze zniżką więc dużo nie zabulimy i może udałby sie sprzedać dobrać kredyt i kupić u nas blisko za granica coś ceny nie do porownania np http://www.domwniemczech.pl/?d=oferty&s=7&p=150#
http://otodom.pl/horn-immobilien-tylko-4-km-do-locknitz-id15609638.html
u nas za taka kasę nie kupi sie takiego na pewno
sama nie wiem wolałabym w Polsce ale na współwłasności ciężko będzie nam cos zdzialać.Sąsiadów to mamy takich że chcieliby wszystko ale żeby samemu nie robić, potrzeba wzmocnic cały budynek , zrobic dach, ocieplić no i my konecznie musielibyśmy coś dobudować bo ciasno jak diabli.....

opłaty to koszmar.... prąd co meisiac 70 e, woda chyba 40 i co meisiac za olej 80 e, no i nei mam jecsze rozliczenia, ale a ogzrewanie w padierniku rok temu było 300e! a nei było prawie grzane...

Zgłoś nadużycie #24766 26 października 2012, 12:37

Konto usunięte
tzn tak opłaty 150+70 prąd....

Zgłoś nadużycie #24767 26 października 2012, 12:39

aneta74 Fajna mama

oll85 napisał(a)

a u nas...

pięknie :) chociaż u nas też ładnie już kolorowo w lesie może zrobię jakieś foto na spacerze to wstawię. u mnie też zimno 6 stopni ale chociaż słońce świeci.my na spacer po obiadku czyli koło 14tej

Zgłoś nadużycie #24768 26 października 2012, 12:40

Konto usunięte

oll85 napisał(a)

tzn tak opłaty 150+70 prąd....

aaa no i prąd jest bardzo drogi, nie pamietam ile za kilowat ale wiem ,ze duzo drozej niz w pl. Gazu nei ma. Olej opałowy jest najgorszy z tego wsyztkoego. Ale ja meiszkam w kurorcie... ceny w berlinie i innych landach są duuuzo nizsze!! a przy najnizszych zarobkach tu i tak spokojnei zyjemy. Ale jakbys miała w PL pracowac , a tu utrzymywac, blado to widze!

Zgłoś nadużycie #24769 26 października 2012, 12:42

elka40 Fajna mama

Like napisał(a)

Hmmmm...jak mam wytłumaczyć swojemu dziecku,że ma się wstrzymać jeszcze 5 miesięcy?
Ona dziś nawet za grzechotki w wózku próbowała się podciągać!
Kombinuje jak najęta.
Aha..no i już sie przekręca na brzuch z pleców.

Zgłoś nadużycie #24770 26 października 2012, 12:43

elka40 Fajna mama

oll85 napisał(a)

a u nas...

Ola...ale u Ciebie pięknie...zazdroszczę Ci naprawdę :-)