Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutówki2016

Zgłoś nadużycie #31 30 czerwca 2015, 7:31

gagatka Gotowa na wszystko
Witam, trzymam za Was kciuki, ja niestety straciłam ciążę.

Zgłoś nadużycie #32 30 czerwca 2015, 15:34

stork89 Gotowa na wszystko
Witam
rowniez termin na luty (2 luty). Poki co termin wyliczony przez polozna z ostatniej miesiaczki. Z niecierpliwoscia czekam na usg i nie moge sie doczekac.
Pozdrawiam cieplo wszystkie przyszle mamy

Zgłoś nadużycie #33 30 czerwca 2015, 19:46

skorpionek Supermama

stork89 napisał(a)

Witam
rowniez termin na luty (2 luty). Poki co termin wyliczony przez polozna z ostatniej miesiaczki. Z niecierpliwoscia czekam na usg i nie moge sie doczekac.
Pozdrawiam cieplo wszystkie przyszle mamy

Moje gratulacje 😚 Spokojnej ciąży rośnijcie zdrowo ☺
Majowka 2014 ☺

Zgłoś nadużycie #34 1 lipca 2015, 9:38

juliaa Gotowa na wszystko
Gagatka wspoczuje...
na forum straszna cisza.....

Zgłoś nadużycie #35 1 lipca 2015, 9:43

MissHoneyBunny Gotowa na wszystko
Gagatka ja też bardzo współczuję. :(
Sama bardzo jeszcze ostrożnie podchodzę do tego tematu i nie chwalę się na prawo i lewo bo w tych pierwszych miesiącach może być bardzo różnie.
Ja termin wyliczyłam jakimś internetowym kalkulatorem ;p pp gdzieś koło 10 lutego.
Jak się czujecie dziewczyny? Ja ciągle senna i zmeczona, dodatkowo mdłości mnie atakują w różnych porach dnia...

Zgłoś nadużycie #36 1 lipca 2015, 14:26

Hej :D wkoncu ktos zawital :)
Ja czuje sie juz ok. czasami mnie na miescie mdlosci dopadna ale takto ok. ciagle bym jadla owoce :D
Sennosc.. spie od 21 do 11 czasami do 13... przebudzam sie o 8 do wc i ide jak zoombie nie ma takiej sily zebym nie usnela jeszcze.
MissHoneybunny skad jestes ? kiedy masz wizyte ? juz jestes po usg ?

Zgłoś nadużycie #37 1 lipca 2015, 14:55

Kolejną wizytę mam 28 lipca dopiero, a usg 22 także chwila odpoczynku od medyków (nie cierpię chodzenia do lekarzy i tym podobnych spraw ;) )
A mieszkam pod Warszawą :) a Ty Julia?

Zgłoś nadużycie #38 1 lipca 2015, 15:51

Mieszkam w Lodzi od grudnia , wczesniej mieszkalam w Piotrkowie :)
Wizyte mam w Matce Polce 6 lipca moze sie zalape na usg 9 lipca jak nie to jade do babci 9 lipca to moze sie zalape gdzies na usg tam , a w szpitalu Rydygiera 14 lipca ale tez bez usg chyba :) Usg mialam 11 czerwca i widzialam juz serduszko... a do tematu podchodze bardzo ostroznie... wiedza tylko 4 kolezanki i nikt wiecej choc juz brzuszek widac...

Zgłoś nadużycie #39 1 lipca 2015, 15:56

Moze sie wątek rozkreci :D

Zgłoś nadużycie #40 1 lipca 2015, 18:22

Rozkręci się na pewno z biegiem czasu i przychodzenia większej liczby Mamuś :) zdradź mi proszę sekret jak możesz tak długo spać skoro masz w domku dwulatkę? :) Ja mam trzylatka i niestety z samego rana przybiega jak skowronek i woła "mama jest już nowy dzień!" :D i tyle ze spania :)

Zgłoś nadużycie #41 1 lipca 2015, 18:51

Hahah :D wiec sekret jest taki ze moja corcia nie jest absorbujaca :D :) wstaje o 8-9 robie jej sniadanko , pic wlaczam bajki na tv4 klade ja kolo siebie i dalej spie :D czasami dalej usnie ze mna kolo 11 i spimy do 13 :D
Dzis umylam okno i zalozylam firanke , drugie ostawilam na jutro ? Co myslisz o farbowaniu włosów? Duzo osob wie juz u Cb o ciazy ?

