Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1611 2 sierpnia 2013, 15:53

Ece Gotowa na wszystko
Diaglab-witaj,napisz cos wiecej o sobie. :-)

Kincia-badanie przeziernosci karkowej czyli usg genetyczne robi die juz przez brzuch,no chyba ze fasolka mniejsza.Mysle,ze mozesz spokojnie zabrac tatusia,bo jak lekarz bedzie jeszcze chcial zrobic dopochwowe to uprzedzi Was o tym w trakcie wizyty.A kiedy masz to badanie?
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1612 2 sierpnia 2013, 16:26

Konto usunięte
Ece dziękuje Ci za odpowiedz :) badanie mam w poniedziałek ,zagapiłam się bo dzisiaj mam 13 tydzień i 6 dzień ciąży ,a niby właśnie dzisiaj jest ostatni dzień na to badanie ,ale lekarz twierdzi że 2 dni później jak zrobie to nic się nie stanie . Chciałabym zabrać ze sobą mojego ,bo chciałabym aby zobaczył to co ja widzę na wizycie usg :) ) będzie mógł poczuć się ojcem w 100% :) tylko nie wiem właśnie czy lepiej nie zabrać go na tą "zwykłą" wizytę u ginekologa czy w ten poniedzialek

Zgłoś nadużycie #1613 2 sierpnia 2013, 16:28

Konto usunięte

Kiniaa napisał(a)

Truskaweczka mnie najbardziej to nudnosci doskwierają z rana a do tego muszę ogarnąć siebie i dziecko i nie jest mi wesoło ,mam nadzieje że szybko mi miną.W pracy mi troche mija bo staram się nie myslec że mnie mdli.....jak temu zaradzić ?? wiesz może do którego miesiąca takie objawy nudności są ?? bo jak już pisałam w pierwszej ciąży nic mi nie dolegało

Witajcie dziewczyny!
wiesz Kiniaa z tego co mowia to po 3 miesiacach nudnosci powinny ustapic..kazda kobieta inaczej przechodzi ciaze ja np nie wierze w to bo z pierwszym tylko w 5i 6 miesiacu mialam przerwe a reszta ciazy masakra...teraz mam przeczucie ze czeka mnie to samo :-( wczoraj co zjadlam wyladowalo w toalecie dzisiaj az sie boje siegac po jedzenie. z pierwszym nawet na mleko nie moglam patrzec teraz kurczak duszony smazony odpada ale dziwne bo tylko udka hmm podziwiam Cie praca i dziecko male w domu ciaze masz ciekawa.

Zgłoś nadużycie #1614 2 sierpnia 2013, 16:38

Konto usunięte

kincia napisał(a)

Kobitki moje kochane czeka mnie badanie prenetalne ,nie wiem czy to dobrze napiszę jeśli nie to proszę o poprawę :) przyziernistości karkowej. I moje pytanie brzmi : czy to badanie wykonuje się przez usg dopochwowe czy przez płaty brzuszne ? Bardzo chcialabym zabrac ze sobą tatę fasolki ,ale jesli będzie to znow dopochwowe to raczej nie bo to nie ładnie wyglada :P

Kincia haha a co bedzie jak zaczniesz rodzic ?? Planujecie aby maz byl przy Tobie? Ja pamietam jak moj mowil ze nie jest pewny czy chce taka traume przechodzic haha ale kiedy przyszedl czas biedak dal rade noge przytrzymywal I pepowine przecial na koniec a teraz juz wiem ze przy drugim porodzie bedzie przy mnie na 100%

