Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #24111 24 października 2012, 22:39

Nika Fajna mama

qazzaq napisał(a)

a moja damulka 2 tyg temu to 7.800 ważyła ;) grubcio mój;*

wow ;-)

Zgłoś nadużycie #24112 24 października 2012, 22:40

Nika Fajna mama

Like napisał(a)

a ja nie piłam...hmm saszetki?

tak, saszetki. Bardzo dobra tylko kuźwa deficyt wszędzie. Ciekwawe czy u Ciebie jest ;-)
One są wystawione w dzieciecym dziale, obok herbatek dla dzieci.

Zgłoś nadużycie #24113 24 października 2012, 22:41

Nika Fajna mama
nie dałam rady nadrobic całego dnia.
Jak Wy to robicie laski to pełna podziwu jestem ;-D

My dziś w sumie spałyśmy do południa.... Tzn wstałyśmy przed 7, pokręciłyśmy się do 8.30 potem cycek i jakoś tak nam się pospało.....

Zgłoś nadużycie #24114 24 października 2012, 22:51

ewelina6660 Fajna mama
Dobranoc kobitki :)

Zgłoś nadużycie #24115 24 października 2012, 23:05

Nika Fajna mama
ja też spadam.
Kurcze właśnie zobaczyłam ze w Tesco promo pampersów ale dziś musiałaby być dostawa także lipton :-(

Zgłoś nadużycie #24116 24 października 2012, 23:06

crystella Zaprawiona w bojach

Like napisał(a)

no masakra, jak to się różni, nie wiedziałam, że dziecko tak szybko potrafi za nóżki łąpać, fajnie!

no wlasnie jakos to roznie bywa, jak czytalam to niby w ok 5 mcy a teraz zerkenalam na facebooku mam filmik kt wstawilam 11 wrzesnia i ona tam jest w bucikach i zagina nozki do buzi, jak miala bose to pchala do buzi

Zgłoś nadużycie #24117 24 października 2012, 23:06

nata77a Fajna mama

Like napisał(a)

a wiecie, że znajomych synek (za 3 miesiące kończy 4 lata) bardzo dusi się w nocy, ale tak bardzo, że budzi się, kaszle i traci oddech, oczywiście pediatrzy nie mogą nic zaradzić, rodzice chcieli z nim do (pulmonologa czy jak mu tam) pójść, ale państwowo to kilka miesięcy się czeka, najgorsze, że prywatnie poszli, mieli nadzieję, że przyjmie bez niczego, a tam też ogromne kolejki i nie ma szans na wizytę w najbliższym czasie! Masakra! i jak mają pomóc dziecku?! próbują teraz jakoś przez znajomych dostać się tam prywatnie, oby im się udało!

Jak Was nadrobić - O Matko!

A to duszenie jest od kaszlu czy kaszle bo się krztusi np. śliną. Może warto do laryngologa żeby krtań obejrzał.

Zgłoś nadużycie #24118 24 października 2012, 23:07

nata77a Fajna mama
Nika po ile te pampersy?

Zgłoś nadużycie #24119 24 października 2012, 23:09

nata77a Fajna mama
Mały ma 7300 a wzrostu 71 :) Wysoki i przystojny :)

Zgłoś nadużycie #24120 24 października 2012, 23:11

Nika Fajna mama

nata77a napisał(a)

Nika po ile te pampersy?

http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/Promotion/List?taxonomyId=Cat00000785
ale do dzisiaj więc albo do nocnego Tesco leć albo nici :-)

