Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1511 31 lipca 2013, 20:49

Konto usunięte
Dobranoc babeluniek :) odezwij się jutro jak się czujecie :)

Zgłoś nadużycie #1512 31 lipca 2013, 20:50

Dorota93 Supermama
a ja jestem bardzo zapatrzona w ten film :)

Zgłoś nadużycie #1513 31 lipca 2013, 22:56

Anett Gotowa na wszystko
Hej kobietki pewnie już większość z nas smacznie śpi... a ja jeszcze się trzymam ale tylko dzięki temu, że po pracy przycięłam 2,5h drzemkę a jutro druga zmiana więc mogę sobie pozwolić na dłuższe buszowanie. Dlatego też oglądałam ten film... świetny, mocno mnie poruszył...
Ach ta wstrętna toksoplazmoza, współczuję Wam dziewczynki ale będzie dobrze, pamiętajcie o pozytywnym myśleniu... uważam też, że przy tak rozwiniętej profilaktyce nie musimy się zbytnio martwić... Szybko poprawicie wyniki :) Ja mam kotkę od 10lat i jest mocno przytulaśna i całuśna a moje wyniki w normie, nie każdy kitek jest zagrożeniem, trzeba uważać co się je przede wszystkim, surowe mięso naszym największym wrogiem. 
Kincia napisałaś, że jesteś w drugim trymestrze i tak mnie to trochę zastanowiło ponieważ słyszałam, że nasz przelicznik wygląda inaczej. Nawet patrząc po suwaczku, że Twój nadal jest w pierwszym. Trochę o tym poczytałam... I teoretycznie pierwszy trymestr powinien trwać 12tyg, gdybyśmy przyjęły 4 tyg na miesiąc. Ale wtedy by wyszło, że będziemy w ciąży 10m-cy księzycowych, dlatego wygląda to trochę inaczej - nasz miesiąc ma ok 5 tyg:
Pierwszy trymestr trwa od 1 do 14-15 ( 1-3 miesiąc) tygodnia ciąży
Drugi trymestr trwa od 15-16 do 27 (4-6 miesiąc) tygodnia ciąży
Trzeci trymestr trwa od 28 do 40 (7-9 miesiąc) tygodnia ciąży
Pozdrawiam :) :)

Zgłoś nadużycie #1514 31 lipca 2013, 23:21

Konto usunięte
ja cały czas brałam sobie kalendarz ciąży z tej strony ,ale najwyrazniej mają błąd http://polki.pl/rodzina_ciaza_ciaza_tydzien_po_tygodniu_artykul,10001312.html

Zgłoś nadużycie #1515 1 sierpnia 2013, 8:11

Ece Gotowa na wszystko
Dziendoberek!
Jak tam samopoczucie w ten piękny poranek,bo ja wstalam bez mdłości :-) .Czyżby efekt 12 tyg?Lepiej jednak nie chwalić dnia przed zachodem słońca. Wstaje,bo Maluszek głodny ;-) .
Miłego dzionka!
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1516 1 sierpnia 2013, 8:36

maInka Zaprawiona w bojach
Dzień doberek!!!!  Mam nadzieję że wszystkie wstałyście wypoczęte i w dobrych humorach. :)   I tak na dobry początek wrzucę wam coś śmiesznego co mnie wczoraj rozbawiło do łez . Trochę długie ale warto poczytać a później okazać naszym mężczyznom :
Co ma zrobić mężczyzna, aby zrozumieć ciężarną kobietę? Instrukcja - krok po kroku:

1-3 miesiąc

1. Każdego wieczora organizuj sobie zatrucie - na przykład zjedz
przeterminowaną rybę i popij mlekiem. Później dowiesz się, po co.
2.
Następnego ranka wstań, weź pigułkę nasenną i idź do pracy. Jeśli
rzeczywiście bardzo źle się czujesz - zostań w domu, ale nie zapomnij
posprzątać i ugotuj obiad.
3. Do kostek u nóg przywiąż woreczki z piaskiem - po półtora kilograma na każdą nogę.
4. Przed wyjściem włóż do kieszeni koszuli zdechłą mysz i nie wyjmuj jej!
5. Tego nie jedz, nie wolno ci. Tego też. I tego. Najlepiej zjedz jabłko.
6. Powaliło cię? Rzuć te papierosy! Coca-colę, piwo i inne napoje gazowane też!
7. Usiądź wygodnie i zjedz jogurt. Jeśli nie masz ochoty - to chociaż trochę.
8. Zwymiotowałeś? Posprzątaj po sobie. Nie wołaj żony - jest zajęta.
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Muszą zrobić niezbędne badania.
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa.

