Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #23091 22 października 2012, 17:02

ewelina6660 Fajna mama

aniam napisał(a)

a to mój smyk

Sliczny :)

Zgłoś nadużycie #23092 22 października 2012, 17:05

ewelina6660 Fajna mama
Like,wszystkiego najlepszego dla Emilki.
Zdrowiej nam szybko :)

Zgłoś nadużycie #23093 22 października 2012, 17:11

crystella Zaprawiona w bojach

Aneczka napisał(a)

Udało sie...od 5 walczę z tym zastojem i wlasnie udało sie! Przystawilam małego chyba 4-5x ostatni raz DO GÓRY NOGAMI! I dopiero odblokowalo sie. Ale boli jeszcze więc muszę oklady porobic.. Ola zaraz sprawdze wywiad bo mały juz nie spi przez ten zastój..

Witam po weekendzie ! Wspolczuje ale ciesze sie ze juz ok. Ja nigdy nie mialam takich problemow wiec nie znam sie na tym. Poczytywalam was w weekend  and wczoraj mialam dola. Pozarlam sie z mezem. Moze on przechodzi jakis kryzys swojego wieku albo zmeczony jest zyciem ale zrobil sie taki obojetny ze trzeba mu jakiegos kopa dac. Przez to ja zrobilam sie obojetna na niego. Wy dziewczyny to moze mlode jeszcze jestescie i dopiero zaczynacie ale po jakims czasie to chyba kobieta inaczej facetow postrzega a ja przynajmniej tak mam.

Zgłoś nadużycie #23094 22 października 2012, 17:13

Emza Fajna mama

Ulla napisał(a)

nawet do dwóch lat....

czemu ??

Zgłoś nadużycie #23095 22 października 2012, 17:13

aniam napisał(a)

"Produkty dozwolone w diecie bezglutenowej:
Mleko płynne i w
proszku, sery, twarogi, śmietana, sery żółte, mięsa i wędliny nie
zawierające glutenu( często np. do pasztetu dodawana jest kasza manna),
podroby-wątroba, płuca nerki, jaja, owoce, warzywa, ryż, kukurydza,
soja, tapioka, gryka ,makarony bezglutenowe, kaszę kukurydzianą,
gryczaną, jaglaną, ryż, płatki ryżowe, kukurydziane, proso, kleik
ryżowy, mąka ziemniaczana, ryżowa, gryczana, tapiokowa, kukurydziana,
skrobia kukurydziana wszystkie tłuszcze, cukier, miód, przyprawy, sól,
pieprz, kawa, herbata, kakao, pieczywo, ciasta i desery muszą być
przygotowywane z produktów nie zawierających glutenu,
alkohole: wino, rum, tequila, sake, wódki wytwarzane z ziemniaków (np. Luksusowa, Monopolowa)
Produkty zabronione w diecie bezglutenowej:

Kasze: manna, jęczmienna, owsiana, mąki z owsa, jęczmienia, żyta i
pszenicy, przetwory zawierający ww. rodzaje zbóż, produkty gotowe
zawierające wyżej wymienione składniki, słodycze zawierające dodatki z
mąki i ww. zbóż, wszystkie przetwory zawierające dodatki z zawartością
glutenu, pieczywa i ciast (pszennego, żytniego i razowego), opłatka
wigilijnego i komunijnego, makaronów pszennych i razowych, kaszy
jęczmiennej, pęczaku, mannej, kuskus,
pasztetów, parówek (do których w procesie produkcji dodawana jest bułka) , kawy zbożowej , płatków jęczmiennych, owsianych
produktów zawierających skrobię pszenna (nie oczyszczona z glutenu) lub
syrop skrobiowy czy skrobię modyfikowaną przygotowane na jej bazie
niektórych alkoholów: piwo (powstaje ze słodu z jęczmienia), wódek (żytnich) . "
z tego wynika, ze nie zawiera glutenu

Wszystko co z zyta, pszenicy, owsa zawiera gluten.. Glutenu nie zawiera kukurydza i ryz. Jest jeszcze kilka bezglutenowych zboz mniej znanych kt sa dostepne w kaszkach tu u nas.

