Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #24371 25 października 2012, 12:10

Gosiulkovic Fajna mama

Emza napisał(a)

ale super..no nie pomyślałam o tym..ostratnio mamy problem z kąpaniem w wanience bo mała nauczyła sie chlapać rączkami i nóżkami i wszystko jest mokre..tylko jak ty dajewsz rade ją namydlać ??

tak! moja też wali girami i rozchlapuje wodę w wanience tak strasznie że szok! cała jestem mokra przez to!
a jak namydlam: kładę ją na sobie tak na półleżąco. Ja siedzę po turecku. Dzięki temu mam 2 ręce wolne i szybko ją calutką namydlam, potem spłukuję i oddaję Marcinowi w ręcznik :D

Zgłoś nadużycie #24372 25 października 2012, 12:12

Gosiulkovic Fajna mama

aniam napisał(a)

teraz możecie mi zazdrościć :P

ooooo ty świntuchu!!!! :D :D :D :D
takie frykay nam tutaj pokazujesz! oj niedobra ty niedobra!

Zgłoś nadużycie #24373 25 października 2012, 12:16

Gosiulkovic Fajna mama

oll85 napisał(a)

postaram siem. własnie miałam pisac, e bardo chce mi sie coś słodkiego.... mam banany i cukier..

jedz cukier! banany zostaw małemu :D :D :D

Zgłoś nadużycie #24374 25 października 2012, 12:18

Gosiulkovic Fajna mama

Emza napisał(a)

no ładnie to tak obgadywać mojego męża haahahahha

ha hah aha :D :D :D

Zgłoś nadużycie #24375 25 października 2012, 12:24

aniam Supermama

mala24 napisał(a)

nie to miałam na myśli :) każda jest z nas młoda jeszcze

spokojnie, ja się nie obrazam...
wiesz, jednak w tym co napisałas wczesniej cos jest, po prostu jestem tak zmęczona, ze nie mam ochoty, a jak mam to mąz w pracy, zostaje mi obejscie się smakiem :P

Zgłoś nadużycie #24376 25 października 2012, 12:25

aniam Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

ooooo ty świntuchu!!!! :D :D :D :D
takie frykay nam tutaj pokazujesz! oj niedobra ty niedobra!

hehe, mojej roboty :P

Zgłoś nadużycie #24377 25 października 2012, 12:38

Aneczka Gotowa na wszystko

Like napisał(a)

a ja nie lubię tych sleep and play, teściowa kupiła paczkę i nie raz z tej pieluszki jakoś siki uciekły :/
zamiast tych jednak chyba wolę te z rosmana, choć nie wiem jak te większe Rozmiary, bo używałam tylko tych malutkich, większość czasu jakoś na pamers pRemium jedziemy, udaje nam się w pRomocjach kupować, narazie mam zapas 3 paczek jeszcze.

My teraz używamy pampers active baby czyli klasyczny pampers, lub huggies super dry.
Wcześniej pampersy premium i kilka razy dada. Ostatnio te klasyczne pampki prZypasowaly mi bo są bardzo elastyczne i miękkie i maja ładny zapach. A premium smierdza jak
Zasika.

Zgłoś nadużycie #24378 25 października 2012, 12:47

Gosiulkovic Fajna mama

Like napisał(a)

a wiecie, że znajomych synek (za 3 miesiące kończy 4 lata) bardzo dusi się w nocy, ale tak bardzo, że budzi się, kaszle i traci oddech, oczywiście pediatrzy nie mogą nic zaradzić, rodzice chcieli z nim do (pulmonologa czy jak mu tam) pójść, ale państwowo to kilka miesięcy się czeka, najgorsze, że prywatnie poszli, mieli nadzieję, że przyjmie bez niczego, a tam też ogromne kolejki i nie ma szans na wizytę w najbliższym czasie! Masakra! i jak mają pomóc dziecku?! próbują teraz jakoś przez znajomych dostać się tam prywatnie, oby im się udało!