Zgłoś nadużycie #1615 2 sierpnia 2013, 16:39

diaglab Gotowa na wszystko
Mam termin na 25.02.2014 r. ale podejrzewam, że pewnie się troche przesunie, bo owulację miałam póżniej o tydzień, także niewiadomo, czy nie będę miała terminu na granicy luty/marzec (wg mnie jestem w 10 tyg. ciąży) :P . Jest to moja pierwsza ciąża i jestem z tego powodu wniebowzięta! :) bardzo się bałam, że nie będę mogła mieć dzieci bo miałam PCO (zespół policystycznych jajników), niski poziom progesteronu, ale udało się za pierwszym razem. To chyba jakiś cud :) ciążę ogólnie od samego początku mam zagrożoną, muszę brać duphaston. Początkowo dzidziuś był opóźniony w rozwoju o jeden tydzień ale to pewnie dlatego , że owulację miałam później, ale zaczyna nadrabiać powoli :) dodatkowo w 9 tyg. ciąży stwierdzili u mnie krwiaka podkosmówkowego z odwarstwianiem się kosmówki - strasznie się przestraszyłam. Zalecili mi oszczędny tryb życia, ale nie musiałam leżeć cały czas. Przedwczoraj dostałam krwotoku - akurat jak na złość będąc w pracy. Bałam się, że poroniłam, ale lekarz stwierdził, że to właśnie krwiak mógł się opróżnić (dobrze, że była to brązowa zhemolizowana krew, a nie żywoczerwona, ale wiadomo stracha mi napędziło). Muszę teraz leżeć plackiem w łóżeczku przez tydzień. Mam nadzieję, że doniosę ciążę, bardzo się stresuję. Z objawów to najbardziej dokucza mi ból piersi, nudności mam od czasu do czasu chyba że robię się głodna lub jak są straszne upały ( czuję się wtedy fatalnie). Poza tym jest ok i nie mogę doczekać
się kolejnego usg :) !!jak zobaczę mojego maluszka (za każdym razem jak go widzę mam banana na buzi :) a jak zobacze bijące serduszko to łezki mam w oczach) :)

Zgłoś nadużycie #1616 2 sierpnia 2013, 16:47

diaglab Gotowa na wszystko
"Kiniaa napisał(a)

Truskaweczka mnie najbardziej to nudnosci doskwierają z rana a do tego muszę ogarnąć siebie i dziecko i nie jest mi wesoło ,mam nadzieje że szybko mi miną.W pracy mi troche mija bo staram się nie myslec że mnie mdli.....jak temu zaradzić ?? wiesz może do którego miesiąca takie objawy nudności są ?? bo jak już pisałam w pierwszej ciąży nic mi nie dolegało"

mi pomagają migdały i banany, zawsze rano mam je pod ręką, jem jeszcze będąc w łóżku, czytałam też że ciasteczka imbirowe są dobre. A najlepiej zjeść śniadanie w łóżku - zmobilizuj męża :P najlepiej jesc małymi porcjami przez cały dzień, nie można doprowdzić do głodu.

Zgłoś nadużycie #1617 2 sierpnia 2013, 16:59

babeluniek Gotowa na wszystko
Hejo :)
Właśnie się obudziłam. Nie wiem jak do tego doszło, ale spałam od 11 :P Mam nadzieję, że będę normalnie spała w nocy przez taką drzemkę.

Też ostatnio pytałam o to, czy to usg będzie już przez brzuch, bo moja lekarka tak stwierdziła i nawet zapraszała przyszłego tatę :) Więc on specjalnie będzie pracował tę niedzielę, żeby w czwartek móc iść ze mną. Strasznie się przejął i mam nadzieję, że po tej wizycie bardziej będzie przeżywał to wszystko ze mną.

