Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #24611 25 października 2012, 23:44

Nika Fajna mama

oll85 napisał(a)

kuzwa wymienili mi zarówke i opony. miało byc 15 euro. potem 30-40 a jest 60 ... pięknie... dobzre chc ze kartke z serwisu mam! bo by jude nei uwierzyl! a no i sprawdzili go przed zimą i opisali... np miałam 2 pękniete letnie opony... cuda na kijuD

to mendy!

Zgłoś nadużycie #24612 25 października 2012, 23:47

Nika Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

ooo ja cie!! kur... ale koszt wymiany! to ja myślałam że jak mnie mechanik skroił 40 zeta to świnia!

na 40zeta to złoty  chlopak.

Zgłoś nadużycie #24613 25 października 2012, 23:49

maryna Fajna mama
hej dziewczyny jak mnie tu dawno nie bylo :( tak sie steśknilam za wami..ale mam taki bieg ostatnio ciągle ze szok..no a moj maly od wczoraj dziwnie kaszlał..noc byla na czuwaniu...dzis do lekarza no i mega ma gardlo zawalone i znów antybiotyk :( :( a dopiero co niecaly miesiąc temu na naszym przeciez ślubie tez mial antybiotyk!!! ii teraz znów,,, w dodatku nic nie chce pic ani jesc boje sie zeby mi sie nie odwodnił....co robiC ?? ?? ?? ?? ?? ? co radzicie mamuśki ??
a jak wasze dzieciaczki ?? co u nich ?? zdrowe wszystkie ?? mój dostaje augmentin moze któras juz go podawała ?? jest skuteczny ?? buziaki i pozrowienia dla was wszystkich

Zgłoś nadużycie #24614 25 października 2012, 23:49

Nika Fajna mama

Like napisał(a)

no i super, czyli jak kaszki jej jeszcze nie smakują, to spokojnie może poczekać, ale spróbuj w przyszłym tygodniu, bo może jej się odmienić, jak mojej :) dziś dodałam tego jabłuszka to aż wyskrobałam miseczkę, a zawsze to część była do wyrzucenia :)

jak dajesz tą kaszkę? Butlą czy łyżeczką?
Ja chcę ta jaglaną zapodać i się zastanawiam kiedy. Koło południa mamy obioadek. Kiedy tą kasze podać? I ile na początek?

Zgłoś nadużycie #24615 25 października 2012, 23:52

Nika Fajna mama

Like napisał(a)

żartowałam, ta jest prawdziwa ! http://papilot2.mykmyk.pl/img/660/0/17325663.jpg

ja pitole. Te stringi to chyba z tych pękniętych opon Olki.

Zgłoś nadużycie #24616 25 października 2012, 23:53

Nika Fajna mama

maryna napisał(a)

hej dziewczyny jak mnie tu dawno nie bylo :( tak sie steśknilam za wami..ale mam taki bieg ostatnio ciągle ze szok..no a moj maly od wczoraj dziwnie kaszlał..noc byla na czuwaniu...dzis do lekarza no i mega ma gardlo zawalone i znów antybiotyk :( :( a dopiero co niecaly miesiąc temu na naszym przeciez ślubie tez mial antybiotyk!!! ii teraz znów,,, w dodatku nic nie chce pic ani jesc boje sie zeby mi sie nie odwodnił....co robiC ?? ?? ?? ?? ?? ? co radzicie mamuśki ??
a jak wasze dzieciaczki ?? co u nich ?? zdrowe wszystkie ?? mój dostaje augmentin moze któras juz go podawała ?? jest skuteczny ?? buziaki i pozrowienia dla was wszystkich

oj bidoki :-(
może wodę łyżeczką próbuj? Niektóre majóweczki tak robiły latem.

Zgłoś nadużycie #24617 25 października 2012, 23:55

Nika Fajna mama

aniam napisał(a)

"Niemowlęce kupki w okresie rozszerzania diety mogą wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas. Nie wpadaj w panikę, jeśli zobaczysz w nich niestrawione resztki posiłku. Niepokoić może dopiero obecność w kupce pasm śluzu lub krwi oraz stalec o konsystencji plasteliny lub w postaci twardych, zbitych kulek."

a moja pediatra mówila że plastelinka jest ok....

