Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #24071 24 października 2012, 21:29

kasia17 Fajna mama
Ola moj Wiktor nigdy tak ladnie buzi do jedzenia nie otwiera no chyba ze jak mu daje banana rano . Płodek rozkoszny ;)

Zgłoś nadużycie #24072 24 października 2012, 21:31

seshella Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

Kurczę,poczytała troche i zaczełam się martwic.Moja Natalka obraca się z pleców na brzuszek,ale tylko przez jeden bok.Wyczytałam,że może to być asymetria.

spokojnie, daj jej czas, moja tez tak miaa, na jedna strone sie przekrecala, potem wogole zaprzestala a teraz juz we wszystkie strony

Zgłoś nadużycie #24073 24 października 2012, 21:31

Nika Fajna mama

aniam napisał(a)

raz mąż sie skusił i powiedział, ze bardzo słodkie :P

odważny facet ;-D

Zgłoś nadużycie #24074 24 października 2012, 21:32

Like Supermama

madzia75 napisał(a)

gratulacje

a jak Krzyś z wagą?

Zgłoś nadużycie #24075 24 października 2012, 21:32

ewelina6660 Fajna mama
AAAA i jeszcze jakby tego było mało to robi plastelinowe kupy :(

Zgłoś nadużycie #24076 24 października 2012, 21:32

kasia17 Fajna mama

Like napisał(a)

Emilka się nie przewraca :) czasem jej się uda ale z brzuszka na plecy, tylko że ona tak jakby z tym wlaczy i się siłuje, jak ma już się przewracać to próbuje się jednak utrzymać na brzuchu :) nawet nie wiem, czy na jeden tylko, ale częściej chyba przez prawy bok.

spokojnie dajcie im czas ;) mój tez jeszcze miesiac temu takich akrobacji nie wyczynial a dzis nawet nie moge mu pieluchy zmienic bo mi ucieka, ciagle chce sie turlac ;) jak szlaony , mam wrazenie ze juz nie umie lezec na plecach !!! ciagle w ruchu !!!

Zgłoś nadużycie #24077 24 października 2012, 21:33

madzia75 Zaprawiona w bojach

ewelina6660 napisał(a)

Kurczę,poczytała troche i zaczełam się martwic.Moja Natalka obraca się z pleców na brzuszek,ale tylko przez jeden bok.Wyczytałam,że może to być asymetria.

podaj jakiegos linka lub napisz cos wiecej bo mój ma tak samo, ale moze dlatego ze ostatnio go obracalismy na jedną strone bo ma bardzo asymetrczna główke. dzis zaczełam z nim cwiczyc obroty w te drugą strone jak cos to da to napisze

Zgłoś nadużycie #24078 24 października 2012, 21:37

ewelina6660 Fajna mama

madzia75 napisał(a)

podaj jakiegos linka lub napisz cos wiecej bo mój ma tak samo, ale moze dlatego ze ostatnio go obracalismy na jedną strone bo ma bardzo asymetrczna główke. dzis zaczełam z nim cwiczyc obroty w te drugą strone jak cos to da to napisze

Teraz przezcytała ,że Zawitkowski twierdzi,że to całkiem normalne,że dziecko japierw cwiczy nowe umiejetnosci na jeden bok.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,1017,126624789,126733808,Re_Obracanie_na_jeden_bo...

Zgłoś nadużycie #24079 24 października 2012, 21:38

madzia75 Zaprawiona w bojach

Like napisał(a)

a jak Krzyś z wagą?

w srode tydzien temu miał 6940 wiec teraz tez powinien miec jakies 7000, a długość miał tygodnie temu 65cm no ale on był najmniejszy

Zgłoś nadużycie #24080 24 października 2012, 21:38

kasia17 Fajna mama

Nika napisał(a)

Kasiu ja jem kalafiora i brokuły małej nic nie jest. co prawda każde dziecko inne ale mnie się wydaje że już na tym etapie jak rozszerzamy diety maluszków to już nie są tak wrażliwe.
A z tym przetrzymaniem na cycku - nie wiem czy dałby się jeszcze pokarmić. Z tego co pisałaś meksyk odstawiał :-) Pewnie mu bylo na cycku milutko i cieplutko i zaskoczył. a może podstawiaj mu jeszcze troszkę cycka po butli na przykład, jeśli będzie chciał. Nie wiem co Ci poradzić.
Z drugiej strony podjęłaś decyzję już.

