Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #24131 24 października 2012, 23:41

nata77a Fajna mama
No nie dam rady :) A sen aniam pozostanie dla mnie zagadką :) Idę spać bo miś zjadł i mam szansę na parę godzin :)

Zgłoś nadużycie #24132 24 października 2012, 23:56

Like Supermama

nata77a napisał(a)

Właśnie miałam napisać, że chyba będę nieobiektywna jak napiszę, że patrzę na swojego synka w łóżeczku i nie mogę się nadziwić jaki on ładny, fajny i kochaniutki :)

:D nasze anioleczki, szkoda ze ludzie tak szybko się starzeją, róż niektóre nasze smyki juz pol roczku maja, wnet przedszkola, szkoły, dyskoteki, studia...

Zgłoś nadużycie #24133 24 października 2012, 23:59

Like Supermama
Oczywiście nic się nie pomyliłam, co do mej rybenki :) pojadla przez sen i śpi dalej, a ja durna zamiast korzystać ze łóżko mamy we dwie dla siebie( no dobra we 3, bo sucz juz dawno zdjela kołdrę z Emili, owinela się nią i chrapie!) to wzięłam i ja przysunelam jeszcze bliżej siebie ;)

Zgłoś nadużycie #24134 25 października 2012, 0:02

Nika Fajna mama

Like napisał(a)

a ja nie lubię tych sleep and play, teściowa kupiła paczkę i nie raz z tej pieluszki jakoś siki uciekły :/
zamiast tych jednak chyba wolę te z rosmana, choć nie wiem jak te większe Rozmiary, bo używałam tylko tych malutkich, większość czasu jakoś na pamers pRemium jedziemy, udaje nam się w pRomocjach kupować, narazie mam zapas 3 paczek jeszcze.

ja właśnie tych sleep and play nie znam jeszcze.... Hmmm ale mówisz że lipa?
Jeszcze chusteczki w dobrej cenie, nawet podstawowa cena Tesco jest niższa niż w Ross. Ja bardzo lubie te niebieskie. Nie znoszę tych sensitive za to bo one same w sobie mi kupą zalatują.
Chciałam dziś kupic te Ross - babydream ale wykupione bo promo jakieś jest :-(

Zgłoś nadużycie #24135 25 października 2012, 0:04

Nika Fajna mama
to ja idę teraz sie do Myszona poprzytulać na śpiąco i chyba do łóżeczka ja oddamy dziś.
A może nie,,,,, ;-)

Zgłoś nadużycie #24136 25 października 2012, 0:39

crystella Zaprawiona w bojach

Nika napisał(a)

mnie sie wydaje że jak herbatkę to naturalną lepiej, tzn taką z suszu (wiem że hipp ma Bio - takie zwykłe w torebkach bo jakies próbki miałam). Ale to tylko moje zdanie. U mnie np położna ta co do domu przychodziła wręcz nakazywala picie Hippa tych granulatów na laktację a tam przecież tona cukru. Także są rożne podejścia do tematu.
ja na razie soczków nie daję, boję się że wody potem nie będzie chciala zwyklej pić.

Ja kiedys kupilam dwie hippa na laktacje granulowana i w saszetkach. Granulowana byla okropna w smaku i sztuczna a w saszetkach jest tak przyjemna w smaku ze bede ja pila czesto nawet po karmieniu.

Zgłoś nadużycie #24137 25 października 2012, 0:46

crystella Zaprawiona w bojach

nata77a napisał(a)

Jak Was nadrobić - O Matko!

A to duszenie jest od kaszlu czy kaszle bo się krztusi np. śliną. Może warto do laryngologa żeby krtań obejrzał.

A to nie astma? To oni juz wykluczyli pewnie bardziej znane choroby?