3-6 miesiąc

1.Do brzucha przywiąż materac z wodą.
2. Gdy się ubierasz - nie odwiązuj go, nawet, gdy próbujesz wciągnąć buty.
3. Śpij również z materacem. Jak to, JAK? Na boku!
4. Nie zapomnij rano zażyć pigułki nasennej.
5. A przed wyjściem do pracy - wypij litr wody.
6. Przed pójściem spać również wypij litr wody i weź tabletkę moczopędną.
7. Do nosa włóż wacik, tak, aby powietrze przechodziło, ale odczuwało się lekką duszność. Wacik noś stale.
8. Masz duszności? Otwórz okno - niektórym pomaga.
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Jak to, PO CO? Zrobić niezbędne badania. Co z tego, że już robiłeś?
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa. Materaca nie odwiązuj!

6-9 miesiąc

1. Każdego ranka siadaj na fotel obrotowy i kręć się przez 10 minut.
Gdy już organizm odmówi Ci całkowicie współpracy - wstań i szykuj się do
pracy. No co ty, kręci ci się w głowie? Współczuję, to na pewno minie.
2. Dolej wody do materaca.
3. Wypij coś moczopędnego, a w pracy wypijaj szklankę wody co godzinę.
4. Postaraj się nie opuszczać miejsca pracy zbyt często. Bądź czujny i
dyspozycyjny przez cały dzień. Jeśli przychodzi ci to z łatwością - weź
dodatkową pigułkę nasenną.
5. Zwiększ również wagę woreczków z piaskiem, które masz przywiązane do nóg - do 2 kilogramów każdy.
6. Wieczorem, nie odwiązując materaca, połóż się do łóżka i bądź perfekcyjnym, namiętnym kochankiem!
7. Jeśli wydaje ci się, że twoja żona interesuje się innymi mężczyznami - pozostań wspaniałomyślny i wybaczający.
8. Poświęcaj żonie więcej czasu i uwagi. Wyobraź sobie, że jej też jest ciężko!
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Jak to, po co? Po to samo, co zawsze - niezbędne badania.
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa. Oczywiście, że z materacem, co za pytanie?

The end

No, dobra, żartowaliśmy, wiemy, że jest to niemożliwe do wykonania. Po
prostu odwiedź po raz dwudziesty znajomego proktologa, niech włoży Ci
pomarańczę... już on wie, gdzie. Teraz oddychaj głęboko i mocno przyj.
Udało się uwolnić od pomarańczy? Wyśmienicie! Możesz już pozbyć się
zdechłej myszy i odwiązać materac.

Zgłoś nadużycie #1517 1 sierpnia 2013, 8:43

maInka Zaprawiona w bojach
Babeluniek - a do Ciebie mam pytanie jako do specjalisty :) . Co ma zrobić osoba, która bardzo chciałaby przytyć a nie może ?? ?? Robiła nawet wyniki krwi , jakieś wyniki na pasożyty i wszystko wyszło w normie. Jedyne co ma to refluks żąłądkowy od paru lat . .....

Zgłoś nadużycie #1518 1 sierpnia 2013, 9:32

babeluniek Gotowa na wszystko
Cześć :)
Ja dzisiaj też w miarę dobrze się czuję (oby nie zapeszyć!). Wstałam dosyć wcześnie, wzięłam prysznic i energii mam całkiem sporo :)

maInka napisał(a)

Babeluniek - a do Ciebie mam pytanie jako do specjalisty :) . Co ma zrobić osoba, która bardzo chciałaby przytyć a nie może ?? ?? Robiła nawet wyniki krwi , jakieś wyniki na pasożyty i wszystko wyszło w normie. Jedyne co ma to refluks żąłądkowy od paru lat . .....