no poddalam sie i zaczelam diete juz i na cwiczenia latam , przetlumaczylam to sobie ze szkola itd i po co go meczyc i stresowac , kurcze tylko teraz jak zaskoczyl to zglupialam , bardzo chcilabym jeszcze karmic , mowie wam jak mi etgo brakuje, nie zdawalam sobie sprawy ze to tak mnie wciagnie,mimo ze nie bylo kolorowo i tyle musialam sie nawnerwiac jak on tak jadl nie ladnie.

nie wiem, sprobuje jutro rano go przystawic do cyca i zobacze czy cos ztego bedzie, jesli bedzie jadl to chyba jeszcze sprobuje ;) i ciul tam z dieta !!!

Zgłoś nadużycie #24081 24 października 2012, 21:39

seshella Fajna mama

Like napisał(a)

aha, mamy wbite w książeczce, że od 6 miesiąca podawać dziecku Omegamed 150mg DHA, no i zapytałam ją o to, a ona do mnie, że ja karmię piersią i czy biorę omega 3, a ja no że nie, powiedziała, że powinnam brać od urodzenia, to wtedy dziecku nie trzeba dawać. Jeśli dziecko na mm, albo tak jak ja nie biorę a karmię, to powinnam podawać od urodzenia! (?! ciekawe, jak Wasi pediatrzy na to?!) Za wyjątkiem dzieci karmionych nutramigenem czy jak to tam się zwie, bo one ponoć mają wszystko w sobie!
No i tak, zapisała mi receptę na Omega - med Baby + Vit D saszetki, mam dodawać do mleka (narazie nie kupiłam, bo chcę jeszcze poczytać o tym na necie) przepisała mi też te kropelki Devikap, ale ostrzegała, że nie można podać dziecku więcej niż jedną kropelkę, bo witaminy D nie można przedawkować, no i mówiła też o jakiejś D z dozownikiem, coś co się wpsikuje do buzi dwa razy, mówiła że najlepsze to to jest i że mam popytać w aptece, oczywiście jeżeli będę podawać te Omegamed saszetki, to nie mam już tej D dawać.

to ciekawe co piszesz, u nas pediatra nic nie wspominala na ten temat, chociaz ja od wakacji biore omega med i femibion vital mama, ale to ze wzgledu na to że dziecko wszystko z mlekiem wyciaga i kobiety maja niedobory witamin

Zgłoś nadużycie #24082 24 października 2012, 21:43

kasia17 Fajna mama
uciekam spac bo ta dieta cwiczenia i aktywny dzien wraz znoca zwala mnie z nog ;( dobranoc ;)

Zgłoś nadużycie #24083 24 października 2012, 21:43

seshella Fajna mama

kasia17 napisał(a)

A my dzis niby 4 dzien bez cyca i dojednego naplywa pokarm i jest wiekszy od drugiego , mysle ze to sie wyrowna, nie chce mies nierownych cyckow, tego byloby juz za wiele !!!
Dziewczyny mam dylemat !!! Otóż kupilam dzis dla malego mleko bebiko ale nie zwrocilam uwagi ze to jest to HA z tym bialkiem jakims tam i po kapieli dopiero sie skapnelismy i maz musial szybko w autko i do sklepu po nirmalne ale Wiktor bardzo plakal bo byl glodny ( ostatni posilek 16 a kapiel 20 -ta ) i tak dla sprawdzenia dalam mu cycka i zlapal i nie chcial sie oderwac !!! Jadl z 5 minut , mam wyrzuty ze moze gdybym sie bardziej postarala to moze udaloby sie go jeszcze na tym cycku przetrzymac? co mysliscie ? nie wiem dlaczego teraz zlapl skoro wczesniej nawet nie dal sie pzrystawic ? druga sprawa zapomnialam ze jadlam kalafior i brokuly i teraz boje sie ze bedzie go brzuszek bolal !!!

