Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Majowe Dzieciaczki i ich Szczęśliwe Mamusie 2012;*;)

Zgłoś nadużycie #23071 22 października 2012, 16:01

Ulla Fajna mama
nadrobiłam :)

u mnie weekend pełen wrazen :) w sobote pojechalismy do ustronia. bardzo fajnei było :) piekna pogoda, Hirek w chuście siedział i był baardzo grzeczny :) to jego pierwszy wypad w góry :) obiadek zjedlismy tez tam, w takiej restauracji, gdzie moglismy Hirka do krzesełka wsadzić :) i chyba jednak mu kupie plastykowe, a nie drewniane, jak wcześniej chciałam, bo mozna przynajmniej w takim dać dziecko, które jeszcze nie siedzi :) i to mi się podoba :)
w niedziele przyjechali moi rodzice z babcia, wiec towarzysko. a dzis odwiedziła mnie kolezanka ze szkoły średniej, która kilka lat lemu wyprowadziła się na stałe do irlandii.
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #23072 22 października 2012, 16:02

Konto usunięte

Ulla napisał(a)

jak taki swiadomy, ze pieluche musisz mu odpinac, to dawaj go na nockik od razu :D

taki mam plan, ale niech troche zacznie siediec ;)

Zgłoś nadużycie #23073 22 października 2012, 16:02

Ulla Fajna mama
a propo krzesełek- mozecie wrzucić linki, na jakie się zdecydowałyście? tyle tego jest, ze mam ciężki orzech do zgryzienia...

Zgłoś nadużycie #23074 22 października 2012, 16:03

Konto usunięte
a ja ide myc butle i obiad robic. kuzynka była. bajjjjjjjjjjj

Zgłoś nadużycie #23075 22 października 2012, 16:15

Extremalna21 Fajna mama

Ulla napisał(a)

a propo krzesełek- mozecie wrzucić linki, na jakie się zdecydowałyście? tyle tego jest, ze mam ciężki orzech do zgryzienia...

Mam ten sam problem;/ nie mogę się zdecydować;/

Zgłoś nadużycie #23076 22 października 2012, 16:17

ewelina6660 Fajna mama

oll85 napisał(a)

Hej ;) widze,że coś sie ruszyło w nocy. mam co czytacLD
Targają mną emocje;/ hopsalnie są do 11 kilo :( a mój ponad 9 już ma. i co ?? wydać na to 120 e? ii użyc przez meisiac?heee?

OOOO nie wiedzialam,to teraz faktycznie dylemat.Moja wazy 7kg,wiec na jeszcze troche by starczylo.

Zgłoś nadużycie #23077 22 października 2012, 16:17

Extremalna21 Fajna mama
Olka wywiad zajebiaszczy! bardzo fajnie się czyta, chyba najlepszy z wszystkich jakie były ;)

Zgłoś nadużycie #23078 22 października 2012, 16:19

Asica Gotowa na wszystko

mala24 napisał(a)

mam pytanie gdzie macie fotelik jak jeździcie same z dzieciaczkami? ja ostatnio dosyc czesto jezdze sama z malym i mam go z tyłu ale ciężko się tak jeździ... ech...

ja mam fotelik z tylu za siedzeniem pasażera, bałabym się wozic dziecko z przodu

Zgłoś nadużycie #23079 22 października 2012, 16:37

Ulla Fajna mama
czy pamiętacie, na której stronie Oll dawała tutaj swoj wyywiad, zanim go opublikowali? moze któraś pamięta? albo Oll-masz to jeszcze gdzies? mozesz wrzucic jeszcze raz?

Zgłoś nadużycie #23080 22 października 2012, 16:45

Konto usunięte

Ulla napisał(a)

czy pamiętacie, na której stronie Oll dawała tutaj swoj wyywiad, zanim go opublikowali? moze któraś pamięta? albo Oll-masz to jeszcze gdzies? mozesz wrzucic jeszcze raz?

si:
Kilka słów o sobie (skąd pochodzę, co mnie pasjonuje, ile lat mają moje dzieci...):

Jestem z Gorzowa wlkp. , w którym jest takie bezrobocie, ze musiałam się wynieść na zachód. mam 27 lat, ale czuje się na 47 od kiedy urodził się mój pędraczek. mój synek Kamil ma 5 miesięcy. Od 1,5 roku mieszkam z mężem w Niemczech, odkładamy kase, żeby nie umrzec z głodu jak wrócimy do polski. Moją pasją jest kombinowanie jak kupic sobie, dziecku, do domu cos, żeby mąż się nei kapnał, ze to ja.
Lubie też ukrywać żarcie i opychać się po nocy. O sraniu w wór wszyscy wiedzą, nei musze wam o tym pisać. Lubie to i nei kryje tego :P

Jak trafiłam na Fajną Mamę i co mnie tu zatrzymało?

