Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #15471 26 stycznia 2014, 23:20

Konto usunięte

basza napisał(a)

A rzeczy bierzesz na wszelki wypadek ??

Haha :P jak moja mama ! :P
Też mi kazała torby zabrać :p hehe no nie wiem w samochód mogę włożyć ,przecież miejsca dość jest :)

Zgłoś nadużycie #15472 26 stycznia 2014, 23:23

basza Fajna mama
Bo Ja prawie moglabym.byc Twoja mama.hihi.
A szczepionkę.engerix ponoc.teraz najlepsza. Nie wiem moze to tylko kampania firm.farmaceutycznych,.ale rtexi w.skladzie nie ma.

Zgłoś nadużycie #15473 26 stycznia 2014, 23:24

Ewelina91 Początkująca
witam ! w końcu znalazłam chwilke by tu do Was zaglądnąć :)

Basza - powodzenia jutro na pewno wszystko będzie dobrze .. i pójdzie po Twojej myśli :)

ja ciężki dzień mam dzisiaj dopadło mnie chorubsko katar ból gardła kaszel.. :( a tu taka piękna zima zamiast z synkiem na spacer na saneczki to w domu siedzę . no ale musze się wykurować bo już nie długo maleństwo będzie z nami. 4 luty zbliża się wielkimi krokami a im bliżej to jakoś ciężko mi uwierzyć że będę miała w domku dwa takie skarby :) ) bóle mi nawet minęły ... troszkę w podbrzuszu mnie boli ale to zapewne normalne .. we wtorek jadę na wizytę do lekarza dowiem się jakie badania muszę porobić przed cięciem ... ajj jakoś się boję niby juz miałam jedno cięcie, później operacja też byłam cięta po bliźnie... no i teraz znowu może to mnie przeraża trzeci raz w tym samym miejscu...
przepraszam za moje żale ... hehe ale hormony buzują raz jest ok ciesze się a raz mi sie chce płakać a jeszcze innym razem jestem wściekła na wszystko...

no nic powodzenia dziewczynki miłej nocki wam wszystkim życzę !

Zgłoś nadużycie #15474 26 stycznia 2014, 23:27

Konto usunięte

basza napisał(a)

Bo Ja prawie moglabym.byc Twoja mama.hihi.
A szczepionkę.engerix ponoc.teraz najlepsza. Nie wiem moze to tylko kampania firm.farmaceutycznych,.ale rtexi w.skladzie nie ma.

Dzięki za nazwę :* a podajecie ją w której dobie po urodzeniu ?
Bez przesady hihi :P za młoda jesteś :P mój mąż ma tyle lat co Ty :) hihi

Zgłoś nadużycie #15475 26 stycznia 2014, 23:30

Konto usunięte

Ewelina91 napisał(a)

Basza - powodzenia jutro na pewno wszystko będzie dobrze .. i pójdzie po Twojej myśli :)

ja ciężki dzień mam dzisiaj dopadło mnie chorubsko katar ból gardła kaszel.. :( a tu taka piękna zima zamiast z synkiem na spacer na saneczki to w domu siedzę . no ale musze się wykurować bo już nie długo maleństwo będzie z nami. 4 luty zbliża się wielkimi krokami a im bliżej to jakoś ciężko mi uwierzyć że będę miała w domku dwa takie skarby :) ) bóle mi nawet minęły ... troszkę w podbrzuszu mnie boli ale to zapewne normalne .. we wtorek jadę na wizytę do lekarza dowiem się jakie badania muszę porobić przed cięciem ... ajj jakoś się boję niby juz miałam jedno cięcie, później operacja też byłam cięta po bliźnie... no i teraz znowu może to mnie przeraża trzeci raz w tym samym miejscu...
przepraszam za moje żale ... hehe ale hormony buzują raz jest ok ciesze się a raz mi sie chce płakać a jeszcze innym razem jestem wściekła na wszystko...

Będzie dobrze ! Siostra mojego urodziła córke przez CC potem miała coś tam przy tej bliźnie robione ,nie wiem dokładnie co jakieś zrosty miała i coś tam jeszcze jej operowali ,a rok temu ponad syna przez CC urodziła i własnie tez trzeci raz cięta była :) a blizny prawie że nie ma ,byłam w szoku ! :) powodzenia ! :)

Zgłoś nadużycie #15476 26 stycznia 2014, 23:31

basza Fajna mama

Ewelina91 napisał(a)

spoko po to.tu jestesmy zeby sie razem smiac i plakac :-) ,
Korzystaj z hormonow ;-) poki mozesz, bo potem nie bedziemy mualy na co zwalac.

