Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutówki2016

Zgłoś nadużycie #51 2 lipca 2015, 18:44

MissHoneyBunny Gotowa na wszystko
Gorąc dzisiaj straszny i duszno :( a to dopiero początek upalnej niedoli.
Na szczeście mamy bratanice na wakacjach u babci i bardzo mi pomaga, zajmując się synkiem. Nawet mogłam się przespać :)

Stork to tylko takich specjalistów nam trzeba którzy po spojrzeniu wiedzą co Ci jest :D a na poważnie żadnej kontroli lekarza w ciąży? Tylko położna?

Julia mój synek to bardzo samodzielny i rezolutny trzylatek, sam je, sam siusia, gada jak dorosły :) wózka używamy bardzo rzadko, jedynie na dłuższe wypady, na spacerki chodzimy piechotą :)

Zgłoś nadużycie #52 3 lipca 2015, 3:33

stork89 Gotowa na wszystko
Miss nas tutaj tez upaly mecza ostatnio. Wczoraj byl najcieplejszy dzien od 10 lat (33 stopnie) ☺. A co do lekarza to powiedziala, ze w razie " emergency" oczywiscie lekarz mnie zobaczy ale w planach tego nie ma.

Ale pod koniec sierpnia jade do Polski wiec napewno zajrze do gina. Urlop dostalam, jestem bardzo szcsesliwa bo to jedyny moment w ktorym moge jeszcze przed porodem do Polski pojechac.

Zgłoś nadużycie #53 3 lipca 2015, 9:37

juliaa Gotowa na wszystko
Stork- a do Polski gdzie sie wybierasz? u nas dzis ma byc skwar i jutro , choc wczoraj byl a ja wstaje pozno i blada jestem. :D
Miss-Moja Lena wlasnie tez wszedzie na nozkach, jak daleko to wozek biore bo nie moge dzwigac. tez sama sisi robi , je, ubiera sie ,

Wstalam dzis o 9 :D robie postepy, na 11.15 mam wizyte u lekarza po leki na serducho bo sie skonczyly, i pozniej idziemy na plac zabaw na jakies 2-3 h moze troche zlape kolorku :D
Ogolnie moje hormony zwariowaly, co 2 dzien kloce sie z Wojtkiem, ciagle mi czegos malo , ciagle czegos nie robi:/ dalam mu tydzien czasu na zmiane jak nie to zostaje u babci bo jedziemy na przyszly week.

Ogolnie 3 dni pod rzad sni mi sie ze dostalam krwawienia , ze mialam usg i serduszko nie bilo :( jeszcze 3 dni do wizyty....
czujecie czasami szczegolnie na wieczor ciagniecie w podbrzuszu po bokach ?

Zgłoś nadużycie #54 4 lipca 2015, 12:20

Do Polski to do rodzicow ktorzy mieszkaja niedaleko Opola. A co do snow to od kiedy jestem w ciazy to takie pierdoly mi sie snia, ze ksiazke mozna pisac..
Brzuch mnie bardzo czesto pobolewa mam nadzieje, ze to niczego zlego nie wrozy.
Tutaj kolejny dzien upalow, zwariowac idzie, tym bardziej, ze pracy na caly dzien trzeba isc i tam sie gotowac, jutro oczywiscie tez.
pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #55 4 lipca 2015, 14:54

Hej Dziewczyny, wczoraj byłam cały dzień poza domem, wróciłam wieczorem a tu nie ma wody!  ma - sa -kra! Dopiero rano właczyli...
No i się rozchorowałam, od wczoraj ból gardła, siostra dała mi tabletki do ssania dla cieżarnych, które jej zostały(niedawno przestała karmić). Noc miałam okropną bo doszła temperatura i kaszel. Mąż zawiózł mnie do lekarza, obejrzała gardło ale póki nie ma nalotu to nic poza paracetamolem i tymi pastylkami nie mogę brać.
Niedawno zwlekłam się z łóżka, jakoś mi lepiej. I jeszcze ten upał na dokładkę :(
Stork fajnie że udało się z tym urlopem :)
Julia czasem odczwam bóle brzszka, ale przeważnie jest to chwilowe i niezbyt intensywne. Czasem się wtedy kładę. Też czuje działanie hormonów, zawsze gdy mam pms to się z moim ":rozwodzę" ;p ;) teraz jest to mniej silne ale ostatnio z minuty na minutę humor mi bez powodu padł i też się Mąż nasłuchał... Ale jest cierpliwy i wyrozumiały :)
Trzymajcie się i nie dajcie upałom :)