Zgłoś nadużycie #24121 24 października 2012, 23:11

Aneczka Gotowa na wszystko

Like napisał(a)

aha, mamy wbite w książeczce, że od 6 miesiąca podawać dziecku Omegamed 150mg DHA, no i zapytałam ją o to, a ona do mnie, że ja karmię piersią i czy biorę omega 3, a ja no że nie, powiedziała, że powinnam brać od urodzenia, to wtedy dziecku nie trzeba dawać. Jeśli dziecko na mm, albo tak jak ja nie biorę a karmię, to powinnam podawać od urodzenia! (?! ciekawe, jak Wasi pediatrzy na to?!) Za wyjątkiem dzieci karmionych nutramigenem czy jak to tam się zwie, bo one ponoć mają wszystko w sobie!
No i tak, zapisała mi receptę na Omega - med Baby + Vit D saszetki, mam dodawać do mleka (narazie nie kupiłam, bo chcę jeszcze poczytać o tym na necie) przepisała mi też te kropelki Devikap, ale ostrzegała, że nie można podać dziecku więcej niż jedną kropelkę, bo witaminy D nie można przedawkować, no i mówiła też o jakiejś D z dozownikiem, coś co się wpsikuje do buzi dwa razy, mówiła że najlepsze to to jest i że mam popytać w aptece, oczywiście jeżeli będę podawać te Omegamed saszetki, to nie mam już tej D dawać.

Ja biorę wlasnie dha od urodzenia. W szpitalu mi zalecali to brać gdy karmie piersią.(kwasy omega)
Brałam je tez pod koniec ciąży juz. Pierwszy miesiąc po ur brałam wlasnie omega med pragną dha, pózniej kupowałem juz witaminy centrum materna + kapsułki dha. Kupuje w aptece internetowej bo jest duzo taniej. Teraz wychaczykam promocje ze prawie 60% taniej to kupiłam niż normalnie więc wzięłam 4 opakowania na zapas :)
A wit d nie wolno przesadzać (to wiem od cioci pediatry)
Oskar ma podobno za małe ciemiaczko i teraz mam mu dawać co drugi dzien tylko wit d zeby za szybko nie zaroslo. Wcześniej nikt tego nie mówił dopiero ciocia. Więc sie stosuje i daje co 2 dzien teraz.

Zgłoś nadużycie #24122 24 października 2012, 23:12

Nika Fajna mama

nata77a napisał(a)

Mały ma 7300 a wzrostu 71 :) Wysoki i przystojny :)

mmmmm, kawaler dla Werony rośnie :-D

Zgłoś nadużycie #24123 24 października 2012, 23:13

nata77a Fajna mama
Nie wiem czy dam radę przeczytać te ostatnie strony. Spróbuję znaleźć sen aniam :)

Mi się dziś śniło, że mój facet się rzadko pojawiał u mnie i u dziecka i znalazłam dla synka "wujka"... :)

Zgłoś nadużycie #24124 24 października 2012, 23:16

Like napisał(a)

aha, mamy wbite w książeczce, że od 6 miesiąca podawać dziecku Omegamed 150mg DHA, no i zapytałam ją o to, a ona do mnie, że ja karmię piersią i czy biorę omega 3, a ja no że nie, powiedziała, że powinnam brać od urodzenia, to wtedy dziecku nie trzeba dawać. Jeśli dziecko na mm, albo tak jak ja nie biorę a karmię, to powinnam podawać od urodzenia! (?! ciekawe, jak Wasi pediatrzy na to?!) Za wyjątkiem dzieci karmionych nutramigenem czy jak to tam się zwie, bo one ponoć mają wszystko w sobie!
No i tak, zapisała mi receptę na Omega - med Baby + Vit D saszetki, mam dodawać do mleka (narazie nie kupiłam, bo chcę jeszcze poczytać o tym na necie) przepisała mi też te kropelki Devikap, ale ostrzegała, że nie można podać dziecku więcej niż jedną kropelkę, bo witaminy D nie można przedawkować, no i mówiła też o jakiejś D z dozownikiem, coś co się wpsikuje do buzi dwa razy, mówiła że najlepsze to to jest i że mam popytać w aptece, oczywiście jeżeli będę podawać te Omegamed saszetki, to nie mam już tej D dawać.