Dziewczyno, jest pewnie mnóstwo ludzi, które Ci zazdroszczą. Ale tak to już jest... Grubsze chcą być chudsze, chudsze chcą być grubsze :) Te z małymi piersiami chcą mieć większe, a te z dużymi mniejsze... Itd. :)
Przede wszystkim nie ma sensu się objadać. Jeśli wszystkie wyniki masz ok, to swoją szczupłość zawdzięczasz szybkiej przemianie materii. Powinnaś jeść dużo warzyw, białka i... węglowodanów (czyli tego, co normalnie powinniśmy ograniczać). Jedz makarony pełnoziarniste, kasze, ryże, pieczywko.
Zasady żywieniowe dla wszystkich są takie same - 5 posiłków dziennie :)
Jeśli chcemy schudnąć, warto na pół godziny przed posiłkiem wypić szklankę wody, daje nam ona uczucie pełności i mniej zjemy. Jeśli chcemy przytyć, zamiast wody powinno się wypić szklankę soku warzywnego albo owocowego - on pobudzi apetyt.
Jedz pełnowartościowe produkty, jednocześnie zdrowe i pożywne. Warto też brać różnego typu suplementy, jednak w ciąży to wykluczone :)
Też mam refluks żołądka i jedyne co Ci mogę na to poradzić to: nie pal, unikaj alkoholu i ograniczaj cytrusy :)

Zgłoś nadużycie #1519 1 sierpnia 2013, 9:34

Konto usunięte
Dzień dobry !! :) chyba się przeziębiłam troszkę :( dziś zostaje w łóżku :) mąż właśnie pojechał i sam zrobił sobie jedzonko :D szok :P
mal nka super !!! Ale się uśmiałam :P ale wszystko się zgadza w 100% super to ktoś napisał :) )

Zgłoś nadużycie #1520 1 sierpnia 2013, 9:38

Ulla Fajna mama

babeluniek napisał(a)

Cześć Dziewczyny :)
Zauważyłam, że im większy upał tym większe mam mdłości :( Na szczęście dzisiaj już jest chłodniej więc powinnam przetrwać.
Zazdroszczę dziewczynom, które już znają płeć. Przede wszystkim gratuluję :)
Byłam wczoraj u rodziny mojego M. i się zdenerwowałam. Jego babcia cały czas jakby nie wierzy, że wszystko może być dobrze jak jest się w ciąży. Jak wcześniej ją poinformowaliśmy, że zostanie prababcią powiedziała, że się bardzo cieszy, że modliła się o to ale "nie kupujcie nic dla dziecka, bo to nigdy nic nie wiadomo". Olałam to wtedy, ale teraz się wkurzyłam. Powiedziała "obyś tylko donosiła tą ciążę" a potem zaczęła mi opowiadać o komplikacjach w swojej ciąży (50 lat temu!)... Że trafiła na jakiegoś złego lekarza i przez niego po urodzeniu dziecka, cucono je przez 15 minut... Sama się przy tym prawie popłakała a ja tak naprawdę nie wiedziałam co powiedzieć i wyszłam.
No jak ja nie znoszę takiego podejścia! Wrrrr...
Cały czas sobie powtarzam, że się tym nie ma co przejmować ale to nie takie proste :(

kiedy powiedzielismy tesciom o mojej pierwszej ciąży, ich jedyna reakcja była: "my się tez cieszylismy z Andrzejka..." Andrzejek, to brat meża-zył trzy dni... kurfa, nie wiem, jak mozna tak powiedzieć kobiecie  w ciąży :( trzeba być skończonym depilem
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #1521 1 sierpnia 2013, 9:39

Ulla Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

ja jestem ze śląska i jest zimno i pochmurno dziś...

ooo...to ja chyba na jakimś innym sląsku mieszkam :P

Zgłoś nadużycie #1522 1 sierpnia 2013, 9:43

Ulla Fajna mama

Truskaweczka87 napisał(a)

Czesc dziewczyny!! Ja dzisiaj zadowolona bo maz w domu maly do niego ciagle lata wiec ja mam chwile odpoczynku :-) Ja mam jasna karnacje wiec u mnie widc zyly i na piersiach i na calym dekolcie...wiecie mowia ze drugi porod odbywa sie szybcie ale co ja mam myslec skoro moje pierwsze dziecko urodzilo sie w expresowym tempie ?? ? wszystko tak szybko sie dzialo ze nawet gdybym chciala znieczulenie to nie byloby juz czasu. ja codziennie potrzebuje dobre 20 min drzemki bo jak nie to wieczorem jestem jak zombie haha

kolezanka z majówek 2012 urodziła drugie dziecko w 25minut po przyjezdzie do szpitala :D

