Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #15991 6 lutego 2014, 13:57

Dorota93 Supermama
ewka no to masz czas sie przygotowac ;)

Zgłoś nadużycie #15992 6 lutego 2014, 14:21

perelka449 Początkująca
Dorota nie mogę zobaczyć zdjęcia twojego maluszka :( urodziłaś w terminie przed czy po i ile dzidziuś ważył? Gratulacje

Zgłoś nadużycie #15993 6 lutego 2014, 14:23

lorelei_l Fajna mama
:)

Kristi fajnie, że sytuacja już się unormowała, bo możesz się pewnie bardziej zrelaksować :) u mnie chyba będzie podobny zestaw obiadowy, ale z kaszą gryczaną :)
Diaglab to będziesz miała super pamiątkę z takiego filmiku :) mi się nigdy nie udało samen nagrać, żeby było dobrze widać, ale jak pokazałam znajomym na żywo to stwierdzili, że mały Alien tam mieszka :)
Niutka pewnie Tobie końcówka się już mega dłuży, bo prawie już było po wszystkim :) ale tak jak piszesz przynajmniej wiadomo czego się mniej więcej spodziewać teraz
Ewka może będziesz akurat w 5% porodów w terminie :)
Perełka- witaj :) u mnie na ostatniej wizycie wyszło 3030g a że czasu już niewiele, to się raczej specjalnie nie zmieni :) oczywiście, jeśli usg było w miarę dokładne :)
Dorota a jak Ty się czujesz? badania Ci wyszły ok? Jak dziś Igor szaleje?

Ja posprzątałam trochę, poćwiczyłam sobie, żeby się rozruszać, bo na spacer to za bardzo wieje, poczytałam i pospałam 2h :) teraz czas się zabrać za robienie obiadu, bo o 16 30 chcę sobie zobaczyć łyżwiarstwo figurowe :) ostatnio ogładałam na jakiejś delegacji na włoskim kanale i miłym urozmaiceniem będzie zobaczyć z polskim komentarzem :)

Zgłoś nadużycie #15994 6 lutego 2014, 16:03

Dorota93 Supermama
Lorelei ja slaba jestem ciagle, wydaje mi sie ze to przez anemie... no i czesto glowa mnie boli, ale daje rade. Podobno jeszcze minie zanim dojde do siebie. Jutro jade sciagnac szwy , na kontrolne usg i na szkole rodzenia pochwalic sie naluszkien ;)
Perelka Igor urodzil sie z waga 3270 a szpital opuscil z 3030, urodzony byl w 39 tc :)

Dziewczyny ja Wam radze przed porodem sie najesc bo ja pojechalam na glodniaka i to byl blad

Zgłoś nadużycie #15995 6 lutego 2014, 16:09

diaglab Gotowa na wszystko
Perelka witaj w naszym gronie :-) jak u Ciebie samopoczucie? Część z nas ma zbliżony termin do Ciebie :-) jeśli chodzi o wagę mojego synka to tydzień temu ważył 3318 g :-)
Lorelei masz fajnego awatara :-) dobrze że się troszkę zrelaksowalaś i poruszałaś :-) dobre z tym Alienem :-D może uda Ci się jeszcze nagrać filmik :-) mój wyjątkowo dał się dziś sfilmować bo tak normalnie to ucieka od aparatu wstydzioszek :-D

Zgłoś nadużycie #15996 6 lutego 2014, 17:14

Anett Gotowa na wszystko
Witaj Perełka :)

hej powiedzcie mi jak to jest z tym 'majtaniem' brzucha hihi leżąc na plecach sie sprawdza tak? :)

Zgłoś nadużycie #15997 6 lutego 2014, 17:19

Dorota93 Supermama
aaaaa w ogóle pytałyście ile u mnie wszystko trwało.
No więc bóle o 5 rano, odejście wód o 17, gdy przyszły parte to ok 15, 20 minut i byl maly (0:41) :)

Zgłoś nadużycie #15998 6 lutego 2014, 18:00

Ece Gotowa na wszystko
Ewcia-super ze na wizycie wszystko ok.
Kirsti-wspolczuję tej nerwowki z UK.