Jak to jest z Waszymi facetami? Są podekscytowani, przejęci jak Wy? :)

Zgłoś nadużycie #1618 2 sierpnia 2013, 17:10

Konto usunięte
Truskaweczka tak będzie przy porodzie,wspiera mnie bardzo :) nie o poród pytam tylko o badanie. Chodzi mi o to że dziwnie bym się czuła gdy moj mąż siedział by obok mnie a jakiś obcy facet trzymał mi coś między nogami. Kazdy jest inny ,mi było by niezręcznie ,Tobie moze takie rzeczy nie przeszkadzają,nie wiem i nie wnikam.
Babeluniek dzień dobry :P dziękuje Kochana za odpowiedz ,Ty zawsze mnie rozumiesz :) napewno bedziesz spała w nocy , my teraz potrzebujemy duzo wiecej snu niz przed ciazą :) właśnie też mam taką nadzieję że będzie bardziej przeżywał jak zobaczy dzidzię ,jak serduszko bije .. :) mój strasznie się o mnie martwi :) ale ciąży aż w takim stopniu jak ja to chyba nie przezywa :) potrafi czasami często dzwonić i pytać jak się czuje i czy jest mi coś potrzebne :)

Zgłoś nadużycie #1619 2 sierpnia 2013, 17:31

Konto usunięte

kincia napisał(a)

Truskaweczka tak będzie przy porodzie,wspiera mnie bardzo :) nie o poród pytam tylko o badanie. Chodzi mi o to że dziwnie bym się czuła gdy moj mąż siedział by obok mnie a jakiś obcy facet trzymał mi coś między nogami. Kazdy jest inny ,mi było by niezręcznie ,Tobie moze takie rzeczy nie przeszkadzają,nie wiem i nie wnikam.
Babeluniek dzień dobry :P dziękuje Kochana za odpowiedz ,Ty zawsze mnie rozumiesz :) napewno bedziesz spała w nocy , my teraz potrzebujemy duzo wiecej snu niz przed ciazą :) właśnie też mam taką nadzieję że będzie bardziej przeżywał jak zobaczy dzidzię ,jak serduszko bije .. :) mój strasznie się o mnie martwi :) ale ciąży aż w takim stopniu jak ja to chyba nie przezywa :) potrafi czasami często dzwonić i pytać jak się czuje i czy jest mi coś potrzebne :)

Kazdy woli inaczej moj byl przy mnie jak poronilam pierwsze a nie bylo ciekawie dlatego badanie dopochwowe przy mezu to pikus dla nas. Wspomnialam o porodzie bo przeciez bedzie zupelnie inaczej dwoch trzech lekarzy beda zerkac Tobie pomiedzy nogami wkladac palce gleboko aby sprawdzic rozwarcie wiec mezczyzna tez przygotowprzygotowac sie musi do takiego momentu :-)

Zgłoś nadużycie #1620 2 sierpnia 2013, 17:34

Konto usunięte

diaglab napisał(a)

"Kiniaa napisał(a)

Truskaweczka mnie najbardziej to nudnosci doskwierają z rana a do tego muszę ogarnąć siebie i dziecko i nie jest mi wesoło ,mam nadzieje że szybko mi miną.W pracy mi troche mija bo staram się nie myslec że mnie mdli.....jak temu zaradzić ?? wiesz może do którego miesiąca takie objawy nudności są ?? bo jak już pisałam w pierwszej ciąży nic mi nie dolegało"

mi pomagają migdały i banany, zawsze rano mam je pod ręką, jem jeszcze będąc w łóżku, czytałam też że ciasteczka imbirowe są dobre. A najlepiej zjeść śniadanie w łóżku - zmobilizuj męża :P najlepiej jesc małymi porcjami przez cały dzień, nie można doprowdzić do głodu.

Z migdalami I bananami moge sprawdzic moze troszke podratuje sytuacje. Mnie naszlo na arbuza dzisiaj wiec zobaczymy jak to sie skonczy.

Zgłoś nadużycie #1621 2 sierpnia 2013, 17:52

kirsti30 Gotowa na wszystko
A oto mój dzisiejszy odwiedziciel :) fiu fiu wiedział kiedy :D a ja bez makijażu :D

Zgłoś nadużycie #1622 2 sierpnia 2013, 17:53

kirsti30 Gotowa na wszystko
kincia kochany ten kocurek :D to twój ten na zdjęciu ??