Zgłoś nadużycie #24618 26 października 2012, 0:03

Like Supermama

maryna napisał(a)

a może tym kubeczkiem co Ewelina Natalkę poi

Zgłoś nadużycie #24619 26 października 2012, 0:04

Like Supermama

ewelina6660 napisał(a)

Cycki będę miała jak te kobiety z jakiegoś plemienia.

hehe, ja to mam wielkie, to mi po kostki będą zwisać :)

Zgłoś nadużycie #24620 26 października 2012, 0:10

Like Supermama

ewelina6660 napisał(a)

Dzisiaj zapisywałam karmienia i tak oto wyglądał nasz dzien:
Nocnych karmień nie wiem ile było,ale chyba ze 3.
Godz.5:30 cyc (pospała do 7)
Godz 8:20 cyc
Godz. 10:40 pół małego słoiczka rybki z warzywami
Godz 11:40 cyc
Godz 12:10 cyc
Godz. 13 trochę cyca
Godz 13:50 cyc
Godz. 15:30 cyc
Godz.17:40 cyc
Godz 19 kąpiel i cyc
Godz 23 cyc
AAA zjadła jeszcze troszkę deserku i wypiła może ze 100 ml soczku z wodą.
Boże ile razy ona jadła cyca toż to jakaś masakra.

u mnie było
4.30 cyc
8 cyc
10 cyc
po 11 kaszka na gęsto z jabłuszkiem (jakieś 100-120ml)
13.15 cyc
14 cyc
po 15 pół większego słoiczka gerber jarzynowa z cielęciną
18 pół słoiczka jabłuszka
przed 20 cyc
po 21 cyc
pójdę spać będzie cyc

wypiła ze 120ml bobo fruta bez cukru :)

Troszkę mniej niż u Ciebie, ale i tak jak na Emilę to za.jebiście! Dziś mi tak pięknie ssała, że nie wiem co się stało!

Zgłoś nadużycie #24621 26 października 2012, 0:18

Like Supermama

Nika napisał(a)

jak dajesz tą kaszkę? Butlą czy łyżeczką?
Ja chcę ta jaglaną zapodać i się zastanawiam kiedy. Koło południa mamy obioadek. Kiedy tą kasze podać? I ile na początek?

łyżeczką, czasem dodawałam jej do mleka dwie miarki manny z nestle, ale teraz staram się żeby zjadła kaszkę łyżeczką, aby jak naj mniej jednak tej butli było.
A o której to już chyba zalezy od Ciebie, może pod wieczó? ja daję koło 11, bo po nocy jestem wyssana totalnie, a za wcześnie dla mnie na obiad. Choć teraz powoli będę musiała troszkę to zmienić, bo jak będę chodziła do pracy na 7-14, to myślę, że może kaszka lub mleko będzie koło 9-10, a ok 12 obiad, tak żeby na powrót miała cyca. No nic zobaczymy, ajk to wyjdzie w praniu.

Zgłoś nadużycie #24622 26 października 2012, 0:34

nata77a Fajna mama

maryna napisał(a)

Jak naprawdę mało pije to też strzykawką do buzi po trochę można podawać. Pewnie go boli przy łykaniu :(

Zgłoś nadużycie #24623 26 października 2012, 0:36

nata77a Fajna mama
Mały pojadł - mam dylemat czy iść spać czy nadrabiać zaległe prace...

A może czy zostać z Wami ;)

Like Ty nadal taki nocny marek jak w ciąży :) Nika zresztą też :)

Zgłoś nadużycie #24624 26 października 2012, 0:38

nata77a Fajna mama
Dobranoc :)

Zgłoś nadużycie #24625 26 października 2012, 1:13

Like Supermama

nata77a napisał(a)

Mały pojadł - mam dylemat czy iść spać czy nadrabiać zaległe prace...

