Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #23691 24 października 2012, 7:26

Konto usunięte

Nika napisał(a)

Hej, zaraz napiszę jak po lekarzach ale mam pytanie odnośnie zasiłku opiekuńczego na zdrowe dziecko. Któraś to przerabiała ?? ??
Przysługuje 60 dni w roku ale w określonych przypadkach (zamknięcie żłobka, przedszkola, choroba drugiego opiekuna).
Zastanawiam się czy można skorzystać z tego jak się jest "matką samotnie wychowującą".

haha Nika ty samotna matko ;p

Zgłoś nadużycie #23692 24 października 2012, 7:26

aniam Supermama

seshella napisał(a)

na piersi od 6

no własnie, bo to zależne, czym dziecko karmione czy mm czy cyc :)

Zgłoś nadużycie #23693 24 października 2012, 7:27

aniam Supermama

Gosiulkovic napisał(a)

ja próbowałam też :D (moje oczywiście :D ) ale mnie trochę brzydzi :)

raz mąż sie skusił i powiedział, ze bardzo słodkie :P

Zgłoś nadużycie #23694 24 października 2012, 7:27

Konto usunięte

madzia75 napisał(a)

mowisz masz,reszte nowych mam jeszcze w aparacie

haha jaki fajnyyyyyyyyyyyy :D uważaj, mnie dziewczyny od zboczenic wyzwały jak płodka z sisiorem wstawiłam :D

Zgłoś nadużycie #23695 24 października 2012, 7:28

aniam Supermama

Like napisał(a)

Dziecko me się nade mną zneca! Leżymy w łóżku a ona zamiast spać, to mnie oklada po twarzy z całych sił, ręce i nogi latają jej we wszystkie stronu, rzuca się po całym łóżku! Jest pewnie glodna bo tak do 10 była na cycku, potem ta kaszka przed 12, ok 15 trochę cycka, o 16 pol słoika + deserek, jabłko gruszka. O 18.30 dostała mleko sztuczne, którego nie chciała no i od czasu jabłka nic nie zjadła. Teraz oczywiście cyca nie chce, musze ja uspac i na spiocha dać! Mowie Wam co ja z nią mam! Jutro się okaże ile to moje cudo waży! Nie mam bladego pojęcia! Ostatnio była ważona właśnie na szczepieniu! I było niecałe 6kiloskow - chyba, kurde nie pamiętam muszę w ksiazeczcesprawdzic

mój waży 6,5kg
a rosnie jak chleb u geby, ja się dwoję, troję, by upaś mojego prosiaka a on się nie daje!!

Zgłoś nadużycie #23696 24 października 2012, 7:28

aniam Supermama

mala24 napisał(a)

zagłosowane!! my rownież  prosimy o głosy http://www.bobovita.pl/galeria/81321

zagłosowane, nawzajem najlepiej działa;d

Zgłoś nadużycie #23697 24 października 2012, 7:29

Konto usunięte

martus91 napisał(a)

czesc dziewczyny... ta przeprowadzka to prawdziwy horror! ledwie dupe ciagam... i Dominika zle znosi zmiane miejsca :/ zasypianie to istna masakra, wpada w taki lament, ze nie idzie jej uspokoic :( eh... ciezko ogolnie, jestem w polowie przeprowadzki, pisze do was z telefonu, bo nie mam na razie tu internetu, w sumie nawet gdybym miala to nie mialabym czasu usiasc do laptopa :/ Mariusz jest chory, Dominika tez... eh... tesknie za wami dziewczyny, jestem ciekawa jak tam wasze dzieciaki... goraco was pozdrawiam i przesylam buziaki dla waszystkich majowych dzieciakow :)

biedna Dominika :( trymajcie sie

Zgłoś nadużycie #23698 24 października 2012, 7:30

aniam Supermama

crystella napisał(a)

kapie dziecko 2 razy w tygodniu wg aktualnych zalecen i mala ma skorke jedwabista a to pewnie w polsce uznawane bylo za anomalie.

my kapiemy codziennie, nie wyobrażam sobie by myć dwa razy w tygodniu...
przecież dorosły człowiek tez musi się myc codziennie

Zgłoś nadużycie #23699 24 października 2012, 7:30

Gosiulkovic Fajna mama

crystella napisał(a)

kapie dziecko 2 razy w tygodniu wg aktualnych zalecen i mala ma skorke jedwabista a to pewnie w polsce uznawane bylo za anomalie.

:D :D no! dla mnie przynajmniej...
ja kąpię codziennie i też ma skórę jedwabistą :D
a co robisz po kupce? tylko chustką przecierasz?
mnie się jakoś śmiać chce z tych zaleceń :D . Ja nie wyobrażam sobie iść spać i się nie wyprysznicować. Odpręża relaksuje i się po tym śpi jak ta lala. Dlaczego moje dziecko miałoby być inne? Poza tym dla mojej wieczorna kąpiułka to jak guzik "o pora spać". Zawsze po myciu- jedzenie i usypia. Dzisiaj  mi przespała od 21 do 5:45.
ehhh te zalecenia :D :D :D
byliśmy na chrzcinach u rodzinki w Niemczech. Mała urodziła się 19 maja (dwa lata temu) a chrzciny były na początku sierpnia. I kąpali wg zalecen: od urodzenia do chrzcin- 3 razy w sumie! (słownie: trzy razy!) z czego trzeci- to dzień przed chrzcinami. Przecież dziecko się uleje, uślini, nie mówiąc już że ciągle w pieluszce leży. Masakra jak dla mnie.

