Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #16071 9 lutego 2014, 20:04

perelka449 Początkująca
super!!!! dzieciaczki górą więcej pociech! Ja też mam strasznie skurcze wczoraj wzięłam 4 tabletki no-spa ale na cały dzień dziś jak coś już nie będę aż tak ryzykowała ... wzięłam gorący prysznic i no-spę i przeszło... no i oczywiście mój 16 miesięczny syn dał mi popalić i musiałam się wydrzeć po nim.... skurcze ustąpiły :D dzisiaj tylko rano miałam... wychodzę z założenia "biedne dziecko" :D

Zgłoś nadużycie #16072 9 lutego 2014, 21:51

Kiniaa Gotowa na wszystko
Lorelei- gratuluje synka :)
Perelka-pewnie to skurcze przepowiadające poród,może synek już się szykuje do wyjścia i z tad te skurczybyki.4 nospy to nie za dużo?
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #16073 10 lutego 2014, 9:52

diaglab Gotowa na wszystko
Perełka a może synek już chce przyjść na ten świat-lekarz nie kazał odstawić Ci już nospy pomimo bólu? Ja też mam czasem bolesne skurcze ale od 37 tygodnia żadnych leków już nie biorę bo a nuż dzidzia zechce już wyjść :-) a 4 nospy to faktycznie bycza dawka

Zgłoś nadużycie #16074 10 lutego 2014, 9:53

perelka449 Początkująca
Kiniaa no właśnie bałam się wziąść ale już powiedziałam biore ostatnią i prysznic jak nie pomoże to na szpital.. i tak będe rodziła dokłądnie w 38 tyg i 6 dniu poprzez cesarskie cięcie z zaleceń lekarza i kazał mi podtrzymywać no-spą ale jego zalecenia były 2 na dobę ale dzidziu super się rusza.... już tego nie zrobię jak coś pojadę już na szpital i ewentualnie oni zobaczą... ale wszystko przeszło jedynie w nocy o 2 miałam gorączkę ale rano wstałam i wszystko minęło i wczoraj 1 no-spa a mały fajnie mi tam wojuje...

Zgłoś nadużycie #16075 10 lutego 2014, 9:53

Kiniaa gratki skończonego tygodnia!! :-) ciąża całkowicie donoszona :-) no to już możemy rodzić ;-)

Zgłoś nadużycie #16076 10 lutego 2014, 9:55

Aaaaa Perełka to jak masz mieć cesarkę to podtrzymuj. Choć lepiej żeby zobaczył Cię lekarz skoro masz też gorączkę. Może pojedż na ip, będziesz spokojniejsza

Zgłoś nadużycie #16077 10 lutego 2014, 9:57

Perełka ewentualnie na skurcze kup sobie magnezin, jest bez recepty

Zgłoś nadużycie #16078 10 lutego 2014, 9:58

perelka449 Początkująca
diaglab tak kaał odstawić ale jak ostatnio dzwoniłam do niego ze skurczami to powiedział żebym sobie jeszcze te 2 na dobę brała żebym mu dała jeszcze trochę posiedzieć w brzuszku tydzień temu ważył 2800g a mój pierwszak urodził się z wagą 4100g a według okresu miałam nie regularny troche boji się co do terminu że jednak może wyjść za wcześnie....u mnie najgorsze są te szwy po cesarce jak byłam chyba to było 3 tygodnie temu to dali mi kroplówkę bo nie umiałam przez te szwy chodzić i po kroplówce skurcze co 5 min przez 30 min i dali mi nospę jeszcze i przeszło a między sobą mówili: " no jest tam na 2 cm, ale już jest tak daleko że donosi" jak zpytałam o co chodzi to powiedzieli że rozmawiają między sobą wszystko jest dobrze.

Zgłoś nadużycie #16079 10 lutego 2014, 10:03

perelka449 Początkująca
diaglab zobaczę jeszcze co dzisiaj się stanie ... hm... mój mąż jedzie w środę na pogrzeb z moimi rodzicami bo nie ma ich kto zawieść mam nadzięje że jak coś będę rodziłą dopiero w czwartek bo będę musiała sobie sama radzić :D dobrze że teściowa mi pomaga przy synku... jednak ciąża jedna po drugiej to nie lekko takie dziecko jeszcze nie rozumie że mamę coś boli albo nie umie chodzić... a potem z drugim na tym cierpimy chociaż nie mówie bo mąż bardzo mi pomaga nie siedzi na dupie.. ale sam wie że jak chce drugie to musi pomóc :D

Zgłoś nadużycie #16080 10 lutego 2014, 10:05

perelka449 Początkująca
a wy kobitki jak się czujecie? ja właśnie robię obiad a babcia ma małego do 16

Zgłoś nadużycie #16081 10 lutego 2014, 11:19

najważniejsze że bliscy Ci pomagają i nie jesteś z tym wszystkim sama :-) obyś dotrwała do terminu wyznaczonego przez lekarza :-) masz rację zawsze jest lepiej by dzidzia dłużej sobie posiedziała w brzuszku bo wtedy jest gwarancją że wszystko się dobrze rozwinie :-) współczuję bólu przez te szwy :-( napewno utrudnia Ci to zrobienie czegokolwiek :-( będzie dobrze, jeszcze troszkę i powitasz drugiego synka na świecie a starszy napewno zapomni że miałaś troszkę mniej dla Niego czasu jak zobaczy małego braciszka :-)
Ja robię pranie rzeczy dla synka bo dostałam kolejną dostawę :-D smacznego obiadku :-)

