Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #24151 25 października 2012, 7:29

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

A my dzis niby 4 dzien bez cyca i dojednego naplywa pokarm i jest wiekszy od drugiego , mysle ze to sie wyrowna, nie chce mies nierownych cyckow, tego byloby juz za wiele !!!
Dziewczyny mam dylemat !!! Otóż kupilam dzis dla malego mleko bebiko ale nie zwrocilam uwagi ze to jest to HA z tym bialkiem jakims tam i po kapieli dopiero sie skapnelismy i maz musial szybko w autko i do sklepu po nirmalne ale Wiktor bardzo plakal bo byl glodny ( ostatni posilek 16 a kapiel 20 -ta ) i tak dla sprawdzenia dalam mu cycka i zlapal i nie chcial sie oderwac !!! Jadl z 5 minut , mam wyrzuty ze moze gdybym sie bardziej postarala to moze udaloby sie go jeszcze na tym cycku przetrzymac? co mysliscie ? nie wiem dlaczego teraz zlapl skoro wczesniej nawet nie dal sie pzrystawic ? druga sprawa zapomnialam ze jadlam kalafior i brokuly i teraz boje sie ze bedzie go brzuszek bolal !!!

Mowie wam mam meksyk w glowie, nie wiem co robic ? A tak fajnie jadl , spokojnie i mruczal , brakuje mi tego mruczenia !!! ostatni raz tak ladnie jadl chyba jak mial 2 miesiace bo pozniej zaczely sie problemy .

Kasiu, nie miej do siebie pretensji, karmiłas długo, poza tym dawno nie dostał cyca i dlatego załapał. Jesli chcesz jesczze karmić, to jest szansa, ze rozbujasz lktację, ale musiałabys czesto przystaiwac małego do cyca. ale jak masz zamiar wócic do pracy to troszkę lipa, dla mnie pół roku było wyznacznikime by kończyc karmienie, a mały zrezygnowal jak miał 3 miesiące. Mówisz sama zadecydoać czy jeszcze chcesz karmic.

Zgłoś nadużycie #24152 25 października 2012, 7:41

aniam Supermama

seshella napisał(a)

to ciekawe co piszesz, u nas pediatra nic nie wspominala na ten temat, chociaz ja od wakacji biore omega med i femibion vital mama, ale to ze wzgledu na to że dziecko wszystko z mlekiem wyciaga i kobiety maja niedobory witamin

omegamed jest powyżej 6 miesiąca
http://www.i-apteka.pl/product-pol-28539-OMEGAMED-dla-niemowlat-i-dzieci-x-30-ka...

Zgłoś nadużycie #24153 25 października 2012, 7:42

aniam Supermama

Like napisał(a)

a wiecie, że znajomych synek (za 3 miesiące kończy 4 lata) bardzo dusi się w nocy, ale tak bardzo, że budzi się, kaszle i traci oddech, oczywiście pediatrzy nie mogą nic zaradzić, rodzice chcieli z nim do (pulmonologa czy jak mu tam) pójść, ale państwowo to kilka miesięcy się czeka, najgorsze, że prywatnie poszli, mieli nadzieję, że przyjmie bez niczego, a tam też ogromne kolejki i nie ma szans na wizytę w najbliższym czasie! Masakra! i jak mają pomóc dziecku?! próbują teraz jakoś przez znajomych dostać się tam prywatnie, oby im się udało!

polska słuzba zdrowia!!!
rozkoszna

Zgłoś nadużycie #24154 25 października 2012, 7:44

aniam Supermama

qazzaq napisał(a)

moja tak samo sobie w kulki ze mną leci a ja się martwi;/ mogła by te 60ml soczku wypić a tu nie 20 i styka

super, ze do nas zawitałaś :)

Zgłoś nadużycie #24155 25 października 2012, 7:46

Konto usunięte
haj :D wywiozłam jude do pracy :D młody śpi w foteliku. nadrabiam..
PS mam problem, mały w kombinezonei ledwo sie mieści;/ bardzo ciasno ma;/ co robic?

Zgłoś nadużycie #24156 25 października 2012, 7:49

Konto usunięte

ewelina6660 napisał(a)

Przed chwilą Natalka obudziła się z ogromnym,smutnym płaczem.nie pomoglo nawet wzięcie na ręcę (pierwszy raz) to chyba brzuszek,bo pierdziała bardzo.Dałam jej Sab Simplex i cyca i usnęła :(

moj tez czasem tak sie budzi. Ale ja myslałam,ze cos mu sie sni? albo ten układ nerwowy sie rowija? jak ktoras pisała... okropne to jest :(

Zgłoś nadużycie #24157 25 października 2012, 7:49

kasia17 Fajna mama

Like napisał(a)

a wiecie, że znajomych synek (za 3 miesiące kończy 4 lata) bardzo dusi się w nocy, ale tak bardzo, że budzi się, kaszle i traci oddech, oczywiście pediatrzy nie mogą nic zaradzić, rodzice chcieli z nim do (pulmonologa czy jak mu tam) pójść, ale państwowo to kilka miesięcy się czeka, najgorsze, że prywatnie poszli, mieli nadzieję, że przyjmie bez niczego, a tam też ogromne kolejki i nie ma szans na wizytę w najbliższym czasie! Masakra! i jak mają pomóc dziecku?! próbują teraz jakoś przez znajomych dostać się tam prywatnie, oby im się udało!

