Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1531 1 sierpnia 2013, 10:03

Anett Gotowa na wszystko
Piszę tak w częściach bo nie wiem co się wyślę a co nie....
Ładniutki dzień nam się zapowiada :) a ja niestety będę musiała spędzić całe popołudnie w pracy... ale trudno :)

Taaak niektórzy to mają wyczucie... A co do brzuszka to ja zaczęłam smarować oliwką Bambino ale myślę, że jak rozstępy mają się pojawić to i tak się pojawią, najdroższe kremy nie pomogą :)

Zgłoś nadużycie #1532 1 sierpnia 2013, 10:05

Anett Gotowa na wszystko
Wkurzyłam się, bo nie mogę napisać wszystkiego co chcę nie wiem o co tu chodzi... :/ miałyście takie problemy ??

Zgłoś nadużycie #1533 1 sierpnia 2013, 10:08

Ulla Fajna mama

Anett napisał(a)

Wrrrrr..... nie mogę do Was napisać bo ciągle wyskakuje że treść nie zgodna z regulaminem

wykropkuj co trzeba, albo zamien literki ;)
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #1534 1 sierpnia 2013, 10:09

babeluniek Gotowa na wszystko

Anett napisał(a)

Wkurzyłam się, bo nie mogę napisać wszystkiego co chcę nie wiem o co tu chodzi... :/ miałyście takie problemy ??

Mi się to zdarzało.. Odkrylam wtedy, że nick MAL NKA w całości pisany jest niezgodny z regulaminem :P

Zgłoś nadużycie #1535 1 sierpnia 2013, 10:10

Anett Gotowa na wszystko

Ulla napisał(a)

wykropkuj co trzeba, albo zamien literki ;)

Ale wiesz, że nawet nie wiem czego się czepiają yhh :)

Zgłoś nadużycie #1536 1 sierpnia 2013, 10:12

Ulla Fajna mama
Miałam wczoraj wizytę u gina - bo on na urlop idzie i lekow by mi brakło. Wszytsko jest ok, jeszcze mi niespodziewanie usg zrobił

Zgłoś nadużycie #1537 1 sierpnia 2013, 10:13

Anett Gotowa na wszystko
Aaaa... to już wszystko jasne :) właśnie pisałam do Mal nki i nie podejrzewałam, że to może o to chodzić... dziwne!

Zgłoś nadużycie #1538 1 sierpnia 2013, 10:14

Ulla napisał(a)

Miałam wczoraj wizytę u gina - bo on na urlop idzie i lekow by mi brakło. Wszytsko jest ok, jeszcze mi niespodziewanie usg zrobił

No to chwal się :)

Zgłoś nadużycie #1539 1 sierpnia 2013, 10:15

Ulla Fajna mama

babeluniek napisał(a)

Mi się to zdarzało.. Odkrylam wtedy, że nick MAL NKA w całości pisany jest niezgodny z regulaminem :P

hmmm..a moze ktos ma juz taki nick?

Zgłoś nadużycie #1540 1 sierpnia 2013, 10:16

Anett Gotowa na wszystko
A więc Mal nka świetny tekścior :) na pewno pokaże narzeczonemu :) niech chociaż sobie wyobrażą co czujemy :)
Kincia - wygląda na to, że każdy przelicza jak chce heh

Zgłoś nadużycie #1541 1 sierpnia 2013, 10:33

kirsti30 Gotowa na wszystko
Ulla witaj w klubie, szkoda że własna rodzina ma takie wyczucie jeśli chodzi o komentowanie ciąży. Ja nie mogłam znieść strasznych histori koleżanek z pracy typu: moja siostra to musiała usunąć, moja córka to jej obumarła, i kolejne a może down-a?awwww ale ale.....ciiiiisza teraz :) i szwagier mnie pocieszył:no hej ale tak nie można od razu myśleć :) no i nie można :) chyba wróce do czytania książek :) )bo mam kilka nie przerobionych na półce :)

Zgłoś nadużycie #1542 1 sierpnia 2013, 10:45

Anett Gotowa na wszystko
No ja też tylko czekam aż pójdę na zwolnienie i od razu książki w ruch :) mój wspaniałomyślny M. kupił mi książkę na imieniny tylko nie widział problemu w tym, że jest to 3 cześć hi hi ale już zamówiłam dwie pierwsze i dziś powinny być :D

Zgłoś nadużycie #1543 1 sierpnia 2013, 12:52

Konto usunięte
Eee tam ,wszystko mi jedno czy jestem w 1 czy 2 trymestrze :P tylko nawet moj lekarz powiedział mi że teraz jak w 2 jestem to mam powtórzyć toxo. kurde lekarz nawet ma jakieś inne wyliczenia :P najważniejsze aby było zdrowe :)

Zgłoś nadużycie #1544 1 sierpnia 2013, 13:52

maInka Zaprawiona w bojach

babeluniek napisał(a)