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba szukałam informacji jak rozwija się dziecko w danym tygodniu i jakoś wpadłam na forum. Napisałam post i tak już zostałam. Teraz nie umiem sobie nawet wyobrazić co ja bym zrobiła bez moich kochanych majówek?! Zwłaszcza, że nie mam tu z kim pogadać, a do domu mam 850 km.( co prawda mam tu rodzine- która wszystko co powiem pusczza dalej w obieg, wiec zostają mi moje wirtualne przyjaciółki :D )

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Zrobiłam test dzień przed imprezą, nie spodziewałam się 2 kresek. A tu wyszły od razu pojechaliśmy na betahcg, na imprezie byłam- jako kierowca;] – co mnie trochę wkur..ło, bo planowałam się zalac w trupa i robic brzydkie rzeczy z koleżankami… no ale w sumie to bardzo się cieszyłam, czekaliśmy na niego od 1,5 roku. Zwłaszcza jak Jacek umierał na 2 dzien, a ja byłam Fit :D

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?
Wszystko!
Począwszy od tego, że mąż śpi na kanapie , przez brak czasu na czytanie, gotowanie, sprzątanie, pranie, mycie włosów- o układaniu już zapomniałam ;) całkowite rozwalenie mojego dotychczasowego życia. Mam zarośnięte nogi, kure i wogole, jestem zapuszczona jak meliniara.
Nie to,zebym nie miała kiedy- po prostu jak mam trochę czasu- wole go spędzić na forum, niż goląc kłaki :D

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?
Dosc dziwne było to- e jak zobaczyłam mojego syna- cuchnącego krwia, swierzo wyjętego z mojej pipy t jakos nei bylam w euforii, pomyślałam,no w końcu, ilez można czekac! Pomyślałam też ,że pępowina jest ochydna i ze syn grzeczny- urodił się w dzień- nei w nocy i w sobote jak matka kazała.No i tak nei czułam za wiele przez 3-4 tyg. Co mnie trochę dziwiło. Ale w końcu przyszła ta chwila :D kiedy mały się uśmiechnął i jednak może być- nei oddam go do domu dziecka :D

Co oznacza dla mnie bycie dobrą mamą?

Nie wyzywam za dużo, ograniczam kur..y , nie bije, nei pije :D nakarmiony i czysty :D względnie czysty no i przytulamy się dużo :D

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

Nie wiem na kim, ale wiem na kim się na pewno nei wzoruje! Na ciociuni i moim ojcu! Na peno nie! Aa i na teściowej te nei!

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dziećmi?
Na spacerze- albo gadając z nim- wtedy jest grzeczny, lubie też leżec we 3 z jackiem i małym, no i lubie jak w neidziele rano Jaca z abiera małego a ja spie ile się da :D ale to chyab nie liczy się jako czas z dzieckiem :D

W wychowaniu dziecka pomaga mi...
Mhm jak ch… nikt ! jaca tylko w niedziele! Jestem w ciemnej dupie!

Moje wychowawcze sztuczki...
Nie mam takowych. Jakoś nei było potrzeby.
Bujam bujak stopą i pisze na forum ;p

Mój patent na podział obowiązków domowych...
Jak brak już czystych naczyń, podłoga jest lepka, a pranie się presypuje to mąż wie co robić ;) nie ma o to pretensji- cieszy się,zona oszczedza wode i siły :D

Mój sposób na relaks i czas dla siebie...
Nauczyłam się relaksować w 5 minut. Wystarcza mi jak poleżę w wannie z pianą i gorącą wodą i mam świadomość, że nie będę musiała biec nago do wyjącego dziecka, bo jude jest w domu. Potem musze się gęsto tłumaczyć z tej wanny wody- bo przecież woda – droga. (żart)
Od czasu do czasu jadę gdzieś sama- choćby na zakupy, jak mi się uda ukrasc kluczyki i wylecieć z domu nim jaca otworzy jape- ze on jedzie !

Z innymi mamami najchętniej rozmawiam o...
O ilościach pochłoniętego jedzenia, o ilości wydalonego jedzenia, kupach ,bąkach, nocnych pobudkach.( kupach moich i kupach dziecka- wiadomo), o podłym mężu, zakupach itd. :D

Co robię, gdy mam wszystkiego dość?