A może czy zostać z Wami ;)

Like Ty nadal taki nocny marek jak w ciąży :) Nika zresztą też :)

jakie zaległe prace?
moje nocne buszowanie jeszcze trochę i dobiegnie końca, pewnie będe szła spać z kurami i Olą :D

Zgłoś nadużycie #24626 26 października 2012, 2:47

crystella Zaprawiona w bojach

Gosiulkovic napisał(a)

wiesz co Magda mnie się wydaje że po prostu dzieciaki krwi mięszanej jakoś niesamowicie szybko się rozwijają. Mamy tutaj na osiedlu taką dziewczynkę Kingę z którą moja mała często się bawi i ja nie mogę wyjść z podziwu jak ona szybko rośnie i nabywa różnych umiejętności. Jak moja Iwona ledwie co chodziła to ta już prawie biegała. Poza tym o głowę wyższa od mojego dziecka i 2 numery buta większa stopa ( a tylko miesiąc starsza). Tak samo u nazego kolegi- synek zaczął chodzić jak miał 9 miesięcy. Pewnie Zosia też dostała te mega geny od Twojego męża.

Raczej nie. Syn zaczal chodzic jak mial 13 mcy. innych rzeczy nie pamietam dobrze ale siedzial tez dosc pozno a jeszcze pozniej zaczal mowic bo jak mial ok 3 lat. juz sie martwilismy ze nie zacznie. pytalam znajomej o wkladanie stopek do buzi i ona powiedziala ze jej mala ok 3 mc wiec to chyba normalne. Dzieci nasze wysokie bo my wysocy jestesmy.

Zgłoś nadużycie #24627 26 października 2012, 2:52

Gosiulkovic napisał(a)

fajne!!! ciekawe jak w praktyce! nie wypadnie z tego dziecko ?? nie wysmyknie się ?? ja jestem napalona na nosidło (chustę, cokolwiek). Takiego czegoś jeszcze nie widziałam.

ja tez zawsze sie boje ze dziecko wypadnie ale jakas to firma jest wiec jakby tak wypadaly to pewnie by wycofali. u mnie troche przelezalo - mialam uzyc na lotnisku tylko ale w koncu nie uzywalam a teraz troche po domu zaczne, raczej nie na zewnatrz bo nie mam takiej potrzeby, dziecko robi sie ciezkie tak czy inaczej i na zewnatrze wole wozek, w domu  troche bezpieczniej jakby miala wypasc

Zgłoś nadużycie #24628 26 października 2012, 2:53

Gosiulkovic napisał(a)

fajne!!! ciekawe jak w praktyce! nie wypadnie z tego dziecko ?? nie wysmyknie się ?? ja jestem napalona na nosidło (chustę, cokolwiek). Takiego czegoś jeszcze nie widziałam.

najpierw widzialam baba sling ale te jest zapinane wiec balam sie ze sie rozepnie a lifft sling nie ma zadnych zapiec

Zgłoś nadużycie #24629 26 października 2012, 7:33

aniam Supermama

Nika napisał(a)

Laski wpadłam dziś do Ross i widziałam ogłoszenie o płynie do kąpieli Babydream, żeby jakiś tam numer serii nie używać bo jest zarażony drobnoustrojem który powodować może infekcje!!!!
Nie dam rady obczytać dzisiaj więc nie wiem moze już ktoś pisał ale pisze o tym bo to w umie ważne.

tak któraś z dziewczyn pisała jakiś czas temu

Zgłoś nadużycie #24630 26 października 2012, 7:36

aniam Supermama

Nika napisał(a)

Weź olej tego dukana. Próbowałaś dietę rozłączną? Tzn nie łączyć węglowodanów z bialkami czyli np kotlet z surówkami, sałatkami, warzywami na parze ale nie z makaronem, pyrami itp.
Mój Witek na takim schemacie żywienia zrzucił 10kg w 3-4 miesiące chyba i bez żadnych wyrzeczeń, w sensie nie chodził głodny. tylko nie łączenie eglowodanow z białkami, dużo warzyw i owoców no i...... zero cukru pod jakąkolwiek postacią  ;-)
Ja Cie będę dopingować ale jak będziesz na dukanie to sie bedę martwić.... Moje dentka była na Dukanie 5 miesięcy. Schudła ponad 20kg ale mówi że fizycznie i psychicznie fatalnie sie czuła i że niektórzy jej znajomi to zakwasili organizm i mieli poważne komplikacje. Teraz odzyskała niestety 10kg i znów zrzuca ale poszła do dietetyczki bo już dukana sie boi.

Monika, a masz jakiś rozkład jak to robic, mojego bym odchudziła, a przy okazji i siebie