Ciesze się, ze mniej boli... a co tam cięcie jak potem taki malutki bobasek w zamian :-) . Jak Cię pocieszę to.u mnie bedzie to juz 10 zabieg operacyjny w tym 2 raz brzuchol. Ale cesarka to mbie wyjatkowo cieszy bo nie bede po cc sama :-) tylko z moja Ninusią. A Ty juz drugi Skarb super :-)

Zgłoś nadużycie #15477 26 stycznia 2014, 23:33

basza Fajna mama

kincia napisał(a)

Dzięki za nazwę :* a podajecie ją w której dobie po urodzeniu ?
Bez przesady hihi :P za młoda jesteś :P mój mąż ma tyle lat co Ty :) hihi

To w szpitalu podają w zamian za tą co jest w standardzie NFZ to chyba druga doba :-) .

A moj maz jest mlodszy ode mnie ale tylko.roczek.

Zgłoś nadużycie #15478 26 stycznia 2014, 23:42

Konto usunięte

basza napisał(a)

To w szpitalu podają w zamian za tą co jest w standardzie NFZ to chyba druga doba :-) .

A moj maz jest mlodszy ode mnie ale tylko.roczek.

Aha to fajno ,dzieki bardzo :) musze zakupic tez i to jak najszybciej ! :)

Zgłoś nadużycie #15479 27 stycznia 2014, 5:24

Dorota93 Supermama
Basza nam polozna tez mowila ze engerix, czyli cos w tym jest :) ja dzis dzwonie po recepte na nia :) aaaaaa to juz dzis!! Powodzenia:* ciekawe koedy Ninka wyjdzie :*

Kincia powodzenia :) ale sie zgralyscie, jeszcze urodzicie rowno :D

Ewelina duzo zdrowka :) bedzie dobrze, nie pekaj ;) )

Zgłoś nadużycie #15480 27 stycznia 2014, 7:35

Niutka26 Gotowa na wszystko
Dzien dobry wszystkim :)
Baszko kochana trzymam za Was mocno kciuki !!! Bedzie dobrze :) na pewno :)
Kincia za Was tez mocno trzymam,daj znac czy Cie zostawia .I jak droga.
Ewelina nic sie nie martw ,bedzie dobrze :) juz niedlugo zobaczysz swojego skarbka,sam zdecyduje kiedy.Moz przed 4 lutym :)
Mi noc minela niestety kiepsko.. budzilam sie ci chwile i nogi nie pozwalaly spac.. dlatego juz od 5.45 nie spie :( na 11 wizyta u lekarza,zobaczymy co tam ciekawego powie.
Milego dnia wszystkim!

Zgłoś nadużycie #15481 27 stycznia 2014, 8:12

Dorota93 Supermama
Niutka mam nadzieję, że uda Ci się jakoś w dzień wypocząć :) powodzenia na wizycie :)

a do mnie dziś wpada koleżanka na pogaduchy, wcześniej muszę skoczyć po coś dobrego i chciałabym buciki cieplejsze sobie kupic dzisiaj :)

jeszcze raz powodzenia Wam dziewczyny, gorący dzień dziś (w emocje, bo pogoda raczej nie sprzyja ;) )

Zgłoś nadużycie #15482 27 stycznia 2014, 8:34

kirsti30 Gotowa na wszystko

Kiniaa napisał(a)

czesc dziewczynki :)
wekeend u nas ciekawy i poza domem,jestem jakas wypoczęta tym wypadem :) córcia juz spi a ja poległam juz w łóżku ;)
Baszka-bardzo mocno trzymam kciuki za jutrzejszy dzień ,żeby wszystko sie powiodło po twojej mysli :) po pracy odrazu wpadne fm i mam nadzieje że doczytam sie od ciebie cudownych wiadomosci :)
Dorota,Kincia- a ja wam mówie że któras z was rozpakuje sie zaraz po Baszce,ja tez mialam nijakie samopoczucie, bóle krzyża i kłucie w brzuszku 3-4 dni przed porodem Kornelki także ja mysle że już sie wasze dzieciaczki szykują do wyjscia ;)

mówicie że pijecie herbatki z lisci malin,ja nie piłam wczesniej i nie pije teraz i jakoś szybko urodziłam Kornelie bez żadnego wielkiego koszmaru i mam nadzieje że i tym razem pójdzie mi tak szybko a wiadomo bolec musi.Nie wiem kurcze co daje ta herbatka bo tu lekarze o takim czyms nie mówią i nie mówili,może mnie wy rozjaśnijcie ;)