Ja podaje Juvit ale kupilam w polsce bo tu w polskiej aptece sa tylko kapsulki, psika sie dwa razy - moze to to. Ale kosztuje 16-18 zl jeden. Na miesiac wystarcza.

Zgłoś nadużycie #24125 24 października 2012, 23:18

seshella napisał(a)

ja jeszcze miesiac temu nie mialam stalych por karmienia, a teraz mała ma juz pol roku, ja zaraz wracam do pracy, wiec powoli to ogarniam

Ja tez bym chciala ale pewnie dopoki nie wprowadze ze 2 stalych posilkow tak nie bedzie. Mam czas jeszcze bo do pracy chyba w marcu.

Zgłoś nadużycie #24126 24 października 2012, 23:19

Aneczka Gotowa na wszystko

Nika napisał(a)

a ja tą Rossnanową b. lubię ale od paru tygodni nie ma nigdzie! na półce jest miejsce ale towaru brak. We wszystkich Ross w których bylam. Jakieś braki mają. Pewnie sie pojawi jak skończe karmić.

Nigdzie nie ma. Ani w Gdyni ani w wwie bo szukam od 2 miesięcy i puste polki!!!
Ja kupuje więc droższa hipp w saszetkaxh póki w rosmanie nie bedzie...

Zgłoś nadużycie #24127 24 października 2012, 23:20

seshella napisał(a)

piersia karmi sie na zadanie, wiec nic sie nie poradzi, ja nawet nie zlicze ile razy w nocy karmie

No tak, moja czasem czesciej jak marudzi, w nocy w sumie tez nie wiem

Zgłoś nadużycie #24128 24 października 2012, 23:26

Like Supermama
a ja nie lubię tych sleep and play, teściowa kupiła paczkę i nie raz z tej pieluszki jakoś siki uciekły :/
zamiast tych jednak chyba wolę te z rosmana, choć nie wiem jak te większe Rozmiary, bo używałam tylko tych malutkich, większość czasu jakoś na pamers pRemium jedziemy, udaje nam się w pRomocjach kupować, narazie mam zapas 3 paczek jeszcze.

Zgłoś nadużycie #24129 24 października 2012, 23:30

Like Supermama
lecę spać do mojej niuńki, pewnie zaraz mnie wyczuje i usteczka w rybkę zrobi i będą poszukiwania cycka :D
A wiecie, że dziś śpi od 19, miała jedną taką małą pobudkę, ale szybko usnęła. Wykąpałam ją nim mąż poszedł do pracy i po kąpieli już widziałam te zmęczenie! Pomimo, że dziś od 12.30 spała 1,5godz i po szczepionce jak wróciliśmy jakieś 40 minut! Miałam dać jej na noc paracetamol, no ale nie marudziła za bardzo i nie płakała, wręcz była kochana! pojadła pięknie i od razu po jedzonku usnęła! Ahh kocham, jak ja ją kocham :)
No wiecie, tak jak Wy swoje ;)

Zgłoś nadużycie #24130 24 października 2012, 23:35

nata77a Fajna mama

Like napisał(a)

lecę spać do mojej niuńki, pewnie zaraz mnie wyczuje i usteczka w rybkę zrobi i będą poszukiwania cycka :D
A wiecie, że dziś śpi od 19, miała jedną taką małą pobudkę, ale szybko usnęła. Wykąpałam ją nim mąż poszedł do pracy i po kąpieli już widziałam te zmęczenie! Pomimo, że dziś od 12.30 spała 1,5godz i po szczepionce jak wróciliśmy jakieś 40 minut! Miałam dać jej na noc paracetamol, no ale nie marudziła za bardzo i nie płakała, wręcz była kochana! pojadła pięknie i od razu po jedzonku usnęła! Ahh kocham, jak ja ją kocham :)
No wiecie, tak jak Wy swoje ;)

Właśnie miałam napisać, że chyba będę nieobiektywna jak napiszę, że patrzę na swojego synka w łóżeczku i nie mogę się nadziwić jaki on ładny, fajny i kochaniutki :)