Like a moze to migdaly ? pisze tak bo mojego meza siostra z synkim 4 letnim miala takie akcje , dusil sie dluzszy czas zjezdzila pol Polski do roznych lekarzy , podejrzewali jakies alergie itd, wydala mnostwo kasy i wkoncu trafila do jakiegos dobrego lekarza w Lublinie i wycieli mu migdaly i jak reka odjal .

Zgłoś nadużycie #24158 25 października 2012, 7:49

Konto usunięte

Like napisał(a)

też ją oglądałam :) ale ja się upierałam przy rain forest :D
Kiedy będzie mieć? Ty a może oni by Ci od razu wysłali za granicę? zapytaj, a nóż widelec, jaką firmą masz mieć ją dostarczoną?
no i co Twój judek na to? wie już?

gls ponoć ma  za 60 zika do 10 kilo paczke :D aa dhl uwaga :D    2479 zł :D drogą lotnicża :D hahahaha

Zgłoś nadużycie #24159 25 października 2012, 7:53

aniam Supermama

Aneczka napisał(a)

Ja biorę wlasnie dha od urodzenia. W szpitalu mi zalecali to brać gdy karmie piersią.(kwasy omega)
Brałam je tez pod koniec ciąży juz. Pierwszy miesiąc po ur brałam wlasnie omega med pragną dha, pózniej kupowałem juz witaminy centrum materna + kapsułki dha. Kupuje w aptece internetowej bo jest duzo taniej. Teraz wychaczykam promocje ze prawie 60% taniej to kupiłam niż normalnie więc wzięłam 4 opakowania na zapas :)
A wit d nie wolno przesadzać (to wiem od cioci pediatry)
Oskar ma podobno za małe ciemiaczko i teraz mam mu dawać co drugi dzien tylko wit d zeby za szybko nie zaroslo. Wcześniej nikt tego nie mówił dopiero ciocia. Więc sie stosuje i daje co 2 dzien teraz.

mój tez co drugi dzień doastej wit. D ale podwójna porcję

Zgłoś nadużycie #24160 25 października 2012, 7:54

Konto usunięte

Like napisał(a)

Ale dziewczyny co za ryk był! Okropny ! i to przed szczepieniem jeszcze!
rozebrałam ją, była uśmiechnięta, kładę na wagę, ściagam z wagi a ona nagle wytrzeszcz oczu i ryk, jakby już wiedziała co będzie potem! Straszne to było, płakała już cały czas aż do samochodu wsiedliśmy! Lekarka mówiła, że tak to już jest ze starszymi dziećmi, ale wydaje jej się, że to za wcześnie by pamiętała, coś mi się jednak wydaje, że mogła coś zajarzyć!

jejku, płodek też straszliwie płakał już przed;/

Zgłoś nadużycie #24161 25 października 2012, 7:55

Konto usunięte

ewelina6660 napisał(a)

Kurczę,poczytała troche i zaczełam się martwic.Moja Natalka obraca się z pleców na brzuszek,ale tylko przez jeden bok.Wyczytałam,że może to być asymetria.

to mój też ma asymetrie.. i połowa forumowych tez :D obrócił sie ze 3 razy i to w 1 strone... spokojnie ;)

Zgłoś nadużycie #24162 25 października 2012, 7:56

Konto usunięte

Like napisał(a)

aha, mamy wbite w książeczce, że od 6 miesiąca podawać dziecku Omegamed 150mg DHA, no i zapytałam ją o to, a ona do mnie, że ja karmię piersią i czy biorę omega 3, a ja no że nie, powiedziała, że powinnam brać od urodzenia, to wtedy dziecku nie trzeba dawać. Jeśli dziecko na mm, albo tak jak ja nie biorę a karmię, to powinnam podawać od urodzenia! (?! ciekawe, jak Wasi pediatrzy na to?!) Za wyjątkiem dzieci karmionych nutramigenem czy jak to tam się zwie, bo one ponoć mają wszystko w sobie!
No i tak, zapisała mi receptę na Omega - med Baby + Vit D saszetki, mam dodawać do mleka (narazie nie kupiłam, bo chcę jeszcze poczytać o tym na necie) przepisała mi też te kropelki Devikap, ale ostrzegała, że nie można podać dziecku więcej niż jedną kropelkę, bo witaminy D nie można przedawkować, no i mówiła też o jakiejś D z dozownikiem, coś co się wpsikuje do buzi dwa razy, mówiła że najlepsze to to jest i że mam popytać w aptece, oczywiście jeżeli będę podawać te Omegamed saszetki, to nie mam już tej D dawać.

