Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #15971 5 lutego 2014, 20:36

Ece Gotowa na wszystko
Lorelei-sprobuję nawilzać,jakoś do tej pory na to nie wpadlam :-) .Ja tez jestem zmarżlak potworny,nawet bez skarpet zdarza mi sie chodzić-a w szpitalu,było mi strasznie gorąco :-( .

Dorotka-jaki brzuch?! Ty chudzielcu jeden ;-) :-) .jakbym nie wiedziala,ze urodziła 5 dni temu to w życiu bym nie uwierzyła.Cieszę się,ze jesteście juz w domku :-) .

Diaglab-Faktycznie śmiesznie brzuszek Ci się układa przy skurczu,ale może synek jest tak ułożony.

Anett-konto na facebooku założyłam,ale co dalej-musze się podszkolić w obsłudze :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #15972 5 lutego 2014, 20:48

lorelei_l Fajna mama

diaglab napisał(a)

Ja już po wizycie :-) lekarz przeraził się kształtu mojego brzucha a wygląda on mniej więcej tak co jakiś czas ( wklejam zdjecie poniżej). Pytał się czy mam macicę dwurożną lub mięśniaki a ja nic takiego nie miałam przed ciążą :-( może to przez wody płodowe które są w górnej granicy normy albo przy skurczu macicy jakoś tak się układa dziwnie :-( szyjka raczej zamknieta ew. Rozwarcie na opuszek palca :-(
Dorota gdybym nie spojrzała na awatar to pomyślałabym że ktoś pomylił forum-połowy Ciebie nie ma jak nie więcej :-D jak się czujesz i co u Igorka,co lekarz powiedział?
Lorelei chyba pójdę za Twoją radą i zacznę też stosować wodę morską. Pisalaś może o jakiejś konkretnej bo nie pamiętam?

Ale generalnie lekarz powiedział, że coś z tym trzeba zrobić? czy masz się nie przejmować, bo to normalne?

Ja mam Disnemar.

Mój brzuch wyglądał czasem podobnie w momencie, gdy dzieciak był jeszcze ułożony bokiem i był skurcz- były takie dwie górki, ale w górnej części brzuszka. Teraz się już podobno ustawił potylicą.

Zgłoś nadużycie #15973 5 lutego 2014, 21:10

Konto usunięte
Hej Mamcie :*
Szkoda ze nie mam czasu tyle na fm wchodzić co w czasie ciąży :) . Teraz mam chwilkę ,zapakowałam Dianę w woombi i śpi sobie smacznie :)

Zgłoś nadużycie #15974 5 lutego 2014, 21:22

Niutka26 Gotowa na wszystko
Kiniaa ,Ece wysłałam Wam zaproszenia :) jak mnie zaakceptujecie to od razu dodam Wam na fb do grupy :)
Jeśli ktoś jeszcze by chciał zapraszamy :) to tak awaryjnie jakby fm znów miała awarię :) teraz każdy dzień jest na wagę złota,bo każda może urodzić :) więc szkoda byłoby być odciętym od najnowszych wiadomości :)
Diaglab brzuszek niesamowicie wygląda :)
Mnie łapią lekkie skurcze jak Kirsti, powoli pobolewa podbrzusze,ciekawe czy na tym się dziś skończy :) herbatkę piję nadal,mimo wszystko niech wpłynie na elastyczność szyjki, a jak ma przyspieszyć poród to z jednej strony też dobrze,bo będziemy mieć to już za sobą,a tak jest takie oczekiwanie i niepokój,czy to już czy nie..
Kincia jak bym miała taką Diankę koło siebie to pewnie też bym nie chciała i nie miała czasu na fajną mamę :) To zrozumiałe :)
Lorelei_l jak tam lektura?
Ece wszystko opanujesz powoli :)

Zgłoś nadużycie #15975 5 lutego 2014, 21:24

Kiniaa Gotowa na wszystko
Niutka-dzieki,jestem z wami i na fb ;)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #15976 5 lutego 2014, 21:33

forum chyba opustoszeje bo wiekszosc z was na fb pisze,wczesniej nie bylo mozna nadrobic a teraz luz ;)

Zgłoś nadużycie #15977 5 lutego 2014, 21:42

Anett Gotowa na wszystko
Tak jest Ece szybko wszystko opanujesz :)

Ja mam dla siebie Marimer a dla dzidzia Disnemar :)

Zgłoś nadużycie #15978 5 lutego 2014, 21:45

Ece Gotowa na wszystko
Niutka26- juz dodalam Ciebie i Kinie do znajomych :-) .