Zgłoś nadużycie #56 5 lipca 2015, 12:26

Miss-- szybkiego powrotu do zdrowia :)
Stork- mnie nic nie boli ale ja jestem na luteinie wiec moze to za sprawa lekow. choc ostatnio wieszalam firanke i spadlam z parapetu na lozko na szczescie , przerazilam sie :/ Ale sadze ze to macica sie powieksza i te bole za sprawa tego ale moze skonsultuj to z polozna... ja za kazdym bolem z corka w ciazy bylam w szpitalu :P taka panikara ze mnie, teraz jestem jakos cierpliwa... Jutro wizyta na 10.20 ... stresik sie robi maly :D

U nas dzis 32 stopnie w cieniu ... okna mamy pozamykane w domu bo mieszkamy na parterze i mamy fajnie chlodno w domu. Lenie nadmuchalismy basen i pluska sie w pokoju , na szczescie powodzi nie ma :D

No my od 2 dni nie kłócimy sie , ale przed ciaza bylo inaczej... Choc zaczal mnie po brzuszku glaskac :)
Uciekamy teraz na Lody i do domku wracamy :)
spokojnej niedzieli :)

Zgłoś nadużycie #57 5 lipca 2015, 12:35

turboslimak Fajna mama
czesc Dziewczyny! tez mam termin jak jedna z was na 24 lutego :-)
u mnie do dnia wyczekiwanej @ i tydzien pozniej mialam mdlosci ale wszystko mi ustapilo...
mam ogromnego powera budze sie o 7 rano i czesto sie zastanwaim czy wszystko ok z moja ciaza ( w zeszle czwartek mialam 1 usg serce nie biło) bo az za dobrze sie czuje
jedyne co to wrazliwa na zapachy jestem i od czasu do czasu międli mnie brzuch ;p
a tak moglabym ubrac buty i biegać....
mysle przez to chwilami czy nie dzieje sie cos zlego bo z tego co slysze wiekszosc kobiet wymiotuje...

Zgłoś nadużycie #58 5 lipca 2015, 12:37

turboslimak Fajna mama
w ogóle każdy dzień w ciazy mi się tak potwornie dłuży....i codziennie wstaje i mowie do siebie- neich bedzie juz 12 tydzień...a tak kazdy dzien za dniem plynie mi coraz wolniej choc szukam sobie roznych zajec ;p

Zgłoś nadużycie #59 5 lipca 2015, 13:59

Witaj Slimaku :) fajny nick.
Wiesz co kobieta to inna ciąża :) możemy Ci pozazdrościć powera :)
Julia Ty po oknach nie skacz bo jeszcze polecisz - firanki to naszych Mężów zadanie! I kropka. ;p
Ja dalej chora, dziś już tylko katar i ogólne osłabienie z bólem głowy, ale leżę żeby się tego cholerstwa pozbyć. Smutno mi bo dziś moi rodzice obchodzą 30-lecie małzeństwa, cała rodzinka się zjechała a ja zostałam, moi chłopcy tam są, miałam już zamiar pojechać ale stwierdziłam że muszę być mądrzejsza i ponad to, zdrowie Kruszyny i moje to w tym momemcie priorytet.
Na pewno coś mi tam dobrego przywiozą, nie wiem jak Wam, ale mi pomino mdłości apetyt baaaardzo dopisuje :)

Zgłoś nadużycie #60 5 lipca 2015, 15:08

Ahh co za dzien mialam wczoraj... poszlam do pracy, w pracy goraco i zapierdziel jak zawsze w weekendy, przerwe dopiero po 20 mialam no i na przerwie poszlam do toalety a tam zauwazylam krew na papierze, tak sie wystraszylam migiem zadzwonilam do D. Przyjechal po mnie do pracy i prosto do szpitala. W szpitalu godzine czekalam az mnie przyjma, i co? No nic sie nie dowiedzialam bo Usg mi nie zrobili... mam czekac bo w poniedzialek maja dzwonic na kiedy usg mam... kazali nasikac i zrobili mi test ciazowy i powiedzieli ze naszczescie w ciazy jestem jeszcze. Stwierdzili krew w moczu a reszta niby ok... powiedzieli ze jak zaczne mocniej krwawic albo jak bedzie bolalo mocniej to mam wracac.. i dopuki mi nie zrobia usg to mam odpoczywac i nie pracowac bo dopiero po usg mozna stwierdzic czy z dzieckiem wszytko ok.
Tragedia jakas.. wczoraj caly wieczor przeplakalam, bo jak wrocilam do domu to znowu zaczelam plamic, ale znow tak slabiutko wiec tylko polozylam sie spac. Dzisiaj od rana poki co jest ok. Ale sie strasznie denerwuje...