yhm ja nic o tym nie wiem, ale na słojach pisze ,ze mają;D

Zgłoś nadużycie #24163 25 października 2012, 7:58

Konto usunięte

kasia17 napisał(a)

A my dzis niby 4 dzien bez cyca i dojednego naplywa pokarm i jest wiekszy od drugiego , mysle ze to sie wyrowna, nie chce mies nierownych cyckow, tego byloby juz za wiele !!!
Dziewczyny mam dylemat !!! Otóż kupilam dzis dla malego mleko bebiko ale nie zwrocilam uwagi ze to jest to HA z tym bialkiem jakims tam i po kapieli dopiero sie skapnelismy i maz musial szybko w autko i do sklepu po nirmalne ale Wiktor bardzo plakal bo byl glodny ( ostatni posilek 16 a kapiel 20 -ta ) i tak dla sprawdzenia dalam mu cycka i zlapal i nie chcial sie oderwac !!! Jadl z 5 minut , mam wyrzuty ze moze gdybym sie bardziej postarala to moze udaloby sie go jeszcze na tym cycku przetrzymac? co mysliscie ? nie wiem dlaczego teraz zlapl skoro wczesniej nawet nie dal sie pzrystawic ? druga sprawa zapomnialam ze jadlam kalafior i brokuly i teraz boje sie ze bedzie go brzuszek bolal !!!

Mowie wam mam meksyk w glowie, nie wiem co robic ? A tak fajnie jadl , spokojnie i mruczal , brakuje mi tego mruczenia !!! ostatni raz tak ladnie jadl chyba jak mial 2 miesiace bo pozniej zaczely sie problemy .

kurczee nie dziwie sie,ze masz dylemat;/  mój jak był mały to ssał jak dziki;/ tylko w cycach pustostan;/
Nie wiem co ci doradzić;/

Zgłoś nadużycie #24164 25 października 2012, 7:58

aniam Supermama

nata77a napisał(a)

No nie dam rady :) A sen aniam pozostanie dla mnie zagadką :) Idę spać bo miś zjadł i mam szansę na parę godzin :)

wysłałam na priv :)

Zgłoś nadużycie #24165 25 października 2012, 7:59

aniam Supermama

oll85 napisał(a)

haj :D wywiozłam jude do pracy :D młody śpi w foteliku. nadrabiam..
PS mam problem, mały w kombinezonei ledwo sie mieści;/ bardzo ciasno ma;/ co robic?

nowy ?? ?? ?? ?

Zgłoś nadużycie #24166 25 października 2012, 7:59

kasia17 Fajna mama

Aneczka napisał(a)

Ja biorę wlasnie dha od urodzenia. W szpitalu mi zalecali to brać gdy karmie piersią.(kwasy omega)
Brałam je tez pod koniec ciąży juz. Pierwszy miesiąc po ur brałam wlasnie omega med pragną dha, pózniej kupowałem juz witaminy centrum materna + kapsułki dha. Kupuje w aptece internetowej bo jest duzo taniej. Teraz wychaczykam promocje ze prawie 60% taniej to kupiłam niż normalnie więc wzięłam 4 opakowania na zapas :)
A wit d nie wolno przesadzać (to wiem od cioci pediatry)
Oskar ma podobno za małe ciemiaczko i teraz mam mu dawać co drugi dzien tylko wit d zeby za szybko nie zaroslo. Wcześniej nikt tego nie mówił dopiero ciocia. Więc sie stosuje i daje co 2 dzien teraz.

No to witam w klubie , Wiktor tez ma za male i samam stwierdzilam ze ci drugi dzien bede mu dawac bo pediatra nic nie zlecila .

Zgłoś nadużycie #24167 25 października 2012, 8:00

Konto usunięte

kasia17 napisał(a)

Ola moj Wiktor nigdy tak ladnie buzi do jedzenia nie otwiera no chyba ze jak mu daje banana rano . Płodek rozkoszny ;)

heheh mój mały głodomor :D

Zgłoś nadużycie #24168 25 października 2012, 8:00

Konto usunięte

ewelina6660 napisał(a)

AAAA i jeszcze jakby tego było mało to robi plastelinowe kupy :(

i co z tego ?? mój takie robi od pół roku! ja sie ciesze na plasteline :D lepsze niż gruz

Zgłoś nadużycie #24169 25 października 2012, 8:03

ewelina6660 Fajna mama

oll85 napisał(a)

i co z tego ?? mój takie robi od pół roku! ja sie ciesze na plasteline :D lepsze niż gruz

No też się zacznę cieszyc :)

Zgłoś nadużycie #24170 25 października 2012, 8:04

Konto usunięte

ewelina6660 napisał(a)

Teraz przezcytała ,że Zawitkowski twierdzi,że to całkiem normalne,że dziecko japierw cwiczy nowe umiejetnosci na jeden bok.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,1017,126624789,126733808,Re_Obracanie_na_jeden_bok.html

chrstusie ;p kto to jest ten Zawitkowski? :D moja byla szefowo miała tak na nazwysko, kawał suczy!