Zgłoś nadużycie #16082 10 lutego 2014, 11:20

Urwało mi początek posta-ten powyżej do Ciebie Perełka :-)

Zgłoś nadużycie #16083 10 lutego 2014, 11:54

perelka449 Początkująca
diaglab dziękuję :) wiem że damy radę "mama wie co jest najlepsze dla swojego dziecka" wy też kupujecie używane ciuszki? ja mam po swoim pierwszym synku dużo ale jak dzisiaj byłam w komisie i zobaczyłam ceny używanych ciuszków zwykłe body długi rękaw cena 13 zł za sztukę ...a kiedyś kupiłaś za 1,50 szt masakra jak ceny poszły w górę

Zgłoś nadużycie #16084 10 lutego 2014, 11:56

perelka449 Początkująca
hahaha a najlepsze w tym jest to że ja dalej taka jak na zdjęciu... brzuszek niby rośnie a jest dalej taki sam :D

Zgłoś nadużycie #16085 10 lutego 2014, 18:04

Perełka ja kupowałam część nowych ubranek a część zamawiałam z allegro używane. Jak są dobre gatunkowo, niezniszczone to czemu nie kupić używanych? :-) aż zazdroszczę, bo mi przez ostatnie tygodnie brzuszek urósł 3 krotnie większy jak miałam :-D

Zgłoś nadużycie #16086 10 lutego 2014, 18:40

Ece Gotowa na wszystko
Ja tez mam używane po Martysce,trochę dostalam od kuzynki po jej córci-kupilam tylko jeden cieplejszy pajacyk i dwie zimowe czapeczki i szaliczek :-) .z tych pierwszych ciuszkow dzieci wyrastają błyskawicznie,więc nie zdaża się zniszczyć.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #16087 10 lutego 2014, 21:06

Diaglab-dzieki,no ciąża donoszona i rodzic mogę ale chciałabym aby synek posiedział jeszcze trochę i nabrał ciałka ;)
Perelka-a na kiedy masz termin i czemu cc ??
dobrze ze masz opieke nad starszym i pomaga ci tesciowa to jest cenne i rozumiem ze może ci być ciężko bo masz jedno małe a zaraz urodzi się drugi maluszek i ciężko tak z dwójką.U Mnie jest podobnie bo moja córka jest starsza o niecałe 4 mies od twojego Kacperka ,ale ja nie mogę narzekac bo Kornelia to grzeczne bardzo dziecko i radzimy sobie doskonale,czego zycze i tobie :)
Dasz na pewno rade,moze na początku będzie ci ciężko ale to kwesta wprawy ,masz męza do pomocy i rodzine a widzisz u nas od początku radzimy sobie sami bo rodzina daleko ;)

Zgłoś nadużycie #16088 10 lutego 2014, 21:10

diaglab- to my chyba razem rodzic będziemy,ten sam tydzień ;)

mało kto już tu pisze a pamiętam jak nadążyc nie mogłam w postach,styczniówki srobią ciągle a tu pustki u nas :(

Zgłoś nadużycie #16089 11 lutego 2014, 8:58

perelka449 Początkująca
oj kobitki oj mam dobrze ale nikt z moim młodym nie umie sobie dać rady on jest taki szybki że nad nim nie nadążysz i teraz zaczął się częsty płacz od 2 miesięcy "ten wymuszeniowy" on wie że nie wolno" ale sobie na wszystko pozwala i nie chc się słuchać ale my wiemy że wie o co chodzi to jest taki charakter: " wczoraj byliśmy z nim w takim puchatku gdzie inne dzieci mogą się bawić zabawkami a tam był taki starszy chłopczyk który jechał sobie w autku a ten poszeł do niego dał cześć a zaraz patrzysz a on zadrapał go w oko... to niby kwestia wychowania ale my mu powtarzamy że tak nie wolno i dużo ma zakazów jak za dużo sobie pozwala... głupio mi było za dziecko bo jednak zrobiło krzywdę innemu a on potrafi .... ale też to jest to że jest wychowywany ze starszymi bo nie ma kontaktu z innymi dziećmi tylko najmłodsza to ciocia i ma 15 lat a my mieszkamy tak jakby na wsi i do miasta jak mam iść to 30 min więc nie spotykam się tak z innymi z dzieckiem bo młody nie chce siedzieć w wózku, jeszcze takiego szybkiego dziecka nie widziałam... ale to chyba norma to dziecko minuty nie usiedzi na dupie :D pójdzie do każdego... powiem wam dziewczyny mamy wszyscy co robić

Zgłoś nadużycie #16090 11 lutego 2014, 9:45

perelka449 Początkująca
dziewczyny też tak macie? od 10 min boli mnie brzuch dzidzi się strasznie rusza i bolą mnie przez to nerki kręgosłup i nie umie się zbytnio wyprostować z bólu i chodzę przygarbiona nie wiem może to dlatego że dziecko ułożyło się trochę inaczej .... dziecko rusza się