Kurcze biedny malec... I pediatrzy nie wiedzą co to ??
My mieliśmy z Iwonką taką przeprawę jakoś w kwietniu że strasznie ciężko zaczęła w nocy oddychać! normalnie w dzień nic a w nocy dramat. Jakby powietrza nie mogła złapać. Okazało się było to zapalenie krtani. Właściwie nie miała żarnych innych objawów tylko ten straszny oddech! (i taki minimalny kaszel) Lekarka która przyszła na drugi dzień pierwsze co, to kazała porządnie wywietrzyć mieszkanie żeby w nim chłodno było i wilgotno (nawilżacz albo chociaż ręcznik na kaloryfer)! Poza tym kupiliśmy nebulizator to inhalacji (który się nie sprawdził niestety bo Iwona bała się jego "pomruku" a na drugi dzień było już po całej chorobie). Niby ta krtań tak atakuje podstępnie w nocy i dziecko nie może oddychać i się dusi- istnieje niebezpieczeństwo uduszenia. Trzeba szybko malca w koc i na balkon na chłodne powietrze i na pogotowie żeby dostało zastrzyk na rozluźnienie ze sterydów. I ponoć jak juz się pojawi to lubi nawracać.
Także wiem jakie to straszne jak dziecko ma problem ze złapaniem oddechu. Straszne to!

Zgłoś nadużycie #24379 25 października 2012, 12:48

seshella Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

ponoć bardzo dobrze działają na spalanie tkanki tłuszczowej i wspomagają laktację :D :D :D :D także się nie krępuj :D :D :D :D :P

a tam sama siedze, mąż w delegacji, dziecko mi dzis marudzi,zimno na dworze coz mi pozostalo

Zgłoś nadużycie #24380 25 października 2012, 12:48

Gosiulkovic Fajna mama

aniam napisał(a)

spokojnie, ja się nie obrazam...
wiesz, jednak w tym co napisałas wczesniej cos jest, po prostu jestem tak zmęczona, ze nie mam ochoty, a jak mam to mąz w pracy, zostaje mi obejscie się smakiem :P

ee tam
zaraz obejść ... ;)

Zgłoś nadużycie #24381 25 października 2012, 12:50

Gosiulkovic Fajna mama

seshella napisał(a)

a tam sama siedze, mąż w delegacji, dziecko mi dzis marudzi,zimno na dworze coz mi pozostalo

łoj to się nie dziwię :D :D
sama bym zjadła jakbym miała :D ;)
dobrze że pada i nie chce mi się do sklepu iść ;)
tylko z dziewczynami na osiedlę pójdę trochę połazić :D :D

Zgłoś nadużycie #24382 25 października 2012, 12:53

Like Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

:D :D ja też zrozumiałam że kombinezon!! :D :D

no i ja! jakieś głupie jesteśmyb :)

Zgłoś nadużycie #24383 25 października 2012, 12:54

Like Supermama

madzia75 napisał(a)

ja pieluszki i chusteczki kupuję z biedry - Dady, chusteczek próbowałam kilka ale zawsze wracam do dady

ja też lubię te z biedronki, a ostatnie taką fajną serię mieli bawełnianą, dla mnie extra.

Zgłoś nadużycie #24384 25 października 2012, 13:07

Like Supermama

madzia75 napisał(a)

ja dziś jade oglądać żłobek - wyrodna matka, ale co zrobić do pracy wrócić muszę a rodzice za daleko. podobno w grupie sa 4 dzieciaczki - jedna opiekunka i pomoc, sa kamery i rodzic on line moze sprawdzać co jego dziecko robi, koszt ok 1000 pln ale opiekunka ok 1600 - 2000 i nie wiem kogo do domu wpuszczam a tam sa dodatkowo zajęcia z logopedą, angielski i wiele innych rozwojowych
pójde za to do kotła :-)

no ja sama nie wiem co mnie będzie czekało w marcu, niby narazie ustalone co i jak, ale niech mi tu teściowa i szwagierka nie wezmą urlopu to jestem w dupie od stycznia nie mam tak naprawdę żadnej niańki, ewentualnością też może być żłobek, tylko u nas brak prywatnych a na państwowy pewnie bez szans, bo tam z 10 miejsc na powiat! obcej babie przecież nie zaufam!

