Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #15671 28 stycznia 2014, 21:42

Ece Gotowa na wszystko
Ja jestem zwolenniczką tych skojarzonych z uwagi na jedno ukłucie,tym bardziej ze taki maluszek strasznie płacze przy podaniu tego szczepienia w udo,a Tobie normalnie serduszko pęka. Nie wyobrażam sobie trzech takich zastrzyków za jednym zamachem-chyba bym zaplakała się razem z maleństwem.Wydaje mi się,ze te skojarzone są wygodniejsze i bezpieczne,szkoda tylko ze nierefundowane,ale cóż pewnie było by za pięknie.Martynka bardzo dobrze zniosła te szczepienia,więc myślę ze z Adusią będzie tak samo :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #15672 28 stycznia 2014, 21:45

ewka90 Gotowa na wszystko
Dzięki Ece za radę :) Czyli też raczej się zdecyduję na te skojarzone :)

Zgłoś nadużycie #15673 28 stycznia 2014, 21:51

Ece Gotowa na wszystko

ewka90 napisał(a)

Dzięki Ece za radę :) Czyli też raczej się zdecyduję na te skojarzone :)

Porozmawiaj jeszcze ze swoją położna i pediatrą w przychodni zanim podejmiesz ostateczną decyzję :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #15674 28 stycznia 2014, 22:00

kirsti30 Gotowa na wszystko
kinia w pl z tego co wiem nie wszędzie to praktykują :( mam namysli pozycje, ja bardzo chciałabym ale zobaczymy co będzie. :) dlatego tesknie za uk czasami, jakoś bardziej są do przodu :)

Zgłoś nadużycie #15675 28 stycznia 2014, 22:31

Ece Gotowa na wszystko
Kirsti-tez się obawiał,ze u nas w tej ostatniej fazie raczej nie ma możliwości wyboru pozycji,a przecież grawitacja bardzo pomaga wypchnąć maleństwo.
Zmykam lulu-spokojnej nocki.

Zgłoś nadużycie #15676 28 stycznia 2014, 22:41

Anett Gotowa na wszystko
Już się tak zakręciłam z tym zwolnieniem i macierzyńskim, że nie mogę się w ogóle skupić na tym co piszecie :) zwłaszcza ten szczepionkowy temat mnie przytłacza, mam nadzieję że jakiś życzliwy lekarz oświeci mnie w swoim czasie co i jak :)

Torba do szpitala ?? moja jest taka wielka, że współczuję temu kto ją będzie za mną dźwigał hihi :) dodatkowo jest reklamówka z podkładami i pampersami :) ach i ja do szpitala biorę dwie pary majtek siatkowych i jedne zwykłe, dwie paczki po 10 podkładów i 3 podkłady na łóżko :)

Lorelei termin mam na 14 luty,
Dorotka jak dobrze wyczytałam to miałaś dziś jakieś dolegliwości, uważaj na siebie i uważnie się obserwuj:*

Wszystkim Mamusiom życzę już miłej nocki :*

Zgłoś nadużycie #15677 29 stycznia 2014, 8:19

lorelei_l Fajna mama
Witajcie Mamuśki :)

Pewnie wiele zależy od szpitala i położnej w kwestii pozycji do rodzenia. Dlatego też zdecydowałam się wkupić położną, bo liczę, że będzie mi doradzać przez całą fazę skurczów w jakiej pozycji najlepiej je przeżyć, a nie będzie tylko wpadać co 30 minut i patrzeć co ile są skurcze na KTG. Ale faktycznie może być tak, że jak są porody nierodzinne czy bez stałej położnej to mniej indywidualnie się podchodzi do rodzącej.

Anett pytałam, bo z suwaczków nam ten sam dzień ciąży chyba wychodzi :) ale jak wiemy te suwaczki czasem (zawsze) wariują :)

Zgłoś nadużycie #15678 29 stycznia 2014, 9:23

Dzień dobry Mamcie :)

Jak tam środowy poranek? Wszystkie w dwupaku? :)

Lorelei ja też myślałam o położnej, ale ta co do mnie przychodzi powiedziała, że w tamtym szpitalu są fajne położne i dobrze traktują pacjentkę, a tym bardziej jak będę miała przez nią podpisany plan porodu itd. :) Więc na to liczę :)

Ale co do pozycji to mówiła mi, że raczej we wszystkich szpitalach preferują na leżąco rodzenie a to przecież utrudnia...;/

Anett nie przejmuj się na zapas :) Urodzisz przed terminem :)