Kincia-jak dobrze Cię widzieć :-) .Jak się czujesz?Jak Dianka-poproszę jakaś fotkę Księżniczki, oczywiście jak znajdziesz czas.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #15979 5 lutego 2014, 22:02

mam nadzieje i że ja sie nie zamotam na tym fb ;)
Anett- musze ci powiedziec że jesteś bardzo ładna...to taki komplement ode mnie ;)
Kincia-podpisuje sie pod Ece...czekamy na fotki Dianki małej :) jak z chodzeniem u ciebie i ogólnie jak samopoczucie? :)

Zgłoś nadużycie #15980 6 lutego 2014, 7:08

diaglab Gotowa na wszystko
Hej :-)
Lorelei dzięki za nazwę wody morskiej :-) co do brzucha to lekarz był bardzo zdziwiony bo to wygląda jak główka i pupka małego ale jest on ułożony główką na dół i wychodzi na to że ten największy garb to nóżki s powinno być odwrotnie. Na usg też był tak ułożony i inny lekarz też się tym zainteresował ale było wszystko ok. Narazie nie dawał mi żadnego skierowania by to sprawdzić. Ja mam tak dość często,jak leże siedzę czy chodzę ale myślałam że to normalne. Wychodzi więc na to że mam dość często skurcze ( wcześniej interpretowalam to jako " wybrzuszanie" się bo cała macica nie jest wtedy napięta a tu zonk) . To teraz już nie będę umiała odróżnić i liczyć skurczy :-( bo będzie mi się wydawało że mały się przekręca. Zobaczymy jak będzie dalej.
Ece i Kiniaa cieszę się że dołączyłyście do Nas na fb, w razie awarii fm będziemy miały kontakt ze sobą :-) Ece ja też należę do zmarzluchów-jak to moja babcia mówi " lepiej dźwigać jak ścigać" :-D
Kirsti to już silna,zwarta i gotowa :-) pozostało Ci już tylko rodzić :-D mam nadzieję że sytuacja związana z UK rozwiąże się pomyślnie dla Ciebie.
No Niutka i Kirsti czekamy na kolejne forumowe dzieciaczki więc RODZIĆ! ;-)

Zgłoś nadużycie #15981 6 lutego 2014, 7:55

lorelei_l Fajna mama

diaglab napisał(a)

Hej :-)
Lorelei dzięki za nazwę wody morskiej :-) co do brzucha to lekarz był bardzo zdziwiony bo to wygląda jak główka i pupka małego ale jest on ułożony główką na dół i wychodzi na to że ten największy garb to nóżki s powinno być odwrotnie. Na usg też był tak ułożony i inny lekarz też się tym zainteresował ale było wszystko ok. Narazie nie dawał mi żadnego skierowania by to sprawdzić. Ja mam tak dość często,jak leże siedzę czy chodzę ale myślałam że to normalne. Wychodzi więc na to że mam dość często skurcze ( wcześniej interpretowalam to jako " wybrzuszanie" się bo cała macica nie jest wtedy napięta a tu zonk) . To teraz już nie będę umiała odróżnić i liczyć skurczy :-( bo będzie mi się wydawało że mały się przekręca. Zobaczymy jak będzie dalej.
Ece i Kiniaa cieszę się że dołączyłyście do Nas na fb, w razie awarii fm będziemy miały kontakt ze sobą :-) Ece ja też należę do zmarzluchów-jak to moja babcia mówi " lepiej dźwigać jak ścigać" :-D
Kirsti to już silna,zwarta i gotowa :-) pozostało Ci już tylko rodzić :-D mam nadzieję że sytuacja związana z UK rozwiąże się pomyślnie dla Ciebie.
No Niutka i Kirsti czekamy na kolejne forumowe dzieciaczki więc RODZIĆ! ;-)

Diaglab- ja miałam tak samo :) tzn, że myślałam, że to maluch się przeciąga a gin mi mówi na usg, że to skurcz macicy jest :) to się bardzo zdziwiłam, bo myślałam, że powinien jakoś boleć :) i też się bałam, że przegapię poród, ale podobno się nie da :) potem mi się zdarzyło kilka taki "skurczy" jakby mnie ktoś nożem dźgał w podbrzusze lub krocze, więc chyba takich nie przegapię :) o ile to są skurcze :D

Niutka- książka wkręcająca, muszę szybko czytać, bo maksymalnie do 20 lutego urodzę :) a chcę jeszcze kolejną część przeczytać :) jak tam u Ciebie akcja porodowa?