Turboslimak, moje gratulacje. Ciesze sie, ze nas tutaj przybywa. Ja jestem w 11tyg ciazy i tez nie wymiotowalam ani razu, ogolnie sie bardzo dobrze do wczoraj czulam (propcz tych boli brzucha), takze nie przejmuj sie na zapas.

Julia uwazaj na siebie prosze... okna to zostaw sobie w spokoju na te kilka miesiecy... cale szczescie nic sie nie stalo ☺ daj znac jak tam jutro po wizycie

Miss kuruj sie tam. Lozeczko ciepla herbatka i powinno przejsc za dwa dni. Mi apetyt nie dopisuje chociaz nie wiem co to mdlosci w ciazy... oj pewnie przywioza Ci takiego dobrego torta...mmmm ale smaka sobie narobilam hehe

Pozdrawiam i milej niedzieli zycze.

Zgłoś nadużycie #61 5 lipca 2015, 15:39

Stork odpoczywaj teraz dużo i odpędzaj złe myśli. Może się przemęczyłaś w pracy i dlatego tak. Oby jak najszybciej Cię zbadali i doszli co jest. Może zwolnienie na jakis czas będzie rozwiązaniem? Trzymam kciuki!

Zgłoś nadużycie #62 5 lipca 2015, 16:00

turboslimak Fajna mama
czesc Dziewczyny miło ze odpisałyście i coś tutaj się ruszyło ... :-)

misshoneybunny fajnie ze dopisuje ci apetyt- ja stracilam tydzien temu ciagoty pewnie jeszcze sie to zmieni ...ale poki co jem tylko jak jestem głodna.

na moim usg jeszcze nie było echa serca- mam nadzieje ze serduszko zabije na nastepnym usg rozne mysli juz mam czasami...

stork89 moze idz do lekarza prywatniesprawdz to plamienie ?? powinni ci w szpitalu zrobic usg!
u nas zawsze robia jak ktos zaczyna plamić...dla mnie to jakas masakra ze nie przebadali cie po za tym hormon tak szybko nie spada...dla mnie przperszam ale to ignorancja drugiego czlowiekai twojego przyszlego bobo fruta.

mam nadzieje ze ja nie ujrze ani jednej plamki przez cala ciaze bo dostane zawału...

odpoczywajcie bo dziś ogromny upał... :)

Zgłoś nadużycie #63 5 lipca 2015, 16:20

No właśnie Stork - jest tam u Was jakaś możliwość pójścia prywatnie do gina lub usg?

W poprzedniej ciąży raz zdarzyło mi się plamić, ale już pod koniec. Też pojechałam na izbę przyjęć i potem się oszczędzałam do porodu.

Turboślimaku z jakiej części Polski jesteś? Pierwsza dzidzia?

Zgłoś nadużycie #64 5 lipca 2015, 21:11

turboslimak Fajna mama

MissHoneyBunny napisał(a)

No właśnie Stork - jest tam u Was jakaś możliwość pójścia prywatnie do gina lub usg?

W poprzedniej ciąży raz zdarzyło mi się plamić, ale już pod koniec. Też pojechałam na izbę przyjęć i potem się oszczędzałam do porodu.

Turboślimaku z jakiej części Polski jesteś? Pierwsza dzidzia?

ja z mazowieckiego :-)
to moja pierwsza ciaża
poprzednie dwie poroniłam choc lekarze uwazaja ze jak beta hcg jest ponizej 1000 to nie jest to ciaza.
a jednak cos stalo sie ze przestało rosnać....

teraz modle sie by serce zabiło bo jak bylam w 6 tyg i 4 dniu t nie bylo echa zarodka.
owulacje mialam 21 dnia cyklu wiec pozno...

no ale ejstem dobrej mysli nie pozostaje mi nic innego niz myslec pozytywnie.

Zgłoś nadużycie #65 5 lipca 2015, 22:44

Hej dziewczyny, no u mnie jest problem bo ginekolodzy przyjmuja prywatnie w Polskich przychodniach gdzie najblizsza jest w Londynie 4h drogi w jedna strone samochodem. Angielscy ginekolodzy nie przyjmuja tutaj prywatnie. Prywatnie mozna sie tylko umowic na Usg i to wszystko. Ale jutro D zapyta o dzien wolnego w pracy to sprobuje sie umowic na wizyte w Londynie.
Dzisiaj wieczorkiem lekko brazowy sluz ze mnie zaczal leciec, znowu zaczelam sie denerwowac tym bardziej, ze ciagle brzuch mnie boli. Tak czy owak jutro ide do swojej przychodni do lekarza moze wymusze na nich jakies badania bo zaczynam juz panikowac tak samo jak D, mielismy juz dzisiaj porzadna spinke o to.
Dziekuje dziewczyny za mile slowa wsparcia.