Zgłoś nadużycie #1623 2 sierpnia 2013, 17:58

kirsti30 napisał(a)

A oto mój dzisiejszy odwiedziciel :) fiu fiu wiedział kiedy :D a ja bez makijażu :D

Wiedział kogo odwiedzić! :D

Zgłoś nadużycie #1624 2 sierpnia 2013, 18:32

Ece Gotowa na wszystko
Diaglab-trzymam kciuki,żeby wszystko było ok i nie było więcej komplikacji. :-)
Kincia-kotek uroczy :-)
babeluniek-nie wiem co sądzić o postawie mojego męża, ale póki co jestem rozczarowana.Może po prostu on się boi,bo przezylismy dwie straty, wiec teraz boi się cieszyć.Jeszcze nie powiedzieliśmy oficjalnie rodzinie,Martynka tez jeszcze nie wie,bo poprzednio powiedzieliśmy jej odrazu i bez przerwy wracała do tematu-a to dla mnie było bardzo bolesne.Zresztą dla niej też. Powiemy jej w przyszłym tygodniu po USG prenatalnym. :-)
Kirstie30-fajnego miałaś gościa!Do mnie w kwietniu i maju przylatywala para bocianów i efekty są ;-) .
Na upał polecam arbuza z lodówki-cud miód orzeżwienie!pędzę po kolejny kawałek do kuchni ;-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1625 2 sierpnia 2013, 18:43

Kiniaa Gotowa na wszystko

Truskaweczka87 napisał(a)

Witajcie dziewczyny!
wiesz Kiniaa z tego co mowia to po 3 miesiacach nudnosci powinny ustapic..kazda kobieta inaczej przechodzi ciaze ja np nie wierze w to bo z pierwszym tylko w 5i 6 miesiacu mialam przerwe a reszta ciazy masakra...teraz mam przeczucie ze czeka mnie to samo :-( wczoraj co zjadlam wyladowalo w toalecie dzisiaj az sie boje siegac po jedzenie. z pierwszym nawet na mleko nie moglam patrzec teraz kurczak duszony smazony odpada ale dziwne bo tylko udka hmm podziwiam Cie praca i dziecko male w domu ciaze masz ciekawa.

dzisiaj zaopatrzyłam się w mięte i rumianek kolezanka z pracy mówila że piła i łagodziło jej te wstrętne nudności.....będę popijać no i zobaczymy a jak nie ,to cóż jakos pomału to minie ;) Wiesz ja spokojnie daje rade z pracą i małym dzieckiem :) 3 mies.temu wróciłam do pracy a naszą córeczke wozimy do żlobka, raczej ja to robię bo mąż o 6 do pracy wstaje.Ja pracuje do 14ej wiec reszte dnia jesteśmy razem.Da się pogodzić wszystko :) ))))
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #1626 2 sierpnia 2013, 18:49

Konto usunięte
Kristi30 dzięki bardzo :) tak to mój kotek ,to właśnie sprawca podwyższonego igg :P ale itak go kocham całym sercem i nikomu nie oddam :) ale Ty masz też ciekawe zwierzęta widzę :P to mogłaś już się pomalować jak tak się pofatygował żeby Cię odwiedzić :D

Zgłoś nadużycie #1627 2 sierpnia 2013, 18:53

diaglab napisał(a)