Zgłoś nadużycie #24138 25 października 2012, 6:58

Emza Fajna mama

crystella napisał(a)

http://www.youtube.com/watch?v=mf7EkNk1xr8
ja kupilam te nosidlo jakis czas temu ale jakos na malucha ciezko mi bylo uzywac ale teraz do niego wrocilam bo siedzace dziecko juz lepiej sie nosi i mozna po domu troche ponosic jak cos sie robi wiec mala ma troche ciekawiej

ale czadowe pierwszy raz takie widze

Zgłoś nadużycie #24139 25 października 2012, 7:02

Emza Fajna mama

Like napisał(a)

no właśnie jak waży 7700, to od startowej wagi faktycznie nie dużo przybrała, ale jak wystarcza i Ci nie marudzi, to widocznie więcej nie potrzebuje.

no i właśnie tu mnie uspokoił mój pediatra bo ja z tych panikujących jestem..ze raz duzo spadła bo przy wypisie miała 4300..a dwa powiedział ze dzieciaki o duzej wadze urodzeniowej wolniej przybierają...

Zgłoś nadużycie #24140 25 października 2012, 7:04

Emza Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Przed chwilą Natalka obudziła się z ogromnym,smutnym płaczem.nie pomoglo nawet wzięcie na ręcę (pierwszy raz) to chyba brzuszek,bo pierdziała bardzo.Dałam jej Sab Simplex i cyca i usnęła :(

biedactwo...to pewnie rzeczywiscie był brzuszek skoro pierdziała...

Zgłoś nadużycie #24141 25 października 2012, 7:08

aniam Supermama

Like napisał(a)

o supcio, gratulacje!
też już czekam na ten wyczyn!

mój ju zod łduższego zcasu sięga, ale jeszcze do buzi nie wkłada;d

Zgłoś nadużycie #24142 25 października 2012, 7:10

aniam Supermama

Like napisał(a)

oczywiście, ja zawsze mam soczek, wodę, herbatke etc. Jak je jakieś gęste ziemniory to daję jej nawet w trakcie posiłku, a jak zupkę to przeważnie po. Na dzień spokojnie wypija 150-200ml, najczęście bobo fruta :D

mój popija herbatkę z hippa, bo soczków nie chce :(

Zgłoś nadużycie #24143 25 października 2012, 7:11

aniam Supermama

oll85 napisał(a)

Chodzi mi tylko o to.,ze krytykujesz bardzo. Wiadomo ze wszystkie inaczej sobie radzimy.ja np. boje sie husty. Ale nie pisalam zaraz o skutkach ubocznych minusach. A ty ktytykujesz wszystko od kaszy, spania wlozeczku, przez kapiele i trujace kasze... Moze zle to odbieram. forum nie jest po to zeby sie klocic.

dokąłdnie, my tu si epocieszamy, a nie dołujemy!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #24144 25 października 2012, 7:13

aniam Supermama

ewelina6660 napisał(a)

Przed chwilą Natalka obudziła się z ogromnym,smutnym płaczem.nie pomoglo nawet wzięcie na ręcę (pierwszy raz) to chyba brzuszek,bo pierdziała bardzo.Dałam jej Sab Simplex i cyca i usnęła :(

ja też musiałam wrócic do dawania espumisanu wieczrem, bo mały ie mógł usnąc i starsznie płakał.  A tak chwilka zabawy, trze oczka, przytuli się do mamy i spiocha :)
widać te nowe jedzenia, słoiczki, owoce, powodują jakieś bóle brzuszka, przynajmniej u swojego tak zauważyłam

Zgłoś nadużycie #24145 25 października 2012, 7:15

aniam Supermama

kasia17 napisał(a)

jezu moj tez tak pluje juz mam tego dosc bo dosc ze on jest upaprany to i ja i wkurza mnie takie karmienie ale juz czasem to smaic mi sie chce ;)

Kasiu, może na razie  przestań dawać słoiczki, ja swojego odstawiłam na tydzien i teraz z chęcia wrócił do nich.
Może będzie tak jak z butlą...
spróbuj

Zgłoś nadużycie #24146 25 października 2012, 7:17

aniam Supermama

Like napisał(a)

Emilka waży 7120g!!! i mierzy 69 cm (ale się bardzo wiła, więc podejrzewam, że tu może być ciut mniej ;) )Juppi, już nie jest najmniejsza ! ha!
Także dziewczęta nasze spanie razem i podpijanie mleczka z cycuszków w nocy i nad ranem chyba się przyczyniły to ładnego wzrostu wagi :) no i zapewne troszkę te kaszki! choć ja naprawdę jej niewiele dawałam, te z hippa od zeszłego tygodnia jakoś, 4 słoiki zjadła dopiero. Od 11 września przybrała 1200g!