Mowie wam mam meksyk w glowie, nie wiem co robic ? A tak fajnie jadl , spokojnie i mruczal , brakuje mi tego mruczenia !!! ostatni raz tak ladnie jadl chyba jak mial 2 miesiace bo pozniej zaczely sie problemy .

ja tez jem kalafior i brokuly i nic sie nie dzieje, a nie masz co miec wyrzutow, pol roku to dobry czas na karmienie, dziecko zadowolone, usmiechniete, widac mm tez mu smakuje, a Ty nie bedziesz sie denerwowac ze nie chce jesc

Zgłoś nadużycie #24084 24 października 2012, 21:45

Like Supermama

seshella napisał(a)

to ciekawe co piszesz, u nas pediatra nic nie wspominala na ten temat, chociaz ja od wakacji biore omega med i femibion vital mama, ale to ze wzgledu na to że dziecko wszystko z mlekiem wyciaga i kobiety maja niedobory witamin

no ja zapytałam, bo mam wbitą taką pieczątkę ze szpitala, że podawać dziecku od 6 miesiąca te omegamed, sama pewnie by nie zaczęła tematu, wiecie, jak to teraz z lekarzami, byle szybko i byle jak!

Zgłoś nadużycie #24085 24 października 2012, 21:46

Nika Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

:D :D no! dla mnie przynajmniej...
ja kąpię codziennie i też ma skórę jedwabistą :D
a co robisz po kupce? tylko chustką przecierasz?
mnie się jakoś śmiać chce z tych zaleceń :D . Ja nie wyobrażam sobie iść spać i się nie wyprysznicować. Odpręża relaksuje i się po tym śpi jak ta lala. Dlaczego moje dziecko miałoby być inne? Poza tym dla mojej wieczorna kąpiułka to jak guzik "o pora spać". Zawsze po myciu- jedzenie i usypia. Dzisiaj  mi przespała od 21 do 5:45.
ehhh te zalecenia :D :D :D
byliśmy na chrzcinach u rodzinki w Niemczech. Mała urodziła się 19 maja (dwa lata temu) a chrzciny były na początku sierpnia. I kąpali wg zalecen: od urodzenia do chrzcin- 3 razy w sumie! (słownie: trzy razy!) z czego trzeci- to dzień przed chrzcinami. Przecież dziecko się uleje, uślini, nie mówiąc już że ciągle w pieluszce leży. Masakra jak dla mnie.

ja mam takie samo podejście do kąpieli :-)
Zresztą moja mocno ulewała więc kąpanie było absolutnie konieczne. Inna sprawa że ona to lubi od początku.
Historia do 3 kąpieli sztuka odlot. Ale dlatego że takie zalecenia czy bobo miało wstręt jak Płodzisław? ;-)

Zgłoś nadużycie #24086 24 października 2012, 21:46

seshella Fajna mama

ewelina6660 napisał(a)

moja robi rozne :) ostatnio nawet jakies zielone jej sie zdazaly, ale jak nie placze bardziej niz zwykle to jest ok

Zgłoś nadużycie #24087 24 października 2012, 21:46

Like Supermama

ewelina6660 napisał(a)

a to źle? ja wolę plastelinowe, jak ze śluzem!

Zgłoś nadużycie #24088 24 października 2012, 21:48

Nika Fajna mama
dzieciaczki obgłosowane. Tylko Jakub i Wiktoria muszą poczekać z godzinkę bo głosy z wczoraj jeszcze ważne.

Zgłoś nadużycie #24089 24 października 2012, 21:50

ewelina6660 Fajna mama

Like napisał(a)

a to źle? ja wolę plastelinowe, jak ze śluzem!

Z dwoja zlego lepiej plastelinowa,ale to tez nie za dobrze.....chyba,bo podobno to tez swiadczy o nietolerancji jakiegos składnika.
Juz sama nie wiem,może robię z igły widły.

Zgłoś nadużycie #24090 24 października 2012, 21:53

Like Supermama
a wiecie, że znajomych synek (za 3 miesiące kończy 4 lata) bardzo dusi się w nocy, ale tak bardzo, że budzi się, kaszle i traci oddech, oczywiście pediatrzy nie mogą nic zaradzić, rodzice chcieli z nim do (pulmonologa czy jak mu tam) pójść, ale państwowo to kilka miesięcy się czeka, najgorsze, że prywatnie poszli, mieli nadzieję, że przyjmie bez niczego, a tam też ogromne kolejki i nie ma szans na wizytę w najbliższym czasie! Masakra! i jak mają pomóc dziecku?! próbują teraz jakoś przez znajomych dostać się tam prywatnie, oby im się udało!