Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #23971 24 października 2012, 15:31

Konto usunięte

Gosiulkovic napisał(a)

ha ha i za łychę się zabiera !! uważaj- niedługo, jak tylko zacznie raczkować znajdzie te zapasy za kartoflami i będzie ci wyjadał!
fajny żarłok z niego! :D

spokojnie, mam nowy schowek, w sypialni pod poscielą;D

Zgłoś nadużycie #23972 24 października 2012, 16:39

ewelina6660 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

noo właśnie! ciekawe czy rzeczywiście one są bez cukru czy tylko tak pisze.

Tez sie zastanawiam,bo nawet jak samemu sie wyciska sok to nie jest taki slodki.

Zgłoś nadużycie #23973 24 października 2012, 16:40

ewelina6660 Fajna mama

oll85 napisał(a)

http://www.youtube.com/watch?v=8I2yNK-IYzU&feature=youtu.be
mój syn zaczyna pluć w trakcie jedzenia...

heheheh

Zgłoś nadużycie #23974 24 października 2012, 18:40

crystella Zaprawiona w bojach

aniam napisał(a)

my kapiemy codziennie, nie wyobrażam sobie by myć dwa razy w tygodniu...
przecież dorosły człowiek tez musi się myc codziennie

hej. no wlasnie - dorosly. skora niemowlecia jest inna i jest bardziej narazona na wysuszenie i wode z chemia.

Zgłoś nadużycie #23975 24 października 2012, 18:44

Gosiulkovic napisał(a)

:D :D no! dla mnie przynajmniej...
ja kąpię codziennie i też ma skórę jedwabistą :D
a co robisz po kupce? tylko chustką przecierasz?
mnie się jakoś śmiać chce z tych zaleceń :D . Ja nie wyobrażam sobie iść spać i się nie wyprysznicować. Odpręża relaksuje i się po tym śpi jak ta lala. Dlaczego moje dziecko miałoby być inne? Poza tym dla mojej wieczorna kąpiułka to jak guzik "o pora spać". Zawsze po myciu- jedzenie i usypia. Dzisiaj  mi przespała od 21 do 5:45.
ehhh te zalecenia :D :D :D
byliśmy na chrzcinach u rodzinki w Niemczech. Mała urodziła się 19 maja (dwa lata temu) a chrzciny były na początku sierpnia. I kąpali wg zalecen: od urodzenia do chrzcin- 3 razy w sumie! (słownie: trzy razy!) z czego trzeci- to dzień przed chrzcinami. Przecież dziecko się uleje, uślini, nie mówiąc już że ciągle w pieluszce leży. Masakra jak dla mnie.

chusteczki tylko okazyjnie - uzywam chusteczek nienasaczonych niczym, mocze w cieplej wodzie, lub kupuje chusteczki nasaczone tylko woda - latem uzywalismy takich, teraz jak jest chlodniej mocze w cieplej wodzie, czasem pod kranem jak jest kupa. kilka razy dziennie przecieram raczki, szyje, buzie.

Zgłoś nadużycie #23976 24 października 2012, 18:45

Gosiulkovic napisał(a)

mnie się jakoś śmiać chce z tych zaleceń :D . Ja nie wyobrażam sobie iść spać i się nie wyprysznicować. Odpręża relaksuje i się po tym śpi jak ta lala. Dlaczego moje dziecko miałoby być inne? Poza tym dla mojej wieczorna kąpiułka to jak guzik "o pora spać". Zawsze po myciu- jedzenie i usypia. Dzisiaj  mi przespała od 21 do 5:45.
byliśmy na chrzcinach u rodzinki w Niemczech. Mała urodziła się 19 maja (dwa lata temu) a chrzciny były na początku sierpnia. I kąpali wg zalecen: od urodzenia do chrzcin- 3 razy w sumie! (słownie: trzy razy!) z czego trzeci- to dzień przed chrzcinami. Przecież dziecko się uleje, uślini, nie mówiąc już że ciągle w pieluszce leży. Masakra jak dla mnie.

to nie sa tylko zalecenia - to logika i zdrowy rozsadek , jakby mi ktos zalecil co bym uznala za nieodpowiednie - to nie robilabym tego

Zgłoś nadużycie #23977 24 października 2012, 18:48

Gosiulkovic napisał(a)

to chyba zbyt doslownie bierzesz te zalecenia, doczytaj szczegoly i kapiel 2 razy w tygodniu tzn. moczenie w wodzie, jak sama sie wymoczysz to tez zobaczysz jak wyglada twoja skora po posiedzeniu w wannie, chyba ze masz wode z wlasnego zrodla bo moi znajomi taka maja w polsce, a jak mieszkasz w warszawie np. to bys wiedziala o czym mowie

Zgłoś nadużycie #23978 24 października 2012, 18:52

Aneczka Gotowa na wszystko
Like- poryczalam sie ze śmiechu jak obejzalam Emilke!!

