Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

"Maggie przechodzi na dietę", czyli amerykański sposób na odchudzenie dziecka

Zgłoś nadużycie #11 26 sierpnia 2011, 11:53

Mia Moderator
W październiku na
amerykańskim rynku ma pojawić się książka zatytułowana „Maggie
przechodzi na dietę” i już wzbudza spore kontrowersje. Dlaczego?
Bo jest skierowana do dzieci w wieku 4-8 lat. Bohaterka opowieści,
14-letnia Maggie, przechodzi transformację z otyłej, nieśmiałej
nastolatki w pewną siebie gwiazdę szkolnej drużyny piłkarskiej.

Autorzy książki
twierdzą, że opowieść pomoże dzieciom, których potencjał
skrywa się pod dodatkowymi kilogramami. Zagorzali krytycy uważają,
że maluchy źle zinterpretują tytuł i zauważą jedynie związek
między odchudzaniem i atrakcyjnym wyglądem a byciem popularnym i
wartościowym.

Kupiłybyście taką
książeczkę waszemu dziecku? Jeśli nie, co zrobić, gdy nasza
pociecha ma nieposkromiony apetyt i zaczyna się niebezpiecznie
zaokrąglać?

Zgłoś nadużycie #12 31 sierpnia 2011, 21:22

konwalia Fajna mama
Nie wiem czy kupiłabym dla swoich dzieci taką książkę, ale wiem na pewno, że będę dbała o ich prawidłowy rozwój i dietę. Nie będę popadac w paranoję, ale nie chcę aby moi chłopcy byli otyli jak np. ta dziewczynka na zdjęciu. Otyłośc to nie tylko wstyd, kompleksy, naśmiewanie sie kolegów, ale przede wszystkim choroba prowadząca do wielu niebezpiecznych powikłań. Dlatego lepiej zapobiegac niż leczyc.
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #13 6 września 2011, 14:21

Helenne Początkująca
Najpierw chciałabym zapoznać się z treścią książki, dopiero potem mogłabym oceniać, czy moje dziecko miałoby ją czytać. Ale to chyba zamieszanie nieadekawatne do tematu - dzisiaj i tak dzieci są epatowane wyraźnymi skojarzeniami  "szczupły=atrakcyjny" z rozmaitych stron, nie wiem, czy książka o terapeutycznej wartości coś jeszcze zmieni w tym względzie.
I zdecydowanie wolałabym kupić taką książkę dziecku w wieku 8 lat, niż podsuwać nastolatce poradnik jak schudnąć. Chociaż "Diety, które naprawdę działają" z Ale Historie są pod tym względem bardzo przydatne (to tak w temacie wydawnictw na temat odchudzania).

Zgłoś nadużycie #14 6 września 2011, 15:38

snoopy90 Fajna mama
teraz bardzo duzo dzieci ma nadwage,rodzice tez sie nie przejmuja tym;( ostanio widziałam 3 latka w MCDonaldzie sie zajadało z rodzicami cała rodzina z nadwaga

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #15 23 września 2013, 14:58

michalinka1983 Świeżo upieczona
Wiele zależy od aktwyności fizycznej. Są również osoby, które mają skłonność do większej wagi, ale wcale nie wpływa to na ich sprawność fizyczną. Warto, jednak zastosować odpowiednio diety **********, jeśli waga nam przeszkadza

Zgłoś nadużycie #16 13 października 2013, 15:36

Nadulina Świeżo upieczona
Mi się wydaje to dość niekonsekwentne. Kształtujemy nawyki żywieniowe naszego dziecka, a potem jak to schrzanimy, i dziecko jest grube, to kupujemy mu książkę,żeby to naprawić? Sami sobie powinniśmy kupić książkę o zdrowym żywieniu, i wdrążać to w życie, a nie 'napadać' na nic nie winne dzieci...
Wszyscy chcą naszego dobra. Nie pozwólmy go sobie zabrać :)