Zgłoś nadużycie #42 1 lipca 2015, 19:45

No ja tez ciagle zmeczona i spiaca, w dodatku w pracy odetchnac nie dadza... jesc w ogole nie moge od kiedy antybiotyki biore. Ciagle zoladek mnie boli i jedzenie w buzi mi rosnie... tragedia jakas. Mam nadzieje, ze niebawem lepiej sie poczuje. Mialyscie juz Usg?

Zgłoś nadużycie #43 1 lipca 2015, 20:43

O mojej ciąży wie najbliższa rodzina zarówno z mojej, jak i ze strony mojego Męża. Mieszkamy z teściami więc w sumie chciałam żeby wiedzieli w razie potrzeby pomocy rodzicom, że nie zawsze będę mogła itd.

I powiem Ci Julia, że czasem gdy dopadnie mnie taka śpiączka w środku dnia a nie mam małego komu "sprzedać" to właczam mu ulubione bajki na telefonie i ja obok niego drzemię. Wiem że godzinkę bez ruchu poogląda ale więcej nie, bo się nudzi :) także Twoja mała łaskawa :)

Stork - ja usg mam 22 lipca i chciałabym już być po i upewnić się że wszystko jest dobrze :) A Ty skąd do nas piszesz? To Twoje pierwsze Dzieciątko? I czemu antybiotyk?

Miłego wieczoru Dziewczyny :)

Zgłoś nadużycie #44 1 lipca 2015, 20:58

Miss-dobra godzinka. u nas nie wie nikt. moja mama zmarla 3.5roku temu, ojciec gdzies tam se mieszka :D mam kochana babcie do ktorej jdziemy wlsnie 9 lipca ale nie wie jeszcze. wojtka rodzice tez nie wiedza bo wczesniejsza iaze poronilam 24 kwietnia i od razu 9 maja mialam plodne i dzialalismy ?
zamierzamy powiedziec 2 wrzesnia bo W tata ma urodziny choc powiem Ci ze bylsimy na obiedzie w niedziele to strasznie patrzeli sie na brzuch.... a w pon bylam przyszlej tesciowej malowac wlosy to pytala co ja taka ostatnio marna , blada ciagle zmeczona spiaca a ja ze przeziebienie tak dziala :D sadze ze sie domyslalja ale nie chca byc wscibscy :D 5 wrzesnia bedzie 19 tydzien wiec to odpowiedni moment choc brzuch juz widoczny . w moje ulubione spodenki juz guika nie dopinam :D

Stork mialam 11 czerwca usg i bylo to6.5tyg i juz serduszko widzialam :) trzymam kciuki aby choroba szybko przeszla... przedstaw sie troszke :) ja 2 dni nie jadlam nic .. dostalownie na sama mysl o jedzeniu bralo mnie na wymioty... 2 dnia o 22 zjadlam pizze , schudlam przez 2 dni 2 kilo :P

Zgłoś nadużycie #45 1 lipca 2015, 21:01

O nie ... corcia rano podarła mi karte ciazy na strzępy i wrzuciła za łózko :P

Chodzicie prywatnie czy na NFZ?

Zgłoś nadużycie #46 1 lipca 2015, 21:21

U nas tez tylko najblizsza rodzina wie no i u mnie w pracy musialam powiedziec bo praca ciezka i niestety musialam sobie troszke odpuscic.

Miss. To moja pierwsza ciaza dlatego tak bardzo sie martwie i niepokoje. Ja aktualnie mieszkam w UK. Antybiotyk bo podobno nabawilam sie ostrej infekcji moczowej... (niestety lekarza nie widzialam, obie recepty poprostu z recepcji odebralam po telefonie). Jaja a nie lekarze tutaj... tragedia jakas. W dodatku jeszcze zadnego Usg nie mialam a polozna tutaj na slowo mi uwierzyla, ze w ciazy jestem. Dopiero 20.07. na Usg jade do szpitala...

Julia, bardzo mi przykro wierze, ze tym razem wszytsko dobrze sie ulozy. Trzymam mocno kciuki za Ciebie i za dzidzie w Twoim brzuszku.
Mam nadzieje, ze chciaz bole brzucha przejda mi niebawem..