Niutka26-faktycznie teraz my w kolejce ;) do rozpakowania.Dobrze ze oswoilas się juz z porodowką-zawsze to lepiej wiedziec co nas czeka i czego się spodziewac. :-) .Ja w razie czego mam juz dwie oswojone dwie ;) .
Lorelei-ja tez lubię lyzwiarstwo figurowe-fajny ,efektowny sport :-) .A co upichcilas z tej wolowinki na obiad.Bo ja ja nabralam ochoty na zrazy zawijane,ale nie udalo mi się nabyc ladnej wolowiny.Moze jutro.Nie namierzylam Ciebie jeszcze na fb.
Perelka-witam!Co do wagi brzdaca to u mnie tydzien temu bylo prawie 4kg,mam nadzieję ze przy porodzie okaze się ze usg się myli i zawyza trochę.
Dorotka-a Ty bierzesz jakies leki na ta anemię bo sama dietą ciezko bedzie poprawic morfologię.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #15999 6 lutego 2014, 18:17

lorelei_l Fajna mama

Ece napisał(a)

Ewcia-super ze na wizycie wszystko ok.
Kirsti-wspolczuję tej nerwowki z UK.

Niutka26-faktycznie teraz my w kolejce ;) do rozpakowania.Dobrze ze oswoilas się juz z porodowką-zawsze to lepiej wiedziec co nas czeka i czego się spodziewac. :-) .Ja w razie czego mam juz dwie oswojone dwie ;) .
Lorelei-ja tez lubię lyzwiarstwo figurowe-fajny ,efektowny sport :-) .A co upichcilas z tej wolowinki na obiad.Bo ja ja nabralam ochoty na zrazy zawijane,ale nie udalo mi się nabyc ladnej wolowiny.Moze jutro.Nie namierzylam Ciebie jeszcze na fb.
Perelka-witam!Co do wagi brzdaca to u mnie tydzien temu bylo prawie 4kg,mam nadzieję ze przy porodzie okaze się ze usg się myli i zawyza trochę.
Dorotka-a Ty bierzesz jakies leki na ta anemię bo sama dietą ciezko bedzie poprawic morfologię.

Ece wysłałam Ci zaproszenie na fb :) zostałam przy gulaszu, bo to była łopatka, więc trochę czasu mi zajęło wycinanie białego :D
Dorota mam nadzieję, że szybko Ci anemia minie, żebyś miała siły dla Ogórka :)
Anett ja miałam tak, że leżałam na plecach do usg i wtedy gin chciała nim zamajtać, żeby Kamil się przekręcił i mówi, że to skurcz a nie wypinanie się dziecka

Zgłoś nadużycie #16000 6 lutego 2014, 18:53

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witaj Perełka!
Anett mi położna ,,pomajtała" brzuszkiem jak przyszła odsłuchać tętna dziecka,śmiesznie to wyglądało :D Przy skurczu wystarczy,że masz brzuch napięty jak balon,który ma zaraz pęknąć. I na szkole rodzenia lekarz fajnie to opisywał - jak dotkniemy brzucha i po chwili czoła i tak samo sa twarde to znaczy ,że mamy skurczybyka ;)

Zgłoś nadużycie #16001 6 lutego 2014, 19:13

Dorota93 Supermama
Oni mi przepisali tylko zelazo a ja sie czuje klapnieta codziennie :/ no a Ogorek wymaga uwagi musze miec sily jak Kamil do pracy pojdzie.. czuje ze sie szybko rozpakujecie!

Zgłoś nadużycie #16002 6 lutego 2014, 19:47

diaglab Gotowa na wszystko
No przydałoby się bo już tydzień mija od urodzin Dianki :-)

Zgłoś nadużycie #16003 6 lutego 2014, 21:07

Anett Gotowa na wszystko
Niutka ale mój prawie zawsze taki jest twardy :) aj tam ja już zgłupiałam hihi

Zgłoś nadużycie #16004 6 lutego 2014, 21:42

Ece Gotowa na wszystko
Anett-to jest takie uczucie ,ze zamiast brzucha jest twardy glaz.Moj w apogeum skurczu staje do gory-nie wiem jak to lepiej opisac.A wyglada wtedy tak
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #16005 6 lutego 2014, 21:59

Kiniaa Gotowa na wszystko
Witajcie pięknosci :)
perełka-witam Cię i masz podobny termin jak ja,ja mam na 27ego ale zobaczymy czy dotrwamy do terminu :) mój młody z wtorku z wagą 3250 ;)

U nas dzien minął bez żadnych dolegliwosci :) spacer zaliczony sklepy też i popoludniu leżakowanie ;)
Żadna nie rodzi...no ruszac sie kobietki ;)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #16006 6 lutego 2014, 22:40