Ja tez mam gotowe ciuszki dla maluszka na wyjscie ze szpitala :) tak w ogóle to nie moge sie napatrzec na te malutkie ubranka,i tak wpominam sobie że jeszcze tak nie dawno w które z nich ubierałam Kornelie a teraz juz taka duża pyśka biega i psoci czasem,nie samowite jak to czas leci i za pare tygodni bedzie Kornelka miała braciszka :)
ale sie rozpisałam ojojo... ;)

Hej kiniaa. Herbata z malin NIE jest zalecana osobą które rodziły już i w miare szybko urodziły.Wiadomo, jak już wcześniej jedna z mamusiek skomentowała, nie wiadomo czy to na 100% zadziała, ale moja kumpela rodziła na wyspach i jak najbardziej miała to zalecane, fakt urodziła po terminie ale mało cierpiała i błyskawicznie :) także zioła nie zaszkodzą w rozsądnej ilości ale mogą i pomóc.

Zgłoś nadużycie #15483 27 stycznia 2014, 10:41

lorelei_l Fajna mama
Witajcie Prawie Już Mamuśki Rozpakowane :)
Basza- trzymam kciuki za Was :* super, że już w najbliższym czasie będziesz mogła wziąć swoje dziecko na ręce :D
Kinia- ja sobie piję tą herbatkę z liści malin i generalnie mam skurcze, ale po pierwsze mam też magnez odstawiony, a po drugie może to już jest czas skurczy po prostu :) a herbatka ma niby wzmacniać skurcze i przez to skracać pierwszą fazę porodu :) ale ile w tym prawdy to nikt pewnie nie wie :)
KInica- jak Twoje KTG zostawiają Cię już na oddziale?
Ewelina- też już niedługo będze po wszystkim- pomyśl, że skurcze Ci się w końcu skończą :)
Niutka- udanej wizyty :)
Dorota- nie przesadzaj z tym chodzeniem na zakupy, bo będziesz rodzić w CCC
Ja dziś byłam na KTG, gin- stwierdziła, że ładne skurcze, więc liczę, że zacznie się teraz wszystko szykować i za 2 tygodnie szybko pójdzie :) generalnie nie są jakieś bardzo bolesne, jak na okres, a na tej głupiej skali były prawie do końca i teraz zaczynam się zastanawiać jak wygląda skala mierzenia skurczy w czasie porodu. No bo litości to chyba musi bardziej boleć, więc chyba mają jakąś inną skalę? Ktoś się orientuje? Jak mam za dużo czasu to mam takie dziwne rozważania...
Dziś też robiłam ostatnie badania przed porodem i noc była ciężka- bo normalnie obudziłam się o 4:30 z wizją, że nie mogę sikać jeszcze przez 30 minut, żeby próbka się do badań nadawała :D

Zgłoś nadużycie #15484 27 stycznia 2014, 10:51

ewka90 Gotowa na wszystko
Dzień dobry!

Baszka trzymam mocno kciuki i oczywiście czekam na wieści :)

Kincia powodzenia na wizycie :) I tak dla pewności spakuj torbę tak jak pisze Basza :)

Dorotka jak samopoczucie dzisiaj?

Kirsti ja też od dwóch dni piję herbatkę ale po jednej dziennie, może za mało troszkę.

Niutka współczuję nieprzespanej nocy i powodzenia na wizycie :)

Kiniaa mam nadzieję, że mebelki szybko do Was dotrą... :)

Lorelei ja nie mam jeszcze skurczy więc no pomogę. A to na KTG jakoś inaczej się objawia jakaś dodatkowa kreska? Bo ja mam tylko tętno i ruchy oznaczone więc chyba nie mam skurczy :)

Miłego dnia dla Wszytskich!