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #47 1 lipca 2015, 22:15

Stork -tak tam ratuja ciaze podobno od 12 tyg... strasznie ozięble podchodza do ciaz... Co do mojej ciazy to jestem od 3 tyg ciazy na luteinie dopochwowej . bole.. hm...mnie czasami cos ciagnie po bokach brzucha ale to chyba sie wszytsko zaczyna rozciagac . w ciazy z Lenka bralam luteine i duphaston od 3 tyg ciazy do 36. tyg m po za tym prawie pol roku w szpitalu spedzilam, od 13 tyg (kiedy wreszcie odetchnęlam z ulga bo wtedy moja najwieksze ryzyko poronienia) do 18 tyg mialam ciagle krwawienia w tym 3 krwotoki, dostawalam 17 tabletek dziennie ale kiedy uslyszalam ze dzidzia zyje poplakalam sie jak dziecko :) i tak to co chwile lądowalam w szpitalu i bylam tam ich stałą pacjentka, pobyty wspominam fantastycznie, opieka przecudowna, sale 2 lub 3-osobowe ,plazma wielka na scianie za darmo , wi-fi takze cud miod, no ale nie mialam dziecka i moglam sobie lezec jak na wakacjach ... teraz niestety nie mam z kim malej zostawic , i leze jak najwiecej w domku :) mam 10 tydzien... jeszcze 3... teraz coraz wiecej bede sie oszczedzac... najlepiej abym "przelezala ten czas"ale oszczedzam sie jak moge i wierze ze wszytsko sie ulozy szczesliwie :)

Uciekam spac dobranoc :* spokojnej nocki , zajrze jutro "z rana " :D

Zgłoś nadużycie #48 2 lipca 2015, 9:14

Julia to i ja trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze :) miałaś przejścia z pierwszą dzidzią. Ja też czekam i do usg i do drugiego trymestru żeby pewniej się czuć.

Stork - też słyszałam że w porównaniu z Polską to w Anglii zupełnie to inaczej wygląda :) powiem Ci że gdy zaszłam w ciąże z moim Maksiem to byłam taka mega optymistyczna i pewna że wszystko będzie dobrzee i w zasadzie oprócz tego że urodził się w 36 tyg to było, a teraz.... Cały czas się boję o wszystko, jakoś to na głowie postawione. ;p Wylecz się szybko :)

Póki co chodzę na nfz bo mam w przychodni super lekarza, przed ciążą byłam też u fantastycznej pani dr prywatnie także w razie czego i tam pobiegnę. Ale lekarz uspokoił mnie że ginekologicznie wszystko się dobrze rozwija. Niestety mam duże problemy zdrowotne i jeszcze jestem pod opieką neurologa.

A włosów nie maluję, ale wiem że można farbami bez acetonu :)

Zgłoś nadużycie #49 2 lipca 2015, 10:37

Ja chodze do dwoch lekarzy ale na NFZ jak bedzie trzeba to gfdzies pobiegne prywatnie...
Miss- ja tez mam problemy zdrowotne, nadcisnienie tetnicze, arytmie serca , i niedoczynnosc tarczycy :/.... Twoj Synus jeszcze jezdzi w wozku czy juz nie ?

Wstalam o 10 i leze i leze , pogoda piekna :) Ja corcie donosilam do 38 tyg ale chcial sie rodzic w 24 . 29, 34 choc sadze ze gdybym nie byla panikara i od razu nie pojechala na IP to mogloby byc za pozno .
Jeszcze 4 dni i wizyta :)

Zgłoś nadużycie #50 2 lipca 2015, 12:40

Julia, oj no to troszke przeszlas bidulko. Ale masz racje do 12 tyg zbytnio sie nie interesuja niczym tutaj. Mialam jedna wizyte z polozna w 7tyg. Teraz w 13tyg mam pierwsze Usg + przyziernosc karkowa a pozniej w 16tyg kolejna wizyta u poloznej i w 22tyg drugie i zarazem ostatnie Usg, takze poumawiana jestem na kilka miesiecy w przod... ale mam nadzieje, w polowie sierpnia uda mi sie wyskoczyc do Polski (wszystko zalezy od tego czy dostane urlop w pracy).

Miss ja tez jestem optymistycznie nastanawiona pomimo tej opieki tutaj... mam bole brzucha od samego poczatku ciazy, takie ciagniacie w okolicach pachwin oraz takie jak na okres to moja polozna bez zadnego zbadania stwierdzila ze wszystko jest ok i poprostu macica mi sie rozciaga. W ksiazce ciazy z duma wpisala " ciaza niskiego ryzyka nie potrzeba konsultacji z lekarzem w trakcie trwania ciazy" chociaz ciagle sie zastanawiam jak mogla to stwierdzic tylko patrzac w moje oczy?!

Mam nadzieje, ze dzisaj sie dowiem co z moim urlopem. Chyba bede musiala troszke podkolorowac mojej managerce zeby urlop dostac ☺