Zgłoś nadużycie #24385 25 października 2012, 13:07

Like Supermama

oll85 napisał(a)

no tak :D
mój mały w foteliku... szit;/;/ biedny raczkami ruszac nei mzoe!

hehe zaje.biste zdjęcie! słodkie!!

Zgłoś nadużycie #24386 25 października 2012, 13:08

Like Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

wiesz co zależy kto co rozumie pod hasłem kąpiel. Jeśli dla Ciebie kąpiel to 20 minut moczenia dziecka w wanience- to ja nie o takim czymś. Ja tylko małą myję i wyciągam z wody- więc kiedy miałyby się pojawić te "żaby" z wymoczenia. Zresztą teraz coraz częściej nawet nie przygotowywuję wanienki tylko z małą pod prysznic wchodzę. I myję ją całą. Bo strasznie się ślini, wypluwa jedzonko, często jej mleczko poleci po brodzie. Wszystko kumuluje się dookoła szyjki, w łapkach. Samo przecieranie kilka razy dziennie wg mnie to za mało. Poza tym moje dziecko jest z tych fałdkowych i pielęgnacja np pod kolankami to podatawa. Po co miałabym to mozolnie przecierać ściereczką jak mogę ją pod prysznicem spłukać. Trwa to może z 5 minut. Najpierw ją spłukuję wodą potem calutką namydlam i spłukuję piankę a Marcin ją odbiera- zero moczenia a dziecko czyściutkie i pachnące :D . I wspaniały rytuał przygotowywujący do spania :D

już wiem, co i jak bo przeczytałam póżniejsze posty :) fajnie, podoba mi się to!

Zgłoś nadużycie #24387 25 października 2012, 13:10

Like Supermama

oll85 napisał(a)

Likee apropo wagi :D wow! to duzo! neibawem hopsalnia za mała bedzie ;p

fcuk off ! :) nadrobiła ten wcześniejszy miesiąc, kiedy malutko przybrała :) ona leniwa, jak matka i nie ćwiczy, tylko by leżała, albo chciała by ją nosić! Mięcho już żre i kaszę dostaje to masa większa ! :D

Zgłoś nadużycie #24388 25 października 2012, 13:11

Like Supermama

oll85 napisał(a)

czas na 2 kawe..
laski moje... ja 20 grudnia jade do domu :) i musze zwalic te posrane 5 kilo... wyzwijcie mnie prosze! musze dukana znow trzasnąć! nei mam siły, bede nerwowa i agresywna. bede kłociła sie z jude i ryczała. neinawidze byc na diecie! kocham żrec! potzrebna mi końska dawka motywacji.... mieszcze sie w ciuchy z przed ciąży i przez to osiadłam na laurach... 25 kilo zwalone.. a te 5 od 2 meisiecy lezy w mej dupie...

wróć z wygnania to Cię zmotywuję :) melduj się, czekam!

Zgłoś nadużycie #24389 25 października 2012, 13:14

Emza Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

tak! moja też wali girami i rozchlapuje wodę w wanience tak strasznie że szok! cała jestem mokra przez to!
a jak namydlam: kładę ją na sobie tak na półleżąco. Ja siedzę po turecku. Dzięki temu mam 2 ręce wolne i szybko ją calutką namydlam, potem spłukuję i oddaję Marcinowi w ręcznik :D

dzieki ci :) dzisiaj powtarzam twój podrysznicowy rytuał :D zeby nie było ze papuguje :P

Zgłoś nadużycie #24390 25 października 2012, 13:18

Like Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

no i wspaniale!
dziewczynka powinna być filigranowa i subtelna :D taka śliczna laleczka. A nie taki przekarmiony odzion heh :(
kurde czy ja mam jakieś dziwne dziecko ?? moja miała 14 września  7860...
Powienm wam że jakby to było moje pierwsze dziecko to byłabym
przerażona! Ja lubię pultaski ale bez przesady. Dla mnie zdrowe dziecko
to dziecko po środku. Szczególnie dziewczynka...

spoko ona tylko na Twoim mleku, te fałdki to całkiem inny tłuszczyk, jestem pewna, że zaraz jak zacznie raczkować, chodzić, biegać to wszystko z niej uleci!