Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutówki2016

Zgłoś nadużycie #171 19 sierpnia 2015, 14:52

turboslimak Fajna mama

olka2747 napisał(a)

No a najgorsze, że nie znam przyczyny i niewiem dlaczego tak się stało bo lekarz nie był w stanie mi powiedzieć. A ja oczywiśćie się naczytałam o odklejającym sie łożysku :( i teraz żyję w strachu :(
A co do porodu to ja rodziłam naturalnie syna i problemów z nietrzymaniem moczu nie mam to chyba jakieś bzdury.

ola naprawde mega ci wspolczuje...czlowiek trafia do szpitala i nawet nie dowie sie dlaczego tak sie dzieje i co sie stało....
ja jestem po dwoch wczesnych do 12 tyg poronieniach i powiem ci ze dziekuje bogu ze nie ujrzalam na razie plameczki krwi....

jak sie dzis czujesz?

Zgłoś nadużycie #172 19 sierpnia 2015, 16:28

Beata.82 Gotowa na wszystko
Hej!

Olka2747 współczuję ci bardzo!!! Nie jestem nawet w stanie wyobrazić sobie tego co musiałaś czuć i nadal czujesz :( na szczęście słyszałaś serduszko,teraz trzeba być dobrej myśli.Uważaj na siebie,będzie dobrze.

Julia Ty również musisz być dobrej myśli i uważać na siebie.Moja znajoma również miała łożysko przodujące i wszystko dobrze się skończyło.Trzymam kciuki!

Miss gratuluję :) to piękne uczucie,sama nie mogę się doczekać kiedy znowu je poczuję :D

Zgłoś nadużycie #173 19 sierpnia 2015, 16:40

Ja dziś mam gorszy dzień,migrena mi dokucza :( nie wiem już jak sobie pomóc.Teraz i tak jest lepiej niż np,rano ale szału nie ma :/

Beata195 jestem za żebyśmy się trochę lepiej poznały :) ja mam 32 lata (jeszcze ;) ), podejrzewam że jestem najstarsza ;) mieszkam od niedawna w DE, nie pracuję,mam synka i męża :) o mnie to chyba tyle w skrócie.

Zgłoś nadużycie #174 19 sierpnia 2015, 21:45

olka2747 Gotowa na wszystko
No właśnie u mnie byle jak dziś. od wczoraj po powrocie ze szpitala miałam poprostu po sikaniu lekko zabarwiony papier i tyle a teraz po kąpaniu założyłam białą bieliznę i na majtkach plamki, nie duże ale są i co robić? nie wspominając że gwałtownie oblałam się potem, szum w uszach, chciało mi się wymiotować. posiedziałam w lazience 15 minut i jest ok.

Zgłoś nadużycie #175 19 sierpnia 2015, 22:12

MissHoneyBunny Gotowa na wszystko
Jeju Dziewczyny dbajcie o siebie, leżcie i mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze! Ale nawet ciężko mi sobie wyobrazić co czułaś Olka :(  
Turboślimaku poród naturalny wcale nie musi oznaczać potem nietrzymania moczu, tak się czasem zdarza ale to nie reguła :) myślę że nie masz co się tym na zapas martwić ;p
Ja mam 29 lat, to moja druga ciąża, mam fantastycznego Męża i synka, z powodów zdrowotnych jestem na rencie.

Zgłoś nadużycie #176 19 sierpnia 2015, 22:14

Olka a może idź na inną konsultację np prywatnie? Przecież powinni podać Ci przyczynę takiego stanu rzeczy...

Zgłoś nadużycie #177 19 sierpnia 2015, 23:06

olka2747 Gotowa na wszystko
mieszkam w anglii :( nie ma tu czegoś takiego jak w PL że pójdę sobie do ginekologa innego prywatnie. Tu ani razu nie masz wizyty z ginekologiem bo ciążę prowadzi położna :( nawet badania ginekologicznego nie zrobią przez całą ciąże. W dodatku wizyty z położna co 2,5 miesiąca bo jeśli to druga ciąża a pierwsza przebiegała bez problemów to dla nich znaczy że druga ciaża taka sama i nie ma sensu częstszysz wizyt. A w pierszej ciąży wizyty miałam co 3-4 tygodnie. Poprostu angielskie bezmuzgi i tyle :(

Zgłoś nadużycie #178 20 sierpnia 2015, 9:07

olka2747 napisał(a)

mieszkam w anglii :( nie ma tu czegoś takiego jak w PL że pójdę sobie do ginekologa innego prywatnie. Tu ani razu nie masz wizyty z ginekologiem bo ciążę prowadzi położna :( nawet badania ginekologicznego nie zrobią przez całą ciąże. W dodatku wizyty z położna co 2,5 miesiąca bo jeśli to druga ciąża a pierwsza przebiegała bez problemów to dla nich znaczy że druga ciaża taka sama i nie ma sensu częstszysz wizyt. A w pierszej ciąży wizyty miałam co 3-4 tygodnie. Poprostu angielskie bezmuzgi i tyle :(

Ach to rozumiem, dużo się słyszy o opiece nad ciężarnymi w Anglii że jest o wiele mniej skrupulatna niż tu. :( mam nadzieję że już nic złego nie będzie się u Ciebie działo! Odpoczywaj.