Zgłoś nadużycie #15679 29 stycznia 2014, 9:37

Dorota93 Supermama
ewka to przyjedź do mnie :P u mnie preferują wszystko opróćz leżenia plackiem hihi :D
'
nasza baszka czeka na wizytę, Ninka próbuje wyjść pępkiem :p a tak poważnie to męczą ją skurcze coraz boleśniejsze i więcej, na wizycie się okaże czy będzie już dziś cesarka czy czekają dalej :)

Zgłoś nadużycie #15680 29 stycznia 2014, 9:39

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)

Ewka obyś miała rację :) ja też nie wykupowałam położnej dokładnie z takich samych względów co Ty, dowiedziałam się, że w tym szpitalu co zamierzam urodzić jest bardzo dobra obsługa i plan też dostanę przy przyjęciu :) a poranek znośny i w dwupaku :)

Lorelei faktycznie suwaczki wyglądają identycznie :)

Trochę się zaniepokoiłam bo zauważyłam, że po tych globulkach dopochwowych dopadają mnie straszne swędotki w nocy, chyba mnie uczulają a zapomniałam wczoraj wspomnieć o tym lekarzowi. Tak myślę, żeby je odstawić przecież ciąża już donoszona a myślicie, że mogę sobie pomóc już Tantum ??

Miłego dnia :D

Zgłoś nadużycie #15681 29 stycznia 2014, 9:40

Dorota93 Supermama

Anett napisał(a)

Dzień dobry :)

Ewka obyś miała rację :) ja też nie wykupowałam położnej dokładnie z takich samych względów co Ty, dowiedziałam się, że w tym szpitalu co zamierzam urodzić jest bardzo dobra obsługa i plan też dostanę przy przyjęciu :) a poranek znośny i w dwupaku :)

Lorelei faktycznie suwaczki wyglądają identycznie :)

Trochę się zaniepokoiłam bo zauważyłam, że po tych globulkach dopochwowych dopadają mnie straszne swędotki w nocy, chyba mnie uczulają a zapomniałam wczoraj wspomnieć o tym lekarzowi. Tak myślę, żeby je odstawić przecież ciąża już donoszona a myślicie, że mogę sobie pomóc już Tantum ??

Miłego dnia :D

Anett na moje oko to lepiej nie odstawiaj nic bez konsultacji z lekarzem... weź może lepiej zadzwoń do niego. Ciąża donoszona, ale może maleńśtwo potrzebuje jeszcze czasu :)

Zgłoś nadużycie #15682 29 stycznia 2014, 10:21

Niutka26 Gotowa na wszystko
I ja się witam i tu :)
Czytałam,że bierzecie do szpitala te podkłady na łóżko. Nie wiedziałam,że to też trzeba ?
To sa takie ceratkowe,jak dla Malutkiego na przewijak?
Ja mam 4 majtki siateczkowe,2 opak.podkładów dla siebie,wkładki laktacyjne,dwa staniki i 3 koszule do karmienia,papcie i klapki pod prysznic,tantum rosa i aerozol tak jak doradzałyście i resztę ( wiadomo-kosmetyki,ręczniki,szlafrok itd).

Zgłoś nadużycie #15683 29 stycznia 2014, 10:37

Dorotka to zazdroszczę, bo u nas w pierwszej fazie też stosuje się piłki, drabinki, prysznic itd, ale już same wyjście dzieciaka na leżąco z nogami do góry...

Anett faktycznie lepiej zapytaj lekarza przed odstawieniem czegokolwiek.

Niutka zadzwon sobie do szpitala co potrzeba, bo u mnie są na liście te podkłady na łóżko a niektóre szpitale dają pacjentką. Zresztą mi powiedziała położna, że jak czegoś nie masz to oni tak na prawdę wszystko mają.

Zgłoś nadużycie #15684 29 stycznia 2014, 11:04

lorelei_l Fajna mama
kurcze powiem Wam, że Maluch tak się wypina, że mam czasami wrażenie, że skóra mi się od żeber oderwie. Wasze Maluchy też są tak wysoko?