Zgłoś nadużycie #66 6 lipca 2015, 8:58

turboslimak Fajna mama

stork89 napisał(a)

Hej dziewczyny, no u mnie jest problem bo ginekolodzy przyjmuja prywatnie w Polskich przychodniach gdzie najblizsza jest w Londynie 4h drogi w jedna strone samochodem. Angielscy ginekolodzy nie przyjmuja tutaj prywatnie. Prywatnie mozna sie tylko umowic na Usg i to wszystko. Ale jutro D zapyta o dzien wolnego w pracy to sprobuje sie umowic na wizyte w Londynie.
Dzisiaj wieczorkiem lekko brazowy sluz ze mnie zaczal leciec, znowu zaczelam sie denerwowac tym bardziej, ze ciagle brzuch mnie boli. Tak czy owak jutro ide do swojej przychodni do lekarza moze wymusze na nich jakies badania bo zaczynam juz panikowac tak samo jak D, mielismy juz dzisiaj porzadna spinke o to.
Dziekuje dziewczyny za mile slowa wsparcia.

Stork nawet jesli miałabym pruc 4godziny na usg do Londynu to bym sie nie zastanawiała
Musisz sprawdzić czy wszystko jest okej moze po prostu pękło ci jakies naczyniowe jak mojej koleżance
A moze to dzien spodziewanej był @ i wszystko sie jeszcze oczyszcza?
Miejmy nadzieje ze tak jest :-)

Daj znac czy udało ci sie umówić
Chcesz rodzic w Anglii czy w Polsce?

Zgłoś nadużycie #67 6 lipca 2015, 12:00

Witam :D
Witaj Slimak :D ile masz lat i skad do nas piszesz?
Stork- daj znac jak u lekarza... krew byla taka zywa? mi zawsze lekarz tlumaczyl ze jezeli brazowy sluz lub brudna krew to zeby nie panikowac a jezeli zywa to szpital... CZEKAMY NA WIESCI...
miss- kuruj sie kochana :)

z tym moim chlopem idzie nerwicy dostac :P wczoraj do mnie -bys umyla jutro tamto okno :O mowie ze nie moge ...;/ a on a tam po wolu mozesz... dziad dostal zjebki :D
a ogolnie wczoraj skwar ze caly dzien w domu. dzis juz przyjemnie wiaterek jest...
Nie pojechalam do lekarza bo MOJ LUBY NIE ZOSTAWIL MI KARTY DO BANKOMATU !! wsciekla jestem... ide w piatek prywatnie.. wr...
ja tez nie wymiotuje w tej ciazy .. zdarzylo mi sie raz ale juz tak mi bylo zle ze musialam sobie pomoc bo myslalam ze umre :P bteraz juz ok. czasami lekkie mdlosci dopadna , no i jestem ciagle mega senna :/ i hormony dalej szaleja :D jej jeszcze chwila i minie ten pierwszy niebezpieczny trymestr :D

Zgłoś nadużycie #68 6 lipca 2015, 12:02

i chyba co niektorym z Nas suwaczki strajkuja :D

Zgłoś nadużycie #69 6 lipca 2015, 17:19

Hej Dziewczyny :) dziś po dwóch dniach "chorobowego" musiałam niestety zabrać się za domowe obowiązki i ogarnianie bo wieczorem mamy jeszcze gości :) troszkę jeszcze kaszlę ale myślę że to się rozejdzie po kościach.

Stork mam nadzieję że uda się Wam załatwić wizytę!
Julia dzieki za radę odnośnie krwi, takie informacje wszystkim sie nam przydadzą :)
Turboślimaku ja też z Mazowsza :)

Zgłoś nadużycie #70 6 lipca 2015, 17:57

Hej dziewczyny, wlasnie wrocilam ze szpitala znowu, dzisiaj znow krwawienie swierza, zywa krwia... i znow nic sie nie dowiedzialam, usg noe zrobili do tej pory.. mam dalej czekac na telefon a jak nie zadzwonia do jutra do 10 to ja mam znow do nich dzwonic... paranoja jakas. Odchodze tutaj od zmyslow. Wizyty w Londynie nie jestem w stanie umowic bo na dwa tyg do przodu sa poumawiani. Zostaje mi czekac na cud chyba z podejsciem tych lekarzy tutaj. Dowiedzialam sie tylko, ze do konca tygodnia mam nie isc do pracy i mam lezec bo mam zagrozona ciaze i czekac na ten ZSRANY TELEFON Z KLINIKI.