Zgłoś nadużycie #179 20 sierpnia 2015, 17:09

turboslimak Fajna mama
Dziewczyny ja po prenatalnych :-)

dzidzior skacze jak szalony smiejemy sie ze tańczy lambadę w brzuchu :-)
mam plytke cd jak sie rusza!!!!!!!!

poryczelsimy sie po wizycie!!! :)

ja poprzestałam na usg bo odnosnie moje dzidziorka badania wyszły tak

ryzyko dotyczace mojego bobasa po obliczeniach :

zespól downa 1:6949
trisomia 18 1:9375
trusomia 13 1: 20 000

takze nie robilam testu z krwi PAAPA bo ryzyko wyszło mi bardzo niskie :-)
jestem dobrej mysli :)

Zgłoś nadużycie #180 21 sierpnia 2015, 11:00

Hej! :D

Turboslimaku super że wszystko jest ok :D zawsze trzeba być dobrej myśli :) może będzie tancerzem albo tancerką ;)

Ja nie miałam i nie będę miała robionego usg genetycznego :( tu niestety trzeba za nie płacić i to nie małe pieniądze,nie jest pokrywane z ubezpieczenia tak jak w Polsce :/ Niemki nawet nie wiele wiedzą o tym badaniu,lekarz był zdziwiony że pytam i skąd w ogóle wiem.Muszę wierzyć lekarzowi na słowo że jest wszystko dobrze.

Olka2747 moja koleżanka mieszka w Szkocji i wiem trochę od niej o tamtejszej służbie zdrowia.W jednym czasie byłyśmy w ciąży i to co ja miałam na NFZ w Polsce a ona w Szkocji to niebo a ziemia! Jak się czujesz?Jest poprawa?

Zgłoś nadużycie #181 21 sierpnia 2015, 15:04

szczesliwamamusia Fajna mama
Kilka słów o mnie :)
Mam 21 lat. Pierwsze dziecko urodziłam mając 18 lat drugie 19 i teraz w drodze kolejne. Niestety pierwsze urodzone w 24 tc. Konrad żył 15 miesięcy i zmarł na zapalenie płuc. Wiktoria zaraz 2 latka świata poza nią nie widzę. Dzięki niej dalej żyje po stracie synka. Kocham dzieci i chciałam mieć gromadke ale nie wiadomo jak się życie potoczy. Mieszkam 50km od Łodzi. Mam wspaniałego Męża. Każdej kobiecie życzę takiego faceta. Oboje pracujemy. Aktualnie przebywam na zwolnieniu. Ciąża planowana. :) rodzina uradowana i po cichutku liczę ze będzie synuś :)
Ale się rozpisalam :)

Zgłoś nadużycie #182 21 sierpnia 2015, 17:46

turboslimak Fajna mama

szczesliwamamusia napisał(a)

Kilka słów o mnie :)
Mam 21 lat. Pierwsze dziecko urodziłam mając 18 lat drugie 19 i teraz w drodze kolejne. Niestety pierwsze urodzone w 24 tc. Konrad żył 15 miesięcy i zmarł na zapalenie płuc. Wiktoria zaraz 2 latka świata poza nią nie widzę. Dzięki niej dalej żyje po stracie synka. Kocham dzieci i chciałam mieć gromadke ale nie wiadomo jak się życie potoczy. Mieszkam 50km od Łodzi. Mam wspaniałego Męża. Każdej kobiecie życzę takiego faceta. Oboje pracujemy. Aktualnie przebywam na zwolnieniu. Ciąża planowana. :) rodzina uradowana i po cichutku liczę ze będzie synuś :)
Ale się rozpisalam :)

powiem tak- łał troójka dzieci w tak mlodym wieku szacun ..o synku przeczytałam :( ....
ale cieszy mnie to ze kolejne bobo w drodze...czytalam i slyszalam ze Polacy to naród ktory najpozniej decyduje sie w ostatanich czasach na dzieci za to szybko sie zenia w przeciwienstwie do Włochów ktorzy zenia sie bardzo pozno :)

ola oszczedzaj sie!!!!jak sie dzis czujesZ?

beata82- no to ci powiem ze jestem w szoku...chyba ze lekrza potrafi po zwyklym usg ocenic ze jest wszystko okej?
ja placilam za usg prenetalne 220 zł wiec tragedi nie było....

misshoneybunny jak sie czujesz? :) :) :)

ja mam dzis migrene....od godziny ledwo siedze...