Dre ryj na jude, wyzywam matke na skype, potem mowie synowi,ze jest niedobrym płodem! I tak az mi nei minie :D

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?
Mam 1 rade- szykujcie się na armageddon :D

Zgłoś nadużycie #23081 22 października 2012, 16:46

Konto usunięte
apomnialam! mam nosidło, płodek zachwycony! smakuje mu :)

Zgłoś nadużycie #23082 22 października 2012, 16:49

Extremalna21 Fajna mama
Dziewczyny jak jest u was z okresem? Ja miałam już 3 miesiączki....i każdą regularnie co 28 dni....a teraz już 7 dni mi się spóżnia:/ wczoraj robiłam test ale wyszedł negatywny... za 2 dni znowu powtórzę i zobaczymy co wyjdzie;/

Zgłoś nadużycie #23083 22 października 2012, 16:49

ewelina6660 Fajna mama

Emza napisał(a)

czy kasza jaglana to juz gluten ?? bo ja tez wczoraj takie kupiłam

Pisze na stronie,że to produkt bezglutenowy.

Zgłoś nadużycie #23084 22 października 2012, 16:51

ewelina6660 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

dziewczyny wiecie ze nie wolno dzieciom podawac miodu przynajmniej do roku?

tak,tak o tym to wiem.

Zgłoś nadużycie #23085 22 października 2012, 16:52

ewelina6660 Fajna mama

kasia17 napisał(a)

Ewelina to twoje trzepiradło male slodkie to zawsze tak ma ta buzie otwarta czy jak cos do niej gadasz to tak reaguje?

Jak coś do niej mówimy,ale sie smiejemy.Ona jest mega pogodna i ciagle sie smieje, wystarczy na nią spojrzec i juz usmiech ma na twarzy.

Zgłoś nadużycie #23086 22 października 2012, 16:53

ewelina6660 Fajna mama

Emza napisał(a)

no to teraz hepl..bo mam dziecku wprowadzać gluten ale jak ?? ?? ?!! lekarz mówił ze są słoiczki z 2% glutemu czyli chyba kaszą ale manną co ?? jejku z czego takie są któraś wie ?? n

Tak,ale tych sliczków jest tylko kilka.sama musisz dodawac kaszę mannę.

Zgłoś nadużycie #23087 22 października 2012, 16:53

Extremalna21 Fajna mama

oll85 napisał(a)

si:
Kilka słów o sobie (skąd pochodzę, co mnie pasjonuje, ile lat mają moje dzieci...):

Jestem z Gorzowa wlkp. , w którym jest takie bezrobocie, ze musiałam się wynieść na zachód. mam 27 lat, ale czuje się na 47 od kiedy urodził się mój pędraczek. mój synek Kamil ma 5 miesięcy. Od 1,5 roku mieszkam z mężem w Niemczech, odkładamy kase, żeby nie umrzec z głodu jak wrócimy do polski. Moją pasją jest kombinowanie jak kupic sobie, dziecku, do domu cos, żeby mąż się nei kapnał, ze to ja.
Lubie też ukrywać żarcie i opychać się po nocy. O sraniu w wór wszyscy wiedzą, nei musze wam o tym pisać. Lubie to i nei kryje tego :P

Jak trafiłam na Fajną Mamę i co mnie tu zatrzymało?

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba szukałam informacji jak rozwija się dziecko w danym tygodniu i jakoś wpadłam na forum. Napisałam post i tak już zostałam. Teraz nie umiem sobie nawet wyobrazić co ja bym zrobiła bez moich kochanych majówek?! Zwłaszcza, że nie mam tu z kim pogadać, a do domu mam 850 km.( co prawda mam tu rodzine- która wszystko co powiem pusczza dalej w obieg, wiec zostają mi moje wirtualne przyjaciółki :D )

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Zrobiłam test dzień przed imprezą, nie spodziewałam się 2 kresek. A tu wyszły od razu pojechaliśmy na betahcg, na imprezie byłam- jako kierowca;] – co mnie trochę wkur..ło, bo planowałam się zalac w trupa i robic brzydkie rzeczy z koleżankami… no ale w sumie to bardzo się cieszyłam, czekaliśmy na niego od 1,5 roku. Zwłaszcza jak Jacek umierał na 2 dzien, a ja byłam Fit :D

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?
Wszystko!
Począwszy od tego, że mąż śpi na kanapie , przez brak czasu na czytanie, gotowanie, sprzątanie, pranie, mycie włosów- o układaniu już zapomniałam ;) całkowite rozwalenie mojego dotychczasowego życia. Mam zarośnięte nogi, kure i wogole, jestem zapuszczona jak meliniara.
Nie to,zebym nie miała kiedy- po prostu jak mam trochę czasu- wole go spędzić na forum, niż goląc kłaki :D