Zgłoś nadużycie #1523 1 sierpnia 2013, 9:43

babeluniek Gotowa na wszystko

Ulla napisał(a)

kiedy powiedzielismy tesciom o mojej pierwszej ciąży, ich jedyna reakcja była: "my się tez cieszylismy z Andrzejka..." Andrzejek, to brat meża-zył trzy dni... kurfa, nie wiem, jak mozna tak powiedzieć kobiecie  w ciąży :( trzeba być skończonym depilem

Ludzie nie mają wyczucia :(
Trzeba to olać!

Zgłoś nadużycie #1524 1 sierpnia 2013, 9:43

kirsti30 Gotowa na wszystko
Dzień dobry kinomaniaczki.Ja też wczoraj do końca koczowałam i film oglądnełam. Przynajmniej przestałam myśleć o tym i owym. A teraz zupka się gotuje i konkretnie biorę się za 5-6 posiłków w ciągu dnia w małych ilościach :( plan przytyć :) )Udanego dnia mamuśki.

Zgłoś nadużycie #1525 1 sierpnia 2013, 9:45

Ulla Fajna mama

babeluniek napisał(a)

Dziewczynki, smarujecie swoje brzuszki i cycuszki czymś specjalnym?
Mam dwie znajome, które po ciąży nie mają ani jednego rozstępu dzięki regularnym smarowaniu się zwykłą oliwką dla dzieci więc zaufałam temu i robię to samo. I wydaje mi się, że mam dość nawilżoną skórę, a jednak od kilku dni zaczęła mnie swędzieć. Brzuch, tak po bokach szczególnie. Nie da się ukryć, że zaczyna rosnąć...
Piszę o tym, bo godzinę temu tak mnie zaczął swędzieć, że musiałam iść się wykąpać i nasmarować :)

po 1ej ciązy nie przybyło mi ani jednego nowego rozstępu na brzuchu :)
uwaga na kosmetyki-niektorych mozna uzywac dopiero po 20tc :)

Zgłoś nadużycie #1526 1 sierpnia 2013, 9:57

Anett Gotowa na wszystko
Wrrrrr..... nie mogę do Was napisać bo ciągle wyskakuje że treść nie zgodna z regulaminem

Zgłoś nadużycie #1527 1 sierpnia 2013, 9:58

Anett Gotowa na wszystko
a chciałam napisać Dzień dobry :)

Zgłoś nadużycie #1528 1 sierpnia 2013, 9:59

Ulla Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

Dziewczyny ile przytyłyście do tej pory?

schudłam :(

Zgłoś nadużycie #1529 1 sierpnia 2013, 10:01

anusiaczek Zaprawiona w bojach
czesc dziewczyny :) U nas dzisiaj słonecznie i gorąco jak codzień...
Ja na razie przytylam ok 1,5kg.Śmieszne jest to, że rano ważę jakieś 1,5kg mniej niż wieczorem.....
Co do toxoplasmy to w pierwszej ciąży miałam badania. Wyszło,że nie mam i nie miałam. Teraz lekarz mi nic nie mówił żeby robić.
Za tydzień mam wizytę może dowiem sie czy synek czy druga coreczka.... :)

Zgłoś nadużycie #1530 1 sierpnia 2013, 10:02

Ulla Fajna mama

Truskaweczka87 napisał(a)

Kirsti wspolczuje tego ze masz zle wyniki I do tego rozmawia sie o polozeniu w szpitalu ale dobrze ze chca pomagac kobietom w ciazy. Moj maz pochodzi z Ameryki pld a tam jesli nie zaplacisz przed wejsciem nie pomog niestety znajoma rodziny meza zaczela wczesnie rodzic I jezdzila autobusami z jednego szpitala do drugiego bo nie chcieli jej pomagac jesli nie zaplaci. Dziecko zmarlo bo to byl wczesniak. Nie martw sie wazne ze jak cos bedziesz w dobrych rekach. Powiedz a gdzie masz tego miesniaka I jak sie o nim dowiedzialas?

a mówią, że to taki cywilizowany kraj....