U mnie noc wyjątkowo dobra tym razem tylko 2 wstawania :) od razu mam więcej energii, więc się za jakieś ogarnięcie domu wezmę :) wygrzebałam jakąś wołowinę z zamrażalnika i muszę jeszcze wymyślić co z nią zrobić.

Miłego dnia Mamuśki :)

Zgłoś nadużycie #15982 6 lutego 2014, 8:04

Lorelei o widzisz :-) jak położyłam się na fotelu i lekarz zobaczył ten największy " garb" to z tekstem " o!skurczyk :-) "
W życiu bym tego nie podejrzewała. oj tych porodowych to raczej chyba nie przeoczymy :-D ktg dopiero 20 mam zrobić :-(
Ja jeszcze leniuchuje w wyrku ale czas najwyższy wstać :-D też w miarę dobrze dziś spałam ale padł u mnie rekord wstawania na siusiu-aż 4 razy :-D lekarz tak wymacał mi wczoraj ten brzuch że miałam że tak to ujmę porządny strumień siusiu a nie kropelkami haha :-D aż odzwyczaiłam się od tego uczucia ;-)
Z wołowiny może jakieś ala bitki? ;-)
Czytaj czytaj, póki jeszcze jest czas ;-) ja Hobbita katuję, jakoś tak ostatnio na fantastykę mnie przerzuciło ale kryminał też bym jakiś poczytała :-)
Wzajemnie miłego dnia :-)

Zgłoś nadużycie #15983 6 lutego 2014, 10:07

Ece Gotowa na wszystko
Hej!

Ja tez melduje się w dwupaku.Od 3.00 miałam jakieś skurcze,ale jak wstalam o 6.00 to przeszło,wiec znowu fałszywy alarm.Ależ ta końcówka mi się dluzy :-( .

Zmykam teraz na drobne zakupki,potem biorę się ostro za chalupkę.Miałam dziś znowu problem z wejściem na FM,wiec bardzo cieszę się,że jestem z Wami fb.,choć nie ukrywał ze tam dopiero raczkuję :-) .

Zgłoś nadużycie #15984 6 lutego 2014, 10:27

kirsti30 Gotowa na wszystko
Dzień dobry kochane :) .
Przybijam piątke mamuśką w dwupaku borykającymi się ze skurczami przepowiadającymi. Noc mineła spokojnie, ale za dnia już coś zaczeło się w dole, jednak szału ni ma...nadal czop mi nie odszedł, chyba że to tak wydzielina która widzę co dzień.
Odnośnie UK uspokoiłam się troche, a bardziej pogodziłam, dostałam wieczorem wiadomość, fakt że nie jet dobrze ale jakoś łatwiej mi teraz, moge skupić się na nas znowu.
No to teraz widzę rozkręca się nasza 3 :) Ece Niutka i ja :) w głębi duszy chciałabym 14stego ale i doczekać się nie moge :) -i się boje...

U mnie dzisiaj kopytka i sosik z mieska z łopatki. Zapraszam :) . Dzisiaj kolejne okna :)
Udanego dnia mamcie :)

Zgłoś nadużycie #15985 6 lutego 2014, 10:42

Ale smakowitości dziś szykujecie na obiad :-) u mnie ze wczorj zupka szparagowa :-)
u mnie co jakis czas też są te skurcze ( o ile mogę to tak nazwać) :P mały rozpycha mi jeden z tych garbów aż nagrałam filmik :-)
też biorę się za porządki bo trochę już się przykurzyło gdzieniegdzie. Kirsti ja na swoje okna patrzeć sie nie moge takie brudne ale boję sie ich myć bo trochę jest zimno i boję się że mnie przewieje :( dobrze że sytuacja z UK trochę się polepszyła.
Ece przyzwyczaisz się do fb, nawet lepiej będzie Ci pisać :-) mi tez fm nie działała przez pinad dwie godziny. Oj dłuży się ta końcówka chyba każdej z nas :-) kazda chciałaby mieć już swoje bąbelki obok siebie :-)