Zgłoś nadużycie #23096 22 października 2012, 17:14

seshella Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Dziewczyny jak jest u was z okresem? Ja miałam już 3 miesiączki....i każdą regularnie co 28 dni....a teraz już 7 dni mi się spóżnia:/ wczoraj robiłam test ale wyszedł negatywny... za 2 dni znowu powtórzę i zobaczymy co wyjdzie;/

mi sie 3 okres spóznil o jakies 12 dni

Zgłoś nadużycie #23097 22 października 2012, 17:15

Emza Fajna mama

Ulla napisał(a)

a propo krzesełek- mozecie wrzucić linki, na jakie się zdecydowałyście? tyle tego jest, ze mam ciężki orzech do zgryzienia...

http://www.cotobaby.pl/produkty/krzeselka-do-karmienia/mambo ja mam takie i jestem mega zadowolona

Zgłoś nadużycie #23098 22 października 2012, 17:16

Emza Fajna mama

Extremalna21 napisał(a)

Dziewczyny jak jest u was z okresem? Ja miałam już 3 miesiączki....i każdą regularnie co 28 dni....a teraz już 7 dni mi się spóżnia:/ wczoraj robiłam test ale wyszedł negatywny... za 2 dni znowu powtórzę i zobaczymy co wyjdzie;/

ja jeszcze wogóle nie mialam

Zgłoś nadużycie #23099 22 października 2012, 17:17

dziewczyny, czy u was pediatrzy zalecaja wprowadzenie glutenu dzieciom karmionym piersia od 4 mca bo o tym czytalam i sama nie wiem co robic. Jest to podobno takie okienko miedzy 4-6 miesiacem. Mleko matki dziala niby oslonowo i organizm dziecka latwiej akceptuje gluten. Bo jak moj mlody byl maly to gluten wprowadzalo sie moze od 9-10 mc. Coraz to nowe opinie. Ja jeszcze nie mam opinii na ten temat.

Zgłoś nadużycie #23100 22 października 2012, 17:20

kasia17 Fajna mama

mala24 napisał(a)

Emilka kończy dziś 5 miesięcy? teraz z tymi suwaczkami nie wiadomo czy dobrze działają, jak tak to 100 lat!!! :)

I od nas 100 lat ;0

Zgłoś nadużycie #23101 22 października 2012, 17:22

czytalam ze kupujecie niejakie hopsalnie dla dzieciakow - nie wiedzialam co to ale to jest niejakie jumperoo kt tutaj widzialam. nie mam opinii na ten ten temat ale chyba bym sie bala pozycji zawieszenia dziecka bioder w tym. ja jestem zdecydowana przeciwniczna chodzikow bo to dla mnie koszmar w historii dzieciecych zabawek - zakazane w niektorych krajach. podobno w kanadzie za posiadanie chodzika mozna isc do wiezienia. haha. troche mi te jumperoo przypomina chodzik. ja zdecydowanie kupie dziecku stale play station gdzie bedzie mogla twardo i naturalnie siedziec. balabym sie ze kosciec zle sie bedzie rozwijal ale to moja opinia. wszystko zalezy jak dlugo dziecko bedzie w tym siedzialo.

Zgłoś nadużycie #23102 22 października 2012, 17:24

kasia17 napisał(a)

dziewczyny wiecie ze nie wolno dzieciom podawac miodu przynajmniej do roku?

pewnie tak. miod jest dosc uczulajacy. ja do 1 roku podaje tylko sloiczki i soczki specjalne dla dzieci. nie ufam innym produktom a nie mam tu wlasnych z ogrodu jakie mialam jak bylam w polsce.

Zgłoś nadużycie #23103 22 października 2012, 17:24

kasia17 Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

nie moge doczekać sie dnia kiedy ja tak napisze

ja tez nie moglam sie doczekac a jak przyszlo co do czego to mi bardzo zal ;(

Zgłoś nadużycie #23104 22 października 2012, 17:26

kasia17 Fajna mama

Gosiulkovic napisał(a)

ja cię nie mogę to dopiero domowe przedszkole!!!
ale chyba święta to wy macie cudowne!!!! :D :D

świeta jak kazda niedziela bardzo rodzinne ;) z ta roznica ze w swieta jest bardzo duzo prezentow po choinka ;)

Zgłoś nadużycie #23105 22 października 2012, 17:27

kasia17 napisał(a)

oj daj sobie spokoj z tymi sloiczkami, kup normalna kasze manne i ugotuj troszeczke i do obiadku podawaj pol lyzeczki. Ja tak robie .