Zgłoś nadużycie #15685 29 stycznia 2014, 11:20

Niutka26 Gotowa na wszystko

lorelei_l napisał(a)

kurcze powiem Wam, że Maluch tak się wypina, że mam czasami wrażenie, że skóra mi się od żeber oderwie. Wasze Maluchy też są tak wysoko?

ja mam już od dwóch tygodni luz pod cycuszkmi :)
brzuszek mi się obniżył i teraz jak siedzę to uciska mi uda z kolei :)

Zgłoś nadużycie #15686 29 stycznia 2014, 11:24

lorelei_l Fajna mama

Niutka26 napisał(a)

ja mam już od dwóch tygodni luz pod cycuszkmi :)
brzuszek mi się obniżył i teraz jak siedzę to uciska mi uda z kolei :)

no już nie wiem jak sobie z tym radzić, bo jak leżę na wznak lub siedzę to jakaś masakra jest, a z kolei na boku jak leżę to potem mnie kręgosłup boli i robi się błędne koło :/

Niutka- podobno u pierworódek brzuch się 2 tygodnie przed terminem obniża :P

Zgłoś nadużycie #15687 29 stycznia 2014, 12:20

Anett Gotowa na wszystko
Lorelei ja też tak mam, mimo że brzuch mi się obniżył trochę to i tak młody cały czas jest wysoko :) kopytkami sięga do samych żeber ale jednocześnie uciska dół, chyba długa bestyjka z niego hihi :)

Zadzwoniłam do tego lekarza i kazał odstawić bez żadnego problemu, uff...może minie :)

Zgłoś nadużycie #15688 29 stycznia 2014, 12:21

Anett Gotowa na wszystko
ach ja nie miałam nic napisane o podkładach na łóżko ale to mi przyjaciółka doradziła i faktycznie mogą się przydać... :) więc spakowałam :)

Zgłoś nadużycie #15689 29 stycznia 2014, 12:48

Ece Gotowa na wszystko
Cześć!
Ja tez melduje się w dwupaku.
Anett-z tym Twoim suwaczkiem to coś dziwnego,bo ja mam termin na 13.02 i jestem 2 dni za Tobą-one chyba faktycznie cos szwankują.
Ewcia-dobrze,ze mi przypomniaslas o tym planie porodu-muszę czym prędzej sobie go przygotować.
Dorotka-dzięki za info o Baszce i Nince :-) .A co u Ciebie-jak tam samopoczucie?
Lorelei-ja od dawna mam brzuch nisko a i tak czuję jak te male kopytka smyraJą mnie pod zebrami-ale to pewnie przez to ze wzrostem nie grzeszę,a Adausia jest wielkości przeciętnego noworodka i jakoś w tym ciasnym brzucholku musi się zmieścić.
Niutka26-ja tez nie biorę podkładów na łóżko, bo nie wiedziałam,ze są potrzebne.Jak lezalam z Martynką to w szpitalu mieli i codziennie je wymieniali.A do przewijania mam przewidziane pieluszki tetrowe i flanelowe jako podkład :-) .
A gdzie pozostałe Mamusie? Meldujemy się ;-)

Zgłoś nadużycie #15690 29 stycznia 2014, 12:58

Dorota93 Supermama
hej Ece miło , że pytasz :)
samopoczucie hmmm chyba już jak każda z nas mam dość z powodu ciągłych dolegliwości itp, ale staram się widzieć w tym wszystkim jakieś pozytywne strony. Mogę swobodnie spędzić czas z Kamilem jeszcze, jeść co chcę itp :) Na siłę z siebie małego nie wypchnę noooo.. a może jeszcze potrzebuje czasu to czekam choćby do 42 tc. Nie mamy wpływu na niektóre sprawy... a szkoda :) Brakuje mi już też cierpliwości, bo gdy widzę wszystko, co mam dla małego to chciałabym go już mieć przy sobie. No i te ciągłe pytania, czy już urodziłam... Jeszcze nie ma 40 tc a już pytają, a co będzie, gdy byłoby po terminie.... Chyba będę krzyczeć po tym, kto sie takie coś zapyta !
coś znów dolega mi żołądek, tzn nic mnie nie boli ale jak już pójdę do ubikacji to nie umię wyjść :/ mam nadzieję, że to organizm się oczyszcza a nie zbiera mnie kolejna jelitówka buuu :(
ja odczuwam tak jak Ty, bo brzuchol nisko ale przy moim 160cm to i tak czuję małęgo wysoko mimo, że jest już strasznie nisko i uciska mi na dół....
w piątek mam KTG i badanie przez położną, a w poniedziałek wizytę :)
Dziewczynki może pokażemy jeszcze swoje brzuszki bo lada moment a już będzie po wszystkim, a tak to przynajmniej będziemy mieć pamiątke :)

aaaa i powiem Wam, że widzę, że dzięki bio oil te moje rozstępy troszkę bledną :)

Anett super, że się skonsultowałaś z lekarzem, zawsze to spokojniej :) )