Zgłoś nadużycie #15986 6 lutego 2014, 10:59

Niutka26 Gotowa na wszystko
I ja się z rana witam :)
Śniadanko zjedzone,tableteczki wchłonięte,a więc mogę znów leniuchować :) Czasem to już nie ma co ze sobą zrobić...Każdy dzień upływa tak samo,a ta końcówka- tak jak piszesz Ece,dłuuuuży sie i to takie ciągłe czekanie na te skurcze...
Wczoraj od godziny 18 -tej miałam najpierw lekkie ,potem mocniejsze skurcze,następnie ból podbrzusza,ale wzięłam kąpiel na wieczór i położyłam się i zasnęłam. Ustało. Nawet noc nie była tak tragiczna- obudziłam się może ze 2 razy,nogi nie bolały tak jak wcześniejszej nocy,tylko Malutkim się nieco martwie,bo mało się rusza od wczoraj. Dziś troszkę więcej ,ale to już nie są te ruchy do jeszcze kilka dni temu. Może rzeczywiście teraz już ma bardzo mało miejsca?
Położne i pielęgniarki były mocno zaciekawione moim brzuszkiem - stwierdziły - ,,Jaki on duży!" :D i pytały czy duże dziecko. Ja na to ,że raczej nie- na usg na początku stycznia Dominiś ważył troszkę więcej jak 3 kg,więc tak w sam raz. Może dużo wód płodowych mam i tak wygląda? Albo poszły mi te 22kg w brzuszek,bo reszta tylko nieco się zaokrągliła-tam gdzie trzeba akurat :D
I na jednej zmianie Pani pielęgniarka podłączając mi ktg robiła to o czym mi pisałyście- ,,pomajtała " mi brzuszkiem :D Chyba w taki sposób sprawdziła,czy mam skurcz,bo jak jest twardy i napięty to nie będzie chciał na boki polatać :D Fajnie to wyglądało :D
Lorelei_l dzięki,że pytasz :) u mnie akcji brak,może na dniach,może na tygodniu..? :) już by mogła być,jakoś się psychicznie nastawiłam,że to nada chwila i mniej się boje. I miałam okazję zobaczyć całą ta porodówkę i wiem co i jak,to też pomogło,bo nie idę w nieznane.
I Wam życzę takich szybkich reakcji jakie miały Kincia i Dorotka- żeby wzięło raz a dobrze,bo to czekanie jest prawie że dobijające..
Ciekawe jak tam u Baszki? Pewnie już tuli w domciu Ninkę,mam nadzieję,że u nich dobrze :) I u reszty dziewczyn :)
Miłego dnia mamusie ;)

Zgłoś nadużycie #15987 6 lutego 2014, 12:37

Anett Gotowa na wszystko
Witam się i na fm :)

Kiniaa ale mnie zaskoczyłaś hihi czym zasłużyłam na taki komplement? :) dziękuję ślicznie .. :)

Skoro wszystkie już mamy fb to może nie będę się powtarzać ale moja noc nie należała do najlepszych, nie mogę dojść do siebie jeszcze :) i chyba najwyższy czas włożyć grzebień we włosy hihi bo straszę czupryną jak na razie :)

Zgłoś nadużycie #15988 6 lutego 2014, 12:44

ewka90 Gotowa na wszystko
Melduję się po wizycie :) Wszystko szczelnie pozamykane i na KTG brak skurczy :) Lekarz stwierdził, że jeszcze z dwa tygodnie mogę pochodzić :) )

Zgłoś nadużycie #15989 6 lutego 2014, 13:03

perelka449 Początkująca
witam dziewczyny i ja do was dołącze :) 25 lutego ma przyjść na świat syn Artur mam już jednego synka ma teraz 16 miesięcy... jak na razie jestem w 37 tc i mały ży 2800 g a jak u was ważą maluszki?

Zgłoś nadużycie #15990 6 lutego 2014, 13:57

Dorota93 Supermama
witaj perełka :)