Mam termin na 25.02.2014 r. ale podejrzewam, że pewnie się troche przesunie, bo owulację miałam póżniej o tydzień, także niewiadomo, czy nie będę miała terminu na granicy luty/marzec (wg mnie jestem w 10 tyg. ciąży) :P . Jest to moja pierwsza ciąża i jestem z tego powodu wniebowzięta! :) bardzo się bałam, że nie będę mogła mieć dzieci bo miałam PCO (zespół policystycznych jajników), niski poziom progesteronu, ale udało się za pierwszym razem. To chyba jakiś cud :) ciążę ogólnie od samego początku mam zagrożoną, muszę brać duphaston. Początkowo dzidziuś był opóźniony w rozwoju o jeden tydzień ale to pewnie dlatego , że owulację miałam później, ale zaczyna nadrabiać powoli :) dodatkowo w 9 tyg. ciąży stwierdzili u mnie krwiaka podkosmówkowego z odwarstwianiem się kosmówki - strasznie się przestraszyłam. Zalecili mi oszczędny tryb życia, ale nie musiałam leżeć cały czas. Przedwczoraj dostałam krwotoku - akurat jak na złość będąc w pracy. Bałam się, że poroniłam, ale lekarz stwierdził, że to właśnie krwiak mógł się opróżnić (dobrze, że była to brązowa zhemolizowana krew, a nie żywoczerwona, ale wiadomo stracha mi napędziło). Muszę teraz leżeć plackiem w łóżeczku przez tydzień. Mam nadzieję, że doniosę ciążę, bardzo się stresuję. Z objawów to najbardziej dokucza mi ból piersi, nudności mam od czasu do czasu chyba że robię się głodna lub jak są straszne upały ( czuję się wtedy fatalnie). Poza tym jest ok i nie mogę doczekać
się kolejnego usg :) !!jak zobaczę mojego maluszka (za każdym razem jak go widzę mam banana na buzi :) a jak zobacze bijące serduszko to łezki mam w oczach) :)

ja też mam stwierdzone pcos i również lekarze straszyli że będą trudności itp.i że będzie ciężko a jeżeli nam się uda to raczej będzie to nasze jedyne dziecko.Wierzyłam i nie wierzyłam w to co gadali,po roku staran udało nam się i urodziłam zdrowe dziecko,kiedy nasza mała miała 7 mies.zaczelismy starania o drugie ,szybko nam się udało a lekarze mówili że drugiej ciąży u mnie raczej nie będzie.I jak tu wierzyc tym doktorkom :) Będzie wszystko dobrze i donosisz dzidziusia zobaczysz,głowa do góry :) )

Zgłoś nadużycie #1628 2 sierpnia 2013, 19:03

dziewuszki a kiedy wy planujecie kupwac wyprawke dla maluszka ?? ?? ?ja chyba zaczne tak od 5 mies jeśli będzie wszystko w pożądku..........ale znając sama siebie to pewnie nie przejdę obojętnie koło regału w sklepie gdzie się są ciuszki dla niemowląt :) )

Zgłoś nadużycie #1629 2 sierpnia 2013, 19:09

kincia napisał(a)

Kristi30 dzięki bardzo :) tak to mój kotek ,to właśnie sprawca podwyższonego igg :P ale itak go kocham całym sercem i nikomu nie oddam :) ale Ty masz też ciekawe zwierzęta widzę :P to mogłaś już się pomalować jak tak się pofatygował żeby Cię odwiedzić :D

Aleeee cudny :)
Też kiedyś miałam kotkę, teraz mam piesową, która jest największym leniem na świecie i tylko pieszczochy jej w głowie :) Zresztą jest trochę dziwnym stworzeniem, nie szczeka i niezbyt często zachowuje się jak przystało na psa :P

Zgłoś nadużycie #1630 2 sierpnia 2013, 19:10

Kiniaa napisał(a)

dziewuszki a kiedy wy planujecie kupwac wyprawke dla maluszka ?? ?? ?ja chyba zaczne tak od 5 mies jeśli będzie wszystko w pożądku..........ale znając sama siebie to pewnie nie przejdę obojętnie koło regału w sklepie gdzie się są ciuszki dla niemowląt :) )

Ostatnio się nad tym zastanawiałam... I myślę, że nie chcę wszystkiego kupować na ostatnią chwilę, bo pewnie wtedy o czymś zapomnimy a i koszty duże jak na jeden raz..
Sama nie wiem :P Najchętniej już bym coś kupowała! Choć chyba prawdziwy szał zacznie się jak poznamy płeć :)