Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #24271 25 października 2012, 10:30

Emza Fajna mama

Like napisał(a)

Ale dziewczyny co za ryk był! Okropny ! i to przed szczepieniem jeszcze!
rozebrałam ją, była uśmiechnięta, kładę na wagę, ściagam z wagi a ona nagle wytrzeszcz oczu i ryk, jakby już wiedziała co będzie potem! Straszne to było, płakała już cały czas aż do samochodu wsiedliśmy! Lekarka mówiła, że tak to już jest ze starszymi dziećmi, ale wydaje jej się, że to za wcześnie by pamiętała, coś mi się jednak wydaje, że mogła coś zajarzyć!

i dlatego ja kupiłam Emle..moze pomoze bo moja tez strasznie płacze przy sczepieniu

Zgłoś nadużycie #24272 25 października 2012, 10:31

Konto usunięte

Gosiulkovic napisał(a)

da się. Moja koleżanka utrzymała :) i karmiła małego do 3 lat ha ha ;)

wow. Ja miałam plan do 6 miesiecy... ale tak teraz patrze, ze mogłam spokojnei do pracy isc.. to tylko dobra strona mm. Ale do 3 lat... to już troche obleśne

Zgłoś nadużycie #24273 25 października 2012, 10:31

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

omegamed jest powyżej 6 miesiąca
http://www.i-apteka.pl/product-pol-28539-OMEGAMED-dla-niemowlat-i-dzieci-x-30-kaps-.html

ja to biore http://www.tanie-leczenie.pl/apteka-produkty/omegamed-pregna-500-dha-60-kapsulek...

Zgłoś nadużycie #24274 25 października 2012, 10:33

Emza Fajna mama

Like napisał(a)

aha, mamy wbite w książeczce, że od 6 miesiąca podawać dziecku Omegamed 150mg DHA, no i zapytałam ją o to, a ona do mnie, że ja karmię piersią i czy biorę omega 3, a ja no że nie, powiedziała, że powinnam brać od urodzenia, to wtedy dziecku nie trzeba dawać. Jeśli dziecko na mm, albo tak jak ja nie biorę a karmię, to powinnam podawać od urodzenia! (?! ciekawe, jak Wasi pediatrzy na to?!) Za wyjątkiem dzieci karmionych nutramigenem czy jak to tam się zwie, bo one ponoć mają wszystko w sobie!
No i tak, zapisała mi receptę na Omega - med Baby + Vit D saszetki, mam dodawać do mleka (narazie nie kupiłam, bo chcę jeszcze poczytać o tym na necie) przepisała mi też te kropelki Devikap, ale ostrzegała, że nie można podać dziecku więcej niż jedną kropelkę, bo witaminy D nie można przedawkować, no i mówiła też o jakiejś D z dozownikiem, coś co się wpsikuje do buzi dwa razy, mówiła że najlepsze to to jest i że mam popytać w aptece, oczywiście jeżeli będę podawać te Omegamed saszetki, to nie mam już tej D dawać.

pierwszy raz słysze...

Zgłoś nadużycie #24275 25 października 2012, 10:33

Konto usunięte

Emza napisał(a)

i dlatego ja kupiłam Emle..moze pomoze bo moja tez strasznie płacze przy sczepieniu

mi baby teraz mówiły( moze juz t pisałam) ze nastepnym razem tez mu przykleją , pochodze z nim 2-3 h wedy szczepienie. ale kurzyłam sie, bo byłam o 10 i dopeiro po 12 go szcepiły, to mogły mu tez nalepic! a nei czekac! choc wczesneij nei plakał... ehh biedne dzieciaki

Zgłoś nadużycie #24276 25 października 2012, 10:34

ewelina6660 Fajna mama
Łukasz dzisiaj jedzie do przychodni po recepte na tabletki na nadcisnienie,wiec my tez pojedziemy i zważe Natalkę,bo tylko mojego cyca dulda.Oczywiscie kaszki z Hippa te ze sloiczka nie przeszly.Miała taki odruch wymiotny,że myslalam,że się dusi,aż sie cała spociłam.

Zgłoś nadużycie #24277 25 października 2012, 10:35

Emza Fajna mama

kasia17 napisał(a)

A my dzis niby 4 dzien bez cyca i dojednego naplywa pokarm i jest wiekszy od drugiego , mysle ze to sie wyrowna, nie chce mies nierownych cyckow, tego byloby juz za wiele !!!