Zgłoś nadużycie #23979 24 października 2012, 18:55

aniam napisał(a)

to było cos takiego

http://allegro.pl/sunshine-kids-lusterko-do-obserwacji-dziecka-sklep-i2731085978.html

fajne te lusterko

Zgłoś nadużycie #23980 24 października 2012, 18:58

Emza napisał(a)

u nas są łóżka z takimi szynami po bokach..ze małe nie spadnie..ja spałam zmałą...

ja wstawilam takie zabezpieczenie na domowym

Zgłoś nadużycie #23981 24 października 2012, 19:00

Konto usunięte
Gośkaaa do kotła!

Zgłoś nadużycie #23982 24 października 2012, 19:01

Konto usunięte
czekam na hopsalnie, znalazłam kuriera za 60 zika :D haaaa Likeee cmoknij mnie ;p już nei zazdraszczam :D

Zgłoś nadużycie #23983 24 października 2012, 19:01

Emza napisał(a)

jezu masakra!!3 razy!! ja nie wiem,,zalecenia zaleceniami no ale swój rozum tez sie ma...ja wysłuchuje zalecen i czytam porady ale co robie to juz moje i polegam na swoim instynkcie tez...

i ja tez kąpie codziennie małą bo dla niej to równiez taki znak ze zaraz będzie cycuś i spanko..

i to jest dla mnie jedyny plus codziennej kapieli, jezeli komus dziecko nie usnie inaczej no to coz - trzeba

Zgłoś nadużycie #23984 24 października 2012, 19:04

Konto usunięte
Magda nie obraź sie, ale twoje posty są jakby obraźliwe.... nei ma chyba osoby która wie coś lepiej niż ty, co?

Zgłoś nadużycie #23985 24 października 2012, 19:05

ewelina6660 napisał(a)

My też kąpiemy codziennie,ale dlatego,że inaczej nie zaśnie.Mysle,że co drugi dzien tez byloby ok.Wiadmo,że trzeba wtedy dziecku ciałko na mokro przetrzeć.

mam znajoma tu kt jak tylko dziecko siedzialo - kapala je w ogolnej wannie i siedziskiem tylko - u mnie np. nie bede mogla z tego skorzystac przez jakis czas bo faceci sie kapia, sporo brudu jest i musialabym ja chemia szorowac wiec dla niemowlaka wanna bylaby nieodpowiednia, gdybym tylko ja z niej korzystala to pewnie byloby ok. wszystko zalezy od sytuacji tez. wszystko tez dostosuwuje sie do dziecka i logiki. jak czytam zalecenia to nie ze wszystkimi sie zgadzam wcale.

Zgłoś nadużycie #23986 24 października 2012, 19:11

Gosiulkovic napisał(a)

heh niestety nawet fiszer to chińszczyzna- w chinach zdjełane. Na wszystkich fiszerach (przynajmniej moich) made in china.
ja też cierpnę strasznie że wszystko chińskie.

kazda firma ma swoje fabryki po swiecie tam gdzie im taniej produkowac, ale jakos i jakosc jest. roznia sie wymogami. raczej rzadko jest znalezc napis made in europe ale made in china czy india nie znaczy ze dana firma nie ma tam wymogow. maja na pewno. i fisher price bedzie na pewno lepszy niz nie wiadomo co. slyszalam tez opinie ze na polski rynek rzucaja gorszy towar. a moze wcale nie, polskie papmersy dla mnie przynajmniej byly podobne. maja tylko inne nazwy i wzorki.

Zgłoś nadużycie #23987 24 października 2012, 19:14

aniam Supermama
http://www.bobovita.pl/galeria/81155
http://www.bobovita.pl/galeria/81156

Zgłoś nadużycie #23988 24 października 2012, 19:14

Aneczka Gotowa na wszystko

kasia17 napisał(a)

dziewczyny a jaki macie schemat podawania posilkow w ciagu dnia ? bo moj cos zaczyna szwankowac ;(

3,6,9,12,15,18,20-21 mleko i gdzieś miedzy 12-15 albo 15-18 warzywa lub owoce

Zgłoś nadużycie #23989 24 października 2012, 19:15

Emza Fajna mama

oll85 napisał(a)

jenyyyyyyyyy ile ona wypija?

no nie za duzo bo ja za duzo mleka nie mam i pewnie dlatego tak czesto sie budzi w nocy....ale wytrwała jest ssie i ssie :P :D

Zgłoś nadużycie #23990 24 października 2012, 19:16

Emza Fajna mama

oll85 napisał(a)

mój syn w nosidle odkurzyl ze mna pol mieszkania.zrobił kupe i znow drzemie. sypialnia i łaienka czyste ;)

nosidełko rewelacja jest...ja dzisiaj na spokojnie zrobiłam spagheti dzieki nosidełku