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?
Dosc dziwne było to- e jak zobaczyłam mojego syna- cuchnącego krwia, swierzo wyjętego z mojej pipy t jakos nei bylam w euforii, pomyślałam,no w końcu, ilez można czekac! Pomyślałam też ,że pępowina jest ochydna i ze syn grzeczny- urodił się w dzień- nei w nocy i w sobote jak matka kazała.No i tak nei czułam za wiele przez 3-4 tyg. Co mnie trochę dziwiło. Ale w końcu przyszła ta chwila :D kiedy mały się uśmiechnął i jednak może być- nei oddam go do domu dziecka :D

Co oznacza dla mnie bycie dobrą mamą?

Nie wyzywam za dużo, ograniczam kur..y , nie bije, nei pije :D nakarmiony i czysty :D względnie czysty no i przytulamy się dużo :D

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

Nie wiem na kim, ale wiem na kim się na pewno nei wzoruje! Na ciociuni i moim ojcu! Na peno nie! Aa i na teściowej te nei!

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dziećmi?
Na spacerze- albo gadając z nim- wtedy jest grzeczny, lubie też leżec we 3 z jackiem i małym, no i lubie jak w neidziele rano Jaca z abiera małego a ja spie ile się da :D ale to chyab nie liczy się jako czas z dzieckiem :D

W wychowaniu dziecka pomaga mi...
Mhm jak ch… nikt ! jaca tylko w niedziele! Jestem w ciemnej dupie!

Moje wychowawcze sztuczki...
Nie mam takowych. Jakoś nei było potrzeby.
Bujam bujak stopą i pisze na forum ;p

Mój patent na podział obowiązków domowych...
Jak brak już czystych naczyń, podłoga jest lepka, a pranie się presypuje to mąż wie co robić ;) nie ma o to pretensji- cieszy się,zona oszczedza wode i siły :D

Mój sposób na relaks i czas dla siebie...
Nauczyłam się relaksować w 5 minut. Wystarcza mi jak poleżę w wannie z pianą i gorącą wodą i mam świadomość, że nie będę musiała biec nago do wyjącego dziecka, bo jude jest w domu. Potem musze się gęsto tłumaczyć z tej wanny wody- bo przecież woda – droga. (żart)
Od czasu do czasu jadę gdzieś sama- choćby na zakupy, jak mi się uda ukrasc kluczyki i wylecieć z domu nim jaca otworzy jape- ze on jedzie !

Z innymi mamami najchętniej rozmawiam o...
O ilościach pochłoniętego jedzenia, o ilości wydalonego jedzenia, kupach ,bąkach, nocnych pobudkach.( kupach moich i kupach dziecka- wiadomo), o podłym mężu, zakupach itd. :D

Co robię, gdy mam wszystkiego dość?

Dre ryj na jude, wyzywam matke na skype, potem mowie synowi,ze jest niedobrym płodem! I tak az mi nei minie :D

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?
Mam 1 rade- szykujcie się na armageddon :D

Dobre;D Poprawiłaś mi humor :D

Zgłoś nadużycie #23088 22 października 2012, 16:57

ewelina6660 Fajna mama

Like napisał(a)

a z jakiej firmy te warzywa?

Bobovita.

Zgłoś nadużycie #23089 22 października 2012, 16:58

ewelina6660 Fajna mama

aneta74 napisał(a)

no i się napisałam mała wstała i jęczy :(
zmykam może pózniej uda mi się zajrzeć
a to mój zakup
http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/product.html#!/Przecena%20wybranych%20produkt%C3%B3w/Niemowl%C4%99ta/Kolekcja/Sukienki,%20stroje%20i%20zestawy/84379/2 i jeszcze to http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/product.html#!/Przecena%20pojedy%C5%84czych%20artyku%C5%82%C3%B3w/Niemowl%C4%99ta/Kolekcja/Sukienki,%20stroje%20i%20zestawy/89356/1

OOOO fajne i cena super :)

Zgłoś nadużycie #23090 22 października 2012, 17:00

ewelina6660 Fajna mama

Kropka86 napisał(a)

Mam pytanie?
Jak maja Wasze brzdace jak weżmiecie je na rece to patrzą przed siebie czy w dól bo moja to wiekszość czasu na rekach szuka czegos na ziemi alo liże po rekach

Rozgląda się wszędzie.