Ja bym nie podawala normalnej kaszy manny do 1 roku czasu. zawiera zanieczyszczenia. po co jak sa kaszki dzieciece z glutenem.

Zgłoś nadużycie #23106 22 października 2012, 17:27

kasia17 Fajna mama

Like napisał(a)

tak, tak! kur.wa zapomniałam! tzn wczoraj wiedziałam. źle się czuję, Ola nie jadłam grzybów!
Niedobrze mi, mam lekkie zawirowania, uczucie cieżkości ciała i czasem mi się robi nagle gorąco...masakra, nie wiem o co chodzi! Dobrze, że mój mąż jest dziś.
Teraz musimy jechać do medycyny pracy, bo muszę się dowiedzieć czy mi badania tu zrobią, bo w pt nic się nie dowiedziałam! Kurde akurat Emilki pora na spanie, a ja muszę teraz jechać!

like podobno jest jakis wirus z takimi objawami ja tez to mialam i do tej pory nie wiem czy to wirus czy zatrucie miesem ;)

Zgłoś nadużycie #23107 22 października 2012, 17:33

Kropka86 napisał(a)

cześć mamusie i brzdące ! :)
ja od soboty mieszkam "na swoim" na swoim z teściowa oczywiście i już zaczyna mnie denerwować :)
Kupilismy kołdrę i poduszki które smierdza jakby były zrobione z butelek plastikowych masakra zatruć oparami sie mozna nie przyszło mi do głowy żeby wąchać towar przed zakupem :)
u Oli chyba sraczka chyba nie ma końca w sobote wylondowaliśmy w szpitalu na IP bo w piatek srała w nocy i w sob rano. ale odprawili naz z kwitkiem bo po pierwsze stan nie zagraża życiu dziecka a nasza Ola aż piszczała taka zadowolona była, i oczywiście zebździochała sie przy lekarce i pięta klap w to gówno :) a po drugie to na diadnostyke jej nie przyjma bez skierowania od pediatry bo NFZ nie zwróci za pacjenta obłęd. Mam ja w środę zważyć jak mało przybrała to mamy dostać skierowanie na obserwacjie. Wogóle to krótko ssie tylko napije sie troche i zadowolona oj co ja mam z tym niejadkiem. Kuźwa robi śluzowe kupy od 3tyg. i nie ma apetytu

a ty piersia karmisz?

Zgłoś nadużycie #23108 22 października 2012, 17:34

Kiki86 Gotowa na wszystko

Ulla napisał(a)

a propo krzesełek- mozecie wrzucić linki, na jakie się zdecydowałyście? tyle tego jest, ze mam ciężki orzech do zgryzienia...

http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-ppds-funkcja-stolika-hit-i2662145777.ht...

ja mam takie i jestem z niego zadowolona

Zgłoś nadużycie #23109 22 października 2012, 17:39

oll85 napisał(a)

mój mały od kilku dni ciągle sie za stopy łąpie, normalnei nei moge sie napatrzec!!!!!!!!!!!!!!!! kocham :D

u mnie za stopy zaczela lapac jak miala 2 mce a jak 3 miala to wkladala je do buzi - w sumie jak miala 3 i pol to przekrecala sie z plecow na brzuch a teraz zrobila sie leniwa i protestuje przed kladzeniem na brzuch - lubi sie bujac w hustawce gdzie ma stolik i jej tam zawsze ukladam zabawki - leniuch sie zrobil i jak klade ja na podloge na mate to zaraz jest wrzask.

Zgłoś nadużycie #23110 22 października 2012, 17:40

Kiki86 Gotowa na wszystko

mala24 napisał(a)

mam pytanie gdzie macie fotelik jak jeździcie same z dzieciaczkami? ja ostatnio dosyc czesto jezdze sama z malym i mam go z tyłu ale ciężko się tak jeździ... ech...

dlatego ja wożę małą z przodu i mam ja cały czas na oku