Zgłoś nadużycie #15485 27 stycznia 2014, 11:27

lorelei_l Fajna mama
Ewka aż zrobiłam zdjęcie swojego ktg :D
górne- tętno dziecka,
w połowie- takie kropki- ruchy dziecka
dolne- skurcze macicy
poszukam sobie w necie jeszce jakiś zdjęć innych KTG

Zgłoś nadużycie #15486 27 stycznia 2014, 11:35

lorelei_l Fajna mama
Eeee tyle się w necie naszukałam i nic z tego nie wynika. Tzn laski piszą, że właśnie te przepowiadające to mają nawet na 100% i nie bolą ich albo ich w ogóle nie czują. Natomiast w trakcie porodu jak wychodzi z ktg zapis 20% to mogą być już bardzo boleśnie odczuwalne. Także wiem tyle, że nic nie wiem.

Zgłoś nadużycie #15487 27 stycznia 2014, 12:52

basza Fajna mama
Dzień dobry Moje Kochane!!! Skurcze przepowiadające mogą nie boleć wcale, mogą troszkę, a mogą bardzo hihihi. Natomiast te porodowe lub takie ktore skracają szyjkę (choć czasem szyjka skraca się bezboleśnie i bez skurczy) mnie bolały juz przy 35, a ostatnio na ktg mialam pelno takich co sie na skali nie miescily i.nie bolaly :-) .

Dziewczynki Moje dziękuję bardzo za wsparcie, Ja tez jestem z Wami o kazdej myślę i będę pamiętać o Was i dzieciaczkach podczas modlitwy. Mam nadzieję, że net będzie smigac i będę mogła hyć z Wami.

Buziole dla Wszystkich złych, niezadowolnych, cierpiących, niewyspanych, ze zgagą i Hermqnem, dla tych wyspanych i wypoczętych i bezbolowych (o ile jeszcze jakies sie ostały) też hihihi

Zgłoś nadużycie #15488 27 stycznia 2014, 12:58

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
Miałam wczoraj tak intensywny dzień, że nawet nie miałam kiedy później napisać, cały dzień i wieczór goście :) ale dzięki temu spałam jak zabita, pierwsza pobudka na siusiu ok. 7 a ostatecznie wstałam przed 9, dawno tak nie pospałam :) jeszcze chwilę temu pobolewało mnie podbrzusze... ale na szczęście ustąpiło..

Rozmawiałyście wczoraj o ubranku dla dzidzi, Michał na wyjście ma już naszykowany kombinezon czapę i koc bo resztę już mam w torbie, 4 komplety - długie bodziaki, spiochy i kaftaniki :)

Baszko będę trzymała kciuki za Was cały czas :* rozumiem Twoje zakręcenie, stresik robi swoje, będzie dobrze :*
Kiniaa tak się właśnie zastanawiałam jak tam Wasze mebelki, niech Twój mężuś zrobi tam rewolucje ale Ty się nie przejmuj :) :) a czas leci na łeb na szyję, to prawda, zanim się obejrzymy nasze bąble będą już psocić :)

Miłego popołudnia Kochane :*

Zgłoś nadużycie #15489 27 stycznia 2014, 16:43

kirsti30 Gotowa na wszystko
Ewa jedna herbatka dziennie to troche mało, tak mi się wydaje, ale to trzeba samemu decyzje podjąć, bo ja na opiniach opracowałam sobie plan że od 32 piłam 1x, a od 35 tyg.2x także...hm. I następny problem każda z nas jest inna i tutaj to już nawet wróżka nie pomoże hahah

Zgłoś nadużycie #15490 27 stycznia 2014, 17:18

Konto usunięte
Hej laski :* widzę dzisiaj spokojnie na forum :)
U mnie wszystko w miarę ok ,tylko pełno bakteri w moczu i leukocytów. Morfologia słaba ,pospadało mi pełno. Dostałam tabletki. Ktg też ok ,tylko ruchów mniej ,pewnie miejsca już w ogóle nie ma na ruchy... Ostatnio na zapisie było pełno ,a dzisiaj zaledwie 2...
A i dowiedziałam się ze mam mieć taki twardy brzuch,tzn teraz ma się taki robić.
Wracając tak mnie skórcz złapał i strasznie bolał ,ze chcieliśmy się cofać ,poczekaliśmy dobre 15 min ,ale dziad nie wrócił.
Ogólnie po tych godzinach w samochodzie czuje się gorzej niz przed jechaniem , teraz się położyłam i co jakiś czas mam bóle ,ale dajemy rade :)
Buziaki :*