Kiniaa Gotowa na wszystko

Anett napisał(a)

Witam się i na fm :)

Kiniaa ale mnie zaskoczyłaś hihi czym zasłużyłam na taki komplement? :) dziękuję ślicznie .. :)

Skoro wszystkie już mamy fb to może nie będę się powtarzać ale moja noc nie należała do najlepszych, nie mogę dojść do siebie jeszcze :) i chyba najwyższy czas włożyć grzebień we włosy hihi bo straszę czupryną jak na razie :)

a zasłużyłas sobie swoją sliczną urodą :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #16007 7 lutego 2014, 8:07

Ece Gotowa na wszystko
Dzień dobry!

Kiniaa-zastanawialam sie czemu sie nie meldujesz wczoraj ;-) ,a u Ciebie po prostu kolejny aktywny dzionek :-) .

Dorotka-a kiedy Kamil wraca do pracy?Bo dobrze by było zeby ktoś Ci pomagał zanim nie wrocisz do pełni sil-porod wyczerpuje,dodatkowo duża utrata krwi,anemia,no i jeszcze krocze musi sie zagoic.Te pierwsze dwa ,trzy tygodnie są najcięższe i dobrze jest mieć pomoc szczególnie przy pierwszym dzidzisiu.

Basza-czy juz jesteście z Ninja w domku.JAk sie czujecie i sobie radzicie?Daj znać KOchana jak bedziesz miala chwilkę,bo martwię sie o Was.

Lorelei-i jak tam katar odpuszcza,bo u mnie po tej soli fizjologicznej lepiej-tylko rano troszkę zablokowany,ale to pikuś ;-) .

Anett-chyba nie pisałam,ale zgadzam si3 z Kiniaa :-) .Piękne fotki na FB :-) .

Niutka26-dobre to porównanie z czołem kurczacej się macicy.Faktycznie w tym momencie ma sie wrażenie,ze brzuch jest ze stali.

Kirsti30-jak samopoczucie-co dzisiaj masz w planach odnośnie wywoływania porodu-kolejne okna do umycia? :-) .Ja chyba tez sprobuję,chociaż od środka, bo raz ze nie wyglądają ładnie,a po drugie może cos ruszy :-) .

Diaglab-faktycznie dawno nam się żadna nowa dzidzia nie urodziła,ale dziś się pojawi się,trzymajmy kciuki za Margaret80,bo na dziś miała wyznaczony termin CC. :-) .

Ineczka wypita,post napisany-teraz czas coś zjeść, bo głód się odzywa ;-) .Miłego dzionka Kochane Mamusie :-) )

Zgłoś nadużycie #16008 7 lutego 2014, 8:37

Dorota93 Supermama
Ece Kamil jeszcze tydzien w domku bedzie :) ale bosko napisalas o Nince, Ninja hihi ;) )

Zgłoś nadużycie #16009 7 lutego 2014, 8:43

lorelei_l Fajna mama
:)

Ece super, że dyskomfort z nosem się zmniejszył, może z tym myciem okien to nie przesadzaj- będzie, co ma być i bez tego :)
Kinia korzystaj ze spokojnych chwil na spacerki a nie tylko sprzątanie i sprzątanie :P
Dorota strasznie ten czas szybko leci

Dziś noc prawie cała przespana, więc widać u mnie to jakoś falowo idzie :) pomyślałam sobie, że fajna data dziś dla dziecka 07.02.14 :) łatwo zapamiętać :)

Zgłoś nadużycie #16010 7 lutego 2014, 9:11

Ece Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

Ece Kamil jeszcze tydzien w domku bedzie :) ale bosko napisalas o Nince, Ninja hihi ;) )

Dorotka w przecież ja jestem specjalistka (a wlasciwie moj tablet)od przekręcania imion ;-) .Nie pamiętasz kto przechrzcil Igorka na Ogórka? ;-) :-) .Teraz Ninja a oczywiście miała być Ninja.Mam nadzieję,ze Basza nie będzie mialami tego za złe ;-) :-) .
Tydzień to całkiem sporo,mam nadzieję,że zdążyć sie zregenerować zanim zostaniesz z Igorkiem sama w domku.

Lorelei faktycznie fajna ta dzisiejsza data-powiedzialam to Adzie, ale bez odzewu póki co ;-) :-) .