Cześć :)
Ja dzisiaj też w miarę dobrze się czuję (oby nie zapeszyć!). Wstałam dosyć wcześnie, wzięłam prysznic i energii mam całkiem sporo :)

Dziewczyno, jest pewnie mnóstwo ludzi, które Ci zazdroszczą. Ale tak to już jest... Grubsze chcą być chudsze, chudsze chcą być grubsze :) Te z małymi piersiami chcą mieć większe, a te z dużymi mniejsze... Itd. :)
Przede wszystkim nie ma sensu się objadać. Jeśli wszystkie wyniki masz ok, to swoją szczupłość zawdzięczasz szybkiej przemianie materii. Powinnaś jeść dużo warzyw, białka i... węglowodanów (czyli tego, co normalnie powinniśmy ograniczać). Jedz makarony pełnoziarniste, kasze, ryże, pieczywko.
Zasady żywieniowe dla wszystkich są takie same - 5 posiłków dziennie :)
Jeśli chcemy schudnąć, warto na pół godziny przed posiłkiem wypić szklankę wody, daje nam ona uczucie pełności i mniej zjemy. Jeśli chcemy przytyć, zamiast wody powinno się wypić szklankę soku warzywnego albo owocowego - on pobudzi apetyt.
Jedz pełnowartościowe produkty, jednocześnie zdrowe i pożywne. Warto też brać różnego typu suplementy, jednak w ciąży to wykluczone :)
Też mam refluks żołądka i jedyne co Ci mogę na to poradzić to: nie pal, unikaj alkoholu i ograniczaj cytrusy :)

Haha Babeluniek tu akurat chodzi o mojego męża :) . I wierz mi że sama chciałabym żeby przytył . Ogólnie gotuję zdrowo i zaczął śmiać się że przez to zdrowe jedzenie nie może przytyć, ale jak obje się wszystkim co nie zdrowe to też :) .

Zgłoś nadużycie #1545 1 sierpnia 2013, 13:56

babeluniek napisał(a)

No proszę... ale tak dla sprostowania to jest MaInka (czyli mama Inka) :)

Zgłoś nadużycie #1546 1 sierpnia 2013, 13:57

Anett napisał(a)

No ja też tylko czekam aż pójdę na zwolnienie i od razu książki w ruch :) mój wspaniałomyślny M. kupił mi książkę na imieniny tylko nie widział problemu w tym, że jest to 3 cześć hi hi ale już zamówiłam dwie pierwsze i dziś powinny być :D

A jakie książki lubisz ?? ? Ja właśnie wczoraj odwiedziłam księgarnię i zrobiłam mały zapas. :)

Zgłoś nadużycie #1547 1 sierpnia 2013, 14:01

Ulla wiesz, chyba są ludzie i ludziska..... Szkoda tylko że tak bliscy ludzie tak mówią. Mnie ostatnio dorwała "przyjaciółka" i pyta czy powiedzieliśmy Patrykowi. Ja na to, że tak. ...Po czym usłyszałam, że jej kuzynka też powiedziała córeczce, ona bardzo się cieszyła a jak ta kuzynka poroniła w wysokim stadium to córa bardzo to przeżywała. ..... Ja ją zapytałam wtedy czy w takim razie ona swojej córce by nie powiedziała jakby była z drugim w ciąży ?? ?? W sumie to ją chyba trochę speszyło i zmieniła temat. Myślę, że niektórym trzeba coś powiedzieć bo wydaje się że rozumy pozjadali albo tylko oni tragedie przeszli....

Zgłoś nadużycie #1548 1 sierpnia 2013, 14:39

maInka napisał(a)

No proszę... ale tak dla sprostowania to jest MaInka (czyli mama Inka) :)

To przepraszam :) Teraz już będę wiedziała :)

Zastanawiam się od rana nad tym jak są liczone te trymestry ciąży i się pogubiłam. W sumie wszędzie słyszałam, że po 12 tygodniu diametralnie spada ryzyko poronienia, czyli po I trymestrze. Ale czytam też gdzieniegdzie właśnie o tych tygodniach księżycowych i z nich wynika, że II trymestr zaczyna się po 15 tygodniu. A jak podzielimy 40 tygodni ciąży na 3 trymestry to wychodzi ponad 13 tygodni :P
Za tydzień jak będę u lekarza to aż z ciekawości spytam jak ona to liczy :)

Zgłoś nadużycie #1549 1 sierpnia 2013, 14:40

A tak w ogóle to fajnie tu z Wami :) Jak z dobrymi znajomymi :)
Nawet wczoraj coś z moim M. rozmawialiśmy i powiedziałam "a moja znajoma z forum..." :P

Zgłoś nadużycie #1550 1 sierpnia 2013, 15:02

Konto usunięte
babeluniek ja mam tak samo ! :) rozmawiając tu z Wami czuje się jak bym dyskutowała z najlepszymi znajomymi :) nawyk mi się nawet taki zrobił że jak się budzę to zaraz tu pierwsze co zaglądam :P