Zgłoś nadużycie #23700 24 października 2012, 7:31

aniam Supermama

Like napisał(a)

ja też teraz, jak juz się zimniej robi nie kapie codziennie, choć mój szkrab uwielbia :)

dlaczego ?? sama przyjemność, w łazience mam ciepło, mały sie popluska, i lepiej spi, musi mieć zachowany rytm dnia

Zgłoś nadużycie #23701 24 października 2012, 7:32

aniam Supermama

Nika napisał(a)

Hej, zaraz napiszę jak po lekarzach ale mam pytanie odnośnie zasiłku opiekuńczego na zdrowe dziecko. Któraś to przerabiała ?? ??
Przysługuje 60 dni w roku ale w określonych przypadkach (zamknięcie żłobka, przedszkola, choroba drugiego opiekuna).
Zastanawiam się czy można skorzystać z tego jak się jest "matką samotnie wychowującą".

ale starasz się o zasiłek opiekuńczy czy zwolnienie opiekuńcze na dziecko?

Zgłoś nadużycie #23702 24 października 2012, 7:32

Konto usunięte

aneta74 napisał(a)

Najlepsze życzenia dla dzisiejszych solenizantów :)
Aniam super że wszystko dobrze :)

u mnie w szpitalu musiałyśmy podpisać oświadczenie że nie będziemy brały dzieci do łózek, nie wiedziałam o co chodzi ale potem dowiedziałyśmy sie że niedługi czas wcześniej mama po cesarce wzięła maluszka do łóżka przysnęła czy jak w każdym razie maleństwo spadło i niestety zmarło .

o  fak;/

Zgłoś nadużycie #23703 24 października 2012, 7:33

aniam Supermama

madzia75 napisał(a)

wow, świetnie wyglądasz, ale nie pokazuj siusiarni, przeciez to młyn dla pedofila, ehh,,, :P

Zgłoś nadużycie #23704 24 października 2012, 7:34

Gosiulkovic Fajna mama

madzia75 napisał(a)

:D :D ale fajny ten Krzyś!!!! i jak stopę przeżuwa :D :D

Zgłoś nadużycie #23705 24 października 2012, 7:34

aniam Supermama

martus91 napisał(a)

czesc dziewczyny... ta przeprowadzka to prawdziwy horror! ledwie dupe ciagam... i Dominika zle znosi zmiane miejsca :/ zasypianie to istna masakra, wpada w taki lament, ze nie idzie jej uspokoic :( eh... ciezko ogolnie, jestem w polowie przeprowadzki, pisze do was z telefonu, bo nie mam na razie tu internetu, w sumie nawet gdybym miala to nie mialabym czasu usiasc do laptopa :/ Mariusz jest chory, Dominika tez... eh... tesknie za wami dziewczyny, jestem ciekawa jak tam wasze dzieciaki... goraco was pozdrawiam i przesylam buziaki dla waszystkich majowych dzieciakow :)

trzymaj się!!! i odzywaj do nas, dużo zdrówka dla Was :)

Zgłoś nadużycie #23706 24 października 2012, 7:36

aniam Supermama

Asica napisał(a)

ja kapię na zasadzie rytuału - że jest kapiel - papu - i spanko :-)

heh, ja kapię, butla, chwila zabawy i lulu :)

Zgłoś nadużycie #23707 24 października 2012, 7:37

Gosiulkovic Fajna mama

crystella napisał(a)

Moja mama mowila ze pierwsze dziecko to krolik doswiadczalny, ale nastepne moze byc zupelnie inne. Nie ma reguly.

tak!
niestety na pierwszym się trzeba nauczyć :D ;) taka już jego rola :D :D
ale nie wszystkie matody działają przy następnym :D

Zgłoś nadużycie #23708 24 października 2012, 7:37

Konto usunięte

Nika napisał(a)

Witek ostatnio jak wychodził to mówi do nas NARA  ona mu odpowiedziała NA-RA  Ta-Ta :-)   Tez się tym ppodnieca :-D

mój nic nie powtarzaa;( ale ma tyle nowych wyrazów i odgłosów ,ze i tak mam ubaw po pachy.
Ostatnio robi buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu i składa usta w dziub i pluje! strasznie pluje!
no i jecsze warczy :D

Zgłoś nadużycie #23709 24 października 2012, 7:37

aniam Supermama

Nika napisał(a)

o rany! wymontowywać? po co?
Przecież z tyłu można bezpiecznie dziecko wozić a poduszki juz się nie zainstaluje poprawnie. ja tam wole mieć sprawne poduszki a dzieciaczka z tyłu. Aneczki rozwiązanie z lusterkiem bardzo sensowne.

ale w nowszych sa przyciski i nie trezba, zreszta jak kto woli wozić.

Zgłoś nadużycie #23710 24 października 2012, 7:37

Konto usunięte

Asica napisał(a)

To wrzucę chociaż dwie fotki :-)

Sliczne w tej kurteczce :D i czapeczce :)