Dziewczyny mam dylemat !!! Otóż kupilam dzis dla malego mleko bebiko ale nie zwrocilam uwagi ze to jest to HA z tym bialkiem jakims tam i po kapieli dopiero sie skapnelismy i maz musial szybko w autko i do sklepu po nirmalne ale Wiktor bardzo plakal bo byl glodny ( ostatni posilek 16 a kapiel 20 -ta ) i tak dla sprawdzenia dalam mu cycka i zlapal i nie chcial sie oderwac !!! Jadl z 5 minut , mam wyrzuty ze moze gdybym sie bardziej postarala to moze udaloby sie go jeszcze na tym cycku przetrzymac? co mysliscie ? nie wiem dlaczego teraz zlapl skoro wczesniej nawet nie dal sie pzrystawic ? druga sprawa zapomnialam ze jadlam kalafior i brokuly i teraz boje sie ze bedzie go brzuszek bolal !!!

Mowie wam mam meksyk w glowie, nie wiem co robic ? A tak fajnie jadl , spokojnie i mruczal , brakuje mi tego mruczenia !!! ostatni raz tak ladnie jadl chyba jak mial 2 miesiace bo pozniej zaczely sie problemy .

ja bym mu jeszcze dawała cysia

Zgłoś nadużycie #24278 25 października 2012, 10:35

ewelina6660 Fajna mama

oll85 napisał(a)

wow. Ja miałam plan do 6 miesiecy... ale tak teraz patrze, ze mogłam spokojnei do pracy isc.. to tylko dobra strona mm. Ale do 3 lat... to już troche obleśne

hehehehe dziecko może na krzeselku siadac i duldac.Nie no dla mnie to troche za dlugo.Mam w planach do roku.

Zgłoś nadużycie #24279 25 października 2012, 10:37

Gosiulkovic Fajna mama

kasia17 napisał(a)

A my dzis niby 4 dzien bez cyca i dojednego naplywa pokarm i jest wiekszy od drugiego , mysle ze to sie wyrowna, nie chce mies nierownych cyckow, tego byloby juz za wiele !!!
Dziewczyny mam dylemat !!! Otóż kupilam dzis dla malego mleko bebiko ale nie zwrocilam uwagi ze to jest to HA z tym bialkiem jakims tam i po kapieli dopiero sie skapnelismy i maz musial szybko w autko i do sklepu po nirmalne ale Wiktor bardzo plakal bo byl glodny ( ostatni posilek 16 a kapiel 20 -ta ) i tak dla sprawdzenia dalam mu cycka i zlapal i nie chcial sie oderwac !!! Jadl z 5 minut , mam wyrzuty ze moze gdybym sie bardziej postarala to moze udaloby sie go jeszcze na tym cycku przetrzymac? co mysliscie ? nie wiem dlaczego teraz zlapl skoro wczesniej nawet nie dal sie pzrystawic ? druga sprawa zapomnialam ze jadlam kalafior i brokuly i teraz boje sie ze bedzie go brzuszek bolal !!!

Mowie wam mam meksyk w glowie, nie wiem co robic ? A tak fajnie jadl , spokojnie i mruczal , brakuje mi tego mruczenia !!! ostatni raz tak ladnie jadl chyba jak mial 2 miesiace bo pozniej zaczely sie problemy .

eej Kasia przecież Wiktorek skończył już pół roczku!! To już duży rosły chłopak! Ja prawie nigdy nie stosowałam się do żadnych diet a teraz to już w ogóle: bigos, gołąbki fasolę- jednym słowem wszystko!
a z tą laktacją to myślę że jakbyś mocnoo chciała to możesz ją jeszcze pobudzić... skoro Wiktorek zasał. Tylko pytanie czy chcesz?

Zgłoś nadużycie #24280 25 października 2012, 10:39

Gosiulkovic Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Co do różnicy w wielkości piersi to u mnie pomimo,że mleczarnie :) pracują na pełnych obrotach to prawą mam większą od drugiej.też mam nadzieję,że to się wyrówna.Wyrzutów sumienia nie masz co mieć,przecież pamiętamy ile walki stoczyłaś i jak Wiktor nie chciał jeść.

no ja też u siebie zauważyłam asymetrię! prawa większa. I co więciej zauważyłam że Asia woli prawą cyckać i z prawej więcej leci. Dlatego teraz częściej tą lewą męczę żeby to jakoś wyrównać.

Zgłoś nadużycie #24281 25 października 2012, 10:40

seshella Fajna mama

oll85 napisał(a)

no tak :D
mój mały w foteliku... szit;/;/ biedny raczkami ruszac nei mzoe!

moja tez w kombinezonie by sie nie zmiescila, a ostatnio jakie awantury robi przy ubieraniu i rozbieraniu. nie za czesto jezdzimy samochodem ale jak juz to nagrzewamy wczesniej samochod i ubieram ja w rajstopy, spodnie, kurtke i kocem przykrywam, a w samochodzie odkrywam i sobie jedziemy

Zgłoś nadużycie #24282 25 października 2012, 10:40

Emza Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

AAAA i jeszcze jakby tego było mało to robi plastelinowe kupy :(

moja tez..co prawda nie cidzien ale co 2-3 dni..pytalam lekarza mówi ze normalne

Zgłoś nadużycie #24283 25 października 2012, 10:41

Gosiulkovic Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

AAAA i jeszcze jakby tego było mało to robi plastelinowe kupy :(

ha ha w Płodzisława się wdała jak nic!
hmmm choć on ponoć kasztany wyciska :D tak Ola ??