wow, to duzo!!!!!!!
aleś ją utuczyła :P
 gratuluję :)

Zgłoś nadużycie #24147 25 października 2012, 7:19

aniam Supermama

Like napisał(a)

Pomimo tego, że już tyle waży to lekarka do nas, ile ma? 3 miesiące? :D jak weszliśmy i jeszcze nie wiedziała, co i jak, po co tam jesteśmy, a ja mówię, że skończone 5! a ona, a taka mała się wydaje :D
ale ona ma malutki łebek, dlatego wygląda na taką właśnie filigranową laleczkę :)

to dobrez, będzie  i jest ładniutka

Zgłoś nadużycie #24148 25 października 2012, 7:20

aniam Supermama

ewelina6660 napisał(a)

Kurczę,poczytała troche i zaczełam się martwic.Moja Natalka obraca się z pleców na brzuszek,ale tylko przez jeden bok.Wyczytałam,że może to być asymetria.

ćwicz obroty przez drugi bok, położ na podłodze i huśtaj nózkami, i przewarcaj przez bok, przez który nie chce

Zgłoś nadużycie #24149 25 października 2012, 7:22

aniam Supermama

Like napisał(a)

aha, mamy wbite w książeczce, że od 6 miesiąca podawać dziecku Omegamed 150mg DHA, no i zapytałam ją o to, a ona do mnie, że ja karmię piersią i czy biorę omega 3, a ja no że nie, powiedziała, że powinnam brać od urodzenia, to wtedy dziecku nie trzeba dawać. Jeśli dziecko na mm, albo tak jak ja nie biorę a karmię, to powinnam podawać od urodzenia! (?! ciekawe, jak Wasi pediatrzy na to?!) Za wyjątkiem dzieci karmionych nutramigenem czy jak to tam się zwie, bo one ponoć mają wszystko w sobie!
No i tak, zapisała mi receptę na Omega - med Baby + Vit D saszetki, mam dodawać do mleka (narazie nie kupiłam, bo chcę jeszcze poczytać o tym na necie) przepisała mi też te kropelki Devikap, ale ostrzegała, że nie można podać dziecku więcej niż jedną kropelkę, bo witaminy D nie można przedawkować, no i mówiła też o jakiejś D z dozownikiem, coś co się wpsikuje do buzi dwa razy, mówiła że najlepsze to to jest i że mam popytać w aptece, oczywiście jeżeli będę podawać te Omegamed saszetki, to nie mam już tej D dawać.

ja pytałam swoją to kazała podawać cebion multi, z tego co pamiętam jak czytałam Omegaamed jest dla dzieci powyzej 1. roku, ale nie pamiętam czy to były saszetki.

Zgłoś nadużycie #24150 25 października 2012, 7:23

aniam Supermama

Like napisał(a)

aha, mamy wbite w książeczce, że od 6 miesiąca podawać dziecku Omegamed 150mg DHA, no i zapytałam ją o to, a ona do mnie, że ja karmię piersią i czy biorę omega 3, a ja no że nie, powiedziała, że powinnam brać od urodzenia, to wtedy dziecku nie trzeba dawać. Jeśli dziecko na mm, albo tak jak ja nie biorę a karmię, to powinnam podawać od urodzenia! (?! ciekawe, jak Wasi pediatrzy na to?!) Za wyjątkiem dzieci karmionych nutramigenem czy jak to tam się zwie, bo one ponoć mają wszystko w sobie!
No i tak, zapisała mi receptę na Omega - med Baby + Vit D saszetki, mam dodawać do mleka (narazie nie kupiłam, bo chcę jeszcze poczytać o tym na necie) przepisała mi też te kropelki Devikap, ale ostrzegała, że nie można podać dziecku więcej niż jedną kropelkę, bo witaminy D nie można przedawkować, no i mówiła też o jakiejś D z dozownikiem, coś co się wpsikuje do buzi dwa razy, mówiła że najlepsze to to jest i że mam popytać w aptece, oczywiście jeżeli będę podawać te Omegamed saszetki, to nie mam już tej D dawać.

aaaaaa... i Omega med używa moja chrzesnica, ale to nie jest na receptę