Zgłoś nadużycie #183 21 sierpnia 2015, 17:58

Ja wychodzę z załozenia że pan od usg jest na tyle kompetentny, e gdyby cokolwiek go zastanowiło wtedy robiłabym pewnie dalsze badania, ale że dwa usg wyszły ok to nie było potrzeby. Oczywiście margines dla wątpliwości zawsze jest póki maluch jest po tamtej stronie, ale trzeba być dobrej mysli :)

Turboślimaczko cieszę się że wszystko u Was dobrze, oby ten mały tancerz nie przesadzał w przyszłych miesiacach z kankanami w Twoim brzuszku :)

Szczesliwamamusia jestem pod wrażeniem że jesteś tak młoda a jednocześnie tyle juz przeszłaś w życiu... Podziwiam i cieszę się że masz obok siebie tak kochającego meża i swoją córeczkę i bobasa, oby już żaden cień Waszego szczęścia nie przyćmił... :*

Ja czuję się całkiem całkiem, choć podobnie jak TŚ mam nawracające bóle głowy... (z pierwszym też tak było).
Jutro idziemy na wesele i cieszę się że sie pobawimy i pojemy dobroci :) )) apetyt dalej mi dopisuje ;p

Jak się czuje reszta Mamuśś?

Zgłoś nadużycie #184 21 sierpnia 2015, 19:23

turboslimak Fajna mama
ooo wesele :D ja mam dwa we wrzesniu brata mego i przyjaciolki zamierzam sie wytanczyc tylko musze uszyc sobie sukienke bo nie bardzo juz wchodze w swoja :D

a to moja kreacja na panienski na staraczkach dziewczyny mowily ze bez oporu oge zalozyc :)

mi ochota na chipsy wrocila...ale staram sie pilnowac :D :D

Zgłoś nadużycie #185 21 sierpnia 2015, 19:25

turboslimak Fajna mama
misss dobre masz podejscie lekarze znaja sie na rzeczy :-) moj jak na prenatalbych powiedzial ze dzidzior zdrowy to ja wierze ze zdrowy :)

Zgłoś nadużycie #186 21 sierpnia 2015, 20:27

Jaki masz fajny brzuszek :) jak piłeczka :) no z taką figurą to tylko pozazdrościć i wszystko co trzeba wyeksponowane :) zastanawiam się czy my poszalejemy i jak długo oczy mi się będą nie zamykać bo ostatnio chodzę spać z kurami ;p

Zgłoś nadużycie #187 21 sierpnia 2015, 20:44

beata195 Początkująca

turboslimak napisał(a)

ooo wesele :D ja mam dwa we wrzesniu brata mego i przyjaciolki zamierzam sie wytanczyc tylko musze uszyc sobie sukienke bo nie bardzo juz wchodze w swoja :D

a to moja kreacja na panienski na staraczkach dziewczyny mowily ze bez oporu oge zalozyc :)

mi ochota na chipsy wrocila...ale staram sie pilnowac :D :D

O kurde! Ale fajny masz brzusio już! A mój nic się nie ruszył praktycznie i nikt mi nie wierzy :( Dopiero jak zdjęcia z USG pokazuję :D Ciekawe kiedy mi wybije kulka ;)

Dziewczyny miałyście badania na tarczycę? Ja mam ostatnio tak niskie tętno i ciśnienie, że chyba sobie wszystkie badania porobię.. Ból głowy to myślałam, że mnie zabije nawet paracetamol nie pomógł.

Zgłoś nadużycie #188 22 sierpnia 2015, 10:12

turboslimak Fajna mama

beata195 napisał(a)

O kurde! Ale fajny masz brzusio już! A mój nic się nie ruszył praktycznie i nikt mi nie wierzy :( Dopiero jak zdjęcia z USG pokazuję :D Ciekawe kiedy mi wybije kulka ;)

Dziewczyny miałyście badania na tarczycę? Ja mam ostatnio tak niskie tętno i ciśnienie, że chyba sobie wszystkie badania porobię.. Ból głowy to myślałam, że mnie zabije nawet paracetamol nie pomógł.

aaa dziekuje Wam dziewczyny :D ciekawa jestem jak bede wygladac we wrzesniu na slubie mojego brata ;p
wczoraj ubrałam sukienke z zeszłego roku- nie mam szns wbicia sie w nia ;p

ja robilam tylko tsh ktore wyszlo mi 1,65 a norma dla ciazy jest do 2 ..wiec nie roblam wnikliwszych badań....
wczoraj tez mnie bolała głowa...mierzylam cisnienie i mialam ksiazkowe...
wiecie ja kochałam pic kawe a od kiedy jestem w ciazy nawet grama sie nie napiłam...tzn na poczatku pilam ale mnie odrzucało wiec nawet nie probuje...
mi zawsze na bol glowy kawa pomagała...

jak sie dzis czujecie? :) :) :)

Zgłoś nadużycie #189 23 sierpnia 2015, 10:46

szczesliwamamusia Fajna mama
Witamy się niedzielnie ;)
My czujemy się dobrze. Brzuszek rośnie tatuś wyczekuje ruchów. :)
Za miesiąc weselicho. Trzeba na zakupy jechać kiecki kupić :)
Nasz brzusio 13+2 :)

Zgłoś nadużycie #190 23 sierpnia 2015, 11:22

turboslimak Fajna mama
Jeeeeestttt :-) cudny słodki brzunio :-)
Na kiedy masz termin pirodu?chyba podobnie jak ja ;-) ja mam na 25 luty