Zgłoś nadużycie #24284 25 października 2012, 10:42

Konto usunięte

ewelina6660 napisał(a)

Łukasz dzisiaj jedzie do przychodni po recepte na tabletki na nadcisnienie,wiec my tez pojedziemy i zważe Natalkę,bo tylko mojego cyca dulda.Oczywiscie kaszki z Hippa te ze sloiczka nie przeszly.Miała taki odruch wymiotny,że myslalam,że się dusi,aż sie cała spociłam.

wiesz co, moja kuzynka odmawiała jedzenie i picia, tylko MM i nic wiecej. i nikt jej nie wmuszał. a konuc sama zaczeła jesc. płodek przecie tez gardził, zrobiłam mu przerwe a teraz widzisz jak wcina. Może jescze nei czas? :)

Zgłoś nadużycie #24285 25 października 2012, 10:44

seshella Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

aaaaa a woda w warszawie jest najlepsza z jaką miałam do tej pory doczynienia! U moich rodziców i teściów jest tłusta i woni chlorem a już największy hardkor był jak mieszkałam w Gliwicach- taki kamień że szok.

na mokotowie tez sam chlor czuc, masakra

Zgłoś nadużycie #24286 25 października 2012, 10:44

Konto usunięte

Gosiulkovic napisał(a)

ha ha w Płodzisława się wdała jak nic!
hmmm choć on ponoć kasztany wyciska :D tak Ola ??

rypie kasztany :D hahahahha

Zgłoś nadużycie #24287 25 października 2012, 10:44

seshella Fajna mama

aniam napisał(a)

pod prysznicem troszke bałabym się, ze mi się wyslizgnie, jak ja trzymasz ?? bo my nadal w wanience, ale jak usiądzie zaprosze małego do dużej wanny na wspólna kapiel;d

ja tez w wanience, a wierzga przy tym jak mały plywak, ciezko ja czasem utrzymac

Zgłoś nadużycie #24288 25 października 2012, 10:46

Konto usunięte

seshella napisał(a)

mojej mamy siostra mieszka na woli. maja sraszna wode w kranie, alee pod domem maja jakies cos kranik taki i taszcza tą wode :D do picia i gotowania. nei wiem o co tam chodzi ;)

Zgłoś nadużycie #24289 25 października 2012, 10:46

Konto usunięte

seshella napisał(a)

mojej mamy siostra mieszka na woli. maja sraszna wode w kranie, alee pod domem maja jakies cos kranik taki i taszcza tą wode :D do picia i gotowania. nei wiem o co tam chodzi ;)

Zgłoś nadużycie #24290 25 października 2012, 10:47

Emza Fajna mama

qazzaq napisał(a)

napisałam na forum o rozstępach więc Wam wklejam ;)
a więc tak wam tu opisze co nie co na mój temat w ciąży przytyłam 25kg i zrobiły mi się okropne rozstępy na brzuchu nie dość że długie to jeszcze grube, mimo tego że smarowałam się dzień w dzień oliwką i balsamami jak jakaś głupia i naprawdę wierzyłam w to że ani 1 nie będę miała a tu co! w ósmym miesiącu wstaje sobie rano i tak czuję że piecze mnie skóra na brzuchu ja do lusterka a tam rozstępy aż się normalnie popłakałam do końca ciąży przybywało ich więcej i zamiast brzucha po porodzie zostało mi przeorane pole! jestem 5,5 miesiąca po porodzie moje rozstępy maleją bardzo pięknie jeszcze miesiąc i nie będzie ich widać mam taką nadzieję! codziennie robie piling grubo ziarnisty na suchą skórę okrągłymi ruchami aż do jej czerwoności i smaruję,wcieram, malutkimi okrągłymi ruchami dość starannie balsamem który poleciła mi kosmetyczka koszt 170zł(nazwe podam rano bo już wszyscy śpią a nie chce latać po domu) wiem że dość drogi ale naprawde działa. byłam też na 5 zabiegach lipo royal II po pierwszych 2 zabiegach byłam przerażona moje rozstępy znów zrobiły się sine! poszłam na kolejne 3 i rewelacja nie dość że zrobiły się płytkie to jeszcze przy minimalnum napięciu skóry już ich nie widać! koszt zabiegów to 399zł i wiem to na 100% że jak wykupię jeszcze 5zabiegów to nie będzie widać ani jednego ale narazie finansowo nie dam rady;( tak że da się to gówno usunąć i ja to wiem

zazdroszcze..ja mam paskudny brzuch..i byłam na osoczu ateraz ide na laser fraksel...